ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

21 posts / 0 new
Ostatni wpis
spolecznik
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

W miesiącu kwietniu zawsze odbywała się sesja absolutoryjna dla burmistrza . Radni udzielali najpierw na komisjach , póżniej na sesji burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za miniony rok. Mija już maj i nie słychać o takiej sesji ? Czyżby znowelizowano ustawę i radni nie będą udzielać absolutorium burmistrzowi?

spolecznik
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Pewnie jest głęboko schowana bo nawet większość radnych nie widziała jej na oczy, ale nie to jest najważniejsze. R. I. O. ocenia tylko formalne wykonanie budżetu, nie ocenia celowości i gospodarności wydatkowanych pieniędzy- to jest wyłącznie kompetencja radnych. A jak z tym było?

looginek
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

spolecznik napisał(a):

Pewnie jest głęboko schowana bo nawet większość radnych nie widziała jej na oczy, ...?

Oczywiście, że jest głęboko schowana i stanowi jedną z największych tajemnic burmistrza, rio, przewodniczącego rm, skarbnika, przewodniczącego komisji rewizyjnej, budżetu... i jeszcze kilku służb. Opinie co do realizacji budżetu przez radnych są wydawane w "ciemno". Niestety nie ma wśród nich takiej osoby oświeconej jak "społecznik", która byłaby im w stanie zwrócić uwagę na prawidłowość podejmowania decyzji co do absolutorium. Jak to dobrze że mamy ciebie!

spolecznik
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Nie będę odnosił się do wpisu "looginek "-który sam siebie dyskwalifikuje jako użytkownika strony. Mam nadzieję,że administrator podejmie odpowiednią decyzję.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Przyglądam się temu wątkowi od jego powstania i szczerze powiem że od początku miałem rozterki czy coś napisać.
Oczywistym dla mnie jest że "społecznik" jest przeciwnikiem politycznym obecnego burmistrza. I oczywistym też jest że jako taki może - a nawet powinien wytykać mu jego błędy.
Czy brak absolutorium w chwili obecnej jest błędem burmistrza czy rady miejskiej tego nie wiem - ale skoro ustawodawca dał czas do końca czerwca to nie demonizował bym tego tak bardzo w tej chwili. I wbrew temu co trilac napisał jak by nie było do tego czasu absolutorium to nie koniecznie musiały by być nowe wybory - czekało by jeszcze referendum...

spolecznik napisał(a):

Nie będę odnosił się do wpisu "looginek "-który sam siebie dyskwalifikuje jako użytkownika strony. Mam nadzieję,że administrator podejmie odpowiednią decyzję.

Ja też się nie odniosę, ktoś jeszcze chce się nie odnieść ??

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Ja się odniosą :)
Były już na tym forum osoby których wypowiedzi budziły spore kontrowersje i w zasadzie nic poza tym. Wpływa to znakomicie na"klikalność" ale na szczęście administrator od pewnego czasu banuje prowokujących i upomina sprowokowanych ...

Nie wiem czy nick Społecznik pochodzi od rozpowszechnionej kiedyś (w PRL) marki handlowej, czy może chodzi o osobę która bardziej zwraca uwagę na interes społeczny niż na swoje korzyści czy własne racje. Zawsze twierdze, że dobro społeczne wymaga oprócz zaciętej krytyki działań pozytywnych, jak na razie mamy tylko szukanie dziury w ... jezdni, a ta jak wiadomo zawsze się znajdzie. Jak dla mnie taki "społecznik" jest mało wiarygodny, choć nie można odmówić konsekwencji :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

trilac
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

kepih-referendum jest konieczne w przypadku nie udzielenia absolutorium burmistrzowi przez radnych . Jeżeli zaś z różnych przyczyn nie odbywa się sesja absolutoryjna do końca czerwca to nie ma referendum tylko są nowe wybory , tak jak z uchwaleniem budżetu do końca kwietnia. Przykład hipotetyczny/do wykorzystania dla zainteresowanych/:sesja absolutoryjna ma być prawdopodobnie 28 czerwca i jeżeli na 15 radnych będzie obecnych 7 sesja się nie odbędzie i nie ma czasu na następną sesję

kepih
Obrazek użytkownika kepih
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Z ostatniego newsa na stronie wynika że sesja jest zaplanowana na 22 czerwca, wobec czego nasi tytani pracy mają jeszcze 1 podejście.

