Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

25 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

W zwiazku z tym, że adopcje wirtualne budzą takie kontrowersje, wszelkie krytyczne uwagi proszę pisać w tym wątku, po to aby nie zasmiecać głównego.

Posty nie będą usuwane.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Koci temat to i koci filmik :)
http://pl.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q

ruda
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Mozna pomagac zwierzakom klikajac na link, ale moze ktos zechce skorzystac z innej mozliwosci...

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081129/LUBLIN/733686116

Pan z cynamonu
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Nie rozumiem YvonneS z jakiego powodu piszesz że Nioop tylko ma pretensje i narzeka ? Z tego co czytam wypowiedzi te osoby to często są one merytoryczne.

A może Nioop lata na motolotni, zbiera znaczki, wpłaca pieniądze regularnie na jakąś Fundację, interesuje się geografią, gra w szachy, w wolnych chwilach udziela się jako wolontariusz w jakimś Stowarzyszeniu ? Bo niby z kąt możesz to wiedzieć YvonneS ? Warto pamiętać że za każdym nickiem kryje się anonimowy, albo jak kto woli, animowany żywy i prawdziwy człowiek o którego aktywności lub dezaktywności nie sposób wnioskować czytając jakieś tam wpisy na jakimś tam forum. Chyba że narzekaniem jest według Ciebie wyrażenie własnego zdania które jest różne od twojego to bardzo mnie smuci taka Twoja definicja narzekania.

Bardziej mnie wzruszają oczy głodnego człowieka ( a tych jest nawet spory % w Polsce ) niż głodnego kota czy psa chodź los zwierząt nie jest mi całkiem obojętny. (I nie pojmuję dlaczego wykasowałaś taką właśnie moją opinię z głównego wątku ?)

Co do dodania mojej informacji o obronie Nioopa to sama ją sprowokowałaś atakując tego człowieka z niewiadomych mi przyczyn ?
Przecież wyraził(a) swoją opinię i tyle. Nie obraził(a) nikogo a ni nikogo nie atakował(a). Po to jest to forum. Natomiast twój atak o tym że ta osoba tylko narzeka i ma pretensje do całego świata był tematem pobocznym nie na tematu forum które założyłaś sama.Bo napisał że trzeba bardziej pomagać ludziom niż zwierzętom i to jest nie na temat ?

Trudno mi pojąć takie twoje osobiste wycieczki do ludzi.Pewnie wynika to z jakiejś twojej słabości które ma każdy. Nie znasz ich a narzekasz ciągle na to że to oni ciągle narzekają.I mi się bardzo przykro wtedy robi bo są to oceny wysoce nieuczciwe i nieobiektywne. Pozdrawiam

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Pan z cynamonu napisał/a:

Bardziej mnie wzruszają oczy głodnego człowieka ( a tych jest nawet spory % w Polsce ) niż głodnego kota czy psa chodź los zwierząt nie jest mi całkiem obojętny.

Pisałam ci już kiedyś, ze mnie też wiele rzeczy smuci, jak chociażby podejście do zwierząt i traktowanie pomocy dla nich jako czegoś gorszącego, złego, bo przecież jest tyle potrzebujących dzieci itp. Zauważ tylko, ze dzieci i w ogóle ludzie wymagają o wiele większych nakładów i środków niż zwierzęta, zwierzę przezyje za 30 zeta miesiąc a człowiek nie.
I też nic na to nie poradzę, że wielu uważa to za jakieś zboczenie lub odchył i oburza się widząc jak ktoś chce coś w tym kierunku zrobić.

(I nie pojmuję dlaczego wykasowałaś taką właśnie moją opinię z głównego wątku ?)

Nie udawaj, chyba jesteś na tyle inteligentny i rozumiesz, ze nie po to załozyłam temat aby malkontenci wypisywali tam swoje żale czy oburzenie. Od tego jest miejsce tutaj.

I po raz kolejny zaznaczam, pomoc jest całkowicie dobrowolna, kto nie chce, nie pomaga i to by było na tyle.

