Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... wpadłem w kolejną pułapkę techniki cyfrowej - zła (u mnie) kalibracja monitora. W internecie mści się to rzadko, ale przy zastosowaniach drukarskich, to poważny i częsty problem. :@

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A mnie się podoba.
Odnośnie fotek robionych telefonami to jednak ich jakość pozostawia wiele do zyczenia. Zdjecia moze są i fajne ale rzuca się w oczy jej brak.
Czasami smieszą mnie komentarze dotyczące czegoś tam kiedy tak naprawdę nie ma się o tym pojęcia a chce uchodzić za znawcę sztuki. I od razu zaznaczam, ze nie dotyczy to TYCH komentarzy. ;)
Osobiscie unikam komentowania cudzych zdjęć, nie znam się na technice ani na regułach i mało mnie to interesuje a udawanie znawcy nie jest w moim stylu. Ale...
Trzymanie się ściśle ustalonych reguł nie zawsze wychodzi na dobre. Poszukiwanie własnego stylu jest czymś pożądanym jednak nie każdemu jest dane to osiągnąc i stać się twórcą a nie odtwórcą.
I dobrze, że ludzie szukają form wyrazu artystycznego w różny sposób, jeżeli nawet nie jest on zgodny z zasadami to jednak przynajmniej próbują coś robić i coś pokazywać.

Edytowane. Administracja.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam nadzieje, że nowy skrypty od obrazków pozwoliło usystematyzować obrazki :-)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Brawo za odwagę, nareszcie coś innego niż koty...

Krajobraz po burzy. Zdjęcia robione "na bardzo szybko"...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

poprawiona mucha
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zuzia

Zdjęcie usunięto. Administracja.
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Brawo za odwagę, nareszcie coś innego niż koty...

Eeee, koty to moja "specjalność", robię też makro i jakieś tam kwiatki.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Powstały kolejne panoramy w wersji XL z naszym miasteczkiem, dostępne tutaj :

http://foto-klub.pl/paluch/panorama8a.jpg

http://foto-klub.pl/paluch/panorama10.jpg

http://foto-klub.pl/paluch/panorama9.jpg

http://foto-klub.pl/paluch/panorama7i.jpg

ps. Aby zobaczyć obrazki w pełnej rozdzielczości należy po otwarciu jpg-a kliknąć jeszcze raz na obrazek (w nowym oknie) - kursor będzie miał postać lupki z plusem B)

ps2. napis Foto-klub Parczew może trochę szpeci, ale przynajmniej utrudnia samowolne wykorzystanie fotek na innych stronach www (tak jak ostatnio w portalu Nasza "kasa" ) . Jak ktoś chce reklamować nasz klub - to wersja z napisem do zastosowań niekomercyjnych jest ogólnie dostępna - natomiast w pozostałych przypadkach proszę o kontakt :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert napisał(a):
a ja dzisiaj pstryknąłem taki "dziki zachód" nad naszym PKP

Całkiem fajny ten kolejowy zachód. Trochę elektryfikacja psuje nastrój ... Przypomina mi to klimaty kol. Andrzeja. Czyżby filtr tabaczkowy był nakręcany :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

znowu coś nie tak??????????????? o rany!

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z wczorajszej wyprawy na pole :) Pierwsza fotka myślę, że mi wyszła :P Strasznie mi się podoba :D A reszta, taka mała samoocena, to kasztanki troszeczkę słabe kadrowanie, dlatego że ręka mi się telepała ;) A pole trochę na szybko obrobione :D

ps. Nie kopiować bez pozwolenia :) :P

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zrobiło się mądrze i zaciekle jak na jakiemś PlFoto :)

Chronologicznie ...
Nie radzę prezentować fotek zrobionych komórką w tzw. poważnych galeriach internetowych. Po pierwsze na tle wypieszczonych prac, zwłaszcza pod względem technicznym wypadają słabiutko.
Po drugie jak przeciętny użytkownik galerii = galernik ;) zobaczy taką komórkową produkcję w zestawieniu z własną uzyskaną w trudzie i znoju twórczością, to nie ma siły ani umiaru musi "zjechać" GSM-a. Zaraz na te słowa odzywa się ktoś komu tenże przeciętny użytkownik zalazł wcześniej za skórę i krytykuje krytykę nierzadko szukając dziury w całym. Z tego wszystkiego oprócz rozeznania aliansów i mezaliansów, tak naprawdę nikt niczego jeśli chodzi o wiedzę fotograficzna nie wynosi.

