Wybory 2007

59 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Miałem siedzieć cicho. Bo przecież skoro sam nie startuję, to czemu psuć zabawę innym. Niestety stało się - głupi żart wywołał - nazwijmy to " nieadekwatna" reakcję aparatu państwowego http://wiadomosci.wp.pl/kat,,wid,9271213,prasaWiadomosc.html.
NIE O TAKE POLSKE WALCZYLIśMY w której strach puścić e-mile do znajomych - w przeciwieństwie np. do obywateli Kuby, którym widocznie dobrze na swojej wyspie. I niech tak zostanie - szczęśliwi Kubańczycy tam, my tu. Trzeba głosować, ale na kogo ? Jednym nie ufam, drugich się boję. Jedni kłamią w żywe oczy, drudzy nie mówią całej prawdy. Waldemar jak zwykle niewiele ma do powiedzenia. Szczytowym osiągnięciem Romana będzie pewnie ubranie nas wszystkich w drelichy :? Myślę sobie - od czasu jak nasza reprezentacja piłkarska, siatkarska, koszykarska ma trenera z zagranicy, idzie jej całkiem nieźle. Jesteśmy teraz w tej Unii, do pracy się jeździ tu i tam, może w ramach rewanżu zaimportować za te nasze 2 mln emigrantów 460 irlandczyków :| Będzie do czego wracać ...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

W nawiązaniu do poprzedniego postu - aktualny przybliżony wynik to 15:0, w tym 3 samobóje ;)

Wygląda na to, że doczekaliśmy sie nowego premiera http://wiadomosci.wp.pl/kat,84274,wid,9370348,wiadomosc.html B)

Proponuję przypomnieć sobie nazwiska jego poprzedników.

Nazbierało się "tego" trochę :) Co ciekawe ustępujący premier okazał się być bardzo średni jeśli chodzi o długość urzędowania.
Dzieląc (umownie) premierów na lewicę (kol. czerwony) i prawicę (kol. niebieski) oraz centrum (Mazowiecki i Pawlak) okazuje się, że różnice w długości sprawowaniu władzy skrajnych kolorów nie były dramatyczne.

Co oznacza, że w równym stopniu odpowiadają za naszą obecną lokalizację na drodze do "dobrobytu".

Aby dokładnie prześledzić ich dokonania proponuję poszperać w internecie. Do roku 1999 http://andpo.republika.pl/gosp.html.
I późniejszy okres :
http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/
http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/stopy/
http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/wynagrodzenie/
http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/handel/

Sięgając pamięcią to ja z najnowszej historii wydzielam takie okresy :
1. (oczywiście) Balcerowicza - z jednej strony ostatecznej katastrofy socjalistycznej gospodarki, z drugiej powracającej na sklepowe półki normalności
2. Entuzjazmu gospodarczego i względnej swobody gospodarczej - trwającego do 1997 r
3. Tzw. mrożenia gospodarki 1998 - 2002
4. Dreptania w miejscu, w oczekiwaniu na wejście do Unii
5. Konsumowania stymulujących gospodarczo efektów wejścia do unii (które zaraz się skończą :| )

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Skasowany
Wybory 2007

Przy okzaji porządków pozstanowiłem odgrzebać stary wątek :)

mike:od 1 stycznia mielismy zarabiac o 2% wiecej z tytułu obnizenia składki rentowej. Koszty pracy po stronie pracodawcy tez miały byc nizsze o 2% (projekt PIS) i co PO zdecydowała uchylić ten zapis, no bo i po co ludzie mają zarabiać więcej...

no i zarabiają :)
http://www.firma.egospodarka.pl/27796,Od-1-I-2008-r-kolejne-obnizenie-sk...

mike:Widziałem też list otwarty rektorów uczelni wyzszych, w którym chcą oni wprowadzenia czesciowo płatynych stódiów. Bardzo pozytywnie wypowiadał się o tym pomysle kandydat na przyszłego Ministra Edukacji

i nie płacą dalej

Ciekakawe czy PO odwazy sie to wprowadzic po tym jak głosowało na niego tylu studentów.... Jeszcze lepszy syf szykuje sie w dostepie do zawodów prawniczych. Tusk juz otrzymał list otwarty Krajowej Rady Adwokackiej, w którym domaga się ona przywrócenia naboru do tego "klanu" na starych zasadach - w domysle czytaj tylko nasze dzieci + ci co mają 50 000 zł na "darowiznę" na rzecz członków własciwej rady. Bo nie oszukujmy sie tak to własnie wczesniej było. Skonczyłem prawo i dobrze wiem o czym mówie. Mi nie udało sie niestety zdązyc z wpisem na liste przed wyrokiem TK uchylającym zapisy noweli PIS, ale wielu moich kupli dzieki tej PISowskiej ustawie nie siedzi na bezrobociu tylko pracuje jako adwokaci i radcowie.

