Polityka

21 posts / 0 new
Ostatni wpis
daisy
Polityka

Ja chyba każdy ostatnio zdążył zauważyć, że wszechobecny temat to temat polityki, a konkretniej wyborów. Co sądzicie o kandydatach startujących z którejkolwiek z list? Macie swoich faworytów? Ostatnio trafiłam na stronę nyzak.pl, Pan Lechosław Nyzak startuje z list KORWiN. Co myślicie na jego temat?

Lukasz
Prosze was mieszkancy miasta.

Prosze was mieszkancy miasta. Zlitujcie sie i nie glosujcie na Wezgraja i Maslucha. Jezeli nie ufacie moim slowom sprobujcie najpierw spotkac sie z tymi ludzmi i porozmawiac o czymkolwiek: pogodzie, muzyce, malarstwie, miescie, etyce, polityce, a przekonacie sie o czym mowie. Wtedy moze uchroni was przed oddaniem glosu na tych panow Herbertowska potega smaku.

Zbigniew Herbert
Potega Smaku

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i cząstki sumienia

Kto wie gdyby nas lepiej i piękniej kuszono
słano kobiety różowe płaskie jak opłatek
lub fantastyczne twory z obrazów Hieronima Boscha
lecz piekło w tym czasie było jakie
mokrt dół zaułek morderców barak
nazwany pałacem sprawiedliwości
samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce
posyłał w teren wnuczęta Aurory
chłopców o twarzach ziemniaczanych
bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach

Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
(Marek Tulliusz obracał się w grobie)
łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy

dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu
składnia pozbawiona urody koniunktiwu

Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać
kształt architektury rytm bębnów i piszczałek
kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów

Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu
książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała
głowa

Pan z cynamonu

man
KORWiN

Nyzak jest mi mało znany. Właściwie to powtarza to co Korwin od lat.
Niestety, Korwin ma już kolejną swoją partię i ciągle pokazuje swoja nieskuteczność.
Może w tym wszystkim właśnie o to mu chodzi lub nic więcej nie potrafi.
Czasami czytam jego felietony i nczas.com. Trzeba przyznać, że pismo się udało.
W latach 90-siątych to rzeczywiście była niezależna prasa, o co dziś już trochę łatwiej.

Agitacje Pana z cynamonu z Anglii + poezja, uważam za niestosowne.
Jeśli komuś się nie podobają tutejsi urzędnicy państwowi to to są wybory lokalne i inne mechanizmy
demokratyczne w państwie. Trzeba jednak tutaj mieszkać by brać w nich udział.
A od kiedy na eparczew.pl nie pojawia się oferta mieszkaniowa polo to istnieje marna szansa, żeby Pan z cynamonu w Parczewie się pojawił.
Przypominam, że PO sprzedaży mieszkanie uczciwość nakazuje oddanie opróżnionej piwnicy nowemu właścicielowi.

Lukasz
W jakim celu te osobiste

W jakim celu te osobiste watki ?
Malo to eleganckie i mysle, malo interesujace.

Wyrazam swoje zdanie wyborcze. Przypominam, nazwa forum " Polityka". ;)
Zachecam do spotkania sie z Wezgrajem i Masluchem, wtedy sami zobaczycie, o czym mowie.
Ze wzgledu na mlodych, ktorzy pozniej beda zmuszeni kontaktowac sie z takimi wladzami, prosze was, oddajcie glos na kogos innego.

Pan z cynamonu

karolina
odp

Pytasz w jakim celu osobiste komentarze? skoro Ty operujesz nazwiskami to inni wyciągają osobiste sprawy, niewłaściwe ale na forum tak bywa. Wracając do tematu , Łukaszu chyba pomyliłes fakty, w Polsce w październiku odbędą się wybory parlamentarne, żaden z tych panów nie jest kandydatem tak więc Twój apel rownież nie jest adekwatny do sytuacji. Skoro już jesteś taki zainteresowany polityką, sprawdź wcześniej listę kandydatów i promuj jedynie słusznego o ile takiego znajdziesz, pozdrawiam.

Lukasz
Operuje nazwiskami...

