Fundacja FELIS - Sklepik str.2

29 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Fundacja Felis, jak nazwa wskazuje jest organizacją pomagającą zwierzętom z siedzibą w Lublinie.
Tutaj można poczytać o działalności Fundacji i ewentualnej pomocy potrzebującym zwierzętom:

http://fundacjafelis.schronisko.net

Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota, którą moża przekazać na ten cel. Biedne, skrzywdzone, chore czy bezdomne zwierzątka czekają na miły gest, pomóżmy im przeżyć i znaleźć kochających, odpowiedzialnych opiekunów.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Nawet niewielka kwota przeznaczona na pomoc dla FF jest ogromnym darem dla pozostających pod opieką Fundacji zwierząt - chorych, porzuconych, katowanych przez swoich włascicieli czy rozmnażanych bez pojęcia i potrzeby.

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Nie chce Ci rozwalać wątku, ale też nie zakładałem nowego. Chciałbym cię zapytać od jakiego wieku należy zaszczepiać kotki? Chodzi mi oczywiście o antykoncepcję dla kotów. Mieszkam teraz na wiosce i coś chce zrobić z tym rozmnażalnikiem, wolę zapobiegać niz się potem martwić.
Aha, czy istnieją jakieś środki dla kocurów? W ramach pewnego rodzaju solidarności międzygatunkowej dodam tylko że środki "mechaniczne" mnie nie interesują! B)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

andyR
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Ja mam takiego kocura po zabiegu mechanicznym. I mogę śmiało o nim powiedzieć, że jest bez jaj, dosłownie i w przenośni. :)
Jedyny z nim problem, to to, że wpuszcza do domu obce koty, które mu z miski jedzą a on się na to patrzy. A najgorsze, że znaczą terytorium. :( Nie to że nie jest drapieżnikiem, bo myszy, ptaki i nawet młodego zająca przynosi, ale względem ludzi i innych kotów chyba za bardzo jest przyjacielski.
Miałem też kotkę kilkumiesięczną i nie zdążyłem jej zrobić kuku. Jak poszła z obcymi kotami z domu ubiegłej wiosny, to przepadła. A kocur już 10 lat nigdzie nie przepadł. Urósł za to do ponad 6kg.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

robottelepat napisał/a:
Nie chce Ci rozwalać wątku, ale też nie zakładałem nowego. Chciałbym cię zapytać od jakiego wieku należy zaszczepiać kotki? Chodzi mi oczywiście o antykoncepcję dla kotów. Mieszkam teraz na wiosce i coś chce zrobić z tym rozmnażalnikiem, wolę zapobiegać niz się potem martwić.
Aha, czy istnieją jakieś środki dla kocurów? W ramach pewnego rodzaju solidarności międzygatunkowej dodam tylko że środki "mechaniczne" mnie nie interesują! B)

Wiesz co, nie ma innego sposbu jak kastracja kocurów i nie chodzi tu o solidarnosc międzygatunkową, bo w świecie zwierząt to trochę inaczej wygląda niż u ludzi. Kastrat jest bardziej przywiazany do domu i mniej uciązliwy, gdyż zanika u niego znaczenie terenu śmierdzącym moczem. W hierarchii kocurów, kastraty stoją na niższym szczeblu i to jest jedyny negatywny skutek odjajczenia.

Ze swojej strony radziłabym Ci wysterylizować kotki, to pewniejsze i bardziej skuteczne niż zastrzyki, poza tym zastrzyki hormonalne stosowane u kotek powodują szereg chorób w tym gruczolakoraka( nowotwór złośliwy, nie dajacy szans na przeżycie) oraz równie poważne ropomacicze, obydwie choroby są śmiertelne.

