Stop agresji na drodze

W sobotę na drogach powiatu parczewskiego policjanci prowadzili działania w ramach akcji "Stop agresji na drodze". Od godz. 16:00 do późnych godzin wieczornych policjanci kontrolowali i sprawdzali trzeźwość kierujących. Podczas akcji mundurowi przebadali 723 kierowców ujawniając 23-latka, który prowadził auto po zażyciu środków odurzających, zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali jedno prawo jazdy.

Na drogach powiatu parczewskiego od godz. 16:00 do późnych godzin wieczornych przeprowadzona została akcja "Stop agresji na drodze". Mundurowych z Parczewa wspierali funkcjonariusze z KWP Lublin, Białej Podlaskiej, Lubartowa i Radzynia Podlaskiego. Łącznie przebadanych na trzeźwość zostało ponad 723 kierowców.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który znajdował się w stanie po zażyciu środków odurzających. Okazał się nim 23- letni mieszkaniec gminy Parczew. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Podczas jednej z kontroli policjanci również zatrzymali 24 latka ,który kierował samochodem osobowym marki VW Golf na „podwójnym gazie”. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę. 55 – latek, który kierował jednośladem został zatrzymany do kontroli drogowej w Białce. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Niestety nie zabrakło kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Mandatami ukaranych zostało 15 osób w tym 14 kierujących i 1 pieszy. Do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie. Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne. Zadaniem akcji było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach, wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Kategoria: 
Żródło: 
lubelska.policja.gov.pl