Operuje nazwiskami... politykow, ktorzy brali udzial, sa przy wladzy, lub do niej aspiruja. Trudno tego nie robic w kampani wyborczej. Politycy nie maja byc prawa anonimowi z wlasnego wyboru, dlatego ze aspiruja lub pelnia publiczne funkcje, a wiec sa takze publicznie z nich rozliczani. Nie wypisuje na forum zadnych ich osobistych spraw, bo co mnie to obchodzi, pomimo, ze w kampani wyborczej ludzie czesto to robia. Uwazam to za niewlasciwe ale na forum tak bywa. Pisze tylko o moich odczuciach i doswiadczeniach. Jestem zdumiony, ze trzeba przypominac o tych truizmach.

Mi to nie przeszkadza, ze ktos cos wypisuje na moj temat. Mam dosyc male ego. Uwazam jedynie, ze to za malo eleganckie i jestem przekonany, ze forumowiczow takze malo to interesuje dlatego, ze nie kandyduje do niczego wiec nikogo tutaj nie obchodzi moje prywatne zycie. Poza tym, to zwykle spamy i "hate"-y, a forum "polityka" staje sie tylko ku temu pretekstem. Aruks mial juz chyba okolo 5-10 nickow ktore byly tutaj banowane i robi to juz na tym forum konsekwentnie okolo 5 lat. Nie odpowiadam tym samym, pomimo, ze znajac czlowieka takze posiadam argumenty ponizej pasa ktore by mu bez wysilku w piety poszly, ale jego prawo i karma ktora sobie szykuje. Wolny czlowiek w wolnym kraju. Jak mu to pomaga, mi tak dwa razy. Ja wole byc wolny od nienawisci. Nie obrazam sie. Gratuluje uporu i podziwiam stalosc negatywnej pasji.

Wracajac do polityki. Nie wiem, czy Wezgraj i Masluch kandyduja. Pisze zapobiegawczo i na przyszlosc . Nie uzywam jezyka nienawisci. Namawiam do sprawdzenia tych ludzi, ja ich sprawdzilem, i jak wymieniam ich nazwiska, do dzis robi mi sie slabo.

Ostatnia mysl. Jezyk poezji, to nie jest cos niestosownego, a sprawa pewnej kultury, pozwala wyrazac emocje nie wprost , slowem odrobine piekniejszym, pozbawionym wulgaryzmow, jednak poprzez symbole i metafory. To tyle w temacie.

Dziekuje Karolina. Nie ten watek po prostu. Glupio wyszlo, bo jestem niedoinformowany. Prosze wybaczyc spam. Bede namawial do odsuniecia tych panow od wladzy na innym watku. Zostawiam wiec wolne pole. Pozdrawiam i zycze madrych wyborow.

Pan z cynamonu

karolina
odp

Każdy powinien docenić to, że nie używasz mowy nienawiści bo to w parczewskich realiach ostatnio przedwyborcza rzadkość.

Lukasz
A szkoda, bo to powinno byc

A szkoda, bo to powinno byc podstawa wyjscia do kazdej dyskusji. Nawet tej na forum.

Pochdzimy ze wspolnego kraju, mamy wspolna historie i jezyk, a czesto traktujemy siebie nawzajem niczym najgorsi wrogowie.

Pan Prezydent w pierwszym oredziu prosil polakow o wzajemny szacunek. Przyznam, ze do mnie ten apel trafil.

Nie ukrywam, ze poczytalbym cos wiecej o sylwetkach osob kandydujacych i opiniach o nich mieszkancow miasta.

Moze ten watek sie rozwinie, miejmy nadzieje pozytywnie, z kultura, i z zachowaniem wzajemnego poszanowania, do czego namawiam i bardzo prosze za pierwszym obywatelem PR...

