Sędziowanie na MŚ 2010

9 posts / 0 new
Ostatni wpis
opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sędziowanie na MŚ 2010

Jak w temacie, pewnie nie wszyscy oglądają ale niektórzy zapewne tak. Co sądzicie o poziomie sędziów na tegorocznych mistrzostwach w RPA? Moim zdaniem jest żenujący słaby. To jakaś masakra, prawie nie ma meczu gdzie sędziowie nie popełniliby karygodnych błędów. Nie uznają prawidłowo zdobytych bramek, uznają bramki zdobyte ręką, faule w polu karnych odgwizdują jak im wygodniej, a o pseudospalonych nie wspomnę.
Nie rozumiem dlaczego FIFA nie zrobi z tym porządku.... a może problemu wcale nie ma?

Andrew_Golota
Sędziowanie na MŚ 2010

W 100% się z tobą zgadzam. Sędziowie w RPA "dają ciała" po całości. Przykład drużyny USA gdzie w dwóch meczach Amerykanie zdobywają prawidłowo bramki i są one nie uznane. Odgwizdywanie spalonych, których nie ma to już naprawdę żenada. A rozbroiła mnie sytuacja jak, w którymś ze spotkań zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dostał piłką w twarz, za co zobaczył żółtą kartkę bo sędzia uznał , że zatrzymał piłkę ręką :D

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sędziowanie na MŚ 2010

Dokładnie. Nie lubię oglądać piłki ligowej, ale mistrzostwa oglądam z największą przyjemnością. Niestety taki poziom sędziowania odbiera mi tą przyjemność. Tyle trąbią o grze fair play, tylko dlaczego sędziowie się nie dostosowują do tego fair play? Po co zawodnicy trenują i biegają za tą piłką, skoro równie dobrze sędzia może wyjść na boisko i powiedzieć: OK, dzisiaj wygrywają biali, a wy w czarnych strojach jedziecie do domu bo mi się nie podobacie....
Po co ta FIFA w takim razie jeżeli panuje taka bezkarność sędziów. Mało tego oglądam wczoraj mecz, patrzę a tu jakaś łysa pała sędziuje, myślę, nie, nie mówcie, że to sędzie Webb, i co się okazuje ten wspaniały arbiter sędziuje na MŚ! I nie on jeden....
Nie rozumiem również dlaczego nie wykorzysta się techniki, jako pomoc w sędziowaniu. Przecież powtórka zajęłaby 2-3 sekundy i byłoby czarno na białym wiadomo, czy spalony był, czy też nie, czy był faul czy nie itp....
Sędziuje 4 kolesi i żaden nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniego poziomu podczas meczu.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

dereck2
Sędziowanie na MŚ 2010

No cóż sedziów dobiera FIFA. Z każdego kontynentu musi byc reprezentant na tej rangi zawodach, stąd sedziuje kilku sędziów z krajów jak na football egzotycznych.
Chciałbym jeszcze zwrócic uwagę na odpadniecie z turnieju Francuzów. Z reguły nie jestem złośliwy, ale myślę ze należało im się za to w jaki sposób dostali się do RPA kosztem Irlandii (słynna ręka Henry'ego)

robot
Obrazek użytkownika robot
Sędziowanie na MŚ 2010

Przegrana Francuzów jako zemsta za IRL.....To prymitywne....ale zgadzam się w 100%! :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Sędziowanie na MŚ 2010

Francuzom to akurat sędziowie ani pomogli ani przeszkodzili w RPA. Ale faktem jest że dostali się na mundial właśnie przez błąd sędziego. I to jest smutne. Po meczu Henry przyznał, że strzelił gola ręką, wszyscy to widzieli na kamerach, zawodnik się przyznaje że bramka zdobyta nieprawidłowo, a organizacja która za to wszystko odpowiada, mówi: ale sędzia gola uznał i wszystko jest OK. To po co grać?

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Andrew_Golota
Sędziowanie na MŚ 2010

Ja tak na szybko w przerwie meczu Niemcy - Anglia :D to co zrobił sędzia nie uznając bramki dla reprezentacji Anglii to wspaniałe podsumowanie fatalnego poziomu sędziowania na tych mistrzostwach :D a i miło, że Polska linia ataku tak dobrze funkcjonuje w reprezentacji Niemiec :D

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...

Gerecht
Sędziowanie na MŚ 2010

? kolega się chyba pomylił zadna cit" Polska linia ataku" w reprezentacji są piłkarze niemieccy polskiego pochodzenia. a fakt ze urodzili sie w Polsce nie oznacza ze grali na murawie polskiej jako zawodowi gracze...
Miroslav Close nie był w zadnym klubie polskim
Podolski tak samo
Trochowski podobnie
bede zrzedą ale gdyby znali Polską linię ataku nie zagrali by w cwiercfinale
Pozdro

dereck2
Sędziowanie na MŚ 2010

No i prezent dla Argentyny z Meksykiem w postaci gola ze spalonego jako kolejny megabłąd