Konferencja pt. "Akcja zbrojna WiN w Parczewie 5 lutego 1946 roku na tle podziemia niepodległościowego na Lubelszczyźnie"

W najbliższy piątek 5 lutego 2016r. odbędzie się w naszym mieście konferencja naukowa pt. Akcja zbrojna WiN w Parczewie 5 lutego 1946 roku na tle podziemia niepodległościowego na Lubelszczyźnie.
Konferencja przygotowywana jest z okazji jubileuszu 70-lecia zajęcia miasta Parczewprzez żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego Zrzeszenia WiN pod dow. por. Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia". Konferencja organizowana jest przez Burmistrza Parczewa oraz Instytut Historii UMCS w Lublinie, który objął całe wydarzenie również jako patronat naukowy. Patronat honorowy nad konferencją objął Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Grzegorz Bierecki Senator RP oraz Jan Szewczak Poseł na Sejm RP oraz IPN Oddz. w Lublinie. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sali konferencyjnej Urzędy Miejskiego w Parczewie w piątek 5 lutego przy ul. Warszawska 24, rozpoczęcie: godz. 9.45. W konferencji wezmą udział prelegenci m.in. z UMCS oraz IPN Lublin i Warszawa, a w czasie jej trwania wydarzenia będzie można kupić różne publikacje wydawnictwa IPN.

Kategoria: 
Żródło: 
www.parczew.com