Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
M
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

<serduszka>

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki...:)

A to jedno z moich ulubionych...

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

orange
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

jakim aparatem robisz zdjęcia??? ja sie nie znam ale wyglądają imponująco..
może warto żebyś zasiliła szeregi foto-klubu??Chyba że już uczęszczasz.
Pozdrawiam i może admin niech stwaorzy galerię dla użytkowników. Czyli może zamieścicie fotki yv, jeśli się zgodzi rzecz jasna.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wygląda jak pomnik prawda? Ale to mim na zakopiańskich Krupówkach.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Druga malinka fajniejsza. Widzę zainteresowanie makrofotografią. Bez obiektywu makro lub pierścieni ciężko wykadrować optymalnie. Tańsze rozwiązanie to pierścienie n.p. http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=Tulejki&podgrupa=Pier%B6...
dobry obiektyw przyda się za to w innych sytuacjach :t

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No fajne i pogodę trafiłeś całkiem ładną.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne fotki, zazdroszczę.

Paluch zrób coś z tym bo się cały wątek rozjechał.

Mnie ostatnio brakuje czasu na wszystko ale dzisiaj wyrwałam sie na działki, było już późno i zachodzilo słońca więc za duzo nie zrobiłam i jakos tak bylejak.
Ale i tak się cieszę.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

[

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dziękuję za słowa uznania...:)
Do fotoklubu nie należę, pomimo zaproszeń, być może kiedyś, teraz o tym nie myślę...A aparat, no cóż, taka sobie zwykła cyfrówka ale już niedługo będzie coś lepszego...:p

Edytowane. Administracja.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne krzaczory. Pisz gdzie i kiedy.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Skoro CasThor przypomniał klimaty morsko-wakacyjne...;)

Uprzedzę od razu pytanie Palucha, NO PS

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wygląda na to, że twoją specjalności a jest makro. Kolejne ciekaw zdjęcie - zaraz będzie seria, a potem ... portfolio B) Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zrobić TAK takiego badyla. Mi się jakoś nie udaje :)
A jak z obróbką - było coś robione ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jeszcze w czasie tegorocznych wakacji ospała dotąd Pani błyskawicznie przez interkom zabroniła mi sfotografować bezcenne dzieło sztuki w postaci ... gipsowego Lenina :) Bardziej rozbawiony niż zdenerwowany podjąłem próbę pertraktacji, argumentując moje skandaliczne zachowanie chęcią posiadania na słomiance podobizn tow. Dzierżyńskiego, Stalina , Mao i oczywiście KimIrSena. Pani strzegąca instalacji może by i dała się ubłagać, ale nagle przypomniała sobie że to "Marszałek województwa" finansuje muzeum w Kozłówce, więc z tego powodu nie można fotografować lenina i innych, pomimo wyroków sadowych - którymi się podpierałem w przypływie desperacji. Wiadomo z marszałkiem województwa nie ma żartów - patrz sprawa basenu, więc odejszłem z kwitkiem (karnetem), szczęśliwe nie obity przez ochronę muzeum ;)
Ale o to "jaśnie panujący" w Kozłówce dyrektor muzeum w akcie szczególnej dobrotliwości swojej już pozwala fotografować Lenina, a nawet co się w głowie nie mieści wnętrza pałacowe. Nie można używać lamp i statywów, a szczegóły tutaj http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,10386690,Zakaz_poszedl_do_kosza__W_Kozlowce_mozna_robic_zdjecia_.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Myślałem na tym ale nie wiem czy nie będzie problemów poźniej jak coraz więcej użytkowników będzie chciało swoje prace umieścić. Coraz więcej prac coraz mniej miejsca i transferu a nie chcemy chyba wykorzystać transer i zamknąć stronę na miesiąc.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Brak instrukcji... Proszę bardzo tu znajdziesz instrukcję http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=320&cat=7&model=1391
Jeśli dobrze rozszyfrowałem twój aparat to jest to Panasonic DMC-LZ5. Wprawdzie panasonic publikuje instrukcję do modelu LZ2, ale pewnie podstawowa różnica to rozdzielczość matrycy. Nad ekranem LCD po prawej stronie jest pokrętło z trybami - kwiatek symbolizuje tryb makro. Miłej lektury i udanych zdjęć :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne :). Aparat dobrze poradził sobie z dużą rozpietościa tonalną kadru (czyli oddane są szczegóły w mocno oświetlonych i zacienionych fragmentach zdjęcia - co nie jest take łatwe). Optymalne kadrowanie to moim zdaniem trochę w dół i w lewo.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Paluch zrób coś z tym bo się cały wątek rozjechał.

Możesz sprecyzować o co chodzi z tym "rozjechaniem". Pytam, bo może są jakieś pomysły co można zrobić "żeby było lepiej".