Odnośnie narzekania, to sam wiesz kto, dlaczego i na co najbardziej tutaj narzekał, Nioop, że nie mógl znaleźć pracy ale nawet nie raczył się pofatygować na rozmowę do CasThora, a ty, ze źle się dzieje w MOPS-ie.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

No właśnie YvonneS. I tutaj sie różnimy. W sprawie MOPS zrobiłem co mogłem (a zrobiłem naprawdę co mogłem, jestem przekonany że bardzo dużo, nie wielu ludziom chciało by się aż tyle du..ka ruszyć aby zrobić tyle co zrobiłem ja ) aby Pan Spozowski już tam nie pracował. Spotyka mnie też z tego powodu wiele nieprzyjemności. Według Ciebie to "narzekanie" kiedy mówi się że policjant nie spełnia swojej funkcji bo nie łapie złodzieja a urzędnik powołany do pomocy petentowi szkodzi mu. Głęboko niepokoi mnie twoje rozumienie narzekania. Jest po prostu błędne.

Definicja narzekania raczej kojarzy mi się z krytykowaniem jakiejś sprawy ale nie robieniem nic w kierunku zmiany tej sprawy. Proponuję rozumienie w twojej świadomości zmienić na taką.

Bo ja widzę że jest źle, mówię o tym i robiłem- robię co mogę aby to zmienić na lepsze. Uważam to za postawę jak najbardziej obywatelkską a nie postawę narzekania

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Nikt tego nie kwestionuje, jednak to nie jest miejsce na tego typu dyskusje, trzymajmy się tematu wątku.
Na określenie definicji "narzekania" można stworzyć oddzielny temat.

Edytowane. Administracja.

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Mój poprzedni post został usunięty za to iż pokazałem ludziom przebywającym na forum , ze lepiej jest oddać pieniądze które mają przeznaczyć na zwierzeta, na innego człowieka?? Jest to sprzeczne z własnym sumieniem.. Rozumiem że możesz mieć jakaś słabość do zwierząt, lecz ja dam te przykładowo 5 zł na pieska a na drugi dzień przeczytam w gazecie iż kolejny pies zagryzł małe dziecko ??:] Przyznam , na los zwierząt jestem obojetny.Nigdy nie współczułem im , jednak na los człowieka nie mogę patrzeć z obojetnością i nigdy nie dam sie namówić by wydawać cięzko zarobione ( w parczewie nie da sie łatwo zarobić ) na psy i koty i papugi czy coś tam jeszcze.. Wiesz ile w samym Parczewie jest niedożywianych dzieci ?? Mają straszne warunki miezkalne , ich rodziców choć starają sie jak mogą nie stać nawet na zeszyty do szkoły czy ubrania. A nie pomyslałaś ze ludzie ( mądrzy ) wolą te 5 zł przeznaczyć na swoje dzieci, na osoby które naprawde tego potrzebują??
To mnie własnie boli , bo gdyby było wiecej takich osób jak Ty , świat ludzi by wyginął . Zostały by same psy...

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

nioop napisał/a:
Mój poprzedni post został usunięty za to iż pokazałem ludziom przebywającym na forum , ze lepiej jest oddać pieniądze które mają przeznaczyć na zwierzeta, na innego człowieka?? Jest to sprzeczne z własnym sumieniem.. Rozumiem że możesz mieć jakaś słabość do zwierząt, lecz ja dam te przykładowo 5 zł na pieska a na drugi dzień przeczytam w gazecie iż kolejny pies zagryzł małe dziecko ??:] Przyznam , na los zwierząt jestem obojetny.Nigdy nie współczułem im , jednak na los człowieka nie mogę patrzeć z obojetnością i nigdy nie dam sie namówić by wydawać cięzko zarobione ( w parczewie nie da sie łatwo zarobić ) na psy i koty i papugi czy coś tam jeszcze.. Wiesz ile w samym Parczewie jest niedożywianych dzieci ?? Mają straszne warunki miezkalne , ich rodziców choć starają sie jak mogą nie stać nawet na zeszyty do szkoły czy ubrania. A nie pomyslałaś ze ludzie ( mądrzy ) wolą te 5 zł przeznaczyć na swoje dzieci, na osoby które naprawde tego potrzebują??
To mnie własnie boli , bo gdyby było wiecej takich osób jak Ty , świat ludzi by wyginął . Zostały by same psy...

