W piątek startuje Lubelska Vuelta

Lubelska Vuelta to jeden z największych amatorskich wyścigów kolarskich w Polsce. Cała impreza jest zlokalizowana w okolicach Parczewa i będzie składała się z czterech odcinków.
 
– Trasa jest bardzo podobna do zeszłorocznej. Jestem przekonany, że emocji nie zabraknie, bo nasz wyścig ma już sporą renomę i przyjeżdżają do nas coraz lepsi zawodnicy. Naszym celem jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej na obszarze województwa lubelskiego. Chcemy również promować regionalne trasy rowerowe i propagować zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek – mówi Włodzimierz Oberda, organizator zawodów.
 
Na razie na liście startowej Lubelsiej Vuelty widnieje ponad siedemdziesięciu zawodników z całej Polski. – Zapowiada się bardzo ciekawy wyścig. Organizacyjnie jesteśmy już gotowi na przyjazd kolarzy. Swój przyjazd zapowiedziało kilku medalistów mistrzostw Polski mastersów. Trasa, którą przygotowaliśmy jest dość trudna. Najbardziej wymagający jest pierwszy dzień. Na piątkowy poranek zaplanowaliśmy jazdę indywidualną na czas. Po południu kolarzy czeka z kolei dość długi i wymagający etap. Myślę, że ten dzień ułoży klasyfikację generalną – dodaje Oberda.
 
Trasa Lubelskiej Vuelty
 
Prolog (5 czerwca): Żmiarki – Wola Przewłocka – Żmiarki (jazda indywidualna na czas). Start: godz. 11. Meta: godz. 14.
 
II etap (5 czerwca): Parczew (ul. Warszawska, 11-go Listopada, Kościelna) - Dębowa Kłoda – Uhnin –Ostrów Lubelski –Tyśmienica – Laski – Parczew (ul. Laskowska, Wojska Polskiego, Warszawska). Start: godz. 16. Meta: godz. 19.30.
 
III etap (6 czerwca): Parczew (al. Jana Pawła II, Zwycięstwa, ul. Kościelna) – Dębowa Kłoda – Przewłoka – Wisznice – Rossosz – Romaszki – Brzozowy Kat – Komarówka Podlaska – Rudno – Parczew (u;. 1-go Maja, 11-go Listopada, Warszawska). Start: godz. 12. Meta: godz. 15.30)
 
IV etap (7 czerwca): Pohulanka – Białka (jazda indywidualna na czas). Start: godz. 10. Meta: godz. 14.
 
Informujemy, że w związku z wyścigiem kolarskim w wyżej wymienionych miejscowościach mogą występować utrudnienia w ruchu pojazdów.
Kategoria: