Pomoc w html na blogu

7 posts / 0 new
Ostatni wpis
argh
Pomoc w html na blogu

Witam, przechodząc od razu do rzeczy, poszukuję osób które 'sprawnie poruszają się' w języku html, prowadzę bloga muzycznego, któremu trochę brak charakteru. Grafika jest w nim bardzo prosta, poza tym nie wszystko do końca działa tak jak powinno, chciałbym też popracować nad poprawą jego funkcjonalności. Blog w chwili obecnej prezentuje się następująco: http://dzwiekumaniak.ownlog.com/ . Jak widać jest to blog muzyczny, na którym panuje chwilowy zastój bo wciąż szukam nowych grafik na niego, myślę nad treścią, poprawą funkcjonalności właśnie i innymi mniejszymi detalami. Osoby, które byłyby mi w stanie pomóc proszę o PW lub wypowiadanie się w temacie, choć wolałbym by w kwestiach finansowych pisać na PW.

Pozdrawiam:)

Daniel

argh
Pomoc w html na blogu

dzięki:| i kogo by tu wybrać...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Pomoc w html na blogu

Niestety nie jestem fachowcem od html, choć coś tam "dłubię" hobbystycznie :)
Z tego co widzę to sporo stron powstaje w oparciu o modyfikację różnych szablonów. Jak ktoś ma ambicję albo potrzeby zrobić coś samodzielnie to proponuję najpierw przegrzebać sieć, czyli google + "kurs html"

Potem kupić jakąś książkę :
http://helion.pl/katalog/webmasterstwo_html_i_xhtml,88,0,0,0,0,0.html

Warto też zastanowić się nad konkretnym hostingiem. Po pierwsze serwis z multimediami wymaga sporo miejsca i słusznego limitu transferu, a także można znaleźć dostawców którzy udzielają (w abonamencie) pomocy w tworzeniu i walidacji stron internetowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

argh
Pomoc w html na blogu

Przez tydzień oczekiwania, sam powoli doszedłem do podstawowych 'możliwości' html'a jednocześnie napotykając się na p2p i css. Szablonów już nawybierałem do bólu, podstawowe tagi znam, jednak potrzeba mi było (w sumie wciąż potrzeba), kogoś kto 'tchnie' nieco nowoczesności w moją stronkę. To tak jakby porównać moje możliwości do painta a dobrego informatyka do Photoshopa:P

Spoko jakoś może ogarnę, zależało mi na czasie, ale w trakcie 'samodoskonalenia' stwierdziłem, że więcej satysfakcji da mi to, ze sam ją, na tyle na ile będę mógł, zrobię.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Pomoc w html na blogu

Zainteresuj się wordpressem. To idealne narzędzie do prowadzenia blogów, a szeroka dostępność bezpłatnych "skórek" pozwoli Ci ożywić stronkę.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pomoc w html na blogu

Hej, z mojego doświadczenia a htmlem i css zajmuje się od 2001 roku to powinienieść kupić sobie jakaś książkę html. Potem CSS wtedy masz jakieś podstawy. Kolejnym krokiem to już szablony strony i ich przerabianie, podbieranie pomysłów z kodu itp. Zaś jeśli chodzi o grafię to polecam corela. Łatwiejszy w użytkowaniu i szybciej poznasz co i jak i zrobisz w marę sensowną grafikę.

Jeśli chodzi o PHP tutaj to trochę gorzej bo na początku musisz poznać niezłe podstawy, które i tak nie wystarczą czasami do obecnych gotowych CMSów bo to albo robione w framework, albo na obiektach, classach. Ale wszystko jest dla ludzi i kwestia kilku miesięcy intensywnej nauki i też będziesz trzaskał :-)

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Pomoc w html na blogu

gruha napisał(a):
...i szybciej poznasz co i jak i zrobisz w marę sęsowną grafikę.

Zlituj się gruha! Przez "ę"??!!

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.