Na szczęście tu nie PlFoto, tu jest PlParczew :)

Aby nie poprzestać na ogólnikach - moje wrażenia fotograficzne.
Fotki milypl technicznie nawet jak na komórkę mają bardzo dużo braków.
Widać w nich jednak jakiś pomysł na zdjęcie, "instynkt łowiecki" bez którego najlepszy sprzęt foto. nie na wiele się przyda. Dobra fotografia to połączenie spojrzenia i technologii. Proponuje popracować trochę nad techniką, bo w tym stanie rzeczy trudno jest docenić fajną wizję ...
Xander cieszę się, że wymarzone lustro nie rdzewieje, a i w PS-ie widać znaczne postępy B) Gratuluje udanego zakupu.
Krajobrazik technicznie niczego sobie, natomiast jakoś do mnie nie przemawia. Najciekawsze w kadrze jest niebo, jednak zajmuje za mało miejsca. Gdyby horyzont znajdował się w 1/3 wysokości, albo chociaż na pierwszym planie był jakoś głaz, krzak, czy cuś takiego ...
Wiem, że zaglądasz do galerii, więc zaważyłeś ile tam można znaleźć pięknych zdjęć, bez duszy, pracochłonnych, doskonałych technicznie, "przerysowanych" z portfolio najlepszych i tyle. Nie idź w tą stronę ;)
Ja chcę więcej takich fotek jak ta z Lublina ...

Tu nie PlFoto. Więc najważniejsza jest własna satysfakcja z wykonanych zdjęć. Tutaj krytyka, świadczy przede wszystkim o krytykach :)
Zachęcam do publikacji fotek. Grim też ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

....

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Spieszę podnieść samoocenę ;) Zestaw fotek jest dowodem na to, że warto zabierać ze sobą aparat na wycieczki. Taka dodatkowa atrakcja i "gadżet" pomagający szerzej otworzyć oczy.
Nie będę oszczędzał autora i wytknę mu, że :
- fajnie wypatrzone kadry = pomysł na kadr
- pozbycie się koloru jest uzasadnione i bardzo wpływa na pozytywny odbiór
- połączenie tych elementów (pomysłu i poprawnego kadrowania i obróbki) daje właśnie ciekawy efekt

Skoro "kolega" opanował już elementarz fotograficzny, pozostaje tylko częściej zabierać ze sobą aparacik i pomyśleć dalszym doskonaleniu umiejętności.
Łatwo jest wybrzydzać nad gotowymi fotkami, trudniej jest uzyskać idealny efekt - zwłaszcza bez zestawu obiektywów i lustrzanki , ale warto próbować.
1. Fotka pierwsza to świetny materiał na portret. To co można poprawić (było) to zmienić ogniskową - ładna twarz modelki broni się sama, ale szeroki kąt powoduje przerysowania różnych elementów twarzy np. nosa, nie jest więc zalecany do portretu. Można więcej pokazać tej twarzy, ale to już kwestia subiektywna. Tu mamy makro pokazujące kasztany z ładną dziewczyną w tle, a zmieniając ogniskowa i trochę szerzej kadrując, byłby portrecik delikatnej blondynki w zestawieniu z kolczastymi kasztanami - mniam mniam :p
2. Typowe makro. Ostrość ustawiona na górny, mniejszy kasztan. Sporo kolorowych elementów rozprasza uwagę. Myślę, że można zyskać na wyglądzie ustawiając płytką ostrość na większym dolnym kasztanie. Większe rozmycie pomaga "pozbyć sie" zaśmiecających kadr elementów (liście, gałązki). A na etapie obróbki można dorobić winietę = przyciemnić poboczne części kadru.
3. Trochę przepalone niebo. Myślę, że bardziej dramatyczne niebo (skłębione ciemne chmury) mogą dodać ekspresji dla takiego tematu.
Świetny szeroki kąt.