zachęcam do zapoznaia sie sie wynikami ezgzaminów :)

Rekordowy wynik egzaminu na aplikacje korporacyjne
Pierwsze wyniki sobotniego egzaminu na aplikację korporacyjne wskazują, że egzamin zdało około 70 proc. kandydatów. Informacje z części komisji wskazują, że egzamin na aplikacje adwokacką zdało 76,9 proc. kandydatów, na radcowską 76,7 proc., na notarialną -74,5 proc., a na komorniczą 92,2 proc.
Jak poinformowała Rzeczpospolita, na aplikację adwokacką dostało się:

we Wrocławiu 181 osób (86 proc. – to najwyższy odsetek),
w Zielonej Górze – 61 (81 proc.),
Bielsku-Białej – 29 (78 proc.),
Kielcach – 58 (78 proc.),
Toruniu – 44 (72 proc.),
Szczecinie – 77 (71 proc.),
Radomiu – 25 (71 proc.),
Płocku – 32 (71 proc.),
Wałbrzychu – 39 (67 proc.),
Olsztynie – 43 (65 proc.),
Koszalinie – 20 (64 proc.),
Opolu – 24 (64 proc.),
Siedlcach – 21 (55 proc.).
Na aplikację radcowską najlepszy wynik także padł we Wrocławiu: w jednej z komisji zdało 178 na 216 kandydatów (82 proc.). W Rzeszowie test zaliczyło 182 osoby (80 proc.), w jednej z dwóch komisji Poznania 236 na 319 (74 proc.). W Zielonej Górze zdało 66 osób (73 proc.), Wałbrzychu – 77 (68 proc.), Koszalinie – 52 (62 proc.).

Z kolei w jednej z pięciu komisji egzaminujących chętnych na aplikację notarialną – w Gdańsku – sukces odniosło 146 zdających (73 proc.).

Warto zaznaczyć, że egzamin na aplikację notarialną zdały 1073 osoby. Aktualnie wszystkich notariuszy jest niespełna 2 tys.

Lech Borzemski, prezes Krajowej Rady Notarialnej, oświadczył dziennikarzom Rzeczpospolitej, że jest pod wrażeniem liczby osób, które pomyślnie zaliczyły egzamin na aplikację notarialną

mike
Wybory 2007

Panie Wespazjanie jezeli mysli Pan,ze wycofam sie z tego co wtedy napisałem jest pan w błedzie. Prosze zauwazyc date wpisu i zdania polityków na poruszone tematy.
I tak ad 1) czy zapomniał Pan pierwsze pomyły czołowych polityków PO, aby z powodu poczatku kryzysu wycofac sie z 2% obnizki składki rentowej i zawieśic wejście w zycie Pisowskiej ustway o obnizeniu podadtku dochodowego z dniem 1 stycznia 2009 do stawek 18 i 32%. Pamieta Pan pod jaka presja społeczną i protestami organizacji pracodawców nie doszło do tego posuniecia. W chwili wpisu sprawa była przedmiotem ostrej polemiki pomiedzy Rzadem a opozycja. Wygrał zdrowy rozsadek, moze dlatego teraz mamy mniesze skutki kryzysu.
Ad2) Panie Wespazjanie czy zapomnial Pan juz słynna rozpomowe Premiera Tuska z Panią minister edukacji po wpłynieciu do rzadu listu otwartego studentów wielu uniwersytetow zgłaszających stanowczy protes w sprawie pomyłu wprowadzenia czeciowych opłat za studia. Przecież to dopiero wtedy Premier zasugerował ze jest to zle rozwiazanie.
Ad3) Nowelizacja ustaw o adwokaturze, radcach prawnych i notariacie baaardzo mi sie podobaja. To zasługa obecnego i poprzedniego ministra sprawiedliwości. Jest ona mniej liberalna od ustawy PIS, ale tez stawia jasne i czytelne zasady egazminów, katalog ustaw do przygotowania, jasne zasady oceny. Obecny kształt ustawy jest wynikiem równiez wielu poprawek wniesionych w sejmie przez posłow opozycji, o co były potęzne pretensje ze strony korporacji. Tylko ze w 2007 roku (kiedy pisałrem post) pracowano głownie na propozycji naczelnych rad korporacyjnych, a tamte zapisy o egzaminach ustnych przed komisjami korporacyjnymi były bardzo niekorzystne. Chwała Bogu znikneły w dalszych pracach. Pan pewnie nigdy nie zdawał na aplikacje korporacyjne wedlug starych zasad wiec nie wie pan jak wycinano niechcianych kandydatów. bez wchodzenia w szczególy powiem tak, ze testy było zdac łatwo, a na ustnym dostawało sie pytania z tzw kulturówki w stylu -jakiego znanego autora z epoki X wystawa była rok temu prezentowana w małoznanej galerii Y w Krakowie. Dwa trzy takie pytanka i spokojnie stawiano dwa i dziekujemy. Pytania ukladali adwokaci rodzice ubiegających sie o wpis do aplikantów wiec reszte sobie mona dopowiedziec. Ponadto prosze zauwazyc obecne rozwiazania na egzamin wstepny to kalka rozwiazania Zbigniewa Ziobry z przed dwóch lat - ministerstwo sprawiedliwosci dopiero pracuje nad projektem ustawy o nowych zasadach egzaminów (egzamin I i II stopnia). polecam analize druków sejmowych. Dwa lata temu i rok temu tez zdała podobna ilosc osób. Mnie interesuje jak bedzie wygladał egzamin koncowy aplikacji. Tutaj mam powazne obawy. od trzech lat przymuje sie bardzo duzo osób na aplikacje. Mam wielu znajomych na aplikacjach - mówią ze brak jest patronów i panuje spychologia. Kazdy obawia sie tez egzaminu koncowego na nowych zasadach, gdyz sa głosy ze tu nastapi prawdziwa selekcja. Aplikacje bez egzaminu koncowego sa nic nie warte. Czas pokaze jak sie to rozwinie. Ja sam wybieram sie w kazdym badz razie w gudniu na egzamin adwokacki według nowych zasad wiec bede mial okazje osobiscie sie przekonac i porównac z egzaminem sedziowskim.

