Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Chyba obczaiłem o co biega hehe. Pozdrowienia:)

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kiedyś budziły tu (na forum) wielkie emocje ... Teraz jakby trochę ciszej o nich, choć czasem szkoda :) Marcujące koty w marcu ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
uha jakie piękne fotosy strzelacie; jak się pięknie nad tym się zachwycacie.
ale proza życia bohaterów zdjęć jest zgoła inna muszą pracować za ustawowe minimum; w pracy nie są już tak uduchowieni.

pzdro gan

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

listek ....

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Chodzi Ci o trawy?
Tu akurat specjalnie tak kadrowałam, zresztą trudno było bo wiało i latały na wszystkie strony.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mój piesek ;] , jakoś pusto tu się w tym wątku zrobiło, nikt nie wstawia, to ja coś zacząłem :P

ps. Jakby ktoś pomógł, chodzi mi o przerobienie zdjęcia, uwagi co mogę poprawić żeby u fotografa ładnie wyszło podczas drukowania.
ps2. Jeśli ktoś ciekawy zobaczyć więcej fotek z zimy to wstawiłem tu http://wojtekwu.fotosik.pl/albumy/346105.html

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Też uważam że sprzęt fotograficzny jest za drogi, serwisy zdzierają za drobne naprawy, nie mówiąc już o wiodącym programie graficznym na którego legalną instalację stać tylko nauczycieli i studentów bo mają zniżkę. I jeszcze tych okropnych zawodowców ;)

ps. masz może jakieś fotki na poparcie swojej tezy ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzę, że po kryzysie twórczym ani śladu :c. Ostatnia żaba - MAX B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No panowie, bardzo fajnie!

a ja mam pytanie, może ktoś wie jak to jest z prawem autorskim do zdjęć w przypadku umieszczenia ich np. na forum i usunięcia ich po pewnym czasie.
W przypadku forum jest to spore utrudnienie, ale skoro jest się autorem i ma się prawo do swojej twórczości to chyba można domagac się usunięcia ich w dowolnym czasie?
Jak to jest?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
... skoro jest się autorem i ma się prawo do swojej twórczości to chyba można domagac się usunięcia ich w dowolnym czasie?
Jak to jest?

Najbardziej popularne serwisy fotograficzne (Plfoto, Obiektywni) zapewniają pełne dysponowanie swoimi fotkami, z ich usunięciem włącznie. Oczywiście po standardowej weryfikacji użytkownika (hasło, login). Myślę, że jakieś ewentualne ograniczenia - nawet ujęte w regulaminach są niedopuszczalne. Chyba, że serwis ma charakter komercyjny i odkupuje za "jakąś" gratyfikację prawa autorskie. Na tutejszym forum można fotkę zmienić lub usunąć korzystając z funkcji "edytuj". Albo - mniej elegancko - wykasować plik źródłowy na serwerze zewnętrznym.

Ale chyba nie zmierzasz pozbawiać nas swoje twórczości :o

ps. A co słychać u forumowiczów : Karamba, Luuka, Dhante, Bruttisima - migawki Wam zerdzewieją ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Nudziłam się

Nudzących się (szczególnie) zapraszam na spotkania fotoklubu - we wtorki o 18:30 - w tym tygodniu wyjątkowo klub odbędzie się w środę. Jest to związane ze współorganizowaną przez nas wystawą PARCZEW I ZIEMIA PARCZEWSKA.
Otwarcie już jutro, o 18-nastej ... :c http://pdkparczew.pl/news.php

A tak przy okazji, kilka fotek z (niestety szczupłego) archiwum - początek lat 90-tych :

Al.Jana Pawła II

ul. Włodawska

Przyszłe " nowe" osiedle za obwodnicą - w oddali szpital

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

Ale chyba nie zmierzasz pozbawiać nas swoje twórczości :o

ps. A co słychać u forumowiczów : Karamba, Luuka, Dhante, Bruttisima - migawki Wam zerdzewieją ;)

Własnie?

