Zespoły muzyczne z Parczewa

62 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Zespoły muzyczne z Parczewa

Od jakiegoś czasu zbieram się do napisania atykułu o zespołach muzycznych, które pochodzą z Parczewa, lub najbliższej okolicy. Interesują mnie szczególnie lata 80 i 90, gdyż jest to okres, o którym nie mam prawie żadnych informacji, a w którym o ile mi wiadomo w naszym mieście działo się pod tym kątem sporo ciekawych rzeczy. Z tego co wiem istniały takie zespoły jak: Bene Regesz, Visenia, Kompot, Szczury. Pomijam zespoły z ostatnich kilku lat (Dedli Swim, Porozumienie, Provincea, KBN, Killing Ground), bo mam o nich już sporo wiadomości ( zresztą sam gram w jednym :).

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, wspomnienia, fotografie, itp. A może ktoś z szanownych forumowiczów udzielał się swojego czasu w jakiejś kapeli ?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Tsubaki Sanjuro
Zespoły muzyczne z Parczewa

http://rapidshare.com/files/244866384/Zapalenie_wsierd__378_ia_na_tle_za...

link na rapidshare (konto premium link nie wygaśnie)- kaseta Zapalenia Wsierdzia nagrana w 1987. Jakość taka sobie ale trzeba wziąść pod uwagę czasy i miejsce powstawania nagrań

tchorzyk
Zespoły muzyczne z Parczewa

Jezeli to aktualny temat to zapoznaj sie z twórczościa raperów z Piontki ;)
Wpisz na wrzucie "piontka" sa ich dwa utowiry i niedawno koncert był na stadionie..

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

tchorzyk napisał/a:
Jezeli to aktualny temat to zapoznaj sie z twórczościa raperów z Piontki ;)
Wpisz na wrzucie "piontka" sa ich dwa utowiry i niedawno koncert był na stadionie..

Posłuchałam i mam mieszane uczucia. Niby wszystko ok ale teksty są sorki, że tak napiszę, po prostu głupie. Dzisiaj nie wystarczy wyjść i pobluzgać sobie na wszystko i wszystkich, tak jest najprościej bo bluzgi nie wymagają myślenia.
Brak głębi w tekstach można wytłumaczyć chyba młodym wiekiem i brakiem doświadczenia.
Poza tym spoko muza.

Takie skojarzenie http://www.youtube.com/watch?v=x-OtJ6bAUZc&feature=PlayList&p=7ABC65A1EE8C01D1&index=0&playnext=1

Edytowane. Administracja.

Marlon5
Zespoły muzyczne z Parczewa

milypl napisał/a:
Do listy kapel można dorzucić Klosz, a kto tam grał to nie wiem.

No coś ty Waldi, nie pamiętasz? Klimek, Kikut, Lesław, Córek, Bartek Janczewski, Grzechu Łobejko, chyba też Artur Krzysiak, nie wiem czy i Kabat nie mial epizodu, to był skład kilkakrotnie reaktywowany, jedynym na 100% stałym elementem był Klimek, o i jeszcze Boczek miał epizoda
Z innych jeszcze kapel był taki skład Boczka, nie pamiętam nazwy, punkowa Zemsta Iranu, Rosamaria Blues Band, Piotrek Pączek z hitem"Parczew, Parczew, miasto nasze" z pamiętnego koncertu WOŚPu, Artur Krzysiak ze Sławkiem Pankiem mieli jakiś czas jakiś duet poezji śpiewanej, kiedyś to każdy chciał grać, nam kiedyś to wyłączyli prąd na garażach spółdzielni jak tłukliśmy amatorsko z milego bratem, Kabatem i Rutkiem:D
Przypominam nieco zaznajomionym z tematem że początki Dedli Swim to osoby Kowala, Rutka, Darka Bednarza-Bazyla oraz na wokalu...niejaki Mellon
Byla jeszcze taka kapelka w składzie Zwierzak-gary, Artur Krzysiak-bas oraz zapomniany naprawdę dobry gitarzysta Kaszak, nie pamiętam jak to się zwało ale mieli świetny gig w sali UM z hiciorami typu Enter Sandman, Moj dom Iry i takie tam rock-metal hiciory, generalnie coverówka, pamiętam że Artur zagrał solo na basie z motywem z Anestesia/Pulling Teeth Metalliki

Marlon5

Marlon5
Zespoły muzyczne z Parczewa

Zwierzak napisał/a:
Kurczę, a ja sam nie pamiętam koncertu w ODK'u... chociaż teroretcznie powinienem był tam być )?!? Za to pamiętam bardzo dobrze ten w Chatce Żaka.