A jak nie to znowu w naszej ankiecie będą kandydaci co zdobędą więcej głosów niż w prawdziwych wyborach :)

looginek
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Nie uważacie, że sztuką jest dyskutować o NICZYM. Co niektórzy, po przez stwarzanie atmosfery podejrzliwości, nieufności, szukania dziury w całym potrafią rozbudować nieistniejący faktycznie problem/wątek na niejednym forum internetowym. No cóż, dla mnie jest to forma samorealizacji w momencie jeśli nie można gdzie indziej tego zrobić, rozładowywania własnych frustracji, leczenia urażonych ambicji /często wyborczych/. Coś jak prawie NOWA ŚWIECKA TRADYCJA, tym bardziej popularna w takim środowisku w jakim się znajdujemy, gdzie prawie każdy zna każdego.
Zalogować się.... nadać sobie nick.......... i..... s z e p t a ć .... "czy ktoś widział;>?", "czy ktoś słyszał.. ;>?"..... "czy aby na pewno... ;>?"...
................... psssssssyt............ ktoś za tym stoi... na pewno CI/TEN u władzy.... na pewno mają nieczyste sumienie/intencje....


w końcu każdy sądzi po sobie

spolecznik
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

cały zadłużenie?Chyba, że decydenci wychodzą z założenia: "po nas choćby potop".

trilac
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Pewnie "wyciął" ktoś twój wpis, bo została tylko sama końcówka . Nie przejmuj się - podobnie było w komunie i też ją przeżyliśmy

kepih
Obrazek użytkownika kepih
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Jak administrator edytuje posta to na dole wiadomości jest informacja kto i kiedy to zrobił.
Ale stosując podobną technikę "sugerowania" jakichś nieczystych intencji chciałbym zauważyć że użytkownik "społecznik" i użytkownik "trilac" korzystają z tego samego numeru IP...

DiVene
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

"Ale stosując podobną technikę "sugerowania" jakichś nieczystych intencji chciałbym zauważyć że użytkownik "społecznik" i użytkownik "trilac" korzystają z tego samego numeru IP..."

... bo to taka nasza lokalna wersja Dr Jekyl i Mr Hyde. B)

spolecznik
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Czytając wpisy widzę klub wzajemnej adoracji, który bawi się w politykę i broni nieudaczników. Ja na to się nie piszę , ponieważ sprawy są b.poważne i tylko w roku ubiegłym gminę zadłużono na 15mln.zł./9mln kredytu+6mln deficyt budżetowy/.Ogółem zadłużenie na koniec 2010r. wynosiło ponad 17mln.zł. Ktoś to będzie musiał spłacić. Zyczę wesołej zabawy!

DiVene
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

:D taaa, panowie i panie jak w każdy czwartek robimy zebranie Kółka Wzajemnej Adoracjii i Klubu Miłośników Parczewskich Nieudaczników. Każdy wie co ma przynieść... tylko proszę o więcej dyskrecji gdyż społeczeństwo może odkryć nasz niecny plan.
A co do długu i deficytu to mam świetnego kandydata, który utrzyma budżet w ryzach- nie będzie zabawy, nie będzie przestępstw, nie będzie szpitala, nie będzie szkół, nie będzie policji, nie będzie długu..., nic już nie będzie. KONONOWICZ TO JEDYNE ROZWIĄZANIE!!! :@

kepih
Obrazek użytkownika kepih
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Jak już wiemy sesje absolutoryjną zaplanowano.
I tak za bardzo karmimy trolle, więc temat zamykam.

ramzes
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Pewno zapomnieli tak im dobrze

looginek
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

No niestety.. trzeba trochę poczytać, wysilić szarą komórkę i sprawdzić terminy udzielenia absolutorium...... a nie insynuować jakieś złe intencje ze strony radnych czy burmistrza... CZYTAĆ CZYTAĆ! NIE BOLI!

trilac
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Nikt nie insynuuje nikomu złych intencji , ale zawsze tak było /najpóżniej w kwietniu/ , proszę poczytać udzielane absolutoria z lat poprzednich- czytać, czytać - nie boli. Wiemy również,że ostateczny termin udzielenia absolutorium mija 30 czerwca- pózniej mogą być już tylko nowe wybory.

looginek
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

No to jeszcze pogrzebałem i proszę:
http://www.bip.lublin.pl/miastoparczew/index.php?id=137&data=2011-05-24
czyli z tego wynika, że komisje odbyły się w maju.

trilac
ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Zbliża się sesja absolutoryjna dla burmistrza ale nigdzie nie mogę znależć opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat wykonania budżetu za 2010r. - czy ktoś wie?