Mapa Parczewa w Google Earth

15 posts / 0 new
Ostatni wpis
robot
Obrazek użytkownika robot
Mapa Parczewa w Google Earth

Wątek kieruje w zasadzie do gruhy, jako "pana Kierownika" tej imprezy :) ale chciałbym poznać też zdanie innych.
Od razu mówię że nie mam pojęcia o projektowaniu stron!

Chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość wstawienia mapki Parczewa i okolic na podstawie Google Earth, tak jak na przykład na tej stronie:
http://www.galway.net/

Na razie sam Parczew jest "rozmyty", ale okolice na wschód od miasta są już w dużej rozdzielczości. Wcześniej tego nie było, wnioskuje więc że program się rozwija i może w przyszłości zobaczymy coś więcej.
Słyszałem też że użytkownicy GE mogą w jakiś sposób edytować te mapy na zasadzie opisu miejsc. Sam nie wiem nic na ten temat, więc jakby ktoś miał więcej danych to proszę się podzielić. Gdyby dało się to zrobić to myślę że otwierają się ciekawe możliwości.

Myślę że było by to jakieś urozmaicenie serwisu.

Pozdrawiam i czekam na komentarze!

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Mapa Parczewa w Google Earth

Jeśli o mapę parczewa to chodzi to przygotowuje projekt na wektorach. Ale obecnie sprawa umarła bo sesja :-)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Mapa Parczewa w Google Earth

Ja mam lepszą stronkę na, której widać każdy dom, samochód, drzewo itd ;)
http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm?ActiveLayer=2&Query=IDGMINY%20%3D%20%270613044%27&queryZoom=yes
Trzeba sobie powiększać i pokaże się nam coś takiego jak np: mapka siedziby mojego studia fotograficznego ;)
Pozdrawiam :D

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Mapa Parczewa w Google Earth

Fajna ta mapka :) na tym zdjęciu powyżej widac mój blok B)

robot
Obrazek użytkownika robot
Mapa Parczewa w Google Earth

gruha napisał/a:
Jeśli o mapę parczewa to chodzi to przygotowuje projekt na wektorach. Ale obecnie sprawa umarła bo sesja :-)

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tymi wektorami, jakieś przykłady jak to będzie wyglądać?

Aha, powodzenia na sesji!

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Mapa Parczewa w Google Earth

Wydaje mi się że np. sewis http://mapa.szukacz.pl/ oparty jest na wektorach. Jesli ktos bawił sie programem Corel i tworzył w nim grafike wektorową to powinien wiedziec cos o tym, ale jak zastosowac taka technike do rysowania map to nie mam pojetka ;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Mapa Parczewa w Google Earth

Grafika wektorowa to obraz generowany przez komputer w locie na postawie wzorów matematyczny. Zaś obrazek gif to po prostu bit mama. Więc dlaczego wektor na mapę lepszy? Nie mam pikseli podczas powiększania. Tak więc będziecie mogli powiększać zmnieniajszać mapę w nieskończoność bez straty jakości. Proponuje już teraz coś do odczytu SVG sobie zainstalować.

M
Mapa Parczewa w Google Earth

czesc
dziala wam ta mapa?
ta z geoportal?
mi za kazdym razem wyswietla sie blad
"<212.244.179.188>

Nie można wyświetlić serwisu mapowego
Server: Orto was not found."
albo
"<212.244.179.188>

Nie można wyświetlić serwisu mapowego
[ERR0137] Service - Orto has timed out."

na zmiane...

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Mapa Parczewa w Google Earth

a działa bez żadnego problemuB)

robot
Obrazek użytkownika robot
Mapa Parczewa w Google Earth

Chociaż nie wyskakiwały mi takie błędy, to miałem problemy z wyświetlaniem strony w Operze. W Explorerze nie miałem żadnych problemów.

Zdjęcia rzeczywiście fajne, szkoda tylko że czarno-białe.

Pzdr.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

M
Mapa Parczewa w Google Earth

juz wszystko ok, nie wiem co bylo nie tak =P
dzieki za linka
przynajmniej wszystko dokladnie, bo na tej z google, byly braki...

genx
Obrazek użytkownika genx
Mapa Parczewa w Google Earth

wie ktos o ktorej robia zdjecie ?:))))))))))))) bo bym pomachal :p

M
Mapa Parczewa w Google Earth

tez bym mogl pomachac, nawet bym byl wyzej niz Ty i bylo by mnie moze widac, ale nie pod tym katem robia fotki
<foch>

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Mapa Parczewa w Google Earth

Znalazłem kolejną fajną mapkę satelitarną i to lepszą od tej którą pokazałem bo jest kolorowa ;) Jedynym smutnym faktem jest to, że np: Przewłoka jest już w dokładnym powiększeniu a Parczew jeszcze nie - co widać na poniższym linku.
Tylko trzeba sobie kliknąć na "Satelitarna" i "+" powiększyć.

http://mapy.eholiday.pl/mapa-przewloka-parczew.html

Pozdrawiam
Z.S.

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

robot
Obrazek użytkownika robot
Mapa Parczewa w Google Earth

No to jest właśnie Google Earth! Pytanie, czy Parczew "dogoni" Przewłokę i będzie w lepszej rozdzielczośći. Zobaczymy.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"