Makabryczny wypadek - 18-latek w stanie krytycznym

18-letni kierowca Mazdy, który prowadząc samochód uderzył w drzewo, jest w stanie krytycznym. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Lublina. Wiadomo, że 18-latek prawo jazdy odebrał w kwietniu w 2015 roku.

Według wstępnych ustaleń policjantów, 18-letni mężczyzna kierujący Mazdą jechał zbyt szybko. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem, wpadł do rowu a następnie uderzył w drzewo. 18-letni został przewieziony do szpitala, jego stan jest krytyczny. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają już funkcjonariusze z Lublina. Wiadomo, że 18-letni kierowca Mazdy prawo jazdy miał od 2 miesięcy. W weekend między 3 czerwca a 7 czerwca na polskich drogach zginęło 46 osób, a 533 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 1619 pijanych kierowców.

- Znów najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych były nadmierna prędkość połączona z brawurą, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, alkohol. Od środy policjanci zatrzymali 1619 pijanych kierowców, najwięcej w niedzielę, bo aż 527 - możemy przeczytać w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Kategoria: 
Żródło: 
se.pl

Komentarze

:(