Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

25 posts / 0 new
Ostatni wpis
arkeyou
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Dziękując Państwu za wybór i zaufanie Pan Burmistrz Parczewa, życząc nam Szczęśliwego Nowego Roku, dzis na Sesji Rady Miejskiej za aprobatą Radnych:

1. Goździk Tomasz
2. Kaczmarek Adam
3. Nazaruk Jan
4. Matejczuk Bogusława
5. Szymczak Zbigniew
6. Bojko Bożena
7. Chwalczuk Marek

Z OKAZJI NOWEGO ROKU PODNIÓŁ PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI ORAZ PODATEK ROLNY o 5 % !!!!

Więc jesli ktos po nowym roku zobaczy wypasiona, nową, lsniaca, nawet moze z przyciemnianymi szybami fure
to nie bedzie auto Aktywnych, czy parczewskich gwiazd biznesu tylko niech pomysli o tym, ze to auto naszego kochanego Burmistrza ........ za pieniadze z NASZYCH podatkow ...

W przyszlym roku nasz "oszczedny Burmistrz" chce sobie kupic furke za 90 tys zlotych ........
Wczesniej chcial podwyzki swojej pensji tylko o 2 tys. miesiecznie .....

TO PO TO PODNOSI SIE W PARCZEWIE PODATKI ?

Podobno za jedna wydana zlotowke na inwestycje Unia daje cztery ...

A za wydana na konsumpcje ile ????

Gwoli scislosci nalezy podac, ze przeciwko podwyzce podatkow glosowali Radni:

1. Sobich Artur
2. Kopiś Monika
3. Ignatowicz Tomasz
4. Dominik Tomasz
5. Szych Henryk
6. Jastrzębski Mariusz

Od głosu wstrzymała się:
1. Ogłozińska Jadwiga

Na koniec qiuz:
JAKA FURE MOZNA KUPIC DLA BURMISTRZA ZA NASZE PODATKI ZA 90 tys. zl ?????
Czekam na propozycje ....

Zablokowany
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Witam!

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=839&c_start=0

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=834#comments

#2 | gan dnia maj 07 2010 20:49:28
Witam!
Czyżby już wszyscy zapomnieli o ponad 19-sto milionowym deficycie gminy parczew w marcu.
I wysnuję kolejną teorię spiskową:
po wyborach czeka nas podwyżka podatków aby sfinansować ten deficyt; następnie przed wyborami niektórych zwolnić z tychże (ciekawe jakby była odwrotna kolejność?).

Nic nowego, jesteśmy dalej w sinusoidzie = przed wyborami- po wyborach.
19-sto milionowy deficyt, należy czymś załatać.
pzdro gan

red_aga
Obrazek użytkownika red_aga
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Nikt nikogo nie zwolni i nic się nie zmieni, tyle, że ponarzekać sobie można.

nova
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Witam!
Tak czytam te wpisy, i widzę, że co niektórzy nie potrafią rozgraniczyć jakie jednostki należą do powiatu a jakie do gminy.

"Ale zabrał sąd, przystanek głowny i teraz pogotowie..
Co ma jeszcze w planach zlikwidowac? Zapewne na pierwszy odstrzał idzie prokuratura a z nią policja.." - INSTYTUCJE te podlegają pod powiat!

Jeśli można wypowiedzieć się o kilku radnych....,będą się uczyć przez 4 lata i nie wiem czy coś załapią. Współczuję burmistrzowi współpracy z nimi.

Krzacho
Obrazek użytkownika Krzacho
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Witam wszystkich!

Nie mam zdania co do naszego burmistrza.
Uważam, że każda inwestycja jaka by nie była jest Parczewowi bardzo potrzebna, basen też. Może przyciągnie okolicznych mieszkańców i wydają w mieście troszkę pieniążków.
Mam nadzieje, że przyszły samochód służbowy nie zamieni się w rodzinny, dlatego proponuje dwu miejscowy lub z kratką, przynajmniej może da się go korzystnie księgować :D

Co do niektórych wypowiedzi to o ile mi wiadomo to mamy demokrację i radni są wybierani w wolnych wyborach.
A co za tym idzie radny to nie zawód!
I nie każdy radny musi być po studiach z administracji. :)

spolecznik
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Nova pisze: "Jeśli można wypowiedzieć się o kilku radnych... będą się uczyć przez 4 lata i nie wiem czy coś załapią .
Współczuję burmistrzowi współpracy z nimi" - mam to rozumieć, że są to ci , którzy mają inne zdanie jak burmistrz.
Otóż za nim się coś wpisze to trzeba mieć minimum wiedzy o ustawie o samorządzie gminnym /proponuję odrobinę lektury/. Burmistrz opracowuje i realizuje budżet , a radni są od tego , żeby kontrolować celowość i gospodarność wydawanych naszych pieniędzy! Burmistrz ma przekonać do tego większość . Jeżeli nie potrafi to albo są to złe projekty , albo burmistrz to fajtłapa i nieudacznik! Nikt na siłę nikomu nie każe być burmistrzem , a pretensje może mieć tylko do siebie samego!!!

