Gmina Milanów

Uciekli z miejsca wypadku

Policja zatrzymała 27-letniego mieszkańca gm. Milanów, który w piątek po południu, kierując fiatem potrącił starszą kobietę. Razem z pasażerem zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając rannej pomocy. Kobieta zmarła. Samochód sprawcy z widocznymi śladami uszkodzeń policjanci odnaleźli kilka godzin później. 
 

Bezpłatne zajęcia komputerowe

Gmina Mialanów zapraszama wszystkie zainteresowane osoby w wieku  50+ na bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu. Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Od stycznia 2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie. Spotkania będą miały charakter cykliczny. Uczestnicy, dzięki zajęciom dostosowanym indywidualnie do ich potrzeb i możliwości, zdobędą niezbędne umiejętności i wiedzę jak korzystać z komputera i Internetu, m.in.

Klub Młodego Naukowca

Stowarzyszenie „Nasza Wieś” z Rudna w lipcu b.r. zakończyło realizację rocznego projektu „Świetlica-Moje Miejsce” współfinansowanego ze środków Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. W związku z tym, iż uczestnicy projektu – miejscowe dzieci w wieku 8-13 lat bardzo były zadowolone z dotychczasowych zajęć, zarząd stowarzyszenia złożył to tych fundacji wniosek o przedłużenie projektu, a tym samym o dofinansowanie spotkań świetlicowych na kolejny rok. Pod koniec września otrzymano pozytywną odpowiedź.

Uroczyste otwarcie drogi gminnej nr 103719 i oczyszczalni ścieków w Milanowie

21 października w Gminie Milanów odbyło się uroczyste przekazanie do użytku inwestycji zrealizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych  pn.” Przebudowa w zakresie nawierzchni drogi gminnej Nr 103719L” oraz otwarcie oczyszczalni ścieków zrealizowanej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jesienny Konkurs Recytatorski

Dnia 15.10.2013r. Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury przeprowadziła eliminacje gminne Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, „Mimozami jesień się zaczyna…. literacki obraz zmienności i urody świata”. Po zapoznaniu się z prezentacjami 14 recytatorów komisja w składzie: - Czesław Adamowicz – Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury w Milanowie - Kamila Sternik- Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej- Centrum Kultury w Parczewie postanowiła zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujących recytatorów: - uczniowie kl.

Autorka książek z wizytą w bibliotece w Milanowie

Dnia 02.10.2013 r. biblioteka w Milanowie gościła pisarkę Panią Monikę Sawicką autorkę piszącą książki przede wszystkim dla kobiet tj. „Serwantka”’ „Kolejność uczuć”, „Mimo wszystko”, „Szeptem”, ”Kruchość porcelany”, „Demi Serc” , „7 kolorów tęczy”. Jest to osoba bardzo wrażliwa, ciepła, emocjonalna i niezwykle bliska dla odbiorcy. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy IIIa i IIIb tutejszego gimnazjum z opiekunką Panią Marzeną Zawiszą dla których autorka przeprowadziła warsztaty literackie pt.„Emocje w procesie twórczym”. Zajęcia były bardzo udane.