Dobra fotografia obroni się sama, dlatego nie będę komentował pracy Gregorka. No może tylko tyle, żeby przełamał nieśmiałość i zaczął (tu) regularne publikacje ;)
Mamy dwóch nowych fotografów, z czego wypada się tylko cieszyć.
Kol. CasThor ostatnio wrzucił 3 fotki, z czego środkowa jest bardzo poprawnie skadrowana, a nawet ładna. Ze względu na kadr, podoba mi się także fotografia z kaczkami. Oczywiście technicznie fotki można jeszcze dopracować, ale od czegoś trzeba zacząć, a prawidłowa ekspozycja i kadrowanie to właśnie podstawy do dalszej pracy.

Co do mojej tutaj roli, to nie będę wywodami zaśmiecał wątku foto, ale chciałbym utworzyć odpowiednie wątki tematyczne. Zaproponowałem także adminowi przeniesienie kilku pokrewnych wątków z off-top do działu foto - czekam na odpowiedź B)

No i jeszcze muszę znaleźć czas na własna "tfurczość" :)

ps. w trakcie redagowania pojawiła się kolejna świetna fota ośmielonego Gregorka, telepatia jakaś czy co (w dobie GSM) :D Sami widzicie jak trudno zapanować nad wątkiem ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki :)

Tak, musiałam poprawić kontrast i odszumić.
W kuchni, gdzie robiłam zdjęcie jest dosyć ciemno a ze mam pomarańczowe firanki to jest tam fajne światło, nie chciałam uzywac flesza i wyszło tak jak wyszło.

Do portfolio mi daleko, przez jakiś czas aparat leżał nieużywany. Może tego lata spróbuję znowu "zapolować" na kwiatki.

Dzisiaj zapolowałam na coś takiego:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dwie pszczółki ;]

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

Możesz sprecyzować o co chodzi z tym "rozjechaniem". Pytam, bo może są jakieś pomysły co można zrobić "żeby było lepiej".

No i jeszcze muszę znaleźć czas na własna "tfurczość" :)

;)

umieścić je jedno pod drugim.

Jak się robi takie zdjęcia?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tym razem kwiatek, dla odmiany...;)

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mamy kolejne fotki (aut.Xander) - a widać na nich (jak się dobrze przyjrzeć) pracowitego owada :D
W porównaniu z (poprzednim zdjęciem) kwiatkiem, fotki sprawiają gorsze wrażenie. Zastanówmy się dlaczego ...
W pierwszej chwili wydaje się, że przyczyną jest po prostu mały rozmiar głównego tematu (owada). Faktycznie owad jest słabo widoczny i gubi się w skomplikowanym wzorze tła. Jednak to nie rozmiar (owada) głównie decyduje takim właśnie wrażeniu, a jego (centralne) położenie w kadrze. Dzieląc kadr 4-oma liniami na 9 równych prostokątów, uzyskujemy w miejscu przecięcia tych linii 4 punkty, tzw. moce punkty kompozycji. W tych właśnie miejscach nasz wzrok najchętniej szuka głównego motywu fotografii.

Oto przykład (załóżmy, że chcemy pokazać owada)

Na tym zdjęciu najpierw spostrzegamy fragment ubrania, linię jeziora, w końcu dłoń po której łazi .... owad.

Owad dalej jest niewielki, ale spostrzegamy go bez trudu, bo znajduje się mocnym punkcie obrazu ...

Nie jestem fanatykiem sztywnego stosowania takiego sposobu kompozycji. W przypadku dużych symetrycznych motywów możemy sobie spokojnie pozwolić na umieszczenie ich centralnie na zdjęciu. Wydaje się jednak, że w sytuacji gdy nasz temat (np. owad) jest jedynie elementem wśród innych, warto zastosować sprawdzone metody przykucia uwagi widzów ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Fajne :). Aparat dobrze poradził sobie z dużą rozpietościa tonalną kadru (czyli oddane są szczegóły w mocno oświetlonych i zacienionych fragmentach zdjęcia - co nie jest take łatwe). Optymalne kadrowanie to moim zdaniem trochę w dół i w lewo.

Dziękuję za opinię.
I...jeszcze jedno..