Nie, tak tylko zapytałam, mialam problem z fotkami na forum z ktorego mnie wywalili, na moją własną prośbę, dostalam totalnego bana, ale napisałam prośbę powołując się na prawo autorskie o wykasowanie moich zdjęć zamieszczonych na ich stronach. Podobno wykasują, sprawdzę u kogoś bo mnie zablokowali.
Powiem szczerze, babskie towarzystwo mi nie odpowiada, każda każdej włazi w tylek uważając to za cnotę lub zwalcza tzw. adwersarza wszelkimi możliwymi sposobami, łącznie z prostackimi zagrywkami . Nie dla mnie takie coś...:D

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

----------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zanim (już niedługo) nastąpi wiosna - motyw z krótkiej tegorocznej zimy

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No jasne, duży aparat mógł by ją nielicho zestresować. :)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Normalnie aż się za głowę złapałem przy tych fotkach z lat 90. Normalnie miejsc nie poznaję i muszę się głowić w którym miejscu te foty zostały zrobione nawet z opisem ulic (2 i 3) ;D Może jeśli ktoś ma więcej takich zdjęć, mógłby założyć nowy topic z taką galerią :) Ciekawe to ;]

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tu się nie ma co śmiać, to taki kot który ucieka słysząc odgłosy na klatce schodowej, po prostu musi nas poznać i nowe otoczenie. W schronisku mieszkała razem z innymi kotami, miały swój wybieg i do takiego życia była przyzwyczajona.
Mili jest dużym kotem, większym niż przeciętne kotki, przypomina raczej kocura a boi się niczym małe kocię. :D

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... zabierasz głos w wątku foto, a nie masz do pokazania żadnej fotografii :@
Nie ma się co wstydzić. Bardzo prosimy o te wstrząsające obrazy biedy, beznadziei, reportaż z pieczarkarni, zmęczone twarze z kolejki przed PUP, robotników stojących o 5 rano "na krawężniku" za pracą.
Wychodzi na to że jesteś mocny tylko w gębie, a nawet nie w gębie bo przecież forum to nie "face to face" B)
Obawiam się, że takie zrzędzenie jakie tu serwujesz niczego i nigdzie nie zmieni, czasy koncertów życzeń skończyły się 20 lat temu, pozostało z tego okresu niechlubne świadectwo m.in. utrwalone w fotografii. Odbierasz niestety ludziom ochotę do "wszystkiego". Mogą 8 godzin być źle opłacanym pracownikiem, pozostaje im jeszcze 16 godzin dziennie, o ile nie zmarnują tego czasu na chłam z TV, alkohol, czy użalanie się nad sobą.
Jeśli nowy sprzęt fotograficzny jest za drogi, używany można kupić za grosze. Jeśli nie stać cię na Photoshopa, obrabiaj zdjęcia w darmowym Gimpie. Jeśli serwis w Warszawie jest do dupy, to taniej i szybciej naprawią ci sprzęt w Anglii. Oczywiście można narzekać na powyższe, ale zdjęć od tego nie przybędzie.

Gan (cokolwiek to znaczy) wrzucając tu uwagi w stylu "o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia" (był kiedyś taki skecz w wykonaniu prof. mniemanologii stosowanej) zwyczajnie zaśmiecasz wątek.
Dygresje być może dla ciebie i społecznie ważkie, powinny trafiać do innych działów, tutaj będą kasowane.

pozdro Moderator

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A ja pamiętam tamte czasy i tamte miejsca. ;-P

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzę że kolega X wyszedł z domu (z aparatem) i mamy tego w efekty w postaci fajnych zdjęć. To co ewidentnie można poprawić to w fajerwerkach druga fotka (najmniej ciekawa) ma refleks światła = retusz, na jeziorku krzywy horyzont = kadrowanie, pieska można wykadrować trochę ciaśniej. Trawa przed zwierzakiem nie wnosi nic istotnego, a jest trochę prześwietlona. Pochwały za ładne fotki. Trudne technicznie. fajerwerki wiadomo - refleks + odpowiednia ekspozycja. Piesek pod ostre światło dobrze naświetlony, fotografując lepsiejszym aparatem można próbować doświetlić lampą błyskową takiego zwierzaka. No i makro :D Poprzednia fotka która mi się bardzo podobała to tez było makro (fioletowy kwiatek). Teraz świetna bryłka lodu. Mała rzecz a cieszy ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

robot napisał/a:
można poprosić o tapetę?

jasne - tylko muszę dorobić więksiejszą wersję, taką 1600x1200 :)

Chodzą słuchy, że 3 aparaty z Fotokubu błyskają dziś po oczach abiturientom i gronu na Studniówce w eLO im. Mikołaja. Składam wniosek o reportaż z imprezy na forum. A Xander ma ferie - pewnie od jutra w plenerze ... i zaraz wrzuci coś ładnego, może być blondynka ;)
Bo mi tu fotoblog już się robi B)

Nr 3

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

witam!
Paluch napisał;

... zabierasz głos w wątku foto, a nie masz do pokazania żadnej fotografii smiley

- okazuje się że tak można

Nie ma się co wstydzić. Bardzo prosimy o te wstrząsające obrazy biedy, beznadziei, reportaż z pieczarkarni, zmęczone twarze z kolejki przed PUP, robotników stojących o 5 rano "na krawężniku" za pracą.