Byłeś byłeś, jest nawet nagranko na kamerce, wcześniej była jako support niejaka Rosamaria wtedy jeszcze z niejakim Marlonem na wieśle ( skład chyba się sypnął po występie przed Wami czyli Kompotem w Kinie-nie wiem dokładnie bo już mnie wtedy tam nie było )

Marlon5

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

Marlon5 napisał/a:

milypl napisał/a:
Do listy kapel można dorzucić Klosz, a kto tam grał to nie wiem.

No coś ty Waldi, nie pamiętasz?

pamiętam tylko Klimka, Kikuta i Lesława, za mały byłem B)

A pamiętasz kapele "Małe co nieco" ?? i pamiętny koncert w Kinie, skład: Artur - gitara, Bober - gitara z dziewczyną na wokalu, Kikut - drumsy, Ś.P.Sawior - klawisze i jakiś gościu na basie :p.

Marlon5
Zespoły muzyczne z Parczewa

Coś mi z tego świta

Marlon5

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Zespoły muzyczne z Parczewa

Temat już wygasł, jak widzę. Niestety ciągły brak czasu nie pozwala mi na napisanie tego artykułu, może kiedyś indziej :)

Tymczasem serwuję Wam nagranie z koncertu zespołu Brucore, który odbył się w PDK w 2004r. Jakość średnia, ale nic więcej nie umiem z tym zrobić, może za jakiś czas poproszę znajomego, żeby spróbował wyciągnąć z tego materiału coś więcej. W każdym razie smacznego :)

http://www.sendspace.com/file/jfpp0x

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

Porozmawiaj z Luk'nem przeciez on tworzył większość z tych zespołów :) Skoro udzielasz się w jednym z w/w zespołów to wiesz o kim mówię. Polecam bardzo starą i opuszczoną już stronkę: http://www.beneregesz.kdm.pl/
A o Viseni i Szczurach pierwsze słyszę.

Był kiedyś w Parczewie zespół metalowy (nie pamiętam nazwy) ale pamiętam, że grał w tym zespole człowiek o pseudonimie Gnom. Wpisz w google a znajdziesz, bo link który tu wklejam z jakichś powodów nie działa

Artykuł piszesz do gazety? serwisu internetowego?? czy?? B)

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

Nie wiedziałem, że ktoś nagrywał ten koncert:)
Myślę, że możesz jeszcze dorobić subtitles :) bo Wani melodyjny wokal jest mało zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika:)
Fajnie, że chciało Ci się stworzyć tę koncertówkę.

Rzuć link do jakichś utworów killing ground bo chyba nie każdy zna wasz zespół a też jest warty zaprezentowania:)
ja rzucę taki: http://www.myspace.com/killinggroundpl
Pozdro!

robot
Obrazek użytkownika robot
Zespoły muzyczne z Parczewa

Hehe, kolega zajmuje się archeologią... :)

Do listy dorzuciłbym jeszcze Pozytywną Wibrację. Kapela wydała na pewno jedną kasetę (dużo bym dał żeby ją odnaleźć!). Znam dwóch członków tego zespołu, z jednym chodziłem do ogólniaka, a z drugim zdarzyło mi się walnąć wiśniówkę, może z raz.
Ja załapałem się na końcówkę tego okresu, w chwile potem miasto zostało zalane przez dyskotekowy żel....

Fajna inicjatywa, warto zachować i usystematyzować wiedzę na ten temat. Życzę wytrwałości i powodzenia. Daj znać jak skończysz.

