Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Taka rzeźka ta woda, aż pić się chce :) Odwiedzę wystawę w czwartek :) Nie ma co się denerwować. Im więcej wystaw, tym mniejsza trema... ;)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A co to, jakaś nowa odmiana pieczarek? ;)

O co chodzi z tą fotką? O efekty? Kolorki ładne co prawda ale pewnie podkręcane w ps-ie?

No właśnie o to mo chodziło, bo czasami oglądałam zdjęcia np. morza i te fale były takie rozmyte, coś jak ten mini wodospad, chciałam wiedzieć jak się to robi.

Edytowane. Administracja.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No no Xander, widzę u Ciebie sporą konsekwencję w stylu i postprocessingu - tak trzymaj...a, i powodzenia ze średnim formatem.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a (kiedyś) :
... a masz może łabędzia z bliska?

Mam :}

i kaczuszka też była

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z fotką chodzi o to, że kolorki ładne ale nie podkręcane w PS-ie tylko podkręcane w aparacie, konkretnie Fuji S5 Pro B) Zresztą na upartego to w większości lustrzanek można podłubać w ustawieniach i zrobić ładniejsze bardziej wysycone kolorki z pominięciem PSa ( :D ), chociaż nie zawsze efekt będzie naturalny.

Ogólnie jak ktoś nie lubi albo nie ma czasu na obróbkę to nie powinien kupować lustrzanki tylko coś mniejszego. Na pewno będzie bardziej zadowolony z "ładności" zdjęć, przynajmniej do czasu kiedy mu sprzęt ładnie spartoli niepowtarzalne ujęcie :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki Grzesiek :)

andrzejparczewski
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch, może hoduj takie grzyby?;)


Zdjęcie z sobotniego grzybobrania. Pogoda ładna więc może warto wybrać się na grzyby? W lesie jest dużo podgrzybków.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Śliczne...B-)

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

--------------------------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moja nowa foteczka ... na zdjęciu modelka z Wawy - Gosh ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a ja dzisiaj pstryknąłem taki "dziki zachód" nad naszym PKP

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Posty można edytować jak pisze się po kolei.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Święta bez śniegu ... :( A tak pięknie było w listopadzie ;)

Panorama w pełnym rozmiarze http://www.foto-klub.pl/paluch/placw_panorama1.jpg.
W celu uzyskania powiększenia do optymalnej wielkości, w nowym oknie przeglądarki należy jeszcze na otwarty obraz kliknąć myszką

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a :
więcej fotek!!

Cierpliwości :) Dużo wakacyjnych fotek z pewnością na pierwszym powakacyjnym fotoklubie (we wrześniu) - na który już dziś zapraszam chętnych początkujących i zaawansowanych fotoamatorów :c

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Posty można edytować jak pisze się po kolei.

O mój Boże! Nie wiedziałam.:D

Edytowane. Administracja.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To listopada tego roku ??

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

takie wykopane z szuflady bo robione już rok temu:

pomysł mój, wykonanie również :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ostatni kotek - bardzo ładny kadr - może odrobina tła na górze fotki coś więcej by wniosła ... , ale dobrze jest "nie trzeba psuć".

ps. o co chodzi z tą kolejnością :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki. :)
Ta fotka była robiona w niezbyt dobrym oświetleniu, Mili leżała pod fotelem i tylko pysiek wystawiła.
Odszumiłam w NI i trochę rozjaśniłam.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

mniej ładna biedrona

Zdjęcie usunięto. Administracja.

mialam dzisiaj wziąć nikona i isc sobie na jesienny spacer ale jak zwykle leń mnie dopadł...a potem będę załować...

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
A ja moje ostatnie pokażę i tutaj ;)

Ja tu schładzam atmosferę, a ty dajesz takie gorące foty. Nic dziwnego, że wczoraj grubo przekroczyło 30 C za oknem ... ;)
Gratuluję poziomu prac tym bardziej że znajdują szerokie uznanie np. obiektywni.pl B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moje może nie są az tak wyszukane, ale na początek coś rzucę..

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...


wiosna 1941 kresy dawnej RP


jesień 1939 (wytyczno)

"zabłakany"

SEMPER FIDELIS

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fotek przybywa ja grzybów w lasach po ostatnich deszczach ... i bardzo dobrze B)
Chyba najwięcej pokazała ostatnio Lonkaa, więc kilka słów komentarza.