Nie bój się, w takim tempie rozmnazania ludzi świat na pewno nie wyginie.

Poza tym nikt cię do niczego nie zmusza, pomagaj komu chcesz.

A ja się cieszę, ze coraz więcej ludzi zaczyna zauważać problem niechcianych zwierząt i chce im pomagać i oby tak dalej!!!

Małe masz pojęcie o zwierzętach w ogole, psy nie atakują bez powodu, jeżeli tak się dzieje jest to ewidentna wina właściciela czworonoga, tymczasam tacy jak ty zrzucają winę na psa. Niestety ale masz takie zwierzę jakie sobie wychowasz, dotyczy to zwłaszcza dużych i potencjalnie groźnych ras psów.

Edytowane. Administracja.

grim
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Zwierzęta też jakieś swoje prawa mają, też by pewnie chciały coś zjeść. :P
Jednak ja, jeśli mam już jakieś nadwyżki budżetowe, które chcę przeznaczyć na pomoc innym, wolę je przeznaczyć na ludzi. Jakoś bardziej to do mnie przemawia.

A co do narzekania na forum... Z tego, co udało mi się przeczytać... Najbardziej narzekającą na wszystko osobą jesteś Ty, YvonneS. Wrażenia po przeczytaniu Twoich postów spowodowały tyle, że doszłam do wniosku, że masz 15-16 lat i przechodzisz przez etap "anty do wszystkiego i wszystkich". W wieku nastu lat jest to jak najbardziej akceptowalne. Tak samo, jak usuwanie wszystkich odpowiedzi w temacie założonym przez Ciebie, które nie licują z Twoimi poglądami. Bo potem się z tego wyrasta. Podobno... :|

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Po to założyłam ten wątek aby wszyscy, którym się cos nie podoba mieli możliwość wypowiedzenia się. Tamten jest wątkiem czysto informacyjnym i służy tylko do tego celu, wszelkie uwagi proszę zamieszczać tutaj i nie będą one kasowane.
Po raz kolejny powtarzam, ze pomagamy komu chcemy i zawsze wyraża to naszą dobrą wolę.
To, ze moje poglady są inne niż większosci nie oznacza, ze muszę się ich wyrzekać bo tak wypada lub jak to ujęłaś "wyrastać" z nich. Podobnie inne osoby, nie podoba im się pomoc dla zwierząt - nie muszą brać w niej udziału.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

W Parczewie temat głodnych dzieci jest jak najbardziej aktualny. Problem jest o tyle większy że dzieci przeważnie ukrywają ten problem. Wstydzą się za rodziców który nie mogą zarobić, nie mają pracy, piją itp. Jedzą co znajdą, dostaną czy ukradną. Generalnie problem ten jest tabu. Dlatego właśnie potrzebna jest w tym temacie wnikliwa obserwacja dzieci, zadawania dyskretnych pytań, udzielania właściwej pomocy.

A pies czy kot ? Jest o tyle szczery że jak mu rzucisz kawałek chabana
to przyjdzie i zeżre ! Z dzieckiem jest o tyle problem że jak mu nawet podstawisz pod nos jedzenie i nawet jak będzie bardzo bardzo głodny to podziękuje mówiąc że w domu wszystko ok i że nic nie brakuje.

