Parczew: Kontrola CBA wykryła nieprawidłowości

Wicestarosta powiatu parczewskiego naruszył ustawę antykorupcyjną - uznało CBA po kontroli oświadczeń majątkowych. Do radnych trafił wniosek o odwołanie samorządowca z funkcji, a do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
 
Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA kontrolowali prawidłowość i prawdziwość oświadczeń majątkowych z lat 2014–2015. Ustalono, że wicestarosta jednocześnie był też członkiem zarządu Spółdzielni Budowy Garaży w Parczewie. Nie ujawnił tego w oświadczeniach majątkowych.
 
- Z zawiadomienia wynika, że wicestarosta miał naruszyć przepisy ustawy antykorupcyjnej, wskazując w oświadczeniu majątkowym, że nie jest członkiem zarządu. Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Parczewie. Na tym etapie nie podajemy więcej informacji - mówi Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka... Odtwórz nagranie
 
Zgodnie z ustawą antykorupcyjną, członkowie zarządu powiatu nie mogą być członkami zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej spółdzielni.
 
CBA skierowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury.
 
TSpi / CP
Kategoria: 
Żródło: 
radio.lublin.pl