Pan z cynamonu

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory już w niedzielę

Po pierwsze warto się zastanowić czy możemy oddać swój głos na mieszkańca Parczewa - zamiast bezmyślnie skreślać "jedynkę" z danej partii. Okręg nr 7 Chełm ( http://parlament2015.pkw.gov.pl/344_Sejm/7_LUBELSKIE_Chelm ) z Parczewa kandydują : Jerzy Ryszard SZWAJ PiS, Zdzisław CHMIELARZ PO, Kamil Krzysztof NIEWIADOSKI KORWIN, Janusz HORDEJUK PSL, Tomasz DOMINIK Zjednoczona Lewica, Grażyna SUTRYK Nowoczesna RP.
Po drugie popatrzmy jak ci ludzie wypadają na tle swojej partii, no i co ważne jak ich partia wypada z tymi ludźmi w swych szeregach. Czy warto swój głos oddać na PO lub jej klon Nowoczesną RP czy też postkomunistyczną lewicę ?
Czy na szacunek zasługuje JawnyParczew,na którego stronach bardzo trudno o szacunek dla osób i faktów ?
Z przyczyn o których piszę na eP już od wielu lat uważam niezmiennie, że najlepszym scenariuszem w obecnym złym stanie naszego państwa będzie wygrana PiS. Szkoda że Pan Szwaj ma dopiero 13 miejsce na liście. Może to źle że nie wydaje się być fanatykiem, a raczej politykiem wyważonym ... Oby 13 była dla niego i dla nas szczęśliwa ;)
A jeśli nie znajdziecie w naszym mieście swojego kandydata,to w internetach dobrze piszą o Panu Igorze Dzikiekiewicz - KORWiN - nr 2 ( https://www.facebook.com/GownoPrawda2/posts/498660923640734 ) i zapewne to jest prawda.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Lukasz
Warto zdac sobie sprawe, ze

Warto zdac sobie sprawe, ze glosujac na PIS glosuje sie na Jaroslawa Kaczynskiego, ktory bedzie rzadzil za pomoca Beaty Szydlo. Chyba nikt nie ma co do tego watpliwosci. Kaczynski zdal sobie sprawe, ze "obiektywne" spoleczne media zrobily mu tak dalece negatywny piar, ktorego on nie jest juz w stanie przeskoczyc. Wystawil wiec "swiezych" kandydatow, a sam usunal sie w cien razem z tymi, ktorzy kojarza sie z "talibanem PIS-u" np. pan Macierewicz.

To nie jest zarzut, a opis.

Piar ten byl calkowicie niezasluzony. Kaczynski nie mial innego wyjscia jak zrobic krok w tyl, jezeli dalej chce miec ambicje rzadzenia panstwem. Swoja droga, wykazal sie swietna inuicja polityczna wystawiajac Andrzeja Dude na fotel Prezydenta RP. Kaczynski to wybitny i bardzo inteligetny polityk ktory ma wijze panstwa, ktora merytorycznie przedstawil.Reszta to juz dwie kwestie. Pierwsza, czy ktos sie z ta wizja zgadza, czy nie. Druga, czy ufa, ze ta wizja bedzie realizowana.

https://www.youtube.com/watch?v=E8Ggp24Y_G0&spfreload=10

W wypadku Premier Ewy Kopacz ja nie znam jej pomyslu na panstwo. Slysze ciagle slogany i zaangazowanie osobistych spraw i emocji do kampani w formie szantazu wyjazdu corki z kraju w wypadku wygranej PIS. Bajki o zlikwidowaniu ZUS-u, czy racjonalizacje i bute, ze mamy doskonala sluzbe zdrowia i swietnych lekarzy specjalistow dlatego, ze polacy godza sie czekac do nich w kolejkach od kilku miesiecy do kilku lat. Inna kwestia to wpuszczanie muzulmanow do Polski pomimo oczywistego sprzeciwu polskiego spoleczenstwa i klanianie sie w pas UE oraz Niemcom.
Cos mi tutaj nie gra poza nagraniami u"Sowy".

Jezeli chodzi o media. Jezeli ktos chce zamienic Tomasza Lisa, Monike Olejnik i TVN na Gojska- Hejke i TV Republika niech glosuje na PIS.

https://www.youtube.com/watch?v=h4KO0CzSzKQ

Pan z cynamonu

karolina
nie przekonuje mnie

nie przekonuje mnie stwierdzenie, że kandydat Pisu jest najlepszą opcją. Ten Pan od wielu lat funkcjonuje w polityce lokalnej, czym moze sie, pochwalić po 10 latach w Sejmiku Wojewodzkim? Mając takie możliwosci nie zrobił nic dla lokalnej społecznosci poza lansem swojej partii i aktywnoscią przedwyborczą. Nie przekonuje mnie to.