Jeszcze raz gratulacje i "prosim" o więcej B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niestety, albo ostrość na kasztanki albo na modelkę :D Ten AUTO focus :@ Tutaj wyostrzone to ładniejsze :) Ale bez sepii.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Trochę nowych zdjęć:

Więcej na mym blogu ;) Pozdrawiam.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

internet, troche techniki.....ech

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

* post zdublowany - usunięty :D *

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Ładnie :) Szukam czegoś do czego można by się przyczepić ...

To ja podpowiem :D Te dziwne prążki na dole fotki, to rozmyta siatka ogrodzeniowa. Nie wygląda to najlepiej. W zasadzie należało na etapie kadrowania przewidzieć taką sytuację, ew. rozmyć dziwny wzorek w trakcie obróbki. No ale żeby nie było, że tylko ta obróbka i obróbka, proponuję pozostawić ten "realistyczny" defekt ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A może byś tak zamiast powielania postów wstawiala wszystkie fotki w jednym tak jak u mnie? To trochę mniej kłopotliwe a i wątek się nie rozjeżdża :)
Szkoda, że takie miniaturki Ci tutaj wyszły i nie można ich powiększyć.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wersja z "sepia" jest b.dobra - nie trzeba psuć :) Natomiast podpowiadam (tylko) co moim zdaniem można zrobić (było) żeby uzyskać "idealny" portret.
Jeśli naszym celem jest "udokumentowanie miłego popołudnia z koleżanką i znalezionych w tym czasie kasztanów" to fotka z "sepia" jest naprawdę bez zarzutu B) Ostrość jest ok.
Jeśli chcemy mieć efektowny portret koleżanki "na słomiankę", to prawdopodobnie warto spróbować innej ogniskowej niż "szeroki kąt" i pokazać więcej twarzy - tyle w tym temacie :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch,po lewej stronie są zakładki tematyczne,trzy zdjęcia to niski format żeby dla niektórych od razu duże bajty nie szły,są jeszcze ludzie którzy mają niski transfer.Za pomoc w zamieszczeniu zdjęcia tutaj z góry dziękuję,nie omieszkam wykorzystać Twojej porady w wolnej chwili. :D

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gdybyś o tym nie napisał, to nawet nie zastanawiałbym się co to jest i czy tam było czy nie :) Rozmyte, to tak jakby tego nie było, tylko żeby kolorystyki za mocno nie psuło. Jak dla mnie foto świetne.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No ale wiesz, krytyka też jest wskazana, jednak ja wolę jak mnie skrytykuje ktoś kto się zna na fotografii a nie osoba która się za kogoś takiego uważa.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wyborcy wybierzcie Wirtualnyparczew ! ;)
1.Gwarantuję zawsze dobrą pogodę i darmową komunikację.
2. Reportaż ze Wszystkich Świętych http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/repo/wsw2010/wsw2010.html
3. Panoramy "ze zniczami" http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/cmentarz/cmentarz.html
4. Kirkut jesienią http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/kirkut/kirkut.html
5. 50 nowiutkich etapów wycieczki http://www.wirtualnyparczew.pl/wycieczka/wycieczka.html
6. A to jeszcze nie wszystko ... :)

Klikajcie po 4, 5 razy kto ile może, razem zeskanujemy to miasto :D

* [small]Klikamy jak zwykle na migające markery, lub na rozwijalne menu w prawym górnym roku, 4,20 za minutę połączenia + VAT[/small]

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Próbowałam wstawiać wszystkie do jednego posta, a wyszło jak widać.
Pojawiał sie komuniakt o błędzie czy coś tam...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Polecam moją nową galerię, w której prezentuje się OLA ;)

http://fotoslowik.pl/galeria/portret/modelki/modelki43/index.html

Zapraszam na sesję ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam i zdjęcia samej twarzy ;) Akurat tu chciałem z kasztanami :D Dzięki za komentarz ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

CasThor napisał/a:
Paluch,po lewej stronie są zakładki tematyczne,trzy zdjęcia to niski format ...