PS: Ma ktoś jakieś nagrania powyższych kapel w wersji elektronicznej?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Zespoły muzyczne z Parczewa

dobry temat, będę śledził wątek, a co osoby o w/w pseudonimie to moge cię z nim skontaktować, a czy ci pomoże to zależy od niego

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Zespoły muzyczne z Parczewa

Myślałem nawet o zrobieniu konwencjonalnej okładki/wkładki, mam już projekt, można by to skserować i wręczyć paru znajomym. No ale najpierw trzeba poprawić brzmienie :)

A co do KG to na naszym majspejsie są stare kawałki, miałem zamiar pochwalić się po nagraniu nowej demówki, ale na razie mamy problem z miejscowo/finansowy z nagraniem perkusji i całą sesja została wstrzymana do odwołania :)

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Zespoły muzyczne z Parczewa

Artykuł piszę dla siebie, ale z chęcią go gdzieś opublikuję, jeśli tylko uda mi się wszystko zebrać, usystematyzować i opisać, i pojawi jakaś propozycja.
Zespół metalowy, o którym mówisz Marcinie to właśnie Visenia aka Vesania ( nie mylić z tą znaną :P ), a tak wogóle, to grałem z Tobą w KBNie :)
Pozytywna Wibracja - faktycznie, coś słyszałem o tej kapeli, dzięki, a Luk'nem skontaktuję się później, na razie robię wywiad na forum.

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

orange napisał/a:

Był kiedyś w Parczewie zespół metalowy (nie pamiętam nazwy) ale pamiętam, że grał w tym zespole człowiek o pseudonimie Gnom. B)

hehe, nieźle chłopaki wymiatali Gnom (starszy) czasami był wokalistą a młodszy gitarzystą.

O paru innych też słyszałam, jednak chyba większość nie wyszła poza lokalną scenę.

Edytowane. Administracja.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

Do listy kapel można dorzucić Klosz, a kto tam grał to nie wiem.
Pantakoina była też przez chwile B) jak chcesz to mam 3 kawałki w cyfrowej wersji.
Jeszcze jest kapela Jeżego "Twaróg we mgle"

.. była jeszcze kapela w której grał Ś.P. chyba miał na imię Grzesiek Niemiec ale nazwy nie znam. Kiedyś była jeszcze chwilkę kapela "Wściekłe Podeszwy", jak znasz Kabata to on mógłby Ci dużo informacji udzielić bo grywał w większości kapel Parczewskich

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Zespoły muzyczne z Parczewa

YvonneS napisał/a:

O paru innych też słyszałam, jednak chyba większość nie wyszła poza lokalną scenę.

a możesz chociaż wymienić nazwy ? To i tak sporo, będę miał już jakiś punkt zaczepienia.

Miły - A czy Twój brat nie pogrywał czegoś na garażach kiedyś ? tak mi się zdaje, że jak byłem mały to nawet wylądowałem u nich na próbie nawet, a potem mama mnie szukała :)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

Dobra sieka nie jest zła ;)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

a pogrywał i to ostro :)

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

Rosenfield napisał/a:

Zespół metalowy, o którym mówisz Marcinie to właśnie Visenia aka Vesania ( nie mylić z tą znaną :P ), a tak wogóle, to grałem z Tobą w KBNie :)

Tak czułem Hubercie, że to Ty :) Artykuł zmajstrujesz to zamieść go tu w newsach.

A tak poza tym to jestem tu orange a nie jakiś tam Marcin :) hehe

andyR
Zespoły muzyczne z Parczewa

A "Kompot" lub "Dancing Prowincjonalny" pamiętacie?

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

Fajna nazwa "Dancing Prowincjonalny" :) w Kompocie to Kikut chyba na bębnach grał

robot
Obrazek użytkownika robot
Zespoły muzyczne z Parczewa

roman napisał/a:
A "Kompot" lub "Dancing Prowincjonalny" pamiętacie?

A to nie było przypadkiem tak, że Dancing Prowincjonalny był jakimś projektem Kompotu???

Oczywiście mogę się mylić.......

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

Rosenfield napisał/a:

a możesz chociaż wymienić nazwy ? To i tak sporo, będę miał już jakiś punkt zaczepienia.

Wymienionych w wątku ;)

Chociaż nie, pamiętam, że w latach 80 byłą taka punkowa kapela, nie pamiętam nazwy ale żadna z w/w. Zapytaj Grześka Panka on tam chyba grał.

Edytowane. Administracja.

askapar
Zespoły muzyczne z Parczewa

A TAAKA PAKA??