Skasowany
Wybory 2007

Absolutnie nie wymagam od pana zmiany zdania a tym bardziej reaktywując ten wątek nie oczekiwałem , że odwróci się pan od swojego obozu politycznego. Tak daleko moja wyobraźnia sięga ( choć bardzo poważne osoby mówiły ze w latach młodszych był pan bardzo aktywnym działaczem PSL więc jakaś nadzieja się tli:) ). Natomiast sprawa aplikacji przypomniała mi ten wątek a ponieważ zbliża się płowa kadencji postanowiłem go odświeżyć. Rzuciło mi się w o oczy , że obawy a jakich pan wspomniał zaraz po zwycięstwie PO nie sprawdziły się. Poza tym z uwagi na mój złośliwy charakter chciałem reanimować pana obecność na forum, ponieważ od czasu banicji ivones i małej aktywności pana i kolegi sobka nie mam wyrazistych i ciekawych oponentów w wątkach politycznych. Na koniec odnosząc się do zmieszczonego postu to mogę się zgodzić z częścią odpowiedzi na punk 3. Ja także dostrzegam wiele spraw do uporządkowania w tej materii . Najważniejsze jest jednak, ze sprawy wreszcie idą w dobrym kierunku. Natomiast , szczegóły stenogramy, druki, to dobre dla osób które mają coś do ukrycia lub chcą zamydlić obraz. Generalna zasada jest taka , za aktualną stację w kraju odpowiadają rządzący. Zarówno za złe jak i dobre zdarzenia. Wiec PO z dobrodziejstwem inwentarza trzeba przypisać obniżki podatków zmiany systemowe itp. jak również stacje związane z kryzysem gospodarczym. Niestety panowie przyjęli od czasu porażki retorykę SLD z okresu rządów pana partii. Co dobre to zasługa poprzedników co złe następców. Jest tylko mały szczegół. Jakoś wyborcy tylko nie mogli tego załapać :) POzdrawiam i do usłyszenia

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory 2007

Coś podobnego czytałem na gazeta.pl. Myślę że w PiSie jest teraz ostra jazda. Trwa walka JK o dominację w partii. Zobaczymy jak będzie po grudniowym zjeździe.
Moim skromnym zdaniem PiS za bardzo przesadza w swoim wizerunku partii jako monolitycznego bloku. Dlatego każde, nawet najdrobniejsze pęknięcie w postaci różnicy zdań widać gołym okiem.
Nie przewiduje rozpadu, raczej wyjście garstki posłów.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Aby uprzedzić szykany ze strony przeszłych, teraźniejszych i przyszłych premierów oświadczam, że mój poprzedni post to tylko niepoważny żart, wywołany zapewne przesileniem jesiennym ;z

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Adek
Obrazek użytkownika Adek
Wybory 2007

Post za postem :| opcja edytuj :) na przyszłość:)

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory 2007

460 tysięcy Irlandczyków to by było z jakieś 10% populacji wyspy! :) Jeżeli zgodzili by, to pierwszą rzeczą którą zrobię to otwarcie sklepu monopolowego! Wiem co mówię, spędziłem tam 2 lata. :)

