Budżet - 2011r.

16 posts / 0 new
Ostatni wpis
spolecznik
Budżet - 2011r.

Proszę i zachęcam do dyskusji na ten temat , bo są tam niesłychanie ciekawe i b. ważne sprawy, a mianowicie: WYDATKI:I Zadania własne, pkt5- administracja publiczna-urzędy gmin- kwota planowana jest o 10 % niższa od planu na 2010r., przy jednoczesnej konieczności poszukiwania oszczędności w tym zakresie, a więc żadnych podwyżek! Jak to się ma do propozycji podwyższenia burmistrzowi poborów o 2000zł. miesięcznie i zakup 7 osobowego samochodu za 90 000zł. Sa to pieniądze zawarte w tej samej pozycji/ urzędy gmin/,czy o takie sumienie chodzi ?

Krzacho
Obrazek użytkownika Krzacho
Budżet - 2011r.

Gdzie można znaleźć budżet na rok 2011.
Mam nadzieję, że istnieje wersja do pobrania, bo jak ostatnio sprawdzałem na stronie UM to link nie działa???

spolecznik
Budżet - 2011r.

Jest projekt budżetu na 2011r. /BIP U.M. -prawo miejscowe- budżet i uchwały okołobudżetowe z dnia 15.11.2010r. / . Uchwalony budżet prawdopodobnie niewiele się różni , ale aktualnego budżetu - nie ma !

Krzacho
Obrazek użytkownika Krzacho
Budżet - 2011r.

Dziękuję :)

Jak się nie ma co się lubi .......

Albo z braku laku .......

;)

spolecznik
Budżet - 2011r.

Witam. Wpisując ten temat myślałem, ż e zmobilizuję do dyskusji ale widzę, że natrafiłem jeszcze na lenistwo świąteczne i poświąteczne naszych blogerów- szkoda! Dobry budżet to prawidłowe funkcjonowanie administracji i naszych urzędów. W poz. WYDATKI jest oświata i wychowanie i planowana kwota do wydatkowania wynosi 12 mln.884tys.zł. Stanowi to prawie połowę wydatków bieżących budżetu gminy. Subwencja oświatowa wynosi 7mln.520tys.zł., a więc do oświaty nasi podatnicy dokładają 5mln.364tys.zł.! Przeanalizowałem poprzednie budżety /4 lata wstecz/ i tam również gmina dokładała co roku 5-6mln.zł.! . Czytamy dalej - pieniądze są w 86- 88% przeznaczone na płace i pochodne . I to już jest zapaść finansów jeżeli chodzi o utrzymanie szkół ! . Szkły nie mogą funkcjonować nie mając praktycznie na nic oprócz płac .Jest to "bomba" z opóżnionym zapłonem, która "rozwali" cały budżet naszej gminy!. Co myśli burmistrz i radni w tym temacie ? , chyba , że jedynym wyjściem będzie likwidacja szkół? /o tym się już mówi/ oczywiście wszystko dla dobra naszych dzieci !

DiVene
Budżet - 2011r.

Bardzo trudno wdawać się w dyskusje gdy nie ma się "bladego" pojęcia o finansach gminy. Tak samo pewnie rzecz się ma z innymi obywatelami na forum. Więc jak mamy z tobą dyskutować na temat finansów i czy burmistrz panuje nad wydatkami czy trwoni kase?? To wiedzą chyba tylko osoby pracujące w urzędzie a przynajmniej ich część.
Widząc po Twych postach orientujesz się w tym, tylko podczas ostatnich wyborów wyborcy Ci nie dopisali. Podziel się z nami dokładnymi i rzetelnymi danymi a zaręczam Ci, że mnóstwo osób będzie szukać rozwiązania dla nurtujących gminę perypetii finansowych.
Jeżeli naprawdę szukasz rozwiązania problemów naszej "małej ojczyzny" to pracuj z całych sił a na pewno będziesz doceniony. Jeśli będziesz przedstawiał nam wszystkim rzetelne dane i kreślił swe plany to ludzie Cię poprą. Poza tym na forum zaglądają "mieszkańcy" naszego ratusza więc podsuniesz im tylko dobre pomysły i wszystkim nam poprawisz poziom życia. Ludzie będą wiedzieć iż to Twe pomysły.
Ale jeśli rozpisujesz się na forum tylko lejąc gorycz Swej porażki i wytykając błędy włodarzy a w głębokim poważaniu masz jakiekolwiek reformy to znaczy że w ostatnich wyborach wyborcy zagłosowali dobrze!
Z poważaniem: nieświadomy sytuacji finansowej - DiVene

DiVene
Budżet - 2011r.

Nie chcę być też źle zrozumiany, jestem Ci wdzięczny za wiadomości bo gdybyś tu nie pisał to nie dowiedziałbym się paru interesujących rzeczy. Nie odbieraj mej odpowiedzi jako atak na Twą osobę. B)

spolecznik
Budżet - 2011r.

Divene ! Tak wygląda merytoryczna dyskusja w wykonaniu " wazeliniarzy"burmistrza. Zanim się cos napisze proszę zajrzeć najpierw do projektu budżetu przygotowanego przez swojego mocodawcę!

DiVene
Budżet - 2011r.

:D jak widać po "merytorycznej dyskusji" :D w powyższym wpisie - biedactwo nie dopchało się do korytka i aż żółć się wylewa. Teraz przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia. Witam społecznie zgorzkniałego wielkiego przegranego ostatnich wyborów!!! :D

A co do wazeliniarzy to skąd człowiecze możesz wiedzieć gdzie i z kim pracuje, na jakim stanowisku i jakie są moje polityczne poglądy?

Na kończący się właśnie dzień życzę Ci ... słodkich snów o pełnym przepychu "chlewiku" i o tronie przy "korytku"... B)

spolecznik
Budżet - 2011r.

Szkoda słów !!! Niech komentarzem będzie "chlewik"i "korytko"!!!

DiVene
Budżet - 2011r.

żal, co...? W sumie też bym chciał popracować w ratuszu B) też byłbym wściekły - już niemal czuć smak... a tu taka przegrana.

spolecznik
Budżet - 2011r.

Zaćmieniene słońca minęło,zaćmienienie umysłów trwa- szkoda,a na serio nigdy nie chorowalem na stanowisko- żadne!!!

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Budżet - 2011r.

Społecznik - ostrzeżenie. Prowadzisz tu negatywną retorykę. Nie jest to miejsce do uprawiania polityki w stylu Kononowicza. Nazywanie wyborców z innego obozu politycznego "wazeliniarzami", odnoszenie się do zaćmienia umysłów, chlewika i korytka jest obraźliwe i nie będzie tolerowane.
DiVene - jeżeli ktoś zaczyna obniżać poziom swoich wypowiedzi to nie znaczy że dalej można uprawiać wolną amerykanke. "biedactwo nie dopchało się do korytka i aż żółć się wylewa" - też jest przegięciem.

DiVene
Budżet - 2011r.

mój błąd, poniosło mnie, przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony zwrotami użytymi przez mą osobę w powyższych postach.

Z wyrazami szacunku.
DiVene

robot
Obrazek użytkownika robot
Budżet - 2011r.

chyba , że jedynym wyjściem będzie likwidacja szkół?

Hmm...gdyby się nad tym głębiej zastanowić....

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

spolecznik
Budżet - 2011r.

Przepraszam! Dałem się wciągnąć w polityczną dyskusję , więcej tego nie zrobię /będzie tylko merytorycznie/.

Z wyrazami szacunku!