Dlatego problem ludzkiego głodu jest mi jak najbardziej bardziej bliski . A psy czy koty. Mają o tyle wspólnego z tym problemem że można je podawać na ciepło. W niektórych krajach jedzą te zwierzęta. Więc jak tam występował by problem głodu to można by je łapać, piec i wysyłać w owe miejsce. Za taką inicjatywą jak najbardziej jestem za... ;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Wszyscy w tym topciu za pominięciem pierwszego postu odbiegają od tematu. Jesteście jak taki rolnik na naradzie zarządu spółki. W pierdzieli się, gada bez sensu, nie na temat i jeszcze potem robi kłótnie bo ktoś mu zwrócił uwagę. Topic jest o adopcji zwierzątek. Sam mam trochę inne zdanie i wole wydać kasę na ludzie, ale to możecie sobie założyć inne tematy do tego i tak wypowiadać się na temat. Ten Temat jest informacyjny do zapoznania nie podoba się nie wchodź nie komentuj i przestań tworzyć burzliwe dyskusje.

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Pan z cynamonu napisał/a:

A psy czy koty. Mają o tyle wspólnego z tym problemem że można je podawać na ciepło. W niektórych krajach jedzą te zwierzęta. Więc jak tam występował by problem głodu to można by je łapać, piec i wysyłać w owe miejsce. Za taką inicjatywą jak najbardziej jestem za... ;)

W niektórych kulturach zjada się też ludzi, może by paru od nas powysyłać na ucztę kanibalom? Na pewno się nie obrażą.

Gruha, niech sobie piszą co chcą w tym wątku, z tamtego będę usuwać nie zwiazane z tematem wypowiedzi.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Albo posyłać ładnie wypieczonych, głodujących dzieci psom i kotom ? Założyć Stowarzyszenie w Parczewie które by się tym zajmowało. I problem głodnych zwierząt i głodnych dzieci by zniknął. I byłby wilk syty i owca cała, no może niedosłownie ;).YvonneS podsuwam ci gotowe pomysły, zakładaj komunę ;) Będę pomagał. A znalazło by się takich paru świeżo upieczonych w tym mieście... :)

grim
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Po co od razu zjadać te biedne zwierzaki? :o Ludzi zresztą lepiej też nie. :P

A mnie tylko zastanawia, czy pieniądze z tej wirtualnej adopcji idą naprawdę na te zwierzaki. Bo w sumie targetem czegoś takiego są ludzie mający fisia na punkcie naszych braci mniejszych, a ich łatwo wzruszyć... A taka fundacja musi utrzymać zarząd, sekretariat, etc. a same zwierzaki są chyba na szarym koncu. :|
To nie lepiej juz podrzucać jedzenie jakiemuś kotu błąkającemu się niedaleko bloku, w którym się mieszka?

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

YvonneS napisał/a:

Nie bój się, w takim tempie rozmnazania ludzi świat na pewno nie wyginie.

Huh... niezła jesteś... rozumiem że kochasz zwierzęta, nawet bardziej niż reszta i tacy ludzie też są potrzebni. Ale taka wypowiedź...to może działać w dwie strony wiesz? Piszesz tyle o wetach sterylizacji... Więc może ktoś spytać po cholerę przejmować się tymi kotami jak ich i tak za dużo biega?

Twój topic potraktowałem z uśmiechem [ten informacyjny] no ale nie jestem przeciwny temu, a nawet za... ale po co znowu komuś udowadniasz? nie znasz zdania ludzi już tutaj?niczego się nie nauczyłaś? poinformowałaś ładnie OK! komuś się nie spodobało?trudno..trzeba było to tak zostawić!

Wiem że uważasz się za inteligentniejszą od reszty i chcesz wśród tej całej znieczulicy uświadamiać ciemnote... ale proszę Cię... uspokój się bo to że ktoś Ci zaniżył wiek parę postów wyżej nie jest raczej komplementem.

grim
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

BTW Yvonne - nie pisałam o wyrastaniu z poglądów, tylko pewnych postaw, ale to faktycznie nie ten temat. :P
Pomoc pomocą, i nikt nie zarzuca Ci przecież, że kogoś do niej zmuszasz. Może następnym jakoś w tytule zaznacz, że to tylko ogłoszenie/informacja, a nie topic do dyskusji?...

