Wesele w Parczewie

111 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wesele w Parczewie

Suplement :

http://wptv.wp.pl/lifestyle.html?wid=9563423

http://wptv.wp.pl/biznes.html?wid=9565891

ps. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich młodych par :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wesele w Parczewie

Obawiam się, że w niniejszym wątku na pytania skierowane do "byłych" młodych par o ich konkretne doświadczenia z orkiestrą X, czy kamerzystą Y, zaczęli odpowiadać sami zainteresowani zarobieniem pieniążków :| Może to słuszna polityka marketingowa, ale dla uczciwości wypada podać nazwę, nip, regon i wpis do ewidencji ;) Jako filmowiec niekomercyjny pozwolę sobie na kilka uwag.
1. Po pierwsze jeśli wymieniony Paweł J. to nasz fotoklubowy kolega, to nie mogę się zgodzić z użytym tu określeniem "początkujący". Z tego co mi wiadomo to "człowiek" zajmuje się fotografią od 15 lat,a filmowaniem od kilku. Wprawdzie brakuje mu kamery za 20.000zł, ale cały czas go namawiam (pewnie by pożyczył czasem) ;)
2. Po drugie - słyszy się czasem że ktoś (1 osoba) "filmuje i fotografuje" tzw. wash&go - ponieważ wydaje mi się że jest to praktycznie niemożliwe do realizacji, radze bardzo serdecznie podziękować takim oferentom.
3. Dyskutujemy tutaj o gustach. Jeden będzie zadowolony z nagrania 90% mszy i statycznej realizacji zdjęć, drugi zaśnie przy takim spektaklu po 30 min. oglądania. Ktoś będzie zainteresowany fajerwerkami efektów czy grafiki, drugiego będzie to tylko rozpraszać i denerwować, jak nie przymierzając reklamy w kulminacyjnej scenie. Najlepiej zasięgnąć opinii znajomych i zobaczyć film konkretnego filmowca. Jeśli materiał nie usypia i drażni, oraz co najważniejsze wszystko widać i słychać to znaczy, że jest ok. No i pamiętajcie o gustach sponsorów, babć i cioć :o
Ja osobiście odpuściłbym sobie bajery, natomiast zastanowił się poważnie nad wersją HD.
4. Dla młodych par proponuję trochę więcej dystansu do imprezy. Niby najważniejsza we wspólnym życiu, ale coś mi się wydaje, że za jakiś rok "jakość" weselnej orkiestry tyle Was będzie obchodziła co zeszłoroczny śnieg. Życzę tak dużo albo więcej wytrwałości w dążeniu do ideału, nie tylko w tym jednym dniu, ale znacznie dłużej.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Paluch napisał/a:

http://wptv.wp.pl/lifestyle.html?wid=9563423

No dobrze ale gdzie tu mowa o małżeństwie jako o instytucji zbliżającej ludzi?

Z innymi aspektami się zgadzam, bo jednak najwazniejsza jest komunikacja i żadne tam związki formalne czy nie, nie spowodują, że będziemy się dobrze czuli w roli partnerów kiedy tak jak powiedziała ta pani posiadając inne potrzeby lub nie rozmawiając ze sobą. Małżeństwo nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wesele w Parczewie

Pewnie dostanę po głowie za ten wpis, ale film z wesele to najnudniejszy, przepraszam....najjjjnnnudddnieeeejszzzyyy film jaki w życiu oglądałem. Piszę tu o swoim arcydziele jak i o innych.W porównaniu do niego, 1000 odcinków Mody na Sukces przelatuje niczym meteor na sierpniowym niebie.
Katowanie znajomych pożyczaniem płyt z wesela, uważam za działanie niehumanitarne bardziej niż używanie pocisków typu dum-dum.
Jeżeli mam coś komuś doradzić, to pieniądze z filmu przerzuciłbym na fotografa i profesjonalną oprawę zdjęć (album itp). Ogląda się to dużo fajniej i jest to moim zdaniem o wiele trwalsze niż format DVD, który nie wiadomo czy będzie pamiętany za 30 lat.

