Prędkość Neostrady w Parczewie

11 posts / 0 new
Ostatni wpis
vullcan
Prędkość Neostrady w Parczewie

Witam
Zdegustowany od jakiegoś czasu prędkością Neostrady chce sie zorientować jak to wygląda u was użytkownicy Internetu spod znaku "Telekompromitacji Polskiej Es Aaa" z Parczewa i okolic.

Posiadam Neostradę o łączu 1 Mbit Pobieranie / 320 Mbit Wysyłanie (wydajność teoretyczna do 130 kilobajtów na sekundę w pobieraniu i ok 32 kilobajtów w wysyłaniu) od lipca 2007 roku z routerem Livebox, 1 komp, odległość do centrali ok 1 km.

Wszystko pięknie działało, aż przyszedł miesiąc listopad, gdzie zauważalnie aż do tej pory spadała jakość połączenia do absurdalnych od świąt BN w godzinach 16.00 - 23.00 prędkości modemu tj 7-8 kb/s.(Testowane na speedtest.tp.pl oraz speedtest.pl )
Z taka jakością nie da sie posłuchać radia internetowego bez ciągłego buforowania, nic większego pobrać z sieci, strony ładują się wolno , pograć w nic sie nie da po sieci bo za duże pingi, jednym słowem Tragedia i to za cenę 77 zł za miesiąc + 10 zł za liveboxa :|.
Jedyny plus to nie zrywa połączenia.

Cóż wykonałem wiele telefonów do Pomocy Technicznej TPSA, większość tych prób nie powiodła się ( miałem wrażenie że tyle razy ich opie*****, że trafiłem na ich czarna listę) i za każdym razem ich pomoc sprowadzała się do standardowej procedury lub enigmatycznej wypowiedzi "Nasi technicy pracują nad problemem".

PS
Dziś uzyskałem konkretna odpowiedź, że faktycznie problem jest zgłoszony z wielu źródeł i w nieodległym czasie będą przeprowadzane prace nad zwiększeniem przepustowości. Nie podano konkretnych dat niestety.

andyR
Prędkość Neostrady w Parczewie

Potwierdzam, chodzi tragicznie. Też dzwoniłem do nich. Problem jest taki, że obciążona jest sieć szkieletowa (tak twierdzi tepsa) i technicy nad tym pracują. Terminu poprawy nie podają. U mnie speedtest pokazuje 188/109.

Wespazjan2
Prędkość Neostrady w Parczewie

A czy kiedykolwiek udało się komuś uzyskać od tepsy konkretne informacje?
Wyjdzie tak, ze sobie poczekacie, oby nie kilka lat.

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Prędkość Neostrady w Parczewie

Dopóki transfer nie zaczął padać poza wysoką ceną nie mogłem złego słowa o neo powiedzieć. Otóż też się do nich dobijam ciągle... ale to chyba proste..łącza stare tyle lat nie modernizowane a użytkowników przybyło duużo :D Wszystko hula w godzinach nocnych i rano.
Tak jak mówi romanserwis tłumaczą to dużym obciążeniem sieci szkieletowej... co jednak może być prawdą gdyż jak widać działanie netu jest w dużej mierze uwarunkowane liczbą zalogowanych użytkowników. Mi mówili że zrobią to przez styczeń ale ...styczeń już minął jak widać ;)

andyR
Prędkość Neostrady w Parczewie

Może im więcej telefonów będą mieli, to wreszcie ruszą d..py.
Już kiedyś był podobny problem i wtedy w końcu poprawili.
A może to celowe działania? Bo mi proponowali przejście na DSL'a właśnie w tym samym czasie, co pogorszyły się parametry Neostrady.
A jak jest z DSL'em, usługa trzyma parametry?

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Prędkość Neostrady w Parczewie

DSL trzyma parametry,a ostatnio nawet niektóre opcje przyśpieszyły. Korzysta z innej linii?

Z tego co wiem posiadacze DSL w Parczewie są zadowoleni.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Prędkość Neostrady w Parczewie

Ja mam DSL 8Mbit i nie narzekam ponieważ o każdej porze dnia np z Rapida mam prędkości na pozniomie ok 950-1000kb/s bez zrywania pingów :)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Prędkość Neostrady w Parczewie

Bzyszek napisał/a:
Ja mam DSL 8Mbit i nie narzekam ponieważ o każdej porze dnia np z Rapida mam prędkości na pozniomie ok 950-1000kb/s bez zrywania pingów :)

A cóż ty takiego z tego rapida ściągasz w prędkością 1000kb? Pewnie artykuły o fotografii...strasznie ich dużo musi być. Powiedz kiedy ty znajdujesz czas na ich przeczytanie?

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Prędkość Neostrady w Parczewie

opioom napisał/a:

Bzyszek napisał/a:
Ja mam DSL 8Mbit i nie narzekam ponieważ o każdej porze dnia np z Rapida mam prędkości na pozniomie ok 950-1000kb/s bez zrywania pingów :)

A cóż ty takiego z tego rapida ściągasz w prędkością 1000kb? Pewnie artykuły o fotografii...strasznie ich dużo musi być. Powiedz kiedy ty znajdujesz czas na ich przeczytanie?

Podałem tylko przykład ponieważ z rapida są bardzo dobre transfery ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

robot
Obrazek użytkownika robot
Prędkość Neostrady w Parczewie

Nie wiem, może za dużo kawy pije, ale czasami jak przychodzi otworzyć jakąkolwiek stronę to krew mnie zalewa!

Może lepiej atakować ich wspólnymi siłami a nie pojedynczo?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

KubusFatalista
Prędkość Neostrady w Parczewie

Czy też macie problem z bardzo wolnym internetem ? Rano było dobrze ale gdzieś od godziny 11 jest tragicznie.