Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Faktycznie bardzo fajne miejsce i ładne światło. Można wyobrazić sobie rzeczywisty wygląd potoku. Niestety aparaty fotograficzne, w przeciwieństwie do ludzkiego układu postrzegania, nie są w stanie zarejestrować tak dużych kontrastów w kadrze (cieni i świateł). Automatyka wybiera kompromis, rejestrując najczęściej prawidłowo obszary oświetlone, a tracąc cienie - co ciekawe akurat na powyższym zdjęciu automat postąpiła odwrotnie (dobrze widoczne są ciemniejsze drzewa pierwszego planu, a tracimy detale w jasnych partiach strumienia). Nie jesteśmy jednak całkiem bez szans na zarejestrowanie takich pięknych miejsc. Musimy tylko uzbroić się w statyw i trochę wiedzy teoretycznej. Występująca w wielu aparatach funkcja breaking pozwala na zrobienie serii zdjęć, z których jedne będą dobrze prezentować cienie,a inne światła. Dysponując taką rozszerzoną paletą zdjęć możemy zastosować techniki sprowadzające się do zmiksowania obrazów tak, aby zarówno jasne i ciemne partie kadru były dobrze naświetlone. Pierwszym półautomatycznym sposobem jest tzw. HDR - z techniki tej z powodzeniem korzysta nasz klubowy kolega Andrzej http://foto-klub.pl/3/14/index.html. Drugim sposobem jest tzw. maskowanie, które można opisać jako ręczne wskazanie obszarów zdjęcia, które mają pochodzić z poszczególnych fotografii z serii. Idea tego sposobu jest bardzo prosta, jednak opanowanie sposobu oznaczania często nieregularnych fragmentów kadru, jest sztuka samą w sobie. Poniżej prosty przykład zastosowania tej metody.

Dwa zdjęcia - jedno naświetlone prawidłowo w zakresie świateł, a drugie w zakresie cieni :

oraz fotka wynikowa

Stosując breaking mamy jeszcze ta przewagę, że później (nawet nie miksując fotek) możemy wybrać te najbardziej udane pod względem naświetlenia. Ostatnia uwaga to podstawową wadą opisanych sposobów (oprócz pracochłonności :) ) jest możliwość ich zastosowania wyłącznie do scen statycznych - bez szybko poruszających się elementów.

Osoby zainteresowane szerzej zagadnieniem zapraszam (oczywiście) na zajęcia Fotoklubu - po wakacjach B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
same laski na zdjęciach a facetów brak.

To nie laski tylko normalne dziewczyny jakich pełno dookoła. Szkopuł jedynie w tym, że nie każda chce się pokazać w necie (na większym forum). Dodatkowo umożliwiłem parczewiakom i okolicznym mieszkańcom w galerii zdjęć możliwość umieszczania własnych zdjęć i co cisza - jedynie oglądają. Typowe "Ranczo" jedni coś robią a reszta się temu tylko przygląda z rękami w kieszeniach.

Co do kotów to nie powiem, że ich nie lubię tylko chodzi mi, że są zbyt mocno eksponowane czyli zbyt duży format zdjęć 600x450 wystarczy stronka będzie szybciej chodzić. A tak na marginesie to nie zauważyłem braku facetów w galerii zdjęć - może o jakiś specjalny typ urody chodzi? ;)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To dorzucę coś jeszcze...:)

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dodam kilka nowych zdjęć, które zrobiłem ostatnimi czasy ;) :

1.

2.

3.

4.

Zainteresowanych resztą odsyłam na
http://dhante.deviantart.com/
lub
http://dhante.deviantart.com/gallery/

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

MontZbi napisał/a:

To nie laski tylko normalne dziewczyny jakich pełno dookoła. Co do kotów to nie powiem, że ich nie lubię tylko chodzi mi, że są zbyt mocno eksponowane czyli zbyt duży format zdjęć 600x450 wystarczy stronka będzie szybciej chodzić. A tak na marginesie to nie zauważyłem braku facetów w galerii zdjęć - może o jakiś specjalny typ urody chodzi? ;)

Jak do tej pory jesteśmy atakowani jedynie dziewczynami "modelkami" i nie powiem, że nie lubię ale przydałaby się też w tym jakaś różnorodność.
Może i jestem monotematyczna ale i Wy, panie i panowie z FK robią po raz trzeci casting dla dziewczyn też nie wykazaliście się pomysłowością, bez znaczenia jakie to będą zdjęcia. Ja chętnie obejrzę wasze dzieła ale zaznaczam iż nikt nie musi ogladać moich zdjęć.