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Parczewski foto-klub się rozwija ... - w tym roku realizujemy dwa równoległe projekty. Portret b&w z "odrobiną nagości" ;) oraz zestaw fotografii z Parczewa i okolic - oba tematy mamy nadzieję uwiecznić w formie kalendarza. Korzystając z powrotu zimy w tym tygodniu nadrabiam zaległości :) Ta fotka akurat z rundki wokół Parczewa - fajny szpaler 0,5 km przed Czeberakami od strony Gęsi - pod lasem ambona.
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=parczew&Submit=Szukaj&long=22.974164&lat=51.695128&type=2&scale=1

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No jak zwykle best of..nic dodać, nic ująć. Widzę, że nowy sprzęt coraz bardziej pokazuje pazur pod twoimi rządami ;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Chciałem stworzyć galeria użytkowników. Każdy mogłby dodać do swojej galerii kilka zdjęć ale ten dodatego przeznaczony jest dla starych systemów na których stoi stron więc jak znajdę błąd to umieszcze.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zuzia, która miała w poniedziałek bardzo poważną operację i powoli dochodzi do siebie, starsza fotka

Zdjęcie usunięto. Administracja.

i Kocjanka

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Odpowie mi ktoś?

Bo sama już nie wiem czy zeby robić takie zdjecia trzeba mieć super sprzęt który robi wszystko za nas czy tylko sprzęt i przede wszystkim duszę?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kilka, tzn ile?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z dzisiejszej wyprawy do lasu ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

genx
Obrazek użytkownika genx
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

szkoda ze nie udalo sie uchwycic calej blyskawicy, taka poucinana to nieladna

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam soczewki do makro +2, +4 i +8
jednak nie zawsze je ze sobą zabieram, podobnie jak statyw, a zresztą te maliny to już tak się nudziłam i obfociłam wszystkie kwiatki i inne...

Dzięki uprzejmości Lubzlel SA zdemontowano szpetną linię i proszę

Heheh, dobrze, że tylko na zdjęciu, inaczej ktoś bardzo by się wkurzył.

uwięziony:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

i motylek

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:...czy zeby robić takie zdjecia trzeba mieć super sprzęt który robi wszystko za nas czy tylko sprzęt i przede wszystkim duszę?

Trzeba umieć patrzeć. Nie wiem czy da się tego nauczyć, jedni to mają inni nie. Paluch ma bardzo ciekawe spojrzenie do czego dochodzi dobry warsztat. Sprzęt jest sprawą drugoplanową.

Pamiętam, kiedyś byłem na spotkaniu z p. Wojciechem Prażmowskim i podczas tego spotkania studenci zadawali mu pytania. Jedno z pytań dotyczyło sprzętu. P. Wojtek zapytał studenta czy gdyby wiedział, że dane zdjęcie zostało wykonane np. pudełkiem po butach, to czy odebrał by je jako mniej wartościowe?

Wydaje mi się że nie ważne czym, ważne jak. Mam kolegę, Ignacego który z powodzeniem robił zdjęcia nawet pudełkiem po zapałkach. Jego zdjęcia docenili nawet kolekcjonerzy fotografii...

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

to już zależy od was ile wam wystarczy. Ale tak z 20 max.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jaki ładny!
A mnie ostatnio brakuje czasu, na wszystko. Echhh

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niestety, wyladowanie jak widać nie bylo doziemne, przy chmurowych trudno jest złapać całą błyskawicę, poza tym miejsce znacznie mnie ograniczało (balkon). Po prostu nie wiesz gdzie strzeli i ustawiasz się mniej więcej w takim miejscu a wczoraj pioruny były dosłownie wszędzie, raz z jednaj raz z drugiej strony.
Mi się nie podoba to że jest nieostre.
Tutaj masz przykład doziemnego wyładowania, niezbyt spektakularne:
Zdjęcie usunięto. Administracja.
Dalej "poluję" na coś fajnego ;)

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Korzystając z niecodziennej mgiełki popełniłem kilka fotek w sobotę.

Więcej fotek z tego "spaceru" na nowej stronie Fotoklubu :
http://foto-klub.pl/galeria/thumbnails.php?album=35 B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dla mnie to oczywiste, dlatego zapytalam, bo czasami odnoszę wrażenie, ze jakośc posiadanego sprzętu jest wazniejsza niż w/w umiejętnosci.

A jak się robi takie zdjecie?

Edytowane. Administracja.

Lonkaa
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moje pierwsze w miarę normalne koncertowe
-koncert zespołu Brown w Lubartowie, 11.09.2010:

1.

2.

3.

4.

Bohater wieczoru- Marcin Sułek.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie udało się przed Świętami, nie udało się po Świętach ;) ale wreszcie od dziś możecie zobaczyć osiedle za obwodnicą, Parczew rolny, ul. 1 Maja i cd. 11-Listopada oraz zalew.
Ogółem 191 miejsc / etapów wycieczki po Parczewie.

http://www.wirtualnyparczew.pl/wycieczka/wycieczka.html

To wszystko co zarejestrowałem na przełomie czerwca i lipca ubiegłego (już) roku :)
Oczywiście planowany jest niewielki suplement a.d. 2011. Może nawet wpadnę (znienacka) do Koczerg lub Jasionki ...
Możecie liczyć też na fotki z aktualnych wydarzeń w mieście. O aktualizacjach oczywiście poinformuję na e-parczew, warto także sprawdzać zakładkę "po kolei" na stronie startowej wirtualnego Parczewa.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ale w wątku foto dalej będzie mozna umieszczać zdjęcia?

