Miasto Parczew

IV Parczewskie Targi Edukacji i Pracy w Parczewie

29 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyły się IV Parczewskie Targi Edukacji i Pracy, które zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Parczewie przy współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie, Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie, Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Parczewie, Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białej Podlaskiej.

Zakończenie II edycji programu prewencyjnego "Bezpieczna Kobieta"

W Szkole Podstawowej nr 2 w Parczewie odbyło się uroczyste zakończenie II edycji programu prewencyjnego „Bezpieczna Kobieta” realizowanego przez Komendę Powiatową Policji wspólnie z tygodnikiem regionalnym Wspólnota Parczewska. Panie, które brały udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy.
 

Wpadł z marihuaną

Kryminalni z Komendy Policji w Parczewie zatrzymali 21 letniego mieszkańca gminy Dębowa Kłoda. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania młodego mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 40 gram marihuany. Policjanci odnaleźli także wagę elektroniczną. 21 latek osadzony został w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowiadać będzie z ustawy i przeciwdziałaniu narkomanii.
 

Jest szansa na lodowisko

Jeśli przewidywania synoptyków się sprawdzą jeszcze w tym tygodniu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie powstanie lodowisko.
Pierwsza warstwa została wylana w poniedziałek 20 stycznia. - Dzisiaj zamierzaliśmy kontynuować te prace, ale uniemożliwia je śnieżyca. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić jutro i pojutrze, by w czwartek lub najpóźniej piątek lodowisko było gotowe - deklaruje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor parczewskiego MOSiR-u Mirosław Aleksandrowicz.

Grand Prix Parczewa w Tenisie Stołowym - Edycja 2013/2014

MOSiR w Parczewie zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w II Turnieju Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w kategorii Open. Impreza odbędzie się w dniu 26 stycznia 2014 w niedzielę o godz.11:00 w sali MOSiR-u na stadionie przy Al. Jana Pawła II 1.

Świąteczny włamywacz

Do kradzieży doszło podczas Świąt Bożego Narodzenia w Parczewie. 24 letni mężczyzna na nieobecność swojej sąsiadki zakradł się do jej mieszkania i ukradł 40 calowy telewizor, konsole PS3 z grami oraz pieniądze, które dzieci uzbierały w swoich skarbonkach. Włamywacz dostał się do domu sąsiadki po wcześniejszym zaproszeniu go na jej rodzinną wigilię! Na której to podczas kolacji zaproszony gość wykorzystał nieuwagę kobiety i dokonał kradzieży kompletu kluczy do mieszkania. Następnie w Boże Narodzenie, gdy kobieta wyjechała z domu postanowił wrócić.

Niebiezpieczeństo na parczewskim basenie?

W lokalnej gazecie możemy przeczytać o przypadkach zarażenia niby przez aktywność na parczewskim basenie. Pierwszy przypadek zarażenia to czternastoletnia córka Pani Bożeny. Córka dość aktywnie chodziła na basen co spowodowało według Pani Bożeny pojawianie się na stopach kilku brodawek. Sprawiło to problemy z chodzeniem i następnie długą, 16 dniową kurację antybiotykową. Dziś córka nie ćwiczy, a basenu po prostu się boi.