Powodzenia na nowej drodze życia!

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wesele w Parczewie

robot napisał(a):
Jeżeli mam coś komuś doradzić, to pieniądze z filmu przerzuciłbym na fotografa i profesjonalną oprawę zdjęć (album itp).

Podpisuje się pod tym!! :)

marcinmarcin
Wesele w Parczewie

no moze i tak... ale to jakaś tradycja i fajnie jest nawet za 15 lat pokazać swoim dzieciom jak kiedyś wyglądało wesele... nie sądzicie??

robot
Obrazek użytkownika robot
Wesele w Parczewie

Taa.... staropolska tradycja... :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wesele w Parczewie

gdybym mial wybierac mial bym 2 mijsca:
2. Jarmuł ( duża sala ) - brak klimy ( jak na dzień dzisiejszy ) kiepska akustyka ale za to dużo miejsca i pomieszczenia gospodarcze są super.

Bylem Akustyka nienajleprza ale brak limy nie przeszkadza.

3. Kino - też na 110 osób będzie OK ale tam kuchnia jest maleńka i ciasnota.

W kuchni nie bede sidzial a i okolo 160 osob tez sie zmiesci.

Bialka calkowicie odpada z 1 powodu wesele bym robil w walacje a tan jest deptak wszyscy laza zaraz ktos sie wbije i rozrube zrobi, wiekszosci osob bedze trzeba transport z organizowac i cokolwiek zalatwic trzeba by bylo jechac do parczewa

Takie mam zdanie.

Slonko
Wesele w Parczewie

Ale w tej Białce,to chyba nie jest aż tak źle z chuligaństwem,co?
Co prawda nigdy tam nie byłam,ale tak mi się wydaje...

Slonko
Wesele w Parczewie

A jeszcze jedno mam pytanko,czy w tej sali u jarmuła sa jakieś pokoje dla gości??

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wesele w Parczewie

U Jarmuła nie ma pokoi gościnnych, ale w Parczewie są dwa hoteliki, w których można wynająć pokoje dla gości. Odległość nie jest zbyt duża.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wesele w Parczewie

Slonko napisał/a:
A jeszcze jedno mam pytanko,czy w tej sali u jarmuła sa jakieś pokoje dla gości??

Nie ma pokoi

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Slonko
Wesele w Parczewie

A ja mam pytanie z trochę innej beczki.Czy ktoś mógłby mi polecić naprawdę dobrą fryzjerkę i makijażystkę???Będę wdzięczna za wszelkie info....

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wesele w Parczewie

Wyslalem ci PW, sprawdz

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Fryzjerkę to może jeszcze znajdziesz ale wizażystki tutaj dobrej nie ma.

Edytowane. Administracja.

andyR
Wesele w Parczewie

Slonko, pokaż fotę, może nie jest tak źle. ;)

Slonko
Wesele w Parczewie

Bardzo śmieszne ;-)Pewnie że źle nie jest, ale może być jeszcze lepiej...Zresztą Ty jesteś facetrem to nie zrozumiesz ;-)Mój narzeczony twierdzi,że nie powinnam się wogóle malować-no cóż facet ;-)

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Kobieta powinna się malować, po to wynaleziono kosmetyki kolorowe i nie tylko.
Oczywiście makijaż powinen być odpowiedni do pory dnia, sytuacji itp. ale całkowita rezygnacja z niego nie powinna być w ogóle brana pod uwagę.

Edytowane. Administracja.