A tak na poważnie, wybory zbliżają się i to wielkimi krokami. Warto pomyśleć, pójść do urny i zagłosować, jeżeli nie ma się jakiś ulubieńców, to przynajmniej na tak zwane "mniejsze zło".
Kiedyś miałem zupełnie inny stosunek do wyborów, to znaczy nie chodziłem i nie interesowałem się polityką. Po lekturze kilku książek doszło do mnie że wielu ludzi zginęło lub zgniło w obozach po to tylko żebym mógł zagłosować. A tak bardziej przyziemnie, to pamiętajcie że ci ludzie decydują o naszych podatkach.
Zachęcam do dyskusji. Głosuję/ nie głosuję, odpowiedź uzasadnij. :)

PS: Fajny pomysł z tą akcją. Reakcja Pana Premiera- typowa.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Wespazjan2
Wybory 2007

raczej zaglosuję na lewicę, prawicowe poglądy są mi obce i w zaden sposób się z nimi nie identyfikuję.
a zresztą polityka mało mnie interesuje...

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Adek napisał/a:
Post za postem :| opcja edytuj :) na przyszłość:)

dziękuje za poradę - w tym wypadku napisałem post i samokrytykę :) = szt.2

robottelepat napisał/a:
460 tysięcy Irlandczyków to by było z jakieś 10% populacji wyspy!

chodziło o 460 szt. irlandczyków - powinno wystarczyć ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

cfaniara
Wybory 2007

irytuja mnie plakaty pana dudzinskiego w calym miescie.. z checią zadalabym mu pytanie "co pan zrobil dla parczewa?" bo przykro mowic ale widac tu panska twarz tylko w czasie wyborow.. a odnoscnie tego glosuje/ nie glosuje to powiem ze pojde glosowac, chociazy dlatego by miec prawo krytykowac pozniejszych poslow..

Free Speech Is Like A Money, Some People Have Just A Lot Of More Of It Than Others..

BESTI@666
Obrazek użytkownika BESTI@666
Wybory 2007

W sumie kazdy powienien zaglosować, tylko teraz nasuwa się pytanie" Na kogo zaglosować?? kazda partia ma swój program, każda dazy do władzy, a ludzie są po to by im tę władze przybliżyć. Jesteśmy juz nużeni, zniesmaczeni rządzącymi, którzy miast martwić się dobrem kraju naszego, ludźmi, martwią sie o zasobnośc wlasnego portfela i ciepła posadkę na wygodnym stołeczku. Glosowac pójdę, ale nie wiem jescze na kogo, jak wybrać najmniejsze zło???

Człowiek "wykształcony"jest to człowiek zewsząd od istoty rzeczy oddzielony mgłą i chmurami cudzych pojęć, tak nieraz gęstymi, że ani jeden promień się nie przedrze.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wybory 2007

cfaniara napisał/a:
irytuja mnie plakaty pana dudzinskiego w calym miescie.. z checią zadalabym mu pytanie "co pan zrobil dla parczewa?"

Z tego co wiadomo (źródło niestety niezbyt obiektywne) pomógł przy uruchomieni gazociągu.
A ja mam pytanie, co inni kandydaci zrobili? Nie twierdzę, że nic, bo po prostu nie wiem. Zostało jeszcze kilka dni do wyborów. Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę, niech się z nami podzieli, bo z plakatu i kiełbaski przedwyborczej tego nie wyczytamy.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

dereck2
Wybory 2007

Z tego co wyczytałem to Tomasz Dudziński startował do wyborów z okręgu chełmskiego, więc może tam ccegoś "dokonał".
Do inwestycji gazociągowej sprytnie "podpiął" posła Pan Burmistrz (obydwoje PiS). Obecnie T. Dudziński jest szefem kampanii medialnej PiS i patrząc na jej rezultaty i efekty tak sobie myślę, że może to i dobrze, że nie robi nic dla Parczewa

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wybory 2007

Szkoda, że zdecydowana większość Polaków wybiera nie człowieka, lecz partię, głosując zazwyczaj na pierwszego na liście. W ten sposób do Sejmu trafia zbyt wielu ludzi nieodpowiednich - mało inteligentnych i nieuczciwych. Kiedy ktoś chce się czegoś dowiedzieć o kandydatach, najczęściej pyta "a z jakiej jest partii", a nie - "a kto to jest".
Dopóki będziemy głosować na bliżej nie znaną masę jaką jest niewątpliwie partia, a nie będziemy głosować na ludzi, których dobrze znamy, dopóty zawsze będziemy rozczarowani naszym wcześniejszym wyborem.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Burmistrz
Wybory 2007

dereck2 napisał/a:
Z tego co wyczytałem to Tomasz Dudziński startował do wyborów z okręgu chełmskiego, więc może tam ccegoś "dokonał".
Do inwestycji gazociągowej sprytnie "podpiął" posła Pan Burmistrz (obydwoje PiS). Obecnie T. Dudziński jest szefem kampanii medialnej PiS i patrząc na jej rezultaty i efekty tak sobie myślę, że może to i dobrze, że nie robi nic dla Parczewa