Formatu nie zmniejszę, jeżeli ktoś ma problem z załadowaniem to trudno, zresztą inne osoby też wrzucają spore fotki.

Jezeli nie podobają wam się moje zdjęcia to niech ktoś w końcu to napisze wyraźnie, a w sumie to i tak bez znaczenia, bo to było ostatnie moje zdjęcie które się w tym wątku pojawiło.
Mam do dyspozycji kilka innych for, gdzie nikt nie krytykuje mnie za tematykę moich zdjęć a jedynie za jakieś techniczne niedociągnięcia. A koty lubię i będę im robić zdjecia czy się to komuś podoba czy nie.

Sorki MontZbi ale po takim przyjęciu na pewno nie wrzucę żadnej swojej fotki do Galerii, nie sądzę też aby Cię to zasmuciło wielce.

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Witam dawnego sąsiada :)

Ale ten krajobraz za tobą to nie bardzo pasuje do reszty, chyba, ze w "tamtych czasach" były już w użyciu plastikowe kible.

Oczywiście że pasuje! Przecież od dawna wiadomo że plastikowe kible wynaleźli Starożytni Rosjanie, niejaki Szaletow. Podobnie było z resztą z koleją (Parowozow) i wieloma innymi :)

A ta scenka z żołnierzami w okopach, jeżeli obrazuje 1941, to powinna być podpisana chyba "lato 1941". Ale mogę się mylić.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No to się przykładaj Kepihu, dalej za ciepło wyszło, balans bieli trochę poprawić i będzie ok.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

poprzednie niezbyt ostre ale to juz jest troche lepsze....

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Świetne fotki!
Masz talent :)

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Naprawdę?? Cenię sobie bardzo wasze opinie. :*:*:*
Nie mniej zostańmy przy tym, że to amatorszczyzna.
Ale obiekty są naprawdę "wdzięczne". Polecam odwiedzanie :)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:

Jezeli nie podobają wam się moje zdjęcia to niech ktoś w końcu to napisze wyraźnie, a w sumie to i tak bez znaczenia, bo to było ostatnie moje zdjęcie które się w tym wątku pojawiło.
Mam do dyspozycji kilka innych for, gdzie nikt nie krytykuje mnie za tematykę moich zdjęć a jedynie za jakieś techniczne niedociągnięcia. A koty lubię i będę im robić zdjecia czy się to komuś podoba czy nie.

Nikt tu nie krytykuje twoich zdjęć jedynie duży ich format. Ciekawa jak długo i czy w ogóle taki format będzie tolerowany na forach na które się przenosisz. Yvonne zachowujesz się jak mała rozkapryszona dziewczynka. Powiem tak: Cudze chwalicie swego nie widzicie.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dla tych co "przegapili" wspomnę, że moja prośba dotycząca fotografii z niedawnej studniówki została spełniona, a plon, pokłosie, a nawet podwiązki można zobaczyć tutaj : http://www.eparczew.com/forum/viewthread.php?forum_id=38&thread_id=425 B)

Amfiteatr (też) Hajnówka - trochę zakręcone ;) Nr 5

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Świetne fotki!
Masz talent :)

Dzięki :)
Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie zostały zrobione w okolicach naszego miasteczka. ^^

edit: literówka..

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A Paluch to niby małe zdjecia wrzuca?
Na niektórych forach zdjęcie jest automatycznie zmniejszane i po kliknięciu można je sobie obejrzeć w powiększeniu.