Slonko
Wesele w Parczewie

Tylko kobieta zrozumie kobietę ;)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wesele w Parczewie

Slonko napisał/a:
Tylko kobieta zrozumie kobietę ;)

Kobiety malują się, ubierają się, czeszą się tylko i wyłącznie po to żeby podobać się innym kobietom a one żeby o niej mówiły i zerkały jaką to ona ma nową bluzkę czy świetne pasemka itd ... Faceci to i tak tylko patrzą na inne walory kobiety :)

A tak wracając do tematu to pracowałem z Anią Wrzaszcz, która studiuje w Warszawie w szkole charakteryzacji i wizażu czy jakoś tak ;) i muszę przyznać, że dziewczyna naprawde ma pojęcie o tym co robi czyli o wizażu ;)

Jak chcesz kontakt to pisz PW.

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Bzyszek napisał/a:

Kobiety malują się, ubierają się, czeszą się tylko i wyłącznie po to żeby podobać się innym kobietom a ona żeby o niej mówiły i zerkały jaką to ona ma nową bluzkę czy świetne pasemka itd ...

A ja myślałam, że znasz się na kobietach...

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wesele w Parczewie

yvonne napisał/a:

Bzyszek napisał/a:

Kobiety malują się, ubierają się, czeszą się tylko i wyłącznie po to żeby podobać się innym kobietom a one żeby o niej mówiły i zerkały jaką to ona ma nową bluzkę czy świetne pasemka itd ...

A ja myślałam, że znasz się na kobietach...

Znam się i to bardzo dobrze ... dużo rozmawiam z kobietami i właśnie wiem, że tak jest a one same to potwierdzają i opowiadają o tym jak to jedna przed drugą się stroją :) Taka jest prawda :D

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Eee tam, laski Ci głupot naopowiadały. Zdecydowanie tak nie jest.

A teraz poważnie. Być moze niektóre dziewczyny rzeczywiście ubierają się aby inne im zazdrościły ale wg mnie to strasznie płtyki argument i osobiście nie podpisałabym się pod czymś takim.
A faceci hetero i tak preferują rozebrane niż ubrane kobiety więc większość pań po prostu robi to dla siebie.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wesele w Parczewie

yvonne napisał/a:
Eee tam, laski Ci głupot naopowiadały. Zdecydowanie tak nie jest.

A teraz poważnie. Być moze niektóre dziewczyny rzeczywiście ubierają się aby inne im zazdrościły ale wg mnie to strasznie płtyki argument i osobiście nie podpisałabym się pod czymś takim.
A faceci hetero i tak preferują rozebrane niż ubrane kobiety więc większość pań po prostu robi to dla siebie.

:D

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

M
Wesele w Parczewie

"A faceci hetero i tak preferują rozebrane niż ubrane kobiety "

dla tego nie rozumiem czemu cieszycie sie tak bardzo z prezentu jakim jest bielizna, skoro i tak trzeba to pozniej z was sciagac :>

Wespazjan2
Wesele w Parczewie

Bo kobiety lubią dostawać prezenty :)

Edytowane. Administracja.

Slonko
Wesele w Parczewie

Bardzo dziękuje za wszystkie informacje.Jak już jakąś salę uda mi się zarezerwować, to się pochwale;-)

Jek
Wesele w Parczewie

mjkbw napisał(a):
To prawda ale lepiej od ciebie Panie Robercie kręci Jacek Kaszlikowski, Sławek Białek, Grzesiek Bober itp..... Przykro ale widziało się dla porównania kilka filmów z wesel i nie tylko a Twoje są niskiej jakości......:|

Jest jeszcze kamerzysta z Kalinki słyszałem że bardzo dobrze filmuje ale nie mam namiarów na niego