- nie jestem fotografikiem ale chciałem tutaj zaakcentować tutaj przesadne (wg mnie) epatowanie fotografią i odczarowywanie za jej pomocą prozy życia
- nie chcę tutaj być depresyjny ale zaakcentować tą kwestię jako odbiorca waszych prac na forum.

Wychodzi na to że jesteś mocny tylko w gębie, a nawet nie w gębie bo przecież forum to nie "face to face" smiley

- nie chcę być mocny w gębie - chce podyskutować
fotografia jak wiemy jest utrwalaniem chwili; tylko czy nagrody world press photo ukazują nastoletnie dziewczyny ładnie się prezentujące, czy coś zgoła innego -prozę życia.

Odbierasz niestety ludziom ochotę do "wszystkiego"

- nie lubię epatowania, jestem z tej drugiej strony jako odbiorca a nie twórca; czyżby twórca chciałby jedynie pochlebstw od innych twórców a nie chciał opinii odbiorców.

Gan (cokolwiek to znaczy) wrzucając tu uwagi w stylu "o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia" (był kiedyś taki skecz w wykonaniu prof. mniemanologii stosowanej) zwyczajnie zaśmiecasz wątek.
Dygresje być może dla ciebie i społecznie ważkie, powinny trafiać do innych działów, tutaj będą kasowane.

- na tym wątku nie było o tym mowy

pzdro gan

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Hmmm to bardzo dziwne, ciekawe dlaczego :P ;] Gdyby ktoś posiadał takie fajne foty, niech się nie krępuje i robi nowy topic :) Chętnie pooglądam i sam poszperam w domowej galerii :P

robot
Obrazek użytkownika robot
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

choć czasem szkoda

Czytasz w moich myślach :). A zdjęcie też chyba zrobione w nieprzypadkowym miejscu. :D

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gan napisał/a:
Witam!
uha jakie piękne fotosy strzelacie; jak się pięknie nad tym się zachwycacie.
ale proza życia bohaterów zdjęć jest zgoła inna muszą pracować za ustawowe minimum; w pracy nie są już tak uduchowieni.

pzdro gan

O_o

Naprawdę nie wiem do czego dążysz tym stwierdzeniem. Fotografia jest formą sztuki i autor prezentuję to co chce przekazać, w czym się realizuję. Pomimo tekstu Kazika - wszyscy artyści to prostytutki to głupio jest komuś mówić żeby nie robił tego co lubi tylko coś co pasuję pojedynczemu odbiorcy.

gan napisał/a:

fotografia jak wiemy jest utrwalaniem chwili; tylko czy nagrody world press photo ukazują nastoletnie dziewczyny ładnie się prezentujące, czy coś zgoła innego -prozę życia.

Rozumiem, że dążysz do tego żeby uwiecznić gorszą stronę życia Parczewa, ale zrozum że każdy robi to co chce. Jeszcze tego by brakowało żeby ktoś młodszy zainspirowany takimi tekstami pstrykał "folklor" i przez co został okradziony i dostał wpi....ol.

Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę się w Twoim nihilistycznym podejściu do życia - wszystko be. Po to ludzie angażują się w różne formy hobby, żeby nie być "nie uduchowionym", żeby nie pracować 8h/dziennie, później TV i spać. Fotografia jest bardzo pochłaniającym zajęciem i daje strasznie dużo frajdy, a krytykowanie tego ponieważ ludzie w pracy nie są uduchowieni jest trochę dziwne. Nie wiesz jak żyją "bohaterzy" fotografii, wiec na jakiej podstawie twierdzisz że ich "proza życia" jest inna?

Ja dalej będę się starał "strzelać piękne fotosy" i dalej będę "pięknie się nad nimi zachwycał" co innym użytkownikom też życzę.

Pozdrawiam

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
... napisałam prośbę powołując się na prawo autorskie o wykasowanie moich zdjęć zamieszczonych na ich stronach. Podobno wykasują, sprawdzę u kogoś bo mnie zablokowali.

