Sporty walki

18 posts / 0 new
Ostatni wpis
opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sporty walki

Witam,
Czy ktoś z was orientuje się jakie obecnie kluby wschodnich sztuk walki działają w Parczewie, oprócz Viet Vo Dao? Pamiętam, że kiedyś, dobre 10 lat temu było jeszcze Taekwondo i chyba karate ale jak wygląda dzisiaj sprawa to nie mam bladego pojęcia. Pytam z ciekawości.
pzdr.

xander
Sporty walki

Nie 10 lat temu tylko niecałe 3 lata temu było w ZSP prowadzone przez Pana Junga, obecnie jest karate w gimnazjum bodajże. O niczym innym nie słyszałem.

robot
Obrazek użytkownika robot
Sporty walki

O, ciekawy temat.
A może ktoś z użytkowników wie coś o mniej "filozoficznych" i prostszych systemach? Może ktoś przypadkiem jeździ na jakieś treningi poza Parczew?
Pytam, bo wiem że w Lublinie jest instruktor C56, a ostatnio interesowałem się tym tematem.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

verde
Sporty walki

W CKU Dalej jest prowadzone taekwondo przez pana Junga z tego co mi wiadomo.

Max flow ...
http://www.parczew.info
EMA www.eshoutcast.info
www.radiohost.pl Profesjonale serwery w

xander
Sporty walki

Combat 56 prowadził, lub dalej prowadzi bo nie wiem mój kolega. W tamtym roku trochę chodziłem bo trenowałem z nim judo, ale w tym roku jakoś przestałem. Nie wiem czy ma instruktora, pewnie nie, ale z tego co wiem to spotykali się też na jakiś strzelaniach itp. w plenerze.

www.hubal.info

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sporty walki

Judo? Ale chyba nie w Parczewie? Tutaj za małe zainteresowanie byłoby. Nie każdy bowiem chce trenować, jak to robottelepat powiedział "filozoficzne" systemy...
Chociaż z drugiej strony nie wiem na ile jeszcze dzisiejsze takekwondo czy karate zwłaszcza jest "filozoficzne". To drugie ewoluowało chyba bardziej w kierunku czystego sportu.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Sporty walki

Chociaż z drugiej strony nie wiem na ile jeszcze dzisiejsze takekwondo czy karate zwłaszcza jest "filozoficzne". To drugie ewoluowało chyba bardziej w kierunku czystego sportu.

Ewoluowało ponieważ inaczej nikt na to by nie chodził. Mój brat fascynat takiego hobby. Kiedyś się zapisał. Z 10 nowych zostało z 3. Młodzi się nudzą po kilku lekcjach bo chcieliby od razy kopać z pół obrotu. To jest ogromna rotacja uczestników nie da się zrobić coś filozoficznego. Obecnie to już ćwiczy z 4 rok i cały czas gada że gówno umie:-). A rusza się jak młoda małpa.

xander
Sporty walki

Chodziłem do Junga może 2 lata na TKD ITF czyli odmiana taka bardziej tradycyjna moim zdaniem, a w Lublinie chodzę na WTF, czyli protektory i ochraniacze i głownie same nogi (olimpijskie), ale nie uczestniczę w zawodach tylko tak rekreacyjnie sobie latam od czasu do czasu :)

Judo nawet w Lublinie ma mało chętnych, a też fajny sport :)

W Parczewie jest małe zainteresowanie, bo kto ma chodzić, studentów nie ma, a liceum ostro się uczy... :) Wszystko zależy od chęci.

Wespazjan2
Sporty walki

Xander napisał/a:

W Parczewie jest małe zainteresowanie, bo kto ma chodzić, studentów nie ma, a liceum ostro się uczy... :) Wszystko zależy od chęci.

Może nie tyle chęci co świadomości, e w miesiąc niestety niczego się nie nauczy.
To jest podobnie jak z siłownią, wielu zaczyna chodzi przez miesiąc, dwa pół roku, przyrostów nie zauważa i rezygnuje.
Sezonowcy najczęsciej pojawiają się po wakacjach lub nowym roku i tak do wakacji sobie chodzą, tymczasem żeby coś osiągnąć trzeba ćwiczyć regularnie wiele lat, stosować suplementację i dietę, nie pić alkoholu i nie brać narkotyków, wówczas jakieś efety są.
W ogóle każdy sport wymaga poświęcenia czasu, pieniędzy i wytrwałości.
O wiele łatwiej iśc na piwo z kumplami czy popalić trawkę niż pójść na wyczerpujący jednak trening.