Jezeli zalezy Ci na ograniczeniu populacji to skuteczniejsza będzie sterylizacja, szkoda, ze tak późno się odzywasz,na poczatku marca można było wysterylizować za pół darmo, była taka ogólnopolska akcja steryzlizacji.
Koszt operacji nie jest wysoki i wynosi coś ponad 100zł. Leczenie w przypadku powikłań po hormonach jest znacznie droższe a i trzeba pilnować i podawać regularnie zastrzyki czy tabletki i to jest znacznie berdziej uciążliwe.
Przychodnia na Piwonii wykonuje steryzlizacje i naprawdę polecam tą formę zapobiegania niekontrolowanemu rozrodowi.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

http://bambina.pl/

W sklepiku można nabyć biżuterię.
Nie jest to przedsięwzięcie komercyjne. Dochód ze sprzedaży kolczyków jest w całości przeznaczany na potrzeby fundacji.

Zapraszamy!

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

do gory, fundacja potrzebuje pomocy.

Edytowane. Administracja.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Nie to żebym się czepiał ale mała uwaga. Nie można na stronie napisać "Najlepsza biżuteria w sieci". Ogólnie stosowanie słowa Najlepsza, najlepszy w sieci ma się tak samo jak do używanie tego w czasopismach, gazetach itp. Takie stwierdzenie musi być poparte dowodami, wynikami badania. Powoduje tylko u użytkowników chęć sprawdzenia dlaczego tak właśnie jest. Dlaczego są najlepsze jeśli nie dostanie tej informacji na stronie trochę spada wrażenie firmy w jego oczach.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Słuchaj, to nie jest komercyjna strona, poczytaj na co idą pieniądze ze sprzedaży.
Prowadząca Fundację uznała, że tak będzie dobrze, jakkolwiek to brzmi.

BTW, to mógłbyś coś zonie kupić a jednocześnie wesprzeć fundację. ;)Ta bizuteria jest naprawdę tania.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Podnoszę, może ktoś zechce wesprzeć fundację drobną kwotą?

Edytowane. Administracja.

M
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

co prawda wole psy =P ale drobna kwota moge wesprzec

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Fundacja pomaga również pieskom :)
Dziękuję w imieniu p.Kasi i własnym za wszelką pomoc udzieloną Fundacji.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Co prawda nie zwiazane z wątkiem ale warte zamieszczenia.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080213/NEWS01/762111103

Biedne stworzenie, nie dość, że szkolono je do walki i być może nigdy nie znajdzie domu, to jeszcze wyrzucono jak niepotrzebny śmieć.

Edytowane. Administracja.

Maciek_z_Klanu
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Przepraszam, ja mam złą orientację, kto mi powie o czym jest ta fundacja Feliks? I od kiedy istnieje? Są jakieś zapisy? Ilu liczy,

wasza-klasa.pl

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Proponuję poczytać ze zrozumieniem

BTW, "Feliksy" to nagrody przyznawane za wybitne osiągniecia aktorskie, teatralne i reżyserskie.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Podnoszę bo ważne... Sytuacja w fundacji jest dramatyczna, więcej informacji na stronie fundacjafelis.pl
Wiem, ze zagląda tu sporo osób, dlatego proszę wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc, nawet symboliczego "bałwanka"

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

niestety w lipcu nie udalo sie fundacji wygrac glosowania, teraz ma duże szanse otrzymac pomoc.
Zapraszam do oddania glosu.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Czy ktoś jeszcze zechce wspomóc Fundację symboliczną kwotą?

Edytowane. Administracja.

BESTI@666
Obrazek użytkownika BESTI@666
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

A co ze zwierzątkami porzuconymi u nas w Parczewie? Błakaja się po ulicach, smietnikach, zaniedbane, wychudzone, aż serce się kraje patrząc na nie.

Człowiek "wykształcony"jest to człowiek zewsząd od istoty rzeczy oddzielony mgłą i chmurami cudzych pojęć, tak nieraz gęstymi, że ani jeden promień się nie przedrze.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Zamiast pisać zacznij pomagać osiedlowym dziczkom idzie zima, może by tak dokarmiać głodujące zwierzęta?

