Sezon tenisowy rozpoczęty

Piotr Szyszkowski z Terespola został zwycięzcą pierwszego w tym sezonie turnieju tenisowego w Parczewie. W zawodach, które w sobotę 23 maja zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wystartowało 13 zawodników.

Najpierw tenisiści rywalizowali w czterech grupach systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Po dwóch najlepszych zawodników awansowało do kolejnej fazy zawodów, gdzie mecze odbywały się systemem pucharowym.

W finale Piotr Szyszkowski pokonał 2:1 Tomasza Sawczuka z Berezy koło Międzyrzeca Podlaskiego. O trzecie miejsce walczyło dwóch reprezentantów gospodarzy z Parczewa. Ostatecznie na ostatnim stopniu podium stanął Jan Juśkiewicz, który pokonał w tie-breku 2:1 Cezarego Szczepaniuka.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, ufundowane przez burmistrza Parczewa, dyrektora MOSiR i Wspólnotę Parczewską.

Kolejne zawody odbędą się latem, ale już teraz ośrodek sportu zachęca do korzystania z kortów tenisowych o nawierzchni ceglanej. Są one do dyspozycji codziennie, od poniedziałku do piątku między 8.00 a 20.45, natomiast w soboty i niedziele od 13.0 do 20.45.

Dzieciom i młodzieży z miasta i gminy Parczew obiekty są udostępniane za darmo. Osoby dorosłe płacą za godzinę wynajęcia kortu 10 złotych, a opłata ulgowa, na przykład dla studentów, wynosi 6 złotych.