nova
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

SPOŁECZNIKU-
znam przytoczoną przez Ciebie ustawę. Radni mają podejmować uchwały, o których mówi ustawa, a żeby to robić, trzeba się trochę na tym znać. Czy wszyscy radni się na tym znają? Wątpię.

spolecznik
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Witam! Projekty uchwał w 99% przygotowuje burmistrz i musi tyle i tak roozmawiać oraz przekonywać radnych , żeby w 100% byli przekonani , że jest to celowe i gospodarne wydawanie pieniędzy podatnika i tylko to i aż to oceniają!

arkeyou
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Jest 12 nowych radnych ....
Pewnie nie znaja sie ci, ktorzy sie nie zgadzaja z Burmistrzem :)
Bo ci co sie zgadzaja pewnie sie znaja :)

spolecznik
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

arkeyou napisał: " Bo ci co sie zgadzają pewnie się znają" - takich nazywają "wazeliną' i oni " ułożą " się z każdym !!!

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Edit kolejny posta, zostawiam tylko to co jest moim zdaniem puentą: "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Wesołych świąt :)

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

A ja jestem za BMW serii 3 :D

Ale tak na powaznie..
Od samego początku pisałem tu na forum ze ów burmistrz nie jest dobrym kandydatem..

Ludzie się zachwycają - przeciez on buduje nam basem :]

Ale zabrał sąd, przystanek głowny i teraz pogotowie..
Co ma jeszcze w planach zlikwidowac? Zapewne na pierwszy odstrzał idzie prokuratura a z nią policja..

Z naszego miasta zrobił się syf.. Zero perspektyw..
Śledzi ktoś moze poczynania Radzynia? To miasto się rozwija..

A u nas? Wystarczy tylko czekać az zabiorą nam powiat.. Bo według mnie jest to juz nieuniknione..

Parczew to coraz wieksza dziura która za kadencji obecnego burmistrza powieksza się zamiast rozwijać..

Ale co tam.. Ważne ze będzie basen :] - kieruje to do ludzi popierających burmistrza i lubiących się pluskać :]

narcyz
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

kilkoro na tym forum najwyraźniej nie może przełknąć wyborczej porażki porażki i za wszelką cenę i wszelkimi sposobami jedzie grubą rurą po burmistrzu. Te wpisy jednak nie kompromitują Burmistrza tylko samych autorów tekstów. Pan nioop niech skieruje swoje żale do nowo wybranego- starego pana starosty- to on od kilku lat zarządza instytucjami powiatowymi, które wymienił nioop.
A z tego co słyszałem tymi radnymi, którzy głosują na "nie" bardzo skutecznie kieruje pan Marian Bronikowski, który decyzją wyborców nie został upoważniony do podejmowania osobiście decyzji dotyczących miasta. No ale cóż mamy radnych -bezradnych

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Lub kilkoro z nas nie moze przełknąć iz obecny burmistrz źle sprawuje się na stanowisku.. I za wszelką cene stara się go bronic..

Kazdy ma prawo do swojego zdania..

Ale gdy Parczew przestanie być powiatem , gdy zabiorą komisariat policji..
Wtedy tez bedziecie tak uwielbiać burmistrza? - Czysto hiopotetycznie..

DiVene
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Wygranym gratuluje a przegranym życzę siły i trzeźwego osądu aby nie kierowała nimi zawiść i zemsta - zwłaszcza w ten rodzinny czas. Wesołych i rodzinnych świąt i gorrrrącej zabawy w sylwestrową noc!!!
ps: do dyskusji w tak ciętych ripostach proponuje powrócić w nowym roku.

Obserwator
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

proponował bym jednak BMW serię 5

Pan z cynamonu
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Nie podoba mi sie iz pierwsze sesje rady to dyskusje i glosowania na temat podwyzek dla Burmistrza. To zle swiadczy. I to czyim kosztem te podwyzki !!!

Pan Nazaruk ma iscie "oryginalne" pomysly z jakiego zrodla czerpac srodki. Przykro sie o tym czyta, slucha i to zle nastraja na swieta.

Nie w taki sposob !!!

Jest wiele przednich kwesti ktorym wypadaloby poswiecic uwage.

