Studia wyższe standard czy luksus ?

3 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
Skasowany
Studia wyższe standard czy luksus ?

W niedziele uczestniczyłem w małym spotkaniu politycznym. Jeden z gości, znany polityk omawiał zmiany jakie mają się pojawić w ustawie X. W sposób bardzooo arogancji (rzekłbym z wrodzoną wyższością ) odniósł się do pytań jakie padły . Sprawiał wrażenie , że on wiele lepiej tylko dlatego, ze jest posłem. Co ciekawe po powrocie sprawdziłem sobie biografię tego pana i okazało się , ze posiada wykształcenie średnie i nawet nie zajmował się z praktycznego punku sprawami o których mówił. Natomiast osoby zadające pytania były kierunkowo wykształcone i praktycznie realizujące zadnia z tej materii.
Straszne jest to , ze tacy ludzie później są gośćmi honorowymi przy otwieraniu szkół albo debatują nad stanem oświaty. Po każdym takim spotkani coraz bardziej jest zwolennikiem cenzusu wykształcenia w biernym prawie wyborczym.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Studia wyższe standard czy luksus ?

Niestety ale jest takie powiedzenie "wiedziały gały co brały" - lub dla uściślenia wybierały :-).

Co do zwolennikiem cenzusu wykształcenia w biernym prawie wyborczym
to można mieć różne poglądy. Ogólnie jeśli człowiek lubi to czym się zajmuje zarządza a nie ma odpowiedniego wykształcenia i korzysta z pomocy specjalistów jest ok. Gorzej jest jak w tym przypadku. Tak więc nie człowiek, a wiedza. Nakładać od razu takie prawa i zasady było by niestosowne.

Choć dobrze by było, aby premierami byli ludzie - wielcy menedżerowie z kilkuletnim stażem w prowadzeniu bizesów na skalę makroekonomiczną. Ale jakoś takich na karcie do głosowania brak :/

Skasowany
Studia wyższe standard czy luksus ?

Miałem na myśli raczej parlamentarzystów, ludzi którzy mają tworzyć prawo, zasady gry na wolnym rynkuB) . Taka odpowiedzialna funkcja wymaga aby byli to ludzie o szerokich horyzontach .Natomiast osoba która zakończyła edukacje na maturze lub wcześniej :o ewidentnie pod te kryterium się nie łapie. Zatem jeśli decydujemy się na ograniczenia w postaci wieku, niekaralności to uregulujmy wymogi kompleksowo. Albo zostawmy wszytko rękach wyborców.

W każdym klubie parlamentarnym ( poza PSL) znajdzie się od kilku od kilkunastu posłow po maturze. Natomiast najbardziej zaskakujące przykłady są w klubie PiSu. Ponieważ są to czołowe i bardzo zane postacie

Adam Bielan
Michał Kamiński
Jolanta Szczypińska
Putra Krzysztof
Kuchciński Marek
Poncyliusz Paweł
Marek Suski