Gdzieś widziałem tutaj taki wątek- "co cię wkurza"- czy coś takiego...
Otóż wkurzają mnie takie wypowiedzi osób, które korzystając z pewnej anonimowości mogą pisać bzdury w sieci. Ale jeśli mogę mieć prawo odpowiedzieć to odpowiadam
1. Poseł Dudziński startuje z okręgu Chełmskiego- ponieważ Parczew JEST W OKRĘGU CHEŁMSKIM razem z Białą Podlaską, Chełmem i Zamościem /tak na marginesie jest to jeden z najgorszych okręgów w kraju do prowadzenia kampanii/
2. Całkowicie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że " Do inwestycji gazociągowej sprytnie " podpiął" posła Pan Burmistrz"- większej bzdury nie słyszałem. Możecie uważać, że z uwagi na osobistą znajomość czy poglądy mogę być nieobiektywny, ale najlepiej za mnie wypowiadali się pan Dariusz Brzozowski prezes EWE Polska, czy przedstawiciel pana Tadeusza Wrześniaka- właściciela huty, czy wreszcie pan dyrektor Skowron /ZPiUT z Opola/ na temat pomocy posła przy realizacji inwestycji.
3. Żaden z parlamentarzystów, oprócz posła Dudzińskiego w czasie mojej pracy nie interesował się naszym miastem, nie spotkałem się z pytaniami "w czym mogę pomóc", "co mogę ułatwić" itp. pomimo tego, że spotykałem się z co najmniej kilkoma z naszego okręgu. Ci posłowie przypominają sobie o Parczewie w momencie wyborów do parlamentu
4. Mam pytanie- sami sobie odpowiedzcie na nie - kto najlepiej może reprezentować interesy naszego miasta jeśli nie człowiek, który pochodzi stąd, tu się wychował, mieszkał tyle lat- czy uważacie, że zrobi to ktoś z Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca, Białej..????
5. Muszę powiedzieć, że czuję się GŁUPIO że muszę pisać te wszystkie rzeczy, które są dla mnie oczywiste, ale to chyba jest takie nasze parczewskie piekiełko- gnoić człowieka, który tyle osiągnął i awansował
6. 125 tys- tyle dostaliśmy z Ministerstwa Edukacji na remont szkół- wniosek pilotował poseł, 50 tys- z KG PSP dotacji na samochód strażacki- wniosek pilotował Dudziński, pomoc w uzyskaniu pożyczki z WFOŚ na termomodernizację szkół w sumie ok 1 200 tys. - bez pomocy posła ciężko by było nam to wywalczyć
Wiecie co...................? nie chce mi się gadać

Burmistrz
Wybory 2007

Jeszcze jedno dzisiaj /18 października/ o 18 w sali przy Urzędzie Miejskim będzie spotkanie z Posłem Dudzińskim, jeśli chcecie z nim osobiście porozmawiać- przyjdźcie

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory 2007

Czytam i widzę że większość narzekań rozbija się o problem okręgów jednomandatowych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednomandatowe_okr%C4%99gi_wyborcze

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wybory 2007

Ja poprostu chciałbym zeby politycy niewylyslali bajek. Zeby jesli cos powiedza staralis sie top wykonac, a nie jestem u wladzy no to luzik jest spoko ... Poprostu niechce suie wstydzic za swoj glos.
Dla mnie jest wszystko jedno czy osoba startuje z tej partji czy z inej aby soba reprezentowala Poziom kultury osobistej.
Przypomina mi sie film jak dobze pamietam "kłamca klamca" Co by sie stało gdyba Politycy musieli mowic prawde.

andyR
Wybory 2007

A ja poprzednio głosowałem na człowieka, nie partię, właśnie na Tomasza Dudzińskiego.
Ale patrząc na sposób prowadzenia kampanii wyborczej i słuchając jego ostatnich wypowiedzi, oraz ciągle słysząc kłamstwa z ust jego szefa, Kaczyńskiego - nie oddam ponownie głosu na posła Dudzińskiego.

Burmistrz
Wybory 2007

romanserwis napisał/a:
A ja poprzednio głosowałem na człowieka, nie partię, właśnie na Tomasza Dudzińskiego.
Ale patrząc na sposób prowadzenia kampanii wyborczej.....

Roman.... zapomnijmy na chwilę o partiach, stylach kampanii.. itp.. wg ciebie ktoś, kto pochodzi z innego miasta niż nasze, lepiej zadba o sprawy Parczewa..??? Nie bądź śmieszny... Rozumiem, że najwięcej na temat spraw Naszego Miasta mają do powiedzenia ci, którzy tutaj nie mieszkają.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wybory 2007

Burmistrz napisał/a:

Roman.... zapomnijmy na chwilę o partiach, stylach kampanii.. itp..