Pomoc polegająca na kliknięciu jest calkowicie dobrowolna i jeżeli ktoś nie ma ochoty to niech tego nie robi, po prostu.

Widać jakie jest zainteresowanie po wątku "help" gdzie tylko parę osób klika na tylu zarejestrowanych użytkowników.

Edytowane. Administracja.

BESTI@666
Obrazek użytkownika BESTI@666
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Ja jak wiesz pomagam, ale inni?? i nie pisz tylko o tych tutaj :), ale o mieszkańcach Parczewa. Sama ostatanio uchroniłam 2 psy od zguby, poniewaz rodzice chceli zakupic szczeniaki dla dzieci. a jestem przeciwniczką kupowania zwierząt dzieciom. Mozna kupic ,owszem, ale nie z przeznaczeniem dla dzieci, a póxniej w następstwie znudzenia się psiakiem rodzice go wyrzucają z domu. Widzę od kilku dni na ul Kościelnej biega bardzo zabiedzony pies, jednak nikt do niego nie podejdzie bo jest dość duzy.

Człowiek "wykształcony"jest to człowiek zewsząd od istoty rzeczy oddzielony mgłą i chmurami cudzych pojęć, tak nieraz gęstymi, że ani jeden promień się nie przedrze.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

W`związku z dramatyczną sytuacją 60 kotów opisaną na stronie fundacji,
http://fundacjafelis.schronisko.net/cnews857.html
zwracamy się z prośbą o wsparcie, tym kotom trzeba pomóc jak najszybciej.
Prosimy wszystkich o jakiekolwiek wsparcie, nawet symboliczne.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Dramatyczna sytuacja, ponad 100 kotow i jedna osoba utrzymująca fundację z dobrowolnie wpłacanych przez ludzi kwot.
Prosimy o wsparcie...

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Przekopiowane ze strony forum.zakoceni.pl

Bardzo prosimy o interwencyjną pomoc wszystkich, którym leży na sercu los kotów fundacyjnych. Z powodu wakacji trafiają do nas dziesiątki kotów i kociąt a wyjazdy wakacyjne powodują, ze darowziny zmniejszyły się o znaczny procent...

Na dzień 16 lipca stan konta Fundacji "Felis" wynosi 2,20zł (słownie: dwa złote, dwadzieścia groszy). Kotów pod opieka jest ok. 90.
Fundacja zalega z opłatami u weterynarza, w hurtowni zoologicznej, za czynsz i za telefon. Nie ma za co kupic paliwa do użyczonego prywatnie samochodu, skończył sie żwirek i puszki dla kociąt

BARDZO prosimy wszystkich o wsparcie...

Można pomóc Fundacji głosująć na nią na forum sklepu krakvet(www.krakvet.pl)

LINK DO GŁOSOWANIA

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=4818&start=165

Jesli wygramy sklep przeznaczy dla nas karmę za ok. 2000zł.
Aby oddać głos ( mozna oddac 1 głos z jednego komputera) nalezy:
- zarejestrowac się na forum ( nie w sklepie!)
- poczekac na maila z linkiem aktywacyjnym
- klinać w linka i ZALOGOWAĆ się na forum
- oddac głos W ANKIECIE w wątku na samej górze ( dopisywanie się w wątku nie jest oddaniem głosu)

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Fundacja Felis- zrobione! ;)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Głos oddany.
Szkoda, że te wszystkie fundacje nie mogą dostać tej karmy. :|

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

Tutaj co jakiś czas dostają wsparcie inne fundacje z całej Polski.
Dzięki za wsparcie:)

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

yv napisał/a:
Zapraszam do oddania glosu.

Fundacja Felis wygrała w sierpniu?

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Fundacja FELIS - Sklepik str.2

tak :-d

wielkie dzięki wszystkim za pomoc B-)

Edytowane. Administracja.