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

ale TAAKA PAKA to kapela folklru miejskiego - komercyjna :) Rosenfielda interesują pewnie kapele z Parczewskiego podziemia.

askapar
Zespoły muzyczne z Parczewa

Komercyjna???? Spytaj burmistrza ile im płaci za granie na przeróżnych imprezach zorganizowanych przez UM.

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

A jeszcze przecież był całkiem niedawno zespól bardzo metalowy Brucore, który wcześniej nazywał się block 61, ich próby były słyszlne w całym mieście, bo próbowali się na początku w garażu przy kinie. Zresztą Rosenfield grał w tym zespole więc pewnie o nim informacji nie potrzebuje. A ja mam całe archiwum ich zdjęć z jakiejś sesji z próby.

A co do pozytywnej wibracji, kiedyś słuchałem bardzo zjechanej już przez życie kasety tego zespołu, nagranej w PDK, ale kaseta wyparowała niestety.

A co do TAAKIEJ PAKI to nie ważne ile dostają kasy od burmistrza, to jest zespół zrodzony z miłości do muzyki a nie zespół zarobkowy :)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

orange napisał/a:
... to nie ważne ile dostają kasy od burmistrza

z tego co wiem to nic nie dostają

orange napisał/a:
... to jest zespół zrodzony z miłości do muzyki..

i jak to prawdziwy muzycy też do % :p B)

Zwierzak
Zespoły muzyczne z Parczewa

Dancing prowincjonalny miał być tytułem czegoś co zaczęliśmy nagrywać w Studiu... i nie skończyliśmy. Nie wiem czy Kompot umarł...? Niebawem wrzucę na myspace jakieś mp3 z koncertu w Kinie, gwiazdą wieczoru była wtedy Pozytywna Wibracja z Rastuchem przy mikrofonie. Zagrali porywający koncert! Rafał świetnie zaśpiewał. Zagrał też Kompot, ale słabiutko było bo kontrabas nie przyjechał. Miło wspominam ten Kompot, czegoś się wtedy nauczyliśmy. Kabat jest dobrym informatorem.
Hare Kompot Hare Hare!
:D

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

Zwierzak napisał/a:
Dancing prowincjonalny miał być tytułem czegoś co zaczęliśmy nagrywać w Studiu... i nie skończyliśmy. Nie wiem czy Kompot umarł...? Niebawem wrzucę na myspace jakieś mp3 z koncertu w Kinie, gwiazdą wieczoru była wtedy Pozytywna Wibracja z Rastuchem przy mikrofonie. Zagrali porywający koncert! Rafał świetnie zaśpiewał. Zagrał też Kompot, ale słabiutko było bo kontrabas nie przyjechał. Miło wspominam ten Kompot, czegoś się wtedy nauczyliśmy. Kabat jest dobrym informatorem.
Hare Kompot Hare Hare!
:D

Coś mi się wydaje, że byłam na tym koncercie. Stare dzieje. ;)

Edytowane. Administracja.

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

Zwierzak napisał:
...Niebawem wrzucę na myspace jakieś mp3 z koncertu w Kinie...

Jak tylko wrzucisz to pionformuj nas tutaj, bo ja osobiscie czekam z niecierpliwoscia.
Pozdrawiam

sobek
Zespoły muzyczne z Parczewa

askapar napisał/a:
Komercyjna???? Spytaj burmistrza ile im płaci za granie na przeróżnych imprezach zorganizowanych przez UM.

A mozesz podac kwoty? Bo troche jestem zwiazany z zespolem i jakos nie za bardzo kojarze ... jakies dowody masz na placenie z kasy miejskiej?

askapar
Zespoły muzyczne z Parczewa

Jeśli jesteś "trochę związany" to z pewnością wiesz,że nie dostaja ani grosza za granie na imprezach typu Dni Parczewa itp.

grim
Zespoły muzyczne z Parczewa

askapar, ktoś tu nie wyczuł Twojej ironii - następnym razem jej nie maskuj. ;P
A i wątek dotyczy chyba kapel innego rodzaju, niż TP. :D

Swoją drogą nie miałam pojęcia, że w Parczewie działało aż tyle kapel. :o

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

grim napisał/a:

Swoją drogą nie miałam pojęcia, że w Parczewie działało aż tyle kapel. :o

Za młody jesteś zeby pamiętać :P

Edytowane. Administracja.

grim
Zespoły muzyczne z Parczewa

YvonneS napisał/a:

grim napisał/a:

Swoją drogą nie miałam pojęcia, że w Parczewie działało aż tyle kapel. :o

Za młody jesteś zeby pamiętać :P

Za stara jesteś, żeby dobrze czytać ;) Swoją drogą nie jestem znowu taka młoda. :p Ale też nie jestem rodowitą Parczewianką.

askapar
Zespoły muzyczne z Parczewa

To widać,ze nią nie jesteś, te rodowite maja więcej kultury.