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

zales00 napisał/a:

Huh... niezła jesteś... rozumiem że kochasz zwierzęta, nawet bardziej niż reszta i tacy ludzie też są potrzebni. Ale taka wypowiedź...to może działać w dwie strony wiesz? Piszesz tyle o wetach sterylizacji... Więc może ktoś spytać po cholerę przejmować się tymi kotami jak ich i tak za dużo biega?

Twój topic potraktowałem z uśmiechem [ten informacyjny] no ale nie jestem przeciwny temu, a nawet za... ale po co znowu komuś udowadniasz? nie znasz zdania ludzi już tutaj?niczego się nie nauczyłaś? poinformowałaś ładnie OK! komuś się nie spodobało?trudno..trzeba było to tak zostawić!

Wiem że uważasz się za inteligentniejszą od reszty i chcesz wśród tej całej znieczulicy uświadamiać ciemnote... ale proszę Cię... uspokój się bo to że ktoś Ci zaniżył wiek parę postów wyżej nie jest raczej komplementem.

Taaa, juz to slyszalam, albo gówniara albo stara panna. Wiesz , jakoś na mnie to nie działa i olewam tego typu wypowiedzi.
Robię to, co uważam za słuszne, podobnie jak Cynamonowy, też walczy o słuszną sprawę.
Uważam, ze ludziom nalezy przedstawiać pewne fakty, a do nich należy decyzja czy się z nimi zgodzą czy je zanegują.
Sprawa pomocy dla zwierząt jest mi bliska w szczególny sposób, jednak wcale nie twierdzę, ze w podobny sposób nie pomagałabym ludziom, bo jedno nie wyklucza drugiego.
I nie chodzi tutaj o moją osobę ale o zwykłą pomoc, kto chce i kiedy chce, ma wybór.

Odnośnie sterylizacji to rozrost populacji i co za tym idzie zwiększone zapotrzebowanie na pomoc jest własnie wynikiem słabej wiedzy i bezsensownego rozmnażania.
W takich Stanach istnieją organizacje utrzymujące się całkowicie z funduszy od osób prywatnych, są to róznego rodzaju policje dla zwierząt itp. Nasz społeczenstwo jest o wiele biedniejsze i dlatego należy zadbać o to aby nie stwarzać sytuacji do niekontrolowanego rozrodu zwierząt domowych czy dzikich, wówczas pomoc będzie znacznie mniejsza.
Przykładowo, jedna osoba opiekująca się 70-80 kotami nie jest w stanie utrzymać sama tej gromadki, zwierzęta chorują, wymagają opieki, co jakiś czas ktoś podrzuci nowe zwierzę.
Dzisiaj żeby mieć serce dla innych trzeba też miec twardy tyłek by wytrzymał wszystkie kopniaki.

Może następnym jakoś w tytule zaznacz, że to tylko ogłoszenie/informacja, a nie topic do dyskusji?...

Przecież to oczywiste i chyba raczej nie trudno się domyślić?

A mnie tylko zastanawia, czy pieniądze z tej wirtualnej adopcji idą naprawdę na te zwierzaki. Bo w sumie targetem czegoś takiego są ludzie mający fisia na punkcie naszych braci mniejszych, a ich łatwo wzruszyć... A taka fundacja musi utrzymać zarząd, sekretariat,

Fundacje skłądają się w większosci z jednej osoby, , która nie pobiera wynagrodzenia za ich prowadzenie. Opłaty dotyczą wyzywienia, opału, wizyt u weterynarza itp. Zarzad nie istnieje.
Na to idą pieniądze.
Nie wszyscy są materialistami i myslą o tym jak zarobić kasę, nawet na pomocy dla zwierząt. Ci ludzie mają normalną pracę a pomaganie zwierzętom traktują jako wolontariat.
Oczywiscie każdy moze przejrzeć wpływy i wydatki danej fundacji.

