Stary Parczew

13 posts / 0 new
Ostatni wpis
Burmistrz
Stary Parczew

Od pewnego czasu kompletujemy fotografie starego Parczewa, chciałbym pokazać jedno z otrzymanych perełek, a zaskakiwani jesteśmy co jakiś czas przez Parczewiaków- pozytywnie oczywiście. Dlatego apeluję jeszcze raz do mieszkańców, rodzin z prośbą o udostępnienie starych fotografii, które chcielibyśmy na pewno opublikować na stronie internetowej, ale również zastanowić się nad formą wystawy, bądź publikacji w postaci albumu.
Fotografia przedstawia stary kościół w Parczewie, który spłonął w 1918 roku i równocześnie dopiero co pobudowany "nowy" kościół. Oryginały fotografii są w posiadaniu parafii.

pozdrawiam i zachęcam do podzielenia się naszą wspólną historią

ps. gdyby mi się nie udało dołączyć fotki to poproszę Palucha albo Zbysia o zamieszczenie :)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Stary Parczew

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Stary Parczew

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Burmistrz
Stary Parczew

Dopiero co otrzymałem filmik podpisany, co prawda Ostrów Lubelski, ale wg mnie większość zdjęć, jeśli nie wszystkie to Parczew w czasie okupacji. Znakomita jakość i sam filmik robi wrażenie- przynajmniej na mnie jako mieszkańcu Parczewa

http://www.youtube.com/watch?v=WyggYPVILNE&feature=BF&list=ULyBlpA2JqNZU&index=23

robot
Obrazek użytkownika robot
Stary Parczew

0:25 - ten moment rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Film rzeczywiście na wagę złota, szkoda że okoliczności tragiczne...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

bonbon
Stary Parczew
kepih
Obrazek użytkownika kepih
Stary Parczew

Znalezione w necie:

bonbon
Stary Parczew
woytex
Stary Parczew

film ten jest zrobiony w czasie okupacji jest autentycznie z Parczewa potwierdza mój ojciec w niektórych kadrach wysoki drewniany płot to część getta budynki i pompa to studnia wodna to jest obecnie centrum miasta dzisiaj to jest park

woytex

partaczew
Stary Parczew

ten film jest w 100 % z Parczewa, przecież to są nasze hale z zegarem i pamiętam tą pompę przed parkiem, a apteka nadal jest w tym samym miejscu, pamiętam nasze stare budynki

Norbert
Stary Parczew

Ja udostępnię 3 z 6 posiadanych przeze mnie zdjęć pawilonu handlowego (obecnie sklepu milea) w latach 70-tych. Zdjęcia posiadam od babci która pracowała tam w tym okresie.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Stary Parczew

Świetny temat. Czekam na kolejne perełki.

genx
Obrazek użytkownika genx
Stary Parczew

kilka bardziej kilka mniej znanych zdjec: http://www.szukamypolski.com/search.php - szukamy parczew