Edytowane. Administracja.

xander
Sporty walki

Jakby było zajęcie i więcej takich inicjatyw w Parczewie to może więcej osób wybrałoby trening zamiast narkotyki itp. Dieta i suplementacja? Nic takiego nie praktykuję, a jakoś chodzę i ćwiczę ;)

Wespazjan2
Sporty walki

Do czasu.
Sport wymaga zastosowania odpowiedniej suplementacji, z czasem organizm potrzebuje składników które czynią go bardziej wytrzymałym i po których szybciej się regeneruje.
Bez wspomagania się odżywkami nie ma sensu ćwiczyć na siłowni o ile chce się nabrać masy mięśniowej.

Edytowane. Administracja.

billek2
Sporty walki

Treningi karate są nadal prowadzone w gimnazjum przez instruktora z Dębowej Kłody. Odbywają sie dwa razy w tygodniu wtorki i czwartki. Dokładnie nie pamiętam, o której godzinie się zaczynają ale coś koło 17.30 i trwają po półtora godziny. Treningi są prowadzone w dwóch grupach: PIERWSZA wiek do 15 lat, DRUG 15 i więcej. Warto chodzić na karate kyokushin. Lepsze to niż siedzieć w domu i grac w gry typu MMORPG.
www.kyokushin.lublin.pl --- tutaj jest str. lubelskiej sekcji karate

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sporty walki

Xander napisał/a:
Dieta i suplementacja? Nic takiego nie praktykuję, a jakoś chodzę i ćwiczę ;)

To, że ktoś chodzi rekreacyjnie wcale nie musi oznaczać że od razu ma stosować jakąś suplementację i dietę i rezygnować z piwa z kumplami. Jakoś trenuję już dobre 7 lat i nie stosowałem nigdy żadnej suplementacji, a tym bardziej diety i podobnie jak Xander, chodzę i żyję. Poza tym na sztuki walki nie chodzi się w końcu po to aby nabrać masy mięśniowej....
To prawda że wielu rezygnuje po miesiącu lub dwóch bo myśleli, że już będą metr nad ziemią wykonywać uderzenia z półobrotu. To se ne da.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Wespazjan2
Sporty walki

Zgoda, pisałam to w kontekście sportów siłowych.
To taki offtopik ale podejście jest podobne, wielu uważa, ze w ciągu pół roku będzie mistrzem.
Mój tż trenuje i nie pije i wychodzi mu to na dobre. ;)

Edytowane. Administracja.

Maldito
Sporty walki

Czytając ten wątek, wpadł mi do głowy ciekawy pomysł i szukam potwierdzenia w Waszych opiniach na temat boksu amatorskiego. Czy widzicie w Parczewie powodzenie powstania takiego klubu bokserskiego, który pod okiem trenerów dałby młodym ludziom szanse na pokazanie swoich umiejętności i zapełnienie wolnego czasu?

Możemy o wszystkim marzyć, ale same chęci, to za mało. Wolę żyć blisko ptaków, niż marzyć o skrzydłach.

Akademia W
Sporty walki

Witam, niebawem rusza alternatywa dla pasjonatów oraz zwolenników sportów walki. Wkrótce nastąpi nabór do nowo zorganizowanej grupy sportów walki "Uderzanych". Taekwon-do oraz Kick boxing zagości w Parczewie. Grupy będą dobrane wiekowo. Prowadzący instruktor Samoobrony, II dan w Taekwon-do ITF. Wkrótce więcej informacji na stronie www.akademiawalki.eu

ziomek9
Sporty walki

A dokłądniej kiedy mają otworzyć te dwie nowe sekcje, i wogle mogę powiedzcie coś więcej na ten temat!!!

Z góry dziękuję.:)

Przem123
Sporty walki

Witam chcialbym sie dowiedziec czy prowadzone sa treningi typowo graplerskie w parczewie a jak nie to jakie sa pomozcie prosze;)