Trzeba prośbę uzupełnić o żądanie ... honorarium, w wysokości powiedzmy na początek 50zł dziennie. Można się przejechać po "danych osobowych" - jesli takie musiałaś podać - których jak rozumiem nie możesz w tej chwili "przeglądać, poprawiać i usuwać". Powinno pomóc piorunem :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

witam!
kepih napisał:

gan napisał/a:
Witam!
uha jakie piękne fotosy strzelacie; jak się pięknie nad tym się zachwycacie.
ale proza życia bohaterów zdjęć jest zgoła inna muszą pracować za ustawowe minimum; w pracy nie są już tak uduchowieni.

pzdro gan

O_o

Naprawdę nie wiem do czego dążysz tym stwierdzeniem. Fotografia jest formą sztuki i autor prezentuję to co chce przekazać, w czym się realizuję. Pomimo tekstu Kazika - wszyscy artyści to prostytutki to głupio jest komuś mówić żeby nie robił tego co lubi tylko coś co pasuję pojedynczemu odbiorcy.

-powtórzę:
- nie jestem fotografikiem ale chciałem tutaj zaakcentować tutaj przesadne (wg mnie) epatowanie fotografią i odczarowywanie za jej pomocą prozy życia
- nie chcę tutaj być depresyjny ale zaakcentować tą kwestię jako odbiorca waszych prac na forum.

kepih napisał;

Fotografia jest formą sztuki i autor prezentuję to co chce przekazać, w czym się realizuję.

- absolutnie się z tym nie zgadzam iz fotografia jest formą sztuki; co to jest sztuka
- autor może prezentować co chce ale jak zapomina się w swojej kreacji i zapomina o odbiorcy to czy jest prawdziwym twórcą.

kepih napisał;

Rozumiem, że dążysz do tego żeby uwiecznić gorszą stronę życia Parczewa, ale zrozum że każdy robi to co chce. Jeszcze tego by brakowało żeby ktoś młodszy zainspirowany takimi tekstami pstrykał "folklor" i przez co został okradziony i dostał wpi....ol.

- niestety nie zrozumiałem tej myśli

Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę się w Twoim nihilistycznym podejściu do życia - wszystko be

- absolutnie nie nihilizm, tylko jak najbardziej pragmatyzm

Fotografia jest bardzo pochłaniającym zajęciem i daje strasznie dużo frajdy, a krytykowanie tego ponieważ ludzie w pracy nie są uduchowieni jest trochę dziwne

- tak jak sprzątanie, dozorowanie- właśnie krytykuję uduchowienie twórców zdjęć.

Ja dalej będę się starał "strzelać piękne fotosy" i dalej będę "pięknie się nad nimi zachwycał" co innym użytkownikom też życzę.

- pozwól więc się wypowiedzieć odbiorcom a nie uzytkownikom

pzdro gan

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Coś z tematyki astronomicznej :

1. Księżyc

2. Może raczej ciekawostka techniczna niż ładne zdjęcie - przedstawia Jowisza z księżycami ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Yy - bardzo fajne fotki.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

-------------------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gan

absolutnie się z tym nie zgadzam iz fotografia jest formą sztuki;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotografika

Mozesz sie tez nie zgadzac ze ziemia jest okragla ze trawa jest zielona i ze psy maja cztery lapy.

Gan.Dam ci dobra rade.Jak masz gorszy dzien to nie siadaj do forum.Jest 1000 innych zajec gdzie mozna sie odstresowac.Zaprzeczanie oczywistosciom i wpienianie ludzi ktorzy cos robia,maja pasje,uprawiaja fotografike,klikaja interesujace zdjecia i sciaganie ich do" prozy zycia " to nie jest dobry pomysl na redukcje napiec.

Raz jeszcze calkiem zyczliwie bez zlosliwosci zycze w duchu poprawnej kolejnosci mentalno-manualnej:
najpierw refleksja potem klikadlo a nie odwrotnie...

Przemysl to dobrze.Jak jedna osoba mowi ci ze masz ogon to mozna to olac ale jak mowi ci to juz czwarty lub piaty forumowicz to lepiej sprawdz czy nie ciagnie sie rzeczywiscie za toba jakis smrod.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Masz może fotki z ostatniego zaćmienia księżyca?
A tak w ogóle to fajne są.
Mi Księżyc przy obiektywie jaki posiadam wychodzi mniej więcej jak Tobie Jowisz. :D

Edytowane. Administracja.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

- nie jestem fotografikiem ale chciałem tutaj zaakcentować tutaj przesadne (wg mnie) epatowanie fotografią i odczarowywanie za jej pomocą prozy życia
- nie chcę tutaj być depresyjny ale zaakcentować tą kwestię jako odbiorca waszych prac na forum.

