Wybuch

16 posts / 0 new
Ostatni wpis
KubusFatalista
Wybuch

Witam

Od 2 tygodni gdzieś na terenie Królewskiego Dworu słychać silne wybuchy. Najmocniej odczuwają je ludzie mieszkający nad rzeką Piwonią w okolicach centrum i ul. Jagieły. Czy wie ktoś coś na ten temat. Jest to trochę niepokojące ponieważ są to bardzo silne eksplozje.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Wybuch

Racja... nie często bywam w Parczewie ale na 4 razy jak ostatnio bylem to 4 razy coś pierdzielneło zdrowo...

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wybuch

Widziałem kiedyś odstraszacz ptaków który działał na zasadzie wybuchu gazu w specjalnym cylindrze i też nieźle hulał ;) A może poligon ktoś ma prywatny na terenie Królewskiego Dworu ;)

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wybuch

Albo dzieciaki bawią się saletrą, czy też innymi materiałami.

xander
Wybuch

milypl napisał/a:
Widziałem kiedyś odstraszacz ptaków który działał na zasadzie wybuchu gazu w specjalnym cylindrze i też nieźle hulał ;)

Najprawdopodobniej to coś takiego ;)

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Wybuch

Xander napisał/a:

milypl napisał/a:
Widziałem kiedyś odstraszacz ptaków który działał na zasadzie wybuchu gazu w specjalnym cylindrze i też nieźle hulał ;)

Najprawdopodobniej to coś takiego ;)

Nie powiedzielibyście tego jakby któryś z was to słyszał... to naprawdę zdrowe walnięcie. Jak szedłem akurat z kumplem to wyszliśmy na ulice zobaczyć czy straż nie będzie jechała albo coś... myśleliśmy że to butla z gazem :]

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wybuch

Pare lat temu coś walneło i okazało sie że saperzy coś zdetonowali na żwirowni, być może znów fajerwerki puszczają.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Wybuch

Ta wersja bardziej mnie przekonuje :D

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wybuch

Ten wybuch ja również słyszałem ale było już zdrowo po północy. Raczej nie wydaje mi się, żeby saperzy o takiej godzinie bawili się w detonowanie czegokolwiek.

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Wybuch

Naddźwiękową maszyna wytwarza ogłuszający, przypominający grzmot pioruna hałas.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wybuch

Przez Naddźwiękową maszynę rozumiesz samolot ? "Silny wybuch" na pewno nie jest odgłosem samolotu. Odrzutowce rzeczywiście są bardzo głośne ale nie brzmią jak wybuch ;) Dla mnie odgłos lecącego samolotu na "dopalaczu" np Mig29 przypomina hałas jaki wydaje mocno rozpalony piec domowy tylko tysiąc razy głośniej ;)
Zagadka wciąż nie rozwiązana :P

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybuch

socom45 napisał/a:
Naddźwiękową maszyna wytwarza ogłuszający, przypominający grzmot pioruna hałas.

Chodzi chyba o moment przekraczania bariery dźwięku :D
Sam słyszałem coś takiego ok.21 i to w innym rejonie miasta niż królewski dwór - znaczy się samolot. Trochę to dziwne, że w naszym rejonie chłopaki z Mińska Mazowieckiego (Mig-29) czy innej Łodzi (F-16) hulają. Ale to w końcu teren prawie niezamieszkały i ogólnie dzikie pola ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wybuch

Uwaga Plotki !!!
Ja słyszałem, że to podobno gdzieś za mostem na ul. Jagiełły ktoś odstrasza bobry, które wkradły się na sadzawkę czy coś takiego i obgryzają drzewa ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybuch

Ten wątek robi się coraz zabawniejszy.No proszę, dorobiliśmy się już dwudziestek dziewiątek i szesnastek! :)

Ja dorzucam amerykańskiego satelitę, nie wykluczone że może przyrżnąć w Królewski Dwór, a może nawet i w sam Parczew!

Ja w każdym razie liczę na to że przywali w taki jeden adres, w Toruniu....

Zdrówko.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybuch

robottelepat napisał/a:
... dorobiliśmy się już dwudziestek dziewiątek i szesnastek! :)

To jest dosyć prawdopodobne - samolot lecący z prędkością naddźwiękową przebywa trasę W-wa - Parczew w czasie ok. 10 minut :o
Kraju nie starcza, żeby się rozpędzić takim sprzętem, inna sprawa, że bez dodatkowego zapasu paliwa to się nie polata z taką prędkością :| Więcej o zjawisku tutaj : http://pl.wikipedia.org/wiki/Grom_d%C5%BAwi%C4%99kowy
Jak byłem (kiedyś) w NRD to często słychać było odgłosy MIG-ów (z gwiazdami). Przyznam, że nie było to tak głośne jak "grom" słyszany w Parczewie.

robottelepat napisał/a:
Ja dorzucam amerykańskiego satelitę... liczę na to że przywali w taki jeden adres, w Toruniu....

Mam nadzieję, że nie chodzi o starówkę - bardzo fajne miejsce nawiasem mówiąc :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybuch

Dobrze że wspomniałeś o zapasie paliwa, to chyba jest podstawowy problem. Myślę że dziesięć minut z V>1M zeżre chyba nawet więcej paliwa niż mój pajero.
Kiedyś widziałem, a chwilę potem słyszałem tornado lecące z prędkością ponaddźwiękową. Gdyby coś takiego stało się nad Parczewem, na małej wysokości, to może okna by nie powypadały, ale koty, psy i dzieci miałyby przynajmniej kilkudniową traumę.

A Toruń to wiesz...hmmm....o kogo chodzi....nie mam nic doi toruńskiej starówki. B)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"