Mistrz

josie
Wesele w Parczewie

Witam. Ja i mój Narzeczony mamy już zarezerwowaną małą salę p. Jarmuła B) Z tego co wiem to wszystkie terminy na wrzesień 2008 są już zajęte. My mieliśmy szczęście i zdążyliśmy na ostatni wolny :)
W tej chwili szukamy zespołu. Ktoś polecił nam zespół Index z Radzynia Podlaskiego. Czy słyszeliście o tym zespole? Jeśli tak to jakie są Wasze opinie na temat tego zespołu. Podobno w tą sobotę (24.11.07) Index ma zagrać na dużej sali w Parczewie. Ktoś się wybiera? A może polecilibyście inny zespół. Pozdrawiam

moniczka
Wesele w Parczewie

ja polecam zawsze i wszedzie parczewski DSM.wg mnie sa bardzo dobrzy. bylam na kilku weselach, na ktorych grali i zawsze bawilam sie extra.od tego roku jest nowa solistka ale nie jest gorsza od poprzedniej. w parczewie maja duze grono wiernych fanow.. wielu z nich nie wie co poczac na tegorocznego sylwestra bo co roku chodzili tam gdzie gra DSM a w tym roku zespol zrobil sobie wolne;) jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej to wystarczy pojsc do salonu orange i zapytac o Sylwka(jeden z czlonkow zespolu) polecam goraco i pozdrawiam.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wesele w Parczewie

Zależy co kto lubi, DSM, no cóż ...udają, że grają gdy muzyka leci z playbacku. Kwestia gustu.
Ja polecam zespół Motive z Lubartowa. Grają na żywo przez całe wesele. Dodatkowo solistka gra na skrzypcach i na weselu. Można się dogadać, zagra i w kościele.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

josie
Wesele w Parczewie

Motive też mi się bardzo spodobał gdy słyszałam ich na żywo na jedym z wesel, ale niestety jest już zajęty :| i muszę znaleźć kogoś innego.
DSM... znajomy też mi polecał ten zespół.
Dzięki Wam dziewczyny za odpowiedzi na moje pytania.
Ja nadal będę poszukiwała kogoś odpowiedniego na moje wesele.

amina
Wesele w Parczewie

Ostatnio na kilku weselach na których byłam grał GRYF. jest to parczewski zespół ale jak dla mnie grają super.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wesele w Parczewie

Ja polecam zespół Weekend z Białej Podlaski.
http://www.weekend.zespoly.pl/ozesp.jsp

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

ewi
Wesele w Parczewie

Czy ktoś może napisać coś więcej na temat zespołu Weekend z Białej Podlaski. Czy fajnie grają itp.?

josie
Wesele w Parczewie

Weekend o tym zespole też słyszałam pozytywne opinie, ale jednak nie zdecyduję się na nich. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu kwestia zespołu zostanie rozstrzygnięta. Powiem Wam jaki zespół wybraliśmy a po naszym weselu podzielę się opinią na temat zespołu, sali i innych :]

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wesele w Parczewie

Najlepiej wybrać taki zespół, który grał na imprezie na której się było. Wtedy można ocenić, nie tylko muzykę ale całokształt: czy wszyscy się dobrze bawią, jak się zachowują, czy się nie upijają, jak długie przerwy robią itp. Na płycie pokazowej tego ie wychwycisz.
Podpisz umowę i zwracaj uwagę na szczegóły. Ja np. pytałam, w jakich strojach zespół występuje, bo byłam na weselu, gdzie wokalista przybył w porozciąganym sweterku. Nie wyglądało to estetycznie:|

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Slonko
Wesele w Parczewie

A wie ktoś może, skąd można wziąć telefon do tej sali Kino???

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wesele w Parczewie

na www.galeriaparczew.pl jest trochę tel. w katalogu weselnym.

