Hycel w Parczewie

8 posts / 0 new
Ostatni wpis
Marko
Hycel w Parczewie

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda opcja z hyclem? Biega masa bezpańskich i mających właściciela psów po Parczewie. Dziś pod moim blokiem stado z 7-9 psów dobrało się sąsiadce do auta na parkingu i rozwaliły jej przód gdzie plastik w błotniku miała. Biegając też ich masę spotykam. Więc zapytam jak to wygląda, dzwoniąc po hycla kto płaci miasto, właściciel psa czy dzwoniący? Na ulicy wodociągowej są dwa psy biegające luzem, właściciel domu ich nie przypina, ani nie ma bramy. Jadących na rowerze atakują. Co poradzić na problemy z tymi psami? Zaatakują a nikt chyba nie chce uszkodzonego zdrowia.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Z tego co wyczytałem w necie

Z tego co wyczytałem w necie to za hycli odpowiadają gminy i jest rozliczany za złapanego psa. Jak to u nas jest to trzeba się dowiadywać w urzędzie.

ewajanka
Bezdomne psy można zgłosić do

Bezdomne psy można zgłosić do gminy, następnie gmina informuje schronisko ( w naszym wypadku jest to Nowodwór/k Lubartowa). Przyjeżdża auto schroniskowe i wyłapuje zgłoszone psy a gmina płaci.

bakakaj
A nie wiesz może, co się

A nie wiesz może, co się dalej dzieje z tymi psami w schronisku? Ktoś to monitoruje? Bo słyszałam na temat Nowodworu różne opinie, również takie, że strach tam dzwonić.

ewajanka
Nie mogę złego słowa

Nie mogę złego słowa powiedziec na temat tego schronu. Jeżdżę tam dośc regularnie z grupką innych osób. Robimy zdjęcia psiakom do ogłoszeń i puszczamy w necie. Jeśli chodzi o same warunki to są niezłe. Psy sa rozmieszczane względem płci, w budach słoma, psy odkarmione, suki w miarę mozliwości sterylizowane.
Z adopcjami różnie, bo schron jest mało znany. W zeszłym roku adoptowałam suke z tego schroniska, która wcześniej została wysterylizowana na moja prośbę, na koszt schroniska. Można pojechać i obejrzec psy w zasadzie od 9 do 18, oprócz pory karmienia, bo wtedy nikt nie zostanie wpuszczony.

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
a orientuje się ktoś może ile

a orientuje się ktoś może ile gmina płaci za takie odłowienie? z ciekawości pytam

Celeste
Mogę wstępnie powiedzieć, że

Mogę wstępnie powiedzieć, że trwają rozmowy oraz przygotowania w celu uruchomienia na terenie naszej gminy fundacji. Zebrania osób mogących zapewnić domki tymczasowe, oraz wolontariuszy do opieki nad zwierzętami.
Wszelkie konkrety będą wiadome w niedługim czasie.
Gmina płaci słone pieniążki za odławianie zwierząt... może dlatego tak się tym interesują. Dlatego tak ważne, aby coś w tym kierunku zrobić.
Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz w miarę możliwości godne życie dla tych zwierzątek.

bakakaj
bezdomne psy - wydarzenie na fb

Zapraszam na wydarzenie https://www.facebook.com/events/1395919484028553/1395937987360036/?ref=n.... Szukamy tym psom domów!