Dzieląc umownie portrety na podobizny (imieninowe), zdjęcia z pomysłem i prawdziwe portrety, to akurat zaliczę do fotek opartych na pomyśle. Najciekawszym elementem zdjęcia są okulary, a dokładnie odbijający się na nich blask słoneczny. Można się czepiać że cienie są za głębokie, coś się tam pod szyją dzieje (jasne pole), portretom nie sprzyja raczej ucinanie czubka głowy, ale przecież nie o podobieństwo tutaj chodzi. Jak dla mnie fotka "opowiada letnią historię" i robi to ciekawie.

W serii z Warszawy ładnie skadrowane 4,5,6. Potencjał obrazu psuje niestety dziwaczne tło, ni to bilbord, ni dekoracja. Aktor i tło jakoś się gryzą trochę ze sobą, na co oczywiście nie miałaś wielkiego wpływu. Dla mnie najciekawsza jest czwórka, czyli Pani w czerwonym w malowniczej pozie. O tle wspominałem, tutaj dodatkowo jasny element z tyłu zmylił światłomierz - wskazana korekta ekspozycji. Brak prawidłowego naświetlenia zawsze odbija się negatywnie na barwach. Coś tam dzieje się z ostrością. Ogólnie wszystko w rekach fotografa, ale wygląda na to, że sprzęt działał na pograniczu swoich możliwości (użytecznego ISO). Już w Warszawie były problemy z zamrożeniem ruchu, w Lubartowie było stosunkowo ciemno i wyszło szydło z worka tzn. niska maksymalna czułość matrycy, mała światłosilność obiektywu wymusiły długie czasy ekspozycji - chyba trochę za długie. Takie minusiki, z plusów widać świadome i dojrzałe kadrowanie. Socom na ten przykład poradził sobie z tematem dobrze technicznie (ekspozycja, ostrość) ale kadry jakieś pijackie, w sumie nie wiem czemu posłużyły te udziwnienia :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moje może skromniejsze, ale na początek rzucę....

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam dawnego sąsiada :)

Ale ten krajobraz za tobą to nie bardzo pasuje do reszty, chyba, ze w "tamtych czasach" były już w użyciu plastikowe kible.

Edytowane. Administracja.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z koncertu Happysad z Lublina / Juwenalia 2010. Pozdrawiam!

Na ostatniej mi trochę szczegółów obróbka zjadła, ale całkiem mi się podoba to zdjęcie i wrzucam :)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

coś podobnego...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Moje sacrum ...

B)
Ciekawe oświetlenie i kadrowanie :k

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ratunku znowu te koty - nie ma innych fotek czy co! Może tak troche piesków dla odmiany. ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo dobre zdjęcie. Ekspozycja i kompozycja prawidłowa. Przy powiększeniu może ostrość nie "kaleczy" ale myślę, że to kwestia obiektywu - ten akurat w twoim Soniaku dał z siebie wszystko :)
Jeśli można coś doradzić, to tylko lekką obróbkę zmierzającą do wyostrzenia obrazka i redukcji czerwonego zafarbu (czyli nadmiaru koloru czerwonego).

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Trochę - to zostawiła szczegółów :) Fajne :)

We wtorek pod Szkołą Podstawową nr 2 był festyn historyczny. Oto najpotężniejszy z rycerzy :)

i jeszcze większy crop:

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dolina Bystrej w Zakopanem
Zakątek, który mnie zauroczył

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzialeś resztę fotek Brutti? Bardzo fajne zdjecia. B)

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

MontZbi napisał/a:
Ratunku znowu te koty - nie ma innych fotek czy co! Może tak troche piesków dla odmiany. ;)

Podobnie mogłabym powiedzieć o dziewczynach "modelkach" - same laski na zdjęciach a facetów brak. :p

Zresztą każdy foci to co mu pasuje.

