Zajęcia z samoobrony?

21 posts / 0 new
Ostatni wpis
devil
Zajęcia z samoobrony?

Przeczytałem newsa "Dopadła napastnika i odebrała torebkę".
Pomyślałem że warto zapytać was, parczewiaków :)
... co myślicie na temat zajęć z samoobrony dla kobiet w Parczewie?
Nie chodzi mi o pojedynczy kurs organizowany przez np. policję, który na pewno jest pożyteczny ale w tak krótkim czasie nikt nie opanuje techniki, swoich nawyków ani nie poprawi motoryki. Chciałbym zapytać co sądzicie o systematycznych zajęciach organizowanych dla kobiet.
Zajęcia obejmowałyby podstawy samoobrony, mogłyby dodatkowo zahaczać o sztuki walki np. aikido, taekwondo. Dosyć modne są zajęcia łączące typu fitness ze sztukami walki jak np. Tae-bo. Gdzie kobitki mogłyby spalić niechciany tłuszczyk i stanowczo poprawić kondycję i sprawność. Można oczywiście dostosować wszystko do uczestników i ułożyć odpowiednią formułę zajęć.
Moje pytanie brzmi, czy w Parczewie jest szansa aby coś tego typu powstało? Jak myślicie, czy będzie wystarczająco chętnych pań? Ja niestety jestem złej myśli, ale chodzi mi o wasze o zdanie.

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

A macie skuteczną metodę samoobrony przed alkoholem? Oczywiście poza abstynencją;)

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

Bo Sylwester już jutrooooo! :D

Edytujemy posty nie piszemy nowe. Ostrzeżenie. - gruha

mjkbw
Zajęcia z samoobrony?

Czy ktoś wie czy będzie kolejna edycja samoobrony w Parczewie???? :)

longkiem
Zajęcia z samoobrony?

Witam
Słyszałem od komendanta policji w Parczewie że będzie na pewno druga edycja samoobrony dla Kobiet, ale nie jest jeszcze określony termin kursu.

Łukasz Waszczuk

mjkbw
Zajęcia z samoobrony?

Dziękuje za odpowiedź ;)

robot
Obrazek użytkownika robot
Zajęcia z samoobrony?

Wszystko jest kwestią ceny i warunków. A warunki do tego typu biznesu mamy w Parczewie słabe- moim zdaniem przestępczość jest tutaj minimalna.
Z drugiej strony zajęcia z samoobrony w których położyłoby się nacisk na ogólną sprawność ruchową....czemu nie....

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Zajęcia z samoobrony?

samoobrona jest cool :) jednak nie wiem czy jest jakiś dobry instruktor który bez zbędnych pierdół pokaże w jaki sposób skutecznie się bronić przed napastnikiem. Polecam Lublin,tam jest sporo szkół wycisq. No i na szczęście że przestępczość mała.Chwalić Boga.

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

A ja chętnie wzięłabym udział w takim kursie właśnie w niedużym mieście. Przynajmniej blisko, można wyskoczyć na popołudniowe zajęcia, zanim dojechałabym do Lublina, to odechciałoby mi się już tych ćwiczeń. :)

DiVene
Zajęcia z samoobrony?

a ja chciałbym wjechać na pajaca w W-wie ale odechce mi się zanim tam dojadę. Dałoby się postawić go w Parczewie, niedużym mieście? B)

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

DiVene napisał(a):
a ja chciałbym wjechać na pajaca w W-wie ale odechce mi się zanim tam dojadę. Dałoby się postawić go w Parczewie, niedużym mieście? B)

Na drzewo w grasie sobie wjedź:P

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Zajęcia z samoobrony?

ja dla odmiany wolałbym jakiś kurs Tai Chi bo sporty walki czy obrony powiem szczerze już mi się znudziły hehe

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

ika88
Zajęcia z samoobrony?

hej hej widzę, że albo kurs z samoobrony dla kobiet był mało rozreklamowany albo ludzie niedokładnie czytają gazety, bo ja będąc nawet za granicą wiedziałam, że taki kurs będzie organizowany i się zapisałam :)
Kurs trwa już ponad 2 miesiące i kończy się pod koniec stycznia.

IKA

Pan z cynamonu
Zajęcia z samoobrony?

Jak najbardziej pomysl przedni. Sam bym sie zapisal. Kobiet-gwalcicielek coraz wiecj w miescie. ;)

A teraz juz calkiem powaznie. Taki kurs to z pewnoscia przydatna rzecz. Coraz mniej bezpieczniej sie robi.

ps. Mala dygresja.Takze zlapalem sie na tym ze mimo iz czesto "bywam" za granica to chcac nie chcac dociera do mnie wiecej informacji niz do tych ktorzy tu stale mieszkaja. Okazuje sie ze mozna mieszkac w miescie Parczew i posiadac zamurowane okna.

Moze zamiast Wesolych Swiat, Otwartych Umyslow Zycze. :)

http://www.e-wspolnota.com/Parczew/Spoleczenstwo/Wez_udzial_w_bezplatnym_kursie_samoobrony_dla_kobiet-1315/

http://www.podlasie24.pl//wiadomosci/parczew/parczew-bezpieczna-kobieta-4cda.html

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

Czyli pewnie kolejna edycja w przyszłym roku, tak jak w Radzyniu.

ika88
Zajęcia z samoobrony?

Hm... szczerze to ciężko mi powiedzieć, ponieważ na początku było dużo osób chętnych a z czasem przychodzi coraz mniej więc nie wiem czy organizatorzy będą organizować kolejne edycje. Choć po ostatnim wydarzeniu w Parczewie to kto wie ... ;-)

IKA

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

A co się wydarzyło?

nice
Zajęcia z samoobrony?

to zerknij w ten link http://www.policja.parczew.pl/index.php?option=com_content&task=blogcate... i tytuł artykułu Dopadła napastnika i odebrała torebkę .....

To nie wiesz co dzieje się w Twoim miejscu zamieszkania ?????????????????? :o:(

DiVene
Zajęcia z samoobrony?

persona red_aga jest zbyt zajęta organizowaniem mi wjazdu na drzewo by wiedzieć co się dzieje w gminie. B)

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Zajęcia z samoobrony?

Bo ja po prosu nie jestem z tej gminy, ani nawet powiatu:) Po prostu lubię Parczew:) Wesołych Świąt! Dla Ciebie DiVene również!

DiVene
Zajęcia z samoobrony?

dziękuję, także życzę - zarówno Tobie jak i wszystkim wesołych świąd i szampańskiej zabawy w sylwestra!!! B)