Nie wiem o co chodzi, ale na pewno TUTAJ moich fotek już nikt nie zobaczy, obojętnie czy będą to koty, psy czy inne rzeczy.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ferie w tej Hajnówce, że Cię na klubie nie widać? :P Przynajmniej owoce wypoczynku są ;)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ze swojego zupełnie amatorskiego punktu widzenia przyłączam się do Yv.
Fajne fotki:)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

genx
Obrazek użytkownika genx
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale na pewno TUTAJ moich fotek już nikt nie zobaczy, obojętnie czy będą to koty, psy czy inne rzeczy.

ufffff :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Znowu panoramy znacznych rozmiarów. Tym razem siedlisko naszej władzy i okolice :)
http://www.foto-klub.pl/paluch/panorama_urz1a.jpg
http://www.foto-klub.pl/paluch/panorama_urz2a.jpg

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

PiotrF
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Piszę tutaj coby nie rozbudowywać zbytnio dyskusji pod artykułem o konkursie fotograficznym:). W Norwegii jeszcze nie byłem to i zdjęć tamtejszych nie posiadam. Moje oddalenie jest raczej małe "geograficznie" (raptem 65 km), ale organizacyjnie jakoś tak się składa, że nader rzadko mam okazję bywać w rodzinnym mieście, chociaż jest szansa, że w ostatnim tygodniu stycznia pojawię się w Parczewie. Fotoamator ze mnie taki albumowy raczej, ale poniżej zapodam takie dwa sznurki do moich sierpniowych gniotków z Lasów Parczewskich:

http://aparaty.tradycyjne.net/foto,31063.html
http://aparaty.tradycyjne.net/foto,31126.html

Ostatnio chętniej użytkuję sprzęty o roboczej nazwie Matchflex i zabawę z tego mam przednią.

Pozdrawiam

P.S. Poniżej opis, w jaki sposób Matchflex powstał:) :

http://matchboxpinhole.com/

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dhante napisał/a:

Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie zostały zrobione w okolicach naszego miasteczka. ^^

edit: literówka..

heheh, akurat to widać ;)
ale są niezłe i fajny miałeś pomysł na sesję.
Powiem szczerze, że takie "dynamiczne", plenerowe fotki fajnie się ogląda i bardzo dobrze, że jest to model, oglądania zdjeć dziewczyn- "modelek" mam na razie dosyć.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

GenX napisał/a:

ufffff :)

Coś za dużo nie masz do powiedzienia panie "fotografie".

Na razie wyedytowałam posty z ostatniej strony, resztę obiecuję wykasować później.

Edytowane. Administracja.

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niezle te Twoje fotki.
Oby tylko nikt nie pomylil tego obiektu z "okraglakiem". Za moich czasow funkcjonowalo cos takiego w Parczewie :) Nadal to jest?

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
No to się przykładaj Kepihu, dalej za ciepło wyszło, balans bieli trochę poprawić i będzie ok.

Z tym już się nie zgodzę drogi Wojciechu, dosyć zimno rankiem było, do tego dzieciaki biegały dookoła i stąd czerwone Twarze. Tak zapamiętałem i tak chciałem przedstawić.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zapraszam w środę 9 listopada do PDK na wernisaż klubowej wystawy fotograficznej.

Tymczasem proponuję 2 nowe punku w mieście do zwiedzenia :
1. LO i. M.Kopernika http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/liceum/liceum.html
2. Niedawno konsekrowany kościół http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/ks_opat/ks_opat.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Świetne fotki!
Masz talent :)

... i warsztat. W ostatniej fotce brakuje ... tylko dobrego tytułu ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
A Paluch to niby małe zdjecia wrzuca?
Na niektórych forach zdjęcie jest automatycznie zmniejszane i po kliknięciu można je sobie obejrzeć w powiększeniu.

Nie wiem o co chodzi, ale na pewno TUTAJ moich fotek już nikt nie zobaczy, obojętnie czy będą to koty, psy czy inne rzeczy.

Masz rację ta uwaga tyczy się również pozostałych. Na tym cmsie fusionie w forum taka opcja nie istnieje jedynie w galerii zdjęć jest taka możliwość. Do zdjęć są specjalnie przystosowane cmsy jak photo galery a forum jest przeznaczone raczej do wymiany informacji i poglądów i umieszczanie zdjęć dużego formatu spowalnia przeglądanie treści. Jeżeli już to zalecany jest max rozmiar 600x450 lub mniejszy. Na e-parczewie nie mam nic do gadania nie jestem administratorem.

orange
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

okrąglak? a co to takiego i na jakiej ulicy??

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Ferie w tej Hajnówce, że Cię na klubie nie widać?

Hajnówka była w lecie :) W zimie trzeba zarabiać ... na sprzęt ;)
A kto ma ferie niech rusza w plener B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

kepih napisał/a:

Xander napisał/a:
No to się przykładaj Kepihu, dalej za ciepło wyszło, balans bieli trochę poprawić i będzie ok.

