CDMA- Parczew i okolice

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
robot
Obrazek użytkownika robot
CDMA- Parczew i okolice

Witam.

Ostatnio zakupiłem internet w Orendżu.
Modem AD 635 WA, limit 7 giga, prędkość do 1 mega.

Zwykle wszystko śmiga nadspodziewanie dobrze, jednak ostatnio mam problemy z "uwierzytelnianiem" .

Zastanawiam się czy ktoś ma podobne problemy, czy problem jest po mojej stronie, czy po stronie stacji przekaźnikowej (śnieg, oblodzenie)?
Jakieś pomysły?

orange
CDMA- Parczew i okolice

ja mam w domu również orange i wszystkie komputery w sieci łączą mi się bez problemu oprócz jednego na którym jest vista. Na tym komputerze bardzo długo trwa "uwierzytelnianie" zwykle od 5 do 10 minut od startu komputera. Być może to Vista.

robot
Obrazek użytkownika robot
CDMA- Parczew i okolice

Nie to nie vista, pracuje na XP.

Problem który opisywałem powyżej zdarzał się tylko w ciągu ostatnich kilku dni. Chyba jednak coś jest po mojej stronie, bo reset modemu i komputera pomaga. Hmm...może trzeba będzie rozejrzeć się za nową aplikacją dostępową...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
CDMA- Parczew i okolice

... a jak z zasięgiem wokół Parczewa, można prosić o teścik ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
CDMA- Parczew i okolice

Hmm...dopiero zaczynam bawić bezprzewodowym internetem i ciężko mi jest odpowiedzieć konkretnie.
Tak na szybko, to mieszkam w okolicy Przewłoki i na jakość netu w tej technologi nie mogę narzekać...z resztą nie mam wyboru! :) Siła sygnału w okolicach 80%, rzadko spada do 60%, prędkości średnio w okolicy 0,6-0,8 mega.

Sporo można dowiedzieć się na tym forum:
http://www.bez-kabli.pl/index.php
Jestem w trakcie przekopywania tych zasobów.

Ogólnie, to jestem miło zaskoczony i mogę polecić to rozwiązanie wszędzie tam gdzie nie docierają kable.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"