Albo piszemy o innej stronie, albo pisałeś powyższe w Australii ;), bo u mnie po lewej stronie nie ma żadnych zakładek, do tego NIGDZIE nie widzę zakładki "moje zdjęcia". Mam wrażenie, że jakieś bajki wypisujesz,a to nie ten wątek :)
Umówmy sie na przyszłość, że publikujemy zdjęcia/linki do konkretnych fotek, a nie strony "w przebudowie". Inaczej padniemy z nudów zanim ustalimy - jakie zdjęcia "poeta miał na myśli" :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bzyszek napisał/a:
Polecam moją nową galerię, w której prezentuje się OLA ;)
Zapraszam na sesję ;)

O la la :o Widzę, że był niezły boks :D Fotki świetnie "o-cios-ane" B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mi się trójeczka baaardzo podoba. Baardzo :)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Coś ostatnio ten wątek podupadł, więc zamieszczam zdjęcie :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

http://www.fotoparczew.pl/bazylika.swf

Na razie to (są) tylko przymiarki, ale może powstanie cała stronka z takimi obrazkami. Zapraszam do obejrzenia. Sterowanie "myszom" lub guzikami B)

ps. na ambonę wdrapał się nasz klubowy kolega A. :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niezłe niezłe :)

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Czy ktoś oprócz mnie zauważył, że kolega Paluch robi z każdego zdjęcia striptiz? :) Rozbiera je na części pierwsze. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu;)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jako że święta idą ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nooo, w końcu coś ładnego na forum. Bo ostatnio to tylko brzydka polityka. :)

dereck2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo ciekawe. Paluch-super pomysł i wykonanie.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Po wakacyjnej przerwie można zobaczyć trochę nowych fotek na stronie Parczewskiego Fotokubu :d :
http://www.foto-klub.pl/2/53/index.html
http://www.foto-klub.pl/3/17/index.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Czy ktoś oprócz mnie zauważył, że kolega Paluch robi z każdego zdjęcia striptiz? :) Rozbiera je na części pierwsze. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu;)

Paluch z racji wieloletniego doświadczenia i niewątpliwej wiedzy może sobie na to pozwolić w odróżnieniu od niektórych znaffców, heheheh i nie mówię tylko o sobie. :D

Edytowane. Administracja.

grim
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Żeby się nikt nie czuł urażony, że ja krytykuję, a mnie nie można. :P

Wspomnienia z wycieczki:

Moje makro (wiem, że nieaktualne :D, ale na komputerze mam aktualnie mało zdjęć):

I na koniec moja fotka natury. Bo żeby nie było: nie mam nic do Xandera osobiście. Po prostu jestem wybredna, jeśli chodzi o fotki natury. Właściwie to żadna mi się nie podoba, :p bo zawsze mam wrażenie, że już gdzieś to widziałam. Ale oczywiście sama też próbowałam, :) co mi już wyszło zupełnie bez polotu:

Pan z cynamonu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch- bardo ciekawy pomysł. Dobra jakość obrazu. Tylko ze sterowaniem coś się połapać jeszcze nie mogę.Ale ogólnie efekt zajmujący. Gratulacje ! ;)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

te drugie zdjecie jest niesamowite :-k ostatnie też B-)

Ogladałam fotki z klubu, Marta całkiem nieźle sobie radzi, widac, ze ma gust i oko.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

moniczka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

to ja zapytam tworce zdjec o to skad ciuchy do tej sesji? ogladam czesto zdjecia na pana stronie ale tak dobrze ubranej dziewczyny jeszcze nie bylo..naprawde extra!a te zolte butki..poprostu sie zakochalam:) i zdjecia naprawde pierwsza klasa no i modelka lepsza niz poprzenie(nikogo nie urazajac oczywiscie:P)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bez retuszu, w Parczewie nie mam takich możliwości ;P

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ech, dziewczyny ... ja agituję do Foto klubu, a nie fanklubu ;) W praktyce fotografa często się zdarza, że trzeba kogoś (lub coś) rozbierać :D Macie może jakieś (ubrane) fotki - namawiam do publikacji ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.