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

grim napisał/a:

Za stara jesteś, żeby dobrze czytać ;) Swoją drogą nie jestem znowu taka młoda. :p Ale też nie jestem rodowitą Parczewianką.

Jak najbardziej jestem stara ale czytać potrafię, chyba??heheheh

Edytowane. Administracja.

grim
Zespoły muzyczne z Parczewa

Oj, z tego, co wiem, jesteś tylko kilka lat starsza ode mnie (a wiem, bo Twoja osoba sławną jest ;P ). Przepraszam, jeśli odebrałaś to jako próbę sprawienia Ci specjalnej przykrości - napisałam tak tylko w związku z fragmentem "za młody jesteś", bo w kilku postach można było zauważyć, że jestem "nią", a nie "nim", a z tego co ja zauważyłam, to kręcimy się mniej więcej po tych samych tematach. :) Nie obrażaj się.:) I tak robią to za Ciebie inni. :p

Wespazjan2
Zespoły muzyczne z Parczewa

Obrażać? A jest za co?
Piszę na tylu forach, że czasami mam trudności z odróznieniem kto jest kim a i nicki też nie zawsze kojarzę.

Edytowane. Administracja.

andyR
Zespoły muzyczne z Parczewa

YvonneS napisał/a:

Coś mi się wydaje, że byłam na tym koncercie. Stare dzieje. ;)

Ja byłem wtedy w Kinie.
Pamiętam jeszcze koncert kompotu na sali w ODKu.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

roman napisał/a:
Ja byłem wtedy w Kinie.

A ja byłem za mały i mama nie chciała mnie puścić ;)

Zwierzak
Zespoły muzyczne z Parczewa

Kurczę, a ja sam nie pamiętam koncertu w ODK'u... chociaż teroretcznie powinienem był tam być )?!? Za to pamiętam bardzo dobrze ten w Chatce Żaka.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Zespoły muzyczne z Parczewa

Zwierzak napisał/a:
Kurczę, a ja sam nie pamiętam koncertu w ODK'u...

Jeżeli browar był sprzedawany w ODK'u to całkiem możliwe że nie pamiętasz ;)

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Zespoły muzyczne z Parczewa

Zwierzak napisał/a:
Niebawem wrzucę na myspace jakieś mp3 z koncertu w Kinie, gwiazdą wieczoru była wtedy Pozytywna Wibracja z Rastuchem przy mikrofonie. Zagrali porywający koncert! R

Zwierzak i co z tym mp3 z kina. Wrzuciłeś może coś?

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Tsubaki Sanjuro
Zespoły muzyczne z Parczewa

YvonneS napisał/a:

Chociaż nie, pamiętam, że w latach 80 byłą taka punkowa kapela, nie pamiętam nazwy ale żadna z w/w. Zapytaj Grześka Panka on tam chyba grał.

Zespół nazywał się Zapalenie Wsierdzia na tle zaburzeń psychicznych spowodowanych wypadkiem samochodowym. Jestem szczęśliwym posiadaczem kasety, którą chłopaki nagrali w 1987 r.

robot
Obrazek użytkownika robot
Zespoły muzyczne z Parczewa

Ponawiam apel o udostępnianie powyższych nagrań. Oczywiście pod warunkiem że ich autorzy nie mają nic przeciwko.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

orange
Zespoły muzyczne z Parczewa

W dalszym ciągu z niecierpliwością czekamy na utwory KOMPOTU no i teraz dodatkowo jeśli autorzy wyrażą zgodę to i na utwory zespołu: Zapalenie Wsierdzia na tle zaburzeń psychicznych spowodowanych wypadkiem samochodowym

Swoją drogą ciekawa nazwa dla zespołu:)

grim
Zespoły muzyczne z Parczewa

Na pewno niepowtarzalna. :D