Scoora
Obrazek użytkownika Scoora
KORWiN Lista nr 4

Ja w tych wyborach oddam głos na listę nr 4 czyli KORWiN i każdego do tego zachęcam.

Dlaczego?

Państwo, a raczej rząd warszawski ingeruje coraz mocniej w nasze życie. Mówią czego mają uczyć się nasze dzieci, a ostatnio nawet co mają jeść.

Zauważcie, że nawet byle garażu nie możecie postawić sobie za swoje ciężko zarobione pieniądze, na swojej własnej działce. Musicie mieć zgodę PANA urzędnika, który tej waszej działki nawet na oczy w życiu nie widział, co najwyżej na mapce sytuacyjnej.

Obecnie około 60% pieniędzy zarobionych przez przeciętnego Kowalskiego wraca w składkach i podatkach do państwa (wliczając w to podatki konsumpcyjne- VAT i akcyzę).

Pomijając już jak niemoralne są podatki dochodowe, są po prostu nieefektywne. Dochód do budżetu państwa z podatków PIT i CIT to 15% jego całości, a procedury urzędowe, których wymaga obsługa tego podatku pochłaniają 80% czasu pracy urzędów skarbowych.

Wmawiają nam, że mamy za darmo służbę zdrowia, szkolnictwo. Nie. Nie mamy za darmo. Bulimy za to słono w podatkach, utrzymując jednocześnie armię urzędników, którzy tym wszystkim zarządzają.

Gdyby te szkolnictwo i służba zdrowia jeszcze jakoś działały…

Do lekarza specjalisty w niektórych regionach Polski niekiedy trzeba czekać ponad rok a nawet ponad dwa lata i ostatecznie trzeba i tak iść prywatnie.

Również życzył bym sobie i Wam, żebyśmy mogli decydować o tym czego uczą się nasze dzieci. Obecnie program nauczania ustala ministerstwo edukacji, i nie macie na to ŻADNEGO wpływu. Jeden nie chciałby żeby jego dziecko chodziło na religię, drugi nie chciałby żeby jego dziecku wmawiali, że jak idzie dwóch kolarzy za rękę to takie „normalne” i „postępowe”.

Nawet pomimo ogólnopolskiego sprzeciwu rodziców, zabrali te dzieci niemalże siłą i w wieku 6 lat posłali do szkół. TO CZYJE JEST TO DZIECKO? Moje czy państwowe? Ja jestem jego rodzicem i ja chcę o nim decydować, znam go lepiej niż urzędnik i nauczyciel.

Kolejna sprawa to obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne. Nie mam ogólnie nic przeciwko nim, jeżeli ktoś chce odkładać swoje pieniądze, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość, proszę bardzo. Ale ja np. wolał bym te pieniądze zatrzymać sobie, odłożyć na lepsze studia dziecku, może w coś zainwestować, a może samemu odłożyć sobie na przyszłość. Kto i dlaczego odbiera mi te pieniądze wbrew mojej woli? Warto jeszcze dodać, że pieniędzy w zusie niema i moje obecne wpłaty idą na świadczenia dla obecnych emerytów. Ciekawe czy ja cokolwiek dostane z tego. Ciekawe czy w ogóle 68 lat dożyję...

Podstawowe postulaty Partii KORWiN:

1. Zniesienie podatku dochodowego i od kupna- sprzedaży – 18 % wypłaty więcej w mojej kieszeni, które wydam w Polsce i dzięki temu przedsiębiorca sprzeda więcej.

2. Stopniowe sprywatyzowanie szkół. Chcę, żeby moje dziecko chodziło do szkoły tam gdzie będą go uczyć tego co ja sobie życzę. Obecnie mnie nie stać na prywatną, bo golą mnie z podatków jak owcę.