Nie wiem czy do końca pojmujesz specyfikę powstawania zdjęć pokazujących, jak to nazwałeś - prozę życia. Kiedy próbujesz dobrze zrealizować zadany sobie temat bardzo często musisz w jakiś sposób satć się częścią danej sytuacji. Trzeba poznać ludzi i ich problemy. Wbrew pozorom w wielu środowiskach aparat fotograficzny nie jest mile widziany a jednak powstaje wiele dskonałych zdjęć ukazujących ludzi i ich codzienne życie. Znam to z autopsji.Poza tym ja osobiście nie znam fotografa (a znam kilku) który chcąc pokazać na swoich fotografiach prozę życia w posatci biedy, patologii i innych, czasem negatywnych a czasem pozytywnych jej aspektów błyszczał dookoła drogim sprzętem i puszył się przy tym jak paw. Uwierz mi, wszyscy okazują pokorę przed tym co widzą i bardzo często przeżywają problemy bochaterów swoich zdjęć.

- nie chcę być mocny w gębie - chce podyskutować
fotografia jak wiemy jest utrwalaniem chwili; tylko czy nagrody world press photo ukazują nastoletnie dziewczyny ładnie się prezentujące, czy coś zgoła innego -prozę życia.

Czy to wogóle widziałeś nagrodzone zdjęcia? Odnoszę wrażenie, że nie.
World Press Photo to nie tylko obrazy z wojny, ból, krew i cierpienie.
Są tam też kategorie takie jak portrety czy natura. Pooglądaj sobie choćby zdjęcia w kategori natura.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niestety zaćmienie nie było widoczne z uwagi na pełne zachmurzenie. Aktualnie ładnie widać Wenus przez 1-2 godziny po zachodzie słońca, a na południowym niebie (100-120 stopni od Wenus) zobaczymy Saturna :o

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tradycyjnie spróbowałem swoich sił na "koncercie" Brodki.
Trzeba przyznać, że panowie od świateł zrobi sporo żeby nie było widać kto śpiewa, a sama wokalistka chowała się jak mogła za statywem od mikrofonu. Pomimo tych utrudnień, ryzykując stratowanie w tłumie, nie dałem za wygraną ... ;)

Nagle olśniło mnie :D

Całe to zaciemnienie - żeby urodziwego chórku nie było widać ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Myślę, że wszyscy wykorzystali prawo do "riposty". Kto chce bić pianę dalej, niech założy wątek na off topie, albo poprosi admina o przeniesienie tam kilku ostatnich postów. Jest też bardzo obiecujący watek o trolingu ... Można też przygadać sportowcom, handlowcom, zbieraczom starych komputerów itp. Wracamy do tematu. Zapraszam do dyskusji i publikacji zdjęć - pod warunkiem przestrzegania regulaminu.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No no Tomek jak zwykle najlepsza jakość...widzę, że się nie obijasz. Postaram się dodać coś od siebie jak najszybciej.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Iwona. Wiem, że badyli mogło by nie być ;)

No tak badyle trzeba wyretuszować, Iwona stanowczo zostaje ;)

Jeszcze z jesieni :

i większa wersja : http://www.foto-klub.pl/paluch/panorama_czarne2.jpg

Kto przegapił w wątku o trasach rowerowych, to proponuję obejrzenie świeżej produkcji (również panorama) http://www.foto-klub.pl/paluch/miting.jpg

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
No ładnie. Czekamy na więcej - mogą być doroślejsze modelki ;)

Może być :D :o

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tak jak napisałem, dodaję trochę swoich wypocinek

Karatecy zrobili fajny pokaz....

Występowały różne zespoły...

Tomek się zbroi...;)

Gwiazda wieczoru Monika Brodka

Po koncercie niebo rozświetliły fajerwerki...

Można było zdobyć autograf Moniki

Dostałam misia, dostałam misia...:)

Uff, jakoś dobrnąłem do końca...B)

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post nie na temat. Wykasowano - Modrator.

xander
Dawno tu nie było niczego

Dawno tu nie było niczego świeżego jak widać, więc dodaję ;)

http://i42.tinypic.com/53rcpu.jpg

[IMG]http://i44.tinypic.com/e12c60.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/34f1bn9.jpg[/IMG]

I zapraszam na FB - https://www.facebook.com/wojciechwojciukphotographer po więcej ;) Pozdrawiam !!