Slonko
Wesele w Parczewie

Ale do Kina niestety nie ma...

wiki
Wesele w Parczewie

A ja polecę super zespół VIVAT ;)są spod Parczewa i naprawdę świetnie grają i prowadzą wesela.Znam prawie wszystkie Parczewskie zespoły i wybrałam właśnie ich, pomimo iż miałam na oku inny zespół , bo będąc na weselu we wrześniu ubiegłego roku zachwycili mnie swoim graniem,zabawianiem gości no i oczepiny mają ciekawe. A i ta niespodzianka dla młodych, że aż łza w oku się kręci;)Polecam ten zespół ,bo są naprawdę dobrzy!!!:D

Jek
Wesele w Parczewie

Jek napisał(a):

mjkbw napisał(a):
To prawda ale lepiej od ciebie Panie Robercie kręci Jacek Kaszlikowski, Sławek Białek, Grzesiek Bober itp..... Przykro ale widziało się dla porównania kilka filmów z wesel i nie tylko a Twoje są niskiej jakości......:|

Jest jeszcze kamerzysta z Kalinki słyszałem że bardzo dobrze filmuje ale nie mam namiarów na niego

już mam 509375261

Mistrz

Jek
Wesele w Parczewie

wiki napisał(a):
A ja polecę super zespół VIVAT ;)są spod Parczewa i naprawdę świetnie grają i prowadzą wesela.Znam prawie wszystkie Parczewskie zespoły i wybrałam właśnie ich, pomimo iż miałam na oku inny zespół , bo będąc na weselu we wrześniu ubiegłego roku zachwycili mnie swoim graniem,zabawianiem gości no i oczepiny mają ciekawe. A i ta niespodzianka dla młodych, że aż łza w oku się kręci;)Polecam ten zespół ,bo są naprawdę dobrzy!!!:D

mam też do nich 505117239

Mistrz

Slonko
Wesele w Parczewie

Witam!
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak jest z dekoracją kościoła-chodzi mi dokładnie o dekorację w Bazylice.Słyszałam,że tam z góry jest ustalone przez proboszcza jak ma być kościół ustrojony,a koszty są dzielone przez liczbę par biorących ślub danego dnia....

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Wesele w Parczewie

Generalnie u nas w bazylice wszelkie inności i nowości są na nie, sam byłem świadkiem wyskoku młodych z płatkami róży sypanymi przez dzieci (nie pytali bo i tak by się nie zgodzili). Kościelny kazał od reki posprzątać i zrobił mała awanturę w kościele. Przynajmniej nic nie płacili!!!!! Ale wszystko jest względne nazwisko i wiadomo $$$$.

Slonko
Wesele w Parczewie

Żartujesz...Matko,ja też chciałam żeby po wyjściu z kościoła ludzie sypali płatkami róż...Jacyś bardzo rygorystyczni są w tym kościele;-(A propos opłat,jak to wygląda tak mniej więcej???

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Wesele w Parczewie

Całość opłat kościelnych to przeciętnie to około 700 do 1000zł. Bywa że więcej oczywiście, wystarczy powiedzieć ze rodzina ma własny biznes albo duże gospodarstwo. Polecam Białostockie Forum Ślubne, może nie nasz rejon ale jest duzo info.
http://www.forum-slubne.bialystok.pl/

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Wesele w Parczewie

post dla admina "-"
wygląda że ok

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Wesele w Parczewie

polecam zespół SPIKE z okolic Lubartowa
4 osoby - wszyscy śpiewają (saksofon, akordeon, perkusja, klawisze)kręcą na maxa imprezy
tel.: 603 599 839

marcinmarcin
Wesele w Parczewie

Witam, a ja dopiero założyłem konto, gdyż potrzebuję porady na temat zespołu:) Wesele organizuję u Pana Jarmuła na dużej sali, no i nie wiem jaki zespół wybrać. Osobiście nie bywałem raczej an weselach, natomiast podpytałem właściciela i on poleca zespół Selavi który grął ponoć u niego na sylwestrze i za rok również ma grać, słyszał ktoś o nim? ponoć młodzi ludzie , fajny skład, ciekawy repertuar , super prowadzenie? ale czy to prawda? moze ktoś był na sylwestrze prowadzonym przez ten zespół? może ktoś był z nimi na weselach? pochodzą spod lubartowa mają niby strone ale nie wchodzi, a opinie w internecie są o nich ciekawe:) pomoze ktoś??????