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

a tam...to nie ma sensu :) ja rozumiem Twoje dobre intencje i je popieram... tylko Ty nie uświadamiaj mnie jak sterylizacja jest potrzebna tylko zauważ pewną prawidłowość ;)

PEACE FOR BRYGADA ANIMALS :D

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Coś jeszcze mi się przypomniało, odnosnie oszustów wyłudzajacych pieniądze pod szydem fundacji, owszem, zdarzały się i takie przypadki, jednak dosyć szybko były wykrywane. Dlatego, zawsze dobrze jest sprawdzić na stronie fundacji nr konta lub poprosić o niego osobę odpowiedzialną za jej prowadzenie, wówczas mamy pewność, ze nie zostaniemy oszukani a pieniądze trafią tam, gdzie powinny.

Edytowane. Administracja.

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Czytając wyżej wymienione wypowiedzi stwierdzam ze nie odebraliście mojego hmm.. "przesłania" . Pierwszy temat adopcji zwierząt miał charakter informacyjny , owszem . Dlatego też ja umieszczajac swoją wypowiedz w pewien być może krytyczny sposób namawiałem wszelkie osoby które zamierzały oddać jakąkolwiek sumę pieniędzy na zwierzeta by tego nie robiły. Mój post który i tak został usuniety również miał charakter informacyjny by zamiast wpłacić te 5 zł dla psa z drugiego końca polski, przekazały tą kwotę, choćby smsem na jakiś znacznie bardziej charytatywny cel... Choćby na fundacje polsat , może choć troche w ten sposób przysporzyło by się radości jakiemuś dziecku..
Dziecko jedząc normalny obiad choć troche usmiechneło by się , a pies?? By miał taką samą minę jedząc znaleziona na wysypisku kiełbase... Z tym wyjątkiem ze 6-letnie dziecko w ten sposób by sobie nie poradziło.. ( I nie pogryzie drugiego dziecka )

Celeste
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Wy chyba nie macie innych problemow...
Co wam przeszkadza post o pomocy dla zwierząt? Dziewczyna chciala pokazac osobom ktore kochaja zwierzeta ze jest taka mozliwosc pomocy tym mniejszym stworzeniom.
Jesli chcesz pomagac komus innemu lub masz inny pomysl na polepszanie swiata to ja nie widze problemu aby tu na forum znalazł sie kolejny topik z wybranym pomyslem.
Ona podala jeden i chwala jej za to.
Poza tym mysle ze kazdy ma prawo do wydawania swoich pieniedzy na to co mu sie podoba i nikt nie ma prawa tego oceniac.
To samo sie tyczy pomocy....
Chyba za bardzo uczuliły sie pewne osoby na Yvonnes.
Fakt faktem iz jest wiele potrzebujacych dzieci... ale mysle ze robi sie w tym kierunku o wiele wiecej niz w sprawach ochrony zwierzat. I dobrze ze ktos chce naglosnic ten problem. Moze powinnismy bardziej uczulic sie na ten problem?

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

a kto ją tak piętnuje? info było potrzebne i jak piszesz chwała jej za to. Sama zakłada kolejny topic żeby wywołać kolejną burzę. Moim zdaniem skoro ma teraz moda, tak jak założyła tak teraz powinna go usunąć... bo to dyskusja nie będzie, a tylko obrzucanie się argumentami... co było wiadome już przy zakładaniu wątku prawda? bo czemu niby miał służyć topic? wymianie poglądów? dobre...

Wespazjan2
Uwagi dotyczace adopcji, za i przeciw.

Chyba jest jasne dla wszystkich po co załozylam ten wątek?
Na pewno nie z potrzeby wywoływania kłótni.
Nikomu nie zabraniam posiadać własnego zdania i nie chciałabym aby mnie posądzano o wprowadzanie cenzury.

Nioop - podobno człowieka poznaje się po jego stosunku do zwierząt.

Celeste, jak najbardziej zachęcam aby inne osoby tworzyły podobne tematy, moze Nioop poda jakieś fundacje lub organizacje pomagające ludziom, dzieciom, które warto wspierać finasowo, na które on sam wpłaca jakieś sumy?

Edytowane. Administracja.