Edytowane. Administracja.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:A jak się robi takie zdjecie?

Nie ma gotowej recepty. Chyba, że chodzi Ci o technikalia, w takim wypadku zapytaj Palucha, on jest autorem tego zdjęcia i sam najlepiej będzie wiedział jak to zrobił.

A szczerze, to to jakim sprzętem ktoś robi zdjęcia, mam w d....., żartowałem;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Oczywiście, jeśli zdjęcia nie zajmują mojego transferu czyli nie są umieszczona na moim serwerze może ich być tutaj tysiące.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wprawdzie zeszłoroczny...ale grzyb ;)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Motylka nie widać :(

Podobny motyw do kwiatka - sieć na siatce :}

i wracając do mglistych tematów

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Już pisałem o tym, ale najważniejszą rzeczą żeby zrobić takie zdjęcie jest ... w ogóle wyjść z domu :) Czasem wraca się z niczym - tzn. z różnych przyczyn np. pogodowych efekty nie są takie na jakie liczyliśmy - wtedy mamy zaliczony spacer, czasem zdjęcia psują popełniane błędy - wtedy wyciągamy wnioski na przyszłość.

Odnośnie szczegółów. Była niedziela wrzesień 2007 :) ok. 7 rano, fajna mgła, więc na rower i w stronę Michałówki. Wyglądało to niesamowicie, jeszcze lepiej niż na fotografii. Niestety aparat nie jest w stanie oddać rzeczywistości, więc konieczna jest obróbka. To że miną rok, ma związek z tym że pierwsza próba edycji tego zdjęcia była do "bani" :@ . Przez rok coś tam w głowie przybyło i teraz poszło trochę lepiej. Główny problem to wyciągnięcie ciemnego dołu fotki, przy zachowaniu nastroju góry. Da się to zrobić sklejając dwie różne fotografie (wykonane z różną ekspozycją)
- więcej było o tym tutaj http://www.eparczew.com/forum/viewthread.php?forum_id=38&thread_id=33&rowstart=180.
Jeszcze trudniejsze było wyeksponowanie smug świetlnych. Tutaj nie ma niestety jednej prostej recepty. Po eksperymentach uzyskałem coś co przypomina tamten poranek.
Ale - zaraz ktoś kto to czyta pomyśli : nie mam lustrzanki ani drogich obiektywów, ani programów też drogich ;) . Przecież żeby uprawiać turystykę górską nie musimy od razu szykować się w Alpy czy Himalaje, ale w fotelu też na żadną górkę nie wejdziemy. Proponuję wstać i przyjść na Foto-klub czasem we wtorki 18:30 Dom Kultury Parczew B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie to miałam na myśli, tylko, że jak się stworzy galerię to wątek przepadnie, chociaż z drugiej strony dwadzieścia fotek to raczej mało...:)

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jeśli można to znowu kilka słów. Bardzo mi się podoba portret "z za drzewa", automat niestety ustawił ostrość trochę przed postacią (na korze drzewa) - pomimo technicznych niedoskonałości fotka z dużym potencjałem.
Co do grzybka,to te same "propozycje" korekt, co wcześniej - dotyczyły owada. Może przypomnę :p

Paluch napisał/a:
Mamy kolejne fotki (aut.Xander) - a widać na nich (jak się dobrze przyjrzeć) pracowitego owada :D
W porównaniu z (poprzednim zdjęciem) kwiatkiem, fotki sprawiają gorsze wrażenie. Zastanówmy się dlaczego ...
W pierwszej chwili wydaje się, że przyczyną jest po prostu mały rozmiar głównego tematu (owada). Faktycznie owad jest słabo widoczny i gubi się w skomplikowanym wzorze tła. Jednak to nie rozmiar (owada) głównie decyduje takim właśnie wrażeniu, a jego (centralne) położenie w kadrze. Dzieląc kadr 4-oma liniami na 9 równych prostokątów, uzyskujemy w miejscu przecięcia tych linii 4 punkty, tzw. moce punkty kompozycji. W tych właśnie miejscach nasz wzrok najchętniej szuka głównego motywu fotografii. itd ...

Warto czasem zrobić kilka wariantów tego samego zdjęcia - n.p. grzyb w innym miejscu kadru, portret w kadrze pionowym...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ale fajne B-)

a teraz już widać?

Edytowane. Administracja.