"Szacun" dla radnych ktorzy byli przeciw.Tak 3-mac !

wojtek
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

"Święty" Burmistrz kędracki, tylko coś mu się aureola przekrzywiła ...

ramzes
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

A wiecie, że w Parczewie można utworzyć działkę w centrum miasta która jest na mapach urzędu a której nie ma w Krajowej Ewidencji Gruntów !! a co najlepsze działka ma może ze 30m/2 gdzie jest uchwała, że nie można tworzyć działek mniejszych niż 500m/2. i wszytko ok bo tak pasuje komuś

ika88
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

nioop napisał(a):
A ja jestem za BMW serii 3 :D

Ale tak na powaznie..
Od samego początku pisałem tu na forum ze ów burmistrz nie jest dobrym kandydatem..

Ludzie się zachwycają - przeciez on buduje nam basem :]

Ale zabrał sąd, przystanek głowny i teraz pogotowie..
Co ma jeszcze w planach zlikwidowac? Zapewne na pierwszy odstrzał idzie prokuratura a z nią policja..

Z naszego miasta zrobił się syf.. Zero perspektyw..
Śledzi ktoś moze poczynania Radzynia? To miasto się rozwija..

A u nas? Wystarczy tylko czekać az zabiorą nam powiat.. Bo według mnie jest to juz nieuniknione..

Parczew to coraz wieksza dziura która za kadencji obecnego burmistrza powieksza się zamiast rozwijać..

Ale co tam.. Ważne ze będzie basen :] - kieruje to do ludzi popierających burmistrza i lubiących się pluskać :]

Uważam, że nioop ma bardzo dużo racji. Sama nie wiem czym kierowali się ludzie wybierając obecnego Burmistrza. Jesli tym basenem to gratuluję, tylko zastanawia mnie czy aż tylu ludzi będzie stać aby chodzić na ten basen ? Bo nikt nikogo za darmo tam nie wpusci, a ludziom zatrudnionym tam trzeba będzie wypłacać wynagrodzenie. I jakby nie było to ktos na tym będzie chciał również zarobić :D

Z własnego doswiadczenia mogę powiedzieć, że w Parczewie jest tak najpierw dużo się "krzyczy", że nie ma tego i tamtego, że przydałby się basen, siłownia itp a później nie ma chętnych bo to za drogo albo brak czasu.
A czy wejscówka w wysokosci 3-4 zł za godz to tak wiele?

IKA

spolecznik
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

"Młodzi" radni nic się nie stało ! Przegraliście bitwę. ale nie przegraliście wojny /ktos to bardzo madrze powiedział/ . Zaraz będzie budżet, póżniej absolutorium /i mam nadzieje referendum/!!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

... a ja mam nadzieję że kiedyś będzie koniec świata i każdy odpowie za to czy postępował w zgodzie z sumieniem, czy też szczuł, manipulował, opluwał, uprawiał prywatę - nie zważając nawet na Wigilię :|
Ze spraw przyziemnych chciałby bardzo dowiedzieć się dlaczego część radnych odmówiła poparcia tak oczywistej decyzji jak indeksacja poziomu podatków na poziomie inflacji z 4 lat, w sytuacji gdy słychać dookoła tyle troski o budżet miasta.
Czyżby uważali że podwyżka za mała, albo co gorsza nie zależało im na miejskich finansach ...
Co do losów powiatu to proponuję prześledzić wątki na ten temat. Przynajmniej będzie wiadomo gdzie adresować "korespondencję".
A tak na marginesie - jest dobrze - tak uznali wyborcy radnych powiatowych ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

arkeyou
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

A dlaczego nagle podatki podniesiono po wyborach i to o cale 5% ?
Nie mozna bylo podnosic co roku o wskaznik inflacyjny ?
Czemu przez ostatnie dwa lata nie byly podnoszone ?
Bo zblizala sie kampania wyborcza .....

Mlodzi proponowali 3 % - miedzy 3 % a 5 % czyli te 2 % to jest roznica okolo 56 tys. zl.
Nowy samochod kosztowal bedzie 90 tys ....

A zadluzenie miasta tylko niecale 20 mln ....

A tak na marginesie koszt utrzymania naszego basenu bedzie okolo 1 mln zl rocznie ......

Czy ktos sie nad tym zastanawia ?

Obserwator
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Chciałem zauważyć że samochód jeszcze nie przeszedł.
arkeyou nie mieszaj podatków z budżetem.:(:o

arkeyou
Postanowienia Noworoczne .... na plus 5 % :)

Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale wplywy z podatkow stanowia spora czesc budzetu :)