Czyli wg. Pana cel uświęca środki?
Bo ja też mam ten dylemat, z jednej strony widać że coś robi....ale z drugiej strony....ta cala kampania...nie jest do końca czysta.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Burmistrz
Wybory 2007

Bruttisima napisał/a:

Czyli wg. Pana cel uświęca środki?
Bo ja też mam ten dylemat, z jednej strony widać że coś robi....ale z drugiej strony....ta cala kampania...nie jest do końca czysta.

Szanowna Pani
Cel nie uświęca środków, nie za wszelką cenę należy dążyć do celu.
Ale jeśli mamy rozmawiać o rozwiązywaniu naszych problemów.. to przede wszystkim bądźmy realistami... To chyba Pani pytała się kto inny zrobił coś dla Naszego Miasta... i chyba nie doczekała się Pani odpowiedzi. Mówię, to co wiem i uważam za najbardziej racjonalne rozwiązanie dla Naszego Miasta, bez wzg. na to kto będzie rządził w kraju.. czerwoni, zieloni, czarni, czy różowi z błękitne kropki, dobrze by było byśmy w parlamencie mieli osobę, która pochodzi z Parczewa. Nie oszukujmy się, /z całym szacunkiem dla innych kandydatów/ tylko Dudziński ma szansę by być parlamentarzystą, a pozostali są traktowani jako przysłowiowe " zające" mające za zadanie dorzucić kilka głosów, albo odebrać startującym z innych ugrupowań.

Wespazjan2
Wybory 2007

Bruttisima napisał/a:

Bo ja też mam ten dylemat, z jednej strony widać że coś robi....ale z drugiej strony....ta cala kampania...nie jest do końca czysta.

I dlatego ja nie zaglosuję na pana Dudzińskiego, ani na nikogo innego z jedynej słusznej partii i proszę mi nie mieć tego za złe, gdyż sami pokazaliście jakcy jesteście naprawdę. Wstyd po prostu.

Edytowane. Administracja.

dereck2
Wybory 2007

Czekałem na reakcję Pana Burmistrza i nie zawiodłem się.
To co Pana Burmistrza tak wkurza, to codzienność kampanii medialnej PiS i posła Dudzińskiego. Wystarczy zmienić trochę fakty, nagiąć prawdę i już mamy fałszywy obraz sytuacji. Jaki procent wyborców wie że Parczew należy do okręgu chełmskiego. Jakoś nikt mojej wiadomości wcześniej nie sprostował. I już na bazie tej informacji nie wdając się w szczegóły (bo przeciętny polski wyborca nie wdaje się szczegóły trawiąc papkę przygotowywaną przez "specjalistów od mas" m.in. parczewskiego posła) można śmiało wysunąć wniosek że poseł "zdradził" swe rodzinne strony.
Tak samo wystarczy w spocie rzucić hasło "prywatyzacja szpitali" i przy założeniu, że większość rodaków kojarzy że prywatne to złe można tylko zacierać ręcę i na ludzkiej niewiedzy zbijać polityczny kapitał.

andyR
Wybory 2007

Burmistrz napisał/a:

romanserwis napisał/a:
A ja poprzednio głosowałem na człowieka, nie partię, właśnie na Tomasza Dudzińskiego.
Ale patrząc na sposób prowadzenia kampanii wyborczej.....

Roman.... zapomnijmy na chwilę o partiach, stylach kampanii.. itp.. wg ciebie ktoś, kto pochodzi z innego miasta niż nasze, lepiej zadba o sprawy Parczewa..??? Nie bądź śmieszny... Rozumiem, że najwięcej na temat spraw Naszego Miasta mają do powiedzenia ci, którzy tutaj nie mieszkają.

Paweł, zapomniałem o tym dwa lata temu. Ale teraz widzę, że Tomek za daleko zabrnął. Pełni ważną funkcję w partii, jest na samej górze. Nie można powiedzieć, że On jest tam z przypadku, bo wybrał taką partię aby wejść do parlamentu i robić coś dla naszego miasta. Czasami się zastanawiam, jak młody, wykształcony człowiek może mówić takie rzeczy, jak ostatnio oraz jak może nie widzieć zakłamania swojego szefa.
Nie podoba mi się to co robi PIS, uważam, że robi wiele złego dla Kraju i dlatego nie oddam swojego głosu na nikogo z tej partii, choćby to był mój znajomy i nie wiem jak duże miał zasługi.
Ja mieszkam w Parczewie na co dzień. Tomek już dawno stąd wyjechał i pewnie już nie wróci.
Nie podoba mi się również postępowanie innych kandydatów, tych którzy są obecnie w radzie miasta lub powiatu i kandydują do Parlamenu. Czyli co, już się im nie chce pracować dla dobra miasta tutaj na miejscu? Na nich również nie oddam swojego głosu. Podobnie na kogoś, kto zmienia partie w zależności od tego jakie ta ma notowania a na ulicy nie potrafi odpowiedzieć dzień dobry.

