Turniej w tenisa - wyniki

laureaci

Tomasz Sawczuk z Berezy koło Międzyrzeca Podlaskiego został zwycięzca tegorocznego Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Parczewa.
W zawodach, które w minioną sobotę odbyły się na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało 13 zawodników. Zgodnie z tradycją byli to nie tylko tenisiści amatorzy z Parczewa i okolic, ale również z Białej Podlaskiej, Łomaz, Międzyrzeca Podlaskiego i Sulejówka koło Warszawy.

Najpierw zawodnicy rywalizowali w czterech grupach systemem "każdy z każdym". Do kolejnej fazy zmagań awansowało po dwóch najlepszych tenisistów, którzy dalej grali według wcześniej ustalonej "drabinki". W półfinałach Tomasz Sawczuk pokonał Kamila Pawłowskiego z Międzyrzeca Podlaskiego, a Jan Juśkiewicz z Parczewa wygrał ze Zbigniewem Szewczukiem z Białej Podlaskiej.

Pojedynek finałowy zakończył się zwycięstwem Tomasza Sawczuka nad Janem Juśkiewiczem 6:3 i 7:5, natomiast w meczu o trzecie miejsce Kamil Pawłowski pokonał Zbigniewa Szewczuka 6:3 i 6:2.

Najlepsi zawodnicy odebrali puchary i pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez MOSiR w Parczewie.