Rowerowy piknik na stadionie

Gry i konkursy na rowerach, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego oraz pokazy ratownictwa i prezentacje jednośladów. Tak wyglądał pierwszy Parczewski Piknik Rowerowy, który odbył się w sobotę 6 czerwca na stadionie miejskim.
 
- Spodziewaliśmy się, że zainteresowanie naszą propozycją będzie większe, ale jak na pierwszy raz około 100 uczestników to całkiem niezły wynik. Być może frekwencja byłaby większa, gdyby nie długi, dla wielu wyjazdowy weekend, i bardzo wysoka temperatura. Zdarzało się, że koła jednośladów grzęzły w miękkim asfalcie, ale większość cyklistów radziła sobie z tym bardzo dobrze - ocenia Robert Ostrowski z "amsterdamka.pl", która była jednym z organizatorów pikniku.
 
Dzieci w wieku szkolnym, podobnie jak w turniejach bezpieczeństwa ruchu drogowego, mogły się sprawdzić na torze przeszkód i w slalomie, a także podczas przejazdu przez równoważnię. - Na starcie stanęło około 30 uczniów, wśród których były osoby, bardzo dobrze radzące sobie na trasie. Być może w przyszłości pomyślimy o teamie, który mógłby reprezentować Parczew w turniejach ruchu drogowego - mówi Robert Ostrowski. 
 
Uczniowie, którzy nad koordynacją ruchów i sprawnością muszą jeszcze popracować mogli ćwiczyć poza konkursem na zajęciach, które w miasteczku ruchu drogowego, zorganizowanym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie, poprowadził instruktor kursów na kartę rowerową Maciej Tkaczyk.
 
Starsi uczestnicy pikniku mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkursie jazdy na rowerze leżącym, w którym wyznaczoną trasę trzeba było przejechać jak najwolniej. 
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z parczewskiego pogotowia oraz znakowanie jednośladów przez policjantów. Z tej drugiej propozycji skorzystało około 30 właścicieli rowerów.
 
Program pikniku uzupełniły prezentacje platform samochodowych na rowery, koszyków, przyczep i innych akcesoriów rowerowych, a także przejażdżki nietypowymi jednośladami. Największą popularnością cieszyły się jazdy na rowerach leżących, z przyczepą jednoosiową, a także tandemach oraz rowerach spalinowych i elektrycznych. 
 
Pomysłodawcy Parczewskiego Pikniku Rowerowego zapowiadają, że impreza będzie kontynuowana i mają nadzieję, że w następnych latach weźmie w niej udział jeszcze więcej osób. Kolejny piknik ma się odbyć na przełomie maja i czerwca przyszłego roku, ale niektóre jego elementy mogą się pojawić już podczas tegorocznych obchodów Dni Parczewa. Szczegóły jeszcze nie zostały ustalone. 
 
Sobotnią imprezą zorganizowali Urząd Miejski, MOSiR, "Lubelska Vuelta" i "amsterdamka.pl"
Kategoria: 
Żródło: 
http://ias24.eu

Komentarze

Obrazek użytkownika Paluch

Niestety pod względem frekwencji spektakularna klapa, jak zresztą przeważnie. Zastanawiam się czy w szkołach na w-f czy godzinie wychowawczej padło chociaż słowo o imprezie. Sztuka dla sztuki, szkoła dla nauczycieli, a dzieci trenują w cyberprzestrzeni ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.