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Tak do pana Burmistrza:
Po 1 bardzo się cieszę że akurat pan a nie Mroczek wygrał wybory bo nareszcie coś się w mieście zmieni, pomimo tego iż nie nawidzę PiS, osobiście do pana nic nie mam ale "szefostwo" partii mówi samo za siebie, ale zawsze znajdzie się jeden sprawiedliwy.
Po 2 odnośnie posła Dudzińskiego to obrzydzenia do niego nabrałem po programie "Co z tą Polską" w którym wystąpił, mianowicie z jego ust padły słowa (mniej więcej dokładnie nie pamiętam) "Dziś dziś aby trafic do studia przeszedłem się mostem Poniatowskiego :-H (poprostu tekst żenada) wsiadłem w autobus i spytałem 2 młodych ludzi co sądzą o obecnej polityce a oni powiedzieli "że nareszcie politycy nie będą bezkarni" " Nie wiedziałem czy po tej wypowiedzi śmiac się czy płakac ale takich wierutnych kłamst to dawno nie słyszałem, przykładów kłamstw PiS-u i nadużywania władzy można przytoczyc bez liku... Rydzyk i prezydentowa (wyborców przecież się nie pozbędą) wszystkie afery rządowe, Kaczmarek, Marcinkiewicz, Ziobro, zbratanie się z Samoobrona i LPR...
A co do tego że poseł D. zrobił coś dla miasta to dla kogo innego ma robic? Przecież stąd pochodzi i tu powinien miec najwięcej zwolenników bo przecież głosuje się na "swoich" nie?
A skoro to on prowadzi kampanie medialna to chyba wszyscy widzimy spoty PiS...

andyR
Wybory 2007

Popieram Jarroda w 100%, w obu punktach. :)

Burmistrz
Wybory 2007

romanserwis napisał/a:

..Ale teraz widzę, że Tomek za daleko zabrnął......

Andrzejku.... wiesz.. to jest tak jak w filmach Lynch'a nie wszystkie rzeczy są takie na jakie wyglądają. Ale nie jestem tutaj od uprawiania polityki i agitowania. Mam chyba umysł wypaczony pod kątem ew. korzyści dla Naszego Miasta, musicie mi to wybaczyć...
Na koniec jedna sprawa: Wyobraźmy sobie- jeżeli poseł będzie pochodził z innego miasta niż nasze, a będzie np na rozmowie z szefami PAIiZu /tak jak ja miałem okazję trzy miesiące temu rozmawiać/ to jak myślicie... które miasto wskaże jako te, któremu warto się przyjrzeć pod kątem inwestycji?
pozdrawiam

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Ale mnie ten temat poruszył to jadę dalej...
Panie Burmistrzu a my tu rozmawiamy o korzyści dla Polski czy Parczewa? Bo odpowiedź jest prosta jak chcemy żeby kraj się rozwijał to PO...
2 lata temu to było obojętne czy głosujemy na PiS czy Po bo miała byc koalicja i co?
Kaczory kupiły głosy za stołki (Samoobrona), dotacje na Rydzyka(15 MLN z Unii) a dla Owsiaka tego delikatnie mówiąc "złego człowieka" nie było 1,4 MLN aby uczyc udzielania 1 pomocy w szkołach? No śmiech...
Po komisji śledczej w sprawie Rywina Ziobro wydawał mi się najlepszą osobą na stanowisko MS ale po akcjach z lekarzami i Blidą to poprostu porażka...
No gdzie to lekarza który nie stawia żadnego oporu wywlekac z auta rzucac na glebę i zakuwac trzymając go kolanem... A potem co? Brak dowodów...
Przecież wszyscy widzą że prokuratura jest kierowana od górnie przez partie, czemu Rydzyka nikt nie oskarżył a bezdomnego ścigali jak seryjnego morderce co ?
A także wizyta w Łodzi i "niespodziewana" fanka która ukazała prawdę na temat budowy... Strach z powodów komisji, wywlekanie brudów osób już nie należących do wrogich partii w ostatni tydzień przedwyborczy...
To prawda o tym że PiS chce się utrzymac przy władzy za wszelką cenę...
I kto tu pilnuje koryta panie Premierze?
Może coś źle zaobserwowałem w ciągu 2 lat i pan Burmistrza to sprostuje?

Burmistrz
Wybory 2007

Jarrod napisał/a:
A co do tego że poseł D. zrobił coś dla miasta to dla kogo innego ma robic? Przecież stąd pochodzi i tu powinien miec najwięcej zwolenników bo przecież głosuje się na "swoich" nie?