3. Stopniowa prywatyzacja służby zdrowia. Na początek likwidacja złodziejskiego NFZ.

4. Zniesienie OBOWIĄZKU emerytalnego dla ludzi którzy obecnie zaczynają pracę. Niech każdy decyduje czy chce wpłacać składki czy nie.

5. Dla ludzi którzy już płacą OBOWIĄZKOWY powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, bo to podniesienie do 68 lat to jawne złodziejstwo.

I tak. Specjalnie założyłem to konto, żeby to napisać, bo wkurza mnie niemiłosiernie blokada medialna jaką „polskie” media założyły na partię KORWiN.

Jako sympatycy partii zebraliśmy łącznie 1,2 miliona złotych na kampanię, z naszych prywatnych pieniędzy.

http://www.partiakorwin.pl/wasze-wplaty/

Reszta towarzystwa – PIS, PO, PSL wywiesza plakaty i figuruje w telewizji. Za co? A jakże, min. za moje pieniądze, które zabrali mi w podatkach. MAM TEGO DOŚĆ.

Kolejny ważny punkt partii KORWiN to zakaz tworzenia projektu budżetu z deficytem.

Pozwolę sobie na początek zacytować Pana Stanisława Michalkiewicza, wybitnego człowieka Lubelszczyzny:

W 1992 roku poseł Janusz Korwin-Mikke proponował, by zapisać w konstytucji zakaz uchwalania budżetu z deficytem, a każdą próbę obejścia tego zakazu karać jako kradzież szczególnie zuchwałą. Oczywiście przez mądrych i roztropnych mężyków stanu został wyśmiany i żadnego zakazu do konstytucji nie wpisano. W rezultacie corocznego uchwalania budżetów z deficytem zaczął stopniowo narastać dług publiczny.

(przy okazji serdecznie polecam stronę internetową oraz kanał youtube, gdzie Pan Michalkiewicz zamieszcza swoje felietony – bardzo zdrowe i patriotyczne spojrzenie na Polskę: http://www.michalkiewicz.pl/ https://www.youtube.com/watch?v=zErXBzz ... 688A623804 )

W projekcie budżetu państwa na 2016 rok zaplanowano:

dochody w wysokości 296.879,2 mln zł,
wydatki w wysokości 351.499,2 mln zł,
deficyt budżetowy na kwotę nie większą niż 54.620 mln zł .

http://www.premier.gov.pl/wydarzenia/de ... -2016.html

i:

Na koniec Q1 2015 dług publiczny Polski wyniósł 885,727 mld złotych (ok. 215 mld euro), co stanowiło 50,8% PKB

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski- ... 83040.html]

POWIEDZMY SOBIE JANO - obecny dobrobyt Polski budowany jest na kredyt.

Deficyt budżetowy można pokryć na dwa sposoby: przez prywatyzację własności państwowej i zapożyczenie się zagranicą (emisję obligacji skarbowych).

Prywatyzować nie ma już czego, gospodarka rozwija się w żółwim tempie bo wysysa ją ten urzędniczo-politczny tasiemiec, więc z roku na rok narasta dług publiczny.

MUSIMY ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ, że zadłużanie się Polski w tej chwili jest niczym innym jak PODATKIEM. Podatkiem od przyszłych pokoleń.
Zanim zagłosujecie znów na partie, popierają zadłużenie, pomyślcie o swoich dzieciach, wnukach i prawnukach.

PiS, PO, Nowoczesna mówią tu tym samym głosem - zadłużamy.

PO widać jaki projekt budżetu wypuściło to nie trzeba komentować, Nowoczesna – lobby banków, również nie trzeba komentować.

Stanowisko PiSu:

http://wsensie.pl/dummy-category-3/item ... -przyjecia

Ostatnia kwestia to koszt obsługi długu. W tym roku ponad 30 miliardów złotych to więcej niż na wojsko i obronność kraju razem wzięte. Komentarz myślę zbędny.

