Zawody strażackie - trochę zdjęć

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
kepih
Obrazek użytkownika kepih
Zawody strażackie - trochę zdjęć

5 czerwca 2011 odbyły się w pełnym słońcu zawody strażackie, przygotowałem mały reportaż:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Podczas zawodów na widowni było sporo osób z aparatami, zapraszam do wrzucania tutaj swoich fotek.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Zawody strażackie - trochę zdjęć

Mi się podoba :) Słońce było bardzo ostre, stąd różnice jasności świateł i cieni była bardzo duża - większa niż to może zarejestrować format "jpg". Przydaje się w takich warunkach format raw, można sporo wyciągnąć z cieni.
Faktycznie było kilka osób z aparatami i jedna z kamerą - czyli ja ;) Postaram się jakiś filmik pokazać niebawem ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Zawody strażackie - trochę zdjęć

Ależ oczywiście że robiłem w rawach :) Nie wyciągałem mocno bo mi wystarczy, ale co monitor to monitor, a ja na lapsie obrabiam...

Adam-us
Zawody strażackie - trochę zdjęć

Może nie za bardzo interesujące ale zawsze to coś




ADAM-US:)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Zawody strażackie - trochę zdjęć

Dzięlujemy Adam-us-owi za debiut. Jutro (11 czerwca) zwody kolarskie, więc kolejna szansa dla reporterów na zrobienie udanych fotek :)

kepih napisał(a):
Ależ oczywiście że robiłem w rawach :) Nie wyciągałem mocno bo mi wystarczy, ale co monitor to monitor, a ja na lapsie obrabiam...

Faktycznie na "lepsiejszym" monitorze cienie wyglądają dobrze, co potwierdza tezę, że w trudnych warunkach oświetleniowych (n.p. bradzo duży kontrast) lepiej skorzystać z formatu raw, jeśli oczywiście mamy taką możliwość.

Jak już pisałem pokręciłem się chwilę z kamerką, filmik w tym wątku http://www.eparczew.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1036

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.