KSIĘGA KONDOLENCYJNA

12 posts / 0 new
Ostatni wpis
Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Katastrofa prezydenckiego samolotu. Złóż kondolencje

zales00
Obrazek użytkownika zales00
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Jest to na pewno straszna tragedia i coś czego nikt nie chciał, nawet jeśli nie był zwolennikiem pewnych stronnictw politycznych ale... nie róbmy z tego sztucznej euforii... ludzi lepiej wspomnieć w modlitwie niż wypisywać "[*]" na portalach...
wybacz ale irytuje mnie dziwna otoczka jaka wokół tego powstaje...podobnie jak po śmierci papieża. Powinna być modlitwa i zaduma a nie medialna sensacja.

http://img233.yfrog.com/i/51469916.jpg/ -> tego już w ogóle nie komentuję.

Pan z cynamonu
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Każdy mówi że taką tragedię wyrazić słowami. To nie prawda.Śmierć i tragedia uwrażiwiają ludzi. Tak się zdarza że wcale nie rzadko straszne rzeczy dzieją się w środowiskach w których ludzie zaczynają się stopniowo odczłowieczać.

Szkoda że śmierć u większość osób otwiera oczy tylko na chwilę (wystarczy zwrócić uwagę iż z każdym rokiem lampek w naszym mieście na alei JP2 coraz mniej ). Z czasem wracamy do codzienności i znowu depczemy się nawzajem. Nie czytamy znaków a jeżeli uda się nam je dostrzec to po chwili nikną jak ślady na piasku. Kto chodzi na cmentarz i studiuje nekrologi aby pamiętać o fenomenie śmierci i o kruchości życia ten wie o czym piszę.

Szkoda że temat śmierci w naszym społeczeństwie ciągle jest tabu. Umieramy w szpitalach przytułkach stroimy martwe ciała malujemy usta zmarłym a później ciągle chcemy się łudzić " On wygląda jakby spał ".

Zginął mój Prezydent bardzo dobry człowiek i wielu patriotów. Przede wszystkim zginęli ludzie. Byłem na to przygotowany tak jak jestem przygotowany na własną śmierć. Jest mi smutno. Składam wyrazy współczucia wszystkim których dotknęła tragedia.

MEMENTO MORI

http://www.youtube.com/watch?v=TEVlDb43v-4&feature=related

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Dziś nie można napisać nic krytycznego, nie chciałem też napisać nic banalnego. Tak to jest kiedy widzi się w TV tylko takie momenty gdy politycy obrzucają się błotem. Teraz to błoto opadło i znowu widać ludzi. Wyrazy współczucia ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

sobek
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Dlaczego trzeba było Twojej śmierci, żeby padło tyle ciepłych słów pod Twoim adresem Panie Prezydencie?
Dlaczego dopiero po śmierci zauważamy jak wielką stratą jest dla nas Pańskie odejście?
Na ile szczere są te łzy wylewane przez tych, którzy jeszcze wczoraj wyzywali cię od "małych", "niskich", "kartofla"??
Kiedy ponownie wrócą do do swojej retoryki? Oby choć odrobina tego "żalu" pozostała w ich sercach na dłużej.
Dla mnie pozostaniesz na zawsze moim PREZYDENTEM.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

orchidea
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Stała się tragedia jakiej świat nie doznał. Cierpi cały naród Polski, odszedł kwiat Polskiej elity z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Sobku jeżeli masz w sobie odrobinę człowieczeństwa to przynajmniej w takiej chwili odpuść. Jak możesz w takiej sytuacji pozwalać sobie na grę emocjami wszystkich którzy czytają Twoje cyniczne stwierdzenie i zapytania. Jeśli mogę Cię o coś prosić to wstrzymaj się z komentarzami które brzydzą, odpuść przynajmniej na czas żałoby.

orange
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Wśród ofiar katastrofy znajdowała się także osoba którą osobiście znałem, Justyna Moniuszko, która pełniła obowiązki stewardessy, razem studiowaliśmy...właśnie kończyła studia...Chciałbym złożyć wyrazy współczucia rodzinie Justyny, jak i Jej chłopakowi. Wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin ofiar...
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100410/KATASTROFA_PREZYDENT/9466098

dereck2
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Miałem milczeć ale wobec pewnych słów milczeć się nie da. Uważam, że sobek w swojej wypowiedzi przekroczył pewną granicę. Przyłączam się wobec tego do apelu orchidei, aby nie zniżać się przynajmniej w tym wątku do poziomu jaki zaprezentował sobek

arkus
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Każdy ma wolną wolę i możliwość wypowiadania się. Nawet Bóg nie knebluje ludziom ust w ramach cenzury, chociaż dopuszczają się niegodziwości. Rozumiem sympatie sobka i jego poglądy, pomimo swoich, odmiennych.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Pan z cynamonu
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Sobek jednak ma sporo racji. Mechanizm stary jak świat. Podobnie było z Sokratesem:

-lud kazał otruć bohatera narodowego który dzielnie walczył we wszystkich wojnach wobec czego naciskał na grupę władców ateńskich

-lud kiedy uświadomił sobie po fakcie co zrobił połapał i powiesił publicznie tych władców na których naciskał a którzy pod naciskiem tłumu zmuszeni byli wydać wyrok na Sokratesa

-lud kazał nowej władzy postawić pomnik na cześć Sokratesa

Zresztą Sokrates przewidział to wszystko. W "Obronie Sokratesa" którą napisał Platon powiedział: " Wy którzy mnie teraz skazujecie po śmierci postawicie mi pomnik "

Myślę jednak iż na temat rozprawiania o anty kampanii medialnej prowadzonej wobec Prezydenta i naiwności tłumu który " kupił " wrogość i nienawiść a teraz leje łzy przyjdzie czas.

dereck2
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Przypominam tytuł wątku KSIĘGA KONDOLENCYJNA.
Na tematy związane z szeroko pojetą polityką, bedziemy mieli czas po żałobie. I mam nadzieje że będzie to rozmowa na argumenty a nie na patetyczne frazesy.

Zablokowany
KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Witam!
Składam kondolencje wszystkim zabitym w tym i w innych wypadkach czy to samolotowych, czy samochodowych- nie ze swojej winy.
Człowiek na tym padole jest równy jedynie wobec śmierci.

pzdro gan