Tymczasem na zachodzie:

biznes.pl/magazyny/wielka-brytania-zakazala-deficytu-budzetowego/ngghh3

Brytyjski parlament przegłosował ustawę, która zobowiązuje wszystkie przyszłe rządy do utrzymania wydatków państwa na poziomie jego przychodów, a nawet wygospodarowania nadwyżki.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Proszę wskazać lpeszą opcję

Karolino muszę w takim razie zapytać czym mogą pochwalić się w polityce lokalnej inni kandydaci z Parczewa ?
Co do Szwaja to jego sprawa żeby przekonać wyborców. Ja tylko przypomnę wygraną wojnę z PO-PSL o pieniądze które się nam należały na basen, uruchomienie przejazdów pasażerskich PKP do Parczewa, słyszałem też o wieloletnich staraniach o remont drogi Parczew-Lubartów.
Nie wiem jakie będą sojusze po wyborach sejmikach wojewódzkich, do tej pory Parczew dostawał (przykładowo) 5 tyś. na imprezę kolarska, a Lubartów 50 tys. Nie da się tego zrozumieć bez uwzględnienia zasady : "kasa tylko dla swoich". Coś mi się wydaje że sojusze w województwie niedługo się zmienią o 180 stopni ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
To dzięki Radnemu

To dzięki Radnemu Wojewódzkiemu uruchomiono PKP do Parczewa? to chyba żart, na dodatek słaby.Piszesz, że słyszałeś o wieloletnich staraniach o drogę.... ja słyszałam o wielu rzeczach , które nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości, więc cóż to za argument.... Fakty są jakie są. Przypominam również , że ten pan był radnym wtedy kiedy układ w Sejmiku był inny, mało tego mieli swojego Posła, z którym prężnie działali w kampanii przedwyborczej.. i co? jak zwykle nic. Ja rozumiem propagandę przed wyborami ale odrobinę rozsądku w tych działaniach...Co do innych kandydatów, nie wszyscy mieli okazję działac w strukturach politycznych więc moze warto dać im szansę. Nie jestem przeciwna Szwajowi ale po tylu latach efekty działanń obiektywnie ujmując marne.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Takie sa fakty

Przypomnę , że układ sejmiku był inny tylko przez 2 lata - w okresie 2006-2008 istniała koalicja PO-PiS, potem od początku 2008 r to był już całkiem inny "układ" który trwa do dziś ale pewnie zaraz runie, razem z blamażem wyborczym PO. "Układ" przez 8 lat pilnował aby pieniądze wspierały swoich samorządowców, czego szczególnie rażącym przykładem były machlojki z pieniędzmi na budowę naszego basenu. Sprawa musiała zajść bardzo wysoko aby Pan Grabczuk (PO) raczył był uszanować wyniki konkursu. Remont drogi 815 o którym pisałem dziwnym trafem bywał już nie raz na czele listy rankingowej, po czym odkładano go na później.
Karolino rozumiem przedwyborczą gorączkę, podsycaną przez "oficerów politycznych" w TV, ale chyba możesz zrozumieć różnicę pomiędzy uruchomieniem zamkniętej przez 13 lat linii kolejowej która jak teraz wiemy ZA JAKIŚ CZAS przyda się jako alternatywa dla przewozów TOWAROWYCH pomiędzy Lublinem a Warszawą TYLKO w czasie przebudowy linii wzdłuż Wisły, a uruchomieniem NA STAŁE nie koniecznie rentownych przewozów PASAŻERSKICH. Sukces miał wielu ojców, ale zważywszy na dotychczasowa praktykę w traktowaniu mieszkańców Parczewa przez PO-PSL "letko" nie było.
Każdy zasługuje na swoją szansę - a zwłaszcza Parczew.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
odp

W Parczewie PiS sprawuje władzę już 10 lat spektakularnych sukcesów brak. Ale to są właśnie fakty wg PIS. Niedługo w calym kraju jak to przewidujesz będzie zmiana, sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. Jeśli tak jak w Parczewie, czyli szacunek tylko dla swoich, dziękuję. Właśnie niedawno straciłam pracę dzięki tym co siedzą w pierwszym rzędzie w Kościele i czytają słowo Boże.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Też jestem ciekaw :)