Z tym już się nie zgodzę drogi Wojciechu, dosyć zimno rankiem było, do tego dzieciaki biegały dookoła i stąd czerwone Twarze. Tak zapamiętałem i tak chciałem przedstawić.

:D :D :D

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Napisałam do Gruhy, czy nie dałoby się czegos z tym zrobić.

Zresztą mnie ten temat już nie dotyczy,;) poza tym nie wszystkie moje fotki miały rozmiar większy niż 600x450 lub jak mi imageshack nie chciał załadowac to wstawiałam miniaturki z postimage.

Edytowane. Administracja.

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zaraz dostaniemy "po lapach" za rozmowy nie na temat "))
Okraglak, rotunda to kiedys byla knajpka przy zalewie. B)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Świetne, nigdy mi się nie udało złapać aż tak ładnie tęczy, ta podwójna jest super. Masz niezły punkt do robienia zdjęć, a może jakieś wyładowania?

Edytowane. Administracja.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Można zrobić skrypt do konwersji na mniejsze rozdzielczości ... ale to dla mnie za wysokie progi narazie.

orange
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a no to nadal jest ta budowla:) wracając do wątku bardzo podobają mi się te panoramiczne foty;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

pokój nauczycielski ... tajny pokój mocy :-) fajnie wygląda. Nigdy tam nie byłem :-)

robot
Obrazek użytkownika robot
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Hey YV! Naprawdę ostry słonecznik! Coś jest w tym zdjęciu, jest naprawdę dobre.
A teraz ja. Były kotki, były pieski, były kwiatki więc teraz pora na odrobinę "industrialu". B)

Proszę kliknąć na miniaturkę.

Zachód słońca. Początek przejścia przez Atlantyk, kilkaset mil od Florydy.

Port w Houston.

Terminal gazowy, Holandia.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Jak do tej pory jesteśmy atakowani jedynie dziewczynami "modelkami" i nie powiem, że nie lubię ale przydałaby się też w tym jakaś różnorodność.

A może sama byś trochę zróżnicowała tematykę swoich prac? Może sfotografujesz jakiegoś faceta i też będziesz zadowolona? ;)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dziękuję, fajnie, że komuś się podoba. A z tęczą było tak: zdjęcie zrobione z 6 piętra, z okna w akademiku. Przed tęczą przetoczyły się te chmury, które są na zdjęciach. To było prawdziwe "urwanie chmury". A potem takie cudo. Nie pamiętam, żebym widziała w życiu piękniejszą tęczę .

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:

A może sama byś trochę zróżnicowała tematykę swoich prac? Może sfotografujesz jakiegoś faceta i też będziesz zadowolona? ;)

Nie zajmuję się taką tematyką. Zresztą juz kiedys o tym pisałam.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert napisał/a:
hehe ale to zdjęcie ja dodałem nie Lonkaa ;) mimo pomyłki dziekuje za taki głeboki komentarz ;)

Ups :) Wolniej wrzucajcie fotki bo można się pogubić ;)

Czy ktoś wie co z tym konkursem http://www.youtube.com/watch?v=yW_C9agvYoU. Młodzież strzela fotosy, że aż miło. Kiedyś rolka filmu (36 szt zdjęć) starczyła na kwartał.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Yvonne, zachowujesz się jak dziecko. Jak pokazujesz coś publicznie, to licz się z ewentualną krytyką. A Ty zabierasz zabawki, edytujesz, wycinasz i się przenosisz. Bo ktoś wyraził swoją opinie, to uciekasz? Jak już coś zamieścisz na tym forum, tekst, czy foto, to już tego nie kasuj.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Więcej na blogu :) Zapraszam.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Trochę szkoda bo nie są ostre, ale piesio i tak ładnie wyszedł.

Jak na 1,3Mpix to i tak niezle....jak reka nie drgnie to ładnie wychodza;)

a to multimedialna Dżojka :D

to zdjecie zrobiłem 7 stycznia!! zgadnijcie czemu taka duża temperatura B)

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

:( Ach te kobiety szybko się obrażają. No i wykasowała w takim razie coś dla pociechy i poprawienia nastroju.

Format 600x450 rozmiar 58KB

I jest na co popatrzeć. ;)