Piesków nie mam. Niestety.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch ... a może takie grzyby :D:D:D

Modelka: Kasia Bilko
Fotograf: ja ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

He, he na pierwszej fotce z koncertu HS widać jak mu szkło w okularach zaparowało.
Fajna lekcja historii, ale to bractwo rycerskie to chyba zakon Rycz-erzy :D

Odnosząc się do kuchni fotograficznej, to spory czerwony zafarb jest na tym zdjęciu. Aparat niewłaściwie ustawił balans bieli i przedmioty ewidentnie białe (np tablica kosza) są na zdjęciu różowe. Przywrócenie właściwej równowagi barw składowych znacznie poprawia wygląd i realizm zdjęć, zwłaszcza gdy są prezentowane na białym tle. Jak to zrobić - jak mawiają chłpacy z PGR (Parczewskiej Grupy Rowerowej) bez zbędnej napinki tutaj ftp://ftp.helion.pl/online/fotkra/fotkra-4.pdf. Jak zwykle polecam całą książkę, jedna z najlepszy jeśli chodzi o podstawy PS-a.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Widzialeś resztę fotek Brutti? Bardzo fajne zdjecia. B)

:t

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

fotki robione smieną, mialam może z 8 lat wtedy ;-P

Niestety słabej jakości i na dodatek fotka z fotki robiona.
Aleje od strony Wyszyńskiego:
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Dom obok cmentarza, teraz biegną tu aleje
Zdjęcie usunięto. Administracja.

1982 r.
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Nowa:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

a to znalazłam jakieś zdjecie z lat mniej wiecej 50 lub 60, wnioskując po ubiorze panow na pierwszym planie . Tak kiedyś wyglądał skwer:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A w jakiej to puszczy można takie (grzyby) znaleźć.
Proponuję wyretuszować kolorową bieliznę, będzie lepiej widać kapelusze ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Fotek przybywa ja grzybów w lasach po ostatnich deszczach ... i bardzo dobrze B)
Chyba najwięcej pokazała ostatnio Lonkaa, więc kilka słów komentarza.

Dzieląc umownie portrety na podobizny (imieninowe), zdjęcia z pomysłem i prawdziwe portrety, to akurat zaliczę do fotek opartych na pomyśle. Najciekawszym elementem zdjęcia są okulary, a dokładnie odbijający się na nich blask słoneczny. Można się czepiać że cienie są za głębokie, coś się tam pod szyją dzieje (jasne pole), portretom nie sprzyja raczej ucinanie czubka głowy, ale przecież nie o podobieństwo tutaj chodzi. Jak dla mnie fotka "opowiada letnią historię" i robi to ciekawie.

hehe ale to zdjęcie ja dodałem nie Lonkaa ;) mimo pomyłki dziekuje za taki głeboki komentarz ;)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Te zdjecia zrobiłem telefonem ;)

a to moja Dżoja

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ale po co wrzucasz tyle tych kotów. Rozumiem, że jesteś emocjonalnie związana z tym kotem i wydaje Ci się, że są super. Ale te wcześniejsze foty, to mało ciekawe są. Ta ostatnia by wystarczyła.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie b.dobre technicznie - ładnie zapracowała lampa błyskowa, która rozjaśniła cienie - jaki to sprzęt jeśli można wiedzieć :) Efekt niestety trochę psuje kadrowanie, no ale ... to się poprawi ;)

Był wczoraj koncert. Publiczność dopisała. Brawa dla organizatorów B)
Wątek fotograficzny - więc oczywiście kilka fotek. Miejsce i czas takie, że o lampie błyskowej nie było mowy. Warunki fotograficzne ekstremalne - przyćmione oświetlenie ogólne + doświetlenie punktowe sceny (o barwie innej niż reszta). Fotki wprawdzie trochę zaszumione, ale przy tej wielkości obrazków ujdzie :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał:
Odnosząc się do kuchni fotograficznej, to spory czerwony zafarb jest na tym zdjęciu. Aparat niewłaściwie ustawił balans bieli i przedmioty ewidentnie białe (np tablica kosza) są na zdjęciu różowe. Przywrócenie właściwej równowagi barw składowych znacznie poprawia wygląd i realizm zdjęć, zwłaszcza gdy są prezentowane na białym tle. Jak to zrobić - jak mawiają chłpacy z PGR (Parczewskiej Grupy Rowerowej) bez zbędnej napinki tutaj ftp://ftp.helion.pl/online/fotkra/fotkra-4.pdf. Jak zwykle polecam całą książkę, jedna z najlepszy jeśli chodzi o podstawy PS-a.

Przyznam szczerze że za bardzo się nie przyłożyłem do obróbki, tak właściwie na szybko podbijałem kolory i sam je zepsułem.
Dam bonus, może się zrehabilituje :)

różowy zafarb na czapeczce dziewczynki w tle to tym razem wzorki, które się rozmyły ;)