Utrata pracy zawsze jest przykra, natomiast główny problem polega na tym że praktycznie nie da się w takim Parczewie znaleźć adekwatnej posady. Dlaczego się tak dzieje, że wszystko po tej stronie Wisły to trwa jakby w jakieś hibernacji - Polska C z tendencją do D ...
Całym sercem jestem za postulatami KORWINa, lecz rozum i wiedza podpowiada, że docelowym efektem totalnie wolnego rynku powinno być powstanie w Polsce 4-5 wielkich aglomeracji - bo taka sieć będzie efektywna, a oprócz tego rolnictwo, leśnictwo i turystyka. Rozum podpowiada, że dookoła naszego kraju wolnego rynku brak, a hasła wolności i solidarności to tylko przykrywka do ekspansji biznesowej i politycznej.
Całym sercem jestem za postulatami KUKIZA, lecz rozum podpowiada, że samymi ideałami ludzie się nie wyżywią, rewolucja nawet bezkrwawa wcześnie czy później rozbija się i rozmywa w zderzeniu z rzeczywistością i albo wraca stare bo ochłapy są lepsze niż nic, albo rewolucja przybiera postać swojej karykatury (np. komunizm).
Pani Kopacz kopała, kopała (w Smoleńsku) i dokopała się do informacji że nasz dochód narodowy wzrósł o 25 %. Imponujące, tylko zastanówmy się kto z tego wzrostu skorzystał - elity lobbystów, a komu w kieszeni wciąż rośnie i rośnie dziura (budżetowa). Nikt za nas nie stworzy miejsc pracy, żaden rząd, żaden samorząd. Państwo powinno jednak stać na straży reguł równych dla wszystkich, powinno być dobrym gospodarzem i tworzyć warunki dla zdrowej aktywności społecznej. Zaprzeczeniem tego są sytuacje gdy państwo pod postacią chorych ustaw, niewydolnych sądów, nieludzkich komorników, upierdliwych inspekcji, ślepych urzędów skarbowych staje się wrogiem własnych obywateli i ich przedsiębiorczości. Nie bójmy się normalności - po prostu.
Może doczekamy czasów gdy prace będzie można dostać, pracy nie trzeba będzie załatwiać ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
niestety

Może i przykra, na pewno pouczająca. .Mnie uświadomiła zakłamanie parczewskich władz , dlatego z wielką ostrożnością podchodzę do zmiany na tę właśnie opcję w rządzie. Zasada " by żyło się lepiej" swoim ...sprawdza się, lub jeszcze lepsze czyny nie słowa. ...właśnie na te czyny czas otworzyć oczy.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Pytanie do Scoora

Jeśli wierzysz w to co piszesz to dlaczego wklejasz bezmyślnie tekst który już od dawna można znaleźć w internecie ?
Wiele z przedstawionych postulatów to "oczywiste oczywistości" które wypada i trzeba poprzeć, ale na łysinę Korwina nie będziemy przecież wybierać spambootów ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Laurka

Partii Oszusta już dziękujemy ... A tak to się zaczęło https://www.youtube.com/watch?v=RrkdcoeWBPs

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Weryfikacja

Są już wyniki wyborów. Nawiązując do wcześniej wymienionych parczewskich kandydatów popatrzmy na uzyskane wyniki w najbliższym otoczeniu - powiecie http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm/0/0/7/0613 :
Jerzy Ryszard SZWAJ 3611 , Zdzisław CHMIELARZ 428, Kamil Krzysztof NIEWIADOSKI 152, Janusz HORDEJUK 541, Tomasz DOMINIK 177, Grażyna SUTRYK 113, Grzegorz CHILIMONIUK ( zam. okolice Parczewa) 218.
Razem tutejsi kandydaci uzyskali 5240 naszych głosów / 12705 ważnych głosów = 41 % . Nieźle , ale swojego posła nie mamy ...
ps. Szczególnym fenomenem jest wynik JawnegoParczewa. W skali okręgu uzyskał 336 głosów (gratulacje), natomiast w powiecie było to 152 głosy. Wychodzi na to, że jego osoba jest bardziej popularna na terenach ościennych, niż samym Parczewie - gdzie toczy swe boje. Może czas zmienić "brand" na JawnyWschód ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.