Gmina Jabłoń

O krok od tragedii

Parczewscy policjanci ustalają szczegóły zdarzenia do którego doszło wczoraj około godziny 18.00 w miejscowości Jabłoń. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący bmw w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Mimo poważnych uszkodzeń pojazdu nikomu spośród podróżujących nic poważnego się nie stało.
 


Zmarł twórca muzyki do filmów o Panu Kleksie

W środę(tj 04.06.2014r) w Jabłoniu w pow. parczewskim odbył się pogrzeb polskiego kompozytora i muzyka Bohdana Mazurka. Twórca muzyki, m.in. do filmów o Panu Kleksie, spoczął w kościelnej krypcie.

Pochowani są tam również: hrabia Tomasz Zamoyski, główny pomysłodawca budowy kościoła, jego leśniczy, a dziadek Bohdana - Franciszek Mazurek oraz ojciec Bohdana Aleksander Mazurek, kierowca rajdowy tragicznie zmarły w USA.

– To była jego ostatnia wola, by spocząć tu w krypcie – mówi Barbara Wikło, dyrektor Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.


Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2013

Na terenie Gminy Jabłoń po raz czwarty przeprowadzona została akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zbiórka darów trwała od 2.12.2013 r. do 16.12.2013 r. we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjum, sklepach na terenie Gminy Jabłoń.


Biesiada Jabłońska - 2013

13 października 2013 r. już po raz kolejny w nowo wyremontowanej Świetlicy Wiejskiej w Jabłoniu odbyła się Biesiada Jabłońska, której organizatorem był zespół ludowy "Kalina".