Jasne... zgadzam się - sami mówicie o tym co ja staram się przekazać... pochodzi stąd i dla Naszego Miasta pracuje i mam nadzieję, że będzie miał dalej okazję to czynić.

PS. a tak na marginesie tych walk przedwyborczych chcę o jednym powiedzieć, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Większość pieniędzy jakie dostają samorządy z UE są rozdzielane na poziomie Sejmiku Województwa. Pragnę przypomnieć, że tam rządzi koalicja- PiS-PO i to Dudziński był głównym motorem zawiązania tej koalicji. Niech i to będzie jakiś kolejny argument w dyskusji.
pozdrawiam

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Czyli żadnego sprostowania do mojej wypowiedzi?
Czyli zgadza się pan z tym co napisałem mam rozumiec?
Cieszy mnie to że poseł D. był zwolennikiem koalicji ale skoro był taki zwolennikiem to czemu we wszystkich wystąpieniach tak krytycznie podchodzi do PO? Czemu tak wyglądają spoty wyborcze skoro PO to najlepszy koalicjant?
Jest jedna prosta odpowiedź: góra trzyma władzę a reszta jest tylko marionetkami, jest ekspertem od marketingu więc wykonał swoją robotę i to bardzo dobrze, miał przekonac ludzi że PO to największe zło i to mu wyszło bardzo dobrze...
Ja się nie zagłębiam jaki on jest, szkoda że mnie nie ma w mieście bo miałbym z nim do pogadania, ale i tak jestem pewien że by kłamał w niektórych sprawach bo przecież "PARTIA KAŻE"...

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wybory 2007

Mnie zastanawia jedno. Pis się tak chwali dużym wzrostem gospodarczym przez te dwa lata. A więc proszę niech mi ktoś pokarze jakieś ustawy chociaż jedną albo projekt ustawy, który to spowodował. Jestem ekonomistą z rocznym doświadczeniem i to ja nawet wiem że to zasługa makroekonomii, krajów sąsiadujących i wejścia do unji.

Ale starsze społeczeństwo, które się na tym nie zna to jak o tym mówię to krzyczą na mnie mówią że się nie znam, a PIS cały czas mydli im oczy.

Co do nowego Burmistrza to od starczych osób słyszę złe rzeczy, ale nie wiem czy to plotki czy nie, więc ich nie przytoczę ale wiem jedno Pan Burmistrz jest otwartym człowiekiem dla wszystkich. Spotkałem się z nim osobiście i wiem co mówię. Wszystkich wysłucha.

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Co do wzrostu gospodarczego to dla nieświadomych on się nie pojawia ot tak... został zapoczątkowany jeszcze przed rządami PiS a to ze efekty widac gdy PiS jest u wladzy to szczesliwy zbieg okolicznosci...

Burmistrz
Wybory 2007

Jarrod napisał/a:
Czyli żadnego sprostowania do mojej wypowiedzi?
Czyli zgadza się pan z tym co napisałem mam rozumiec?...

Przepraszam ale nie czytam wypowiedzi i nie odpowiadam na nie pod kątem agitacji politycznej. Każdy ma taki poglądy jakie uważa sobie za najbardziej wygodne. Wszystko co tutaj piszę, piszę o problemie reprezentacji interesów Naszego Miasta w przyszłym parlamencie, a nie o to która partia ma lepszy program.
Przecież i tak wszyscy mówią, że już niedługo z Irlandii POlacy powrócą, wszyscy będą dobrze zarabiać i nie płacić podatków a przedsiębiorcom będzie żyło się jakby mieli pluton Chińczyków robiących za friko. Żyć nie umierać ;)

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Czuję delikatną nutkę ironii :)

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wybory 2007

Burmistrz napisał/a:
Przecież i tak wszyscy mówią, że już niedługo z Irlandii POlacy powrócą, wszyscy będą dobrze zarabiać i nie płacić podatków a przedsiębiorcom będzie żyło się jakby mieli pluton Chińczyków robiących za friko. Żyć nie umierać ;)

Każda partia chce czymś nakłonić ludzi na glosowanie na siebie.
Według mnie to jest bardzo wielki błąd tej partii ze takie hasła głosi ponieważ prędzej czy później za to odpowie. Na pewno w najbliższym czasie ludzie którzy wyjechali do pracy za granicę czy to do Irlandii czy Angli nie wrócą do Polski. Jeśli wrócą, to z tego względu że nie wytrzymają bez rodziny przyjaciół czy innych powodów a na pewno tym powodem nie będzie to że będzie lepiej !!!

Częściowo poprawione przez gruha: Kemiro zainstaluj sobie FireFoxa 2.0 tam sprawdza Ci błędy ort. bo aż koli w oczy twoja pisowania.

leszeks
Wybory 2007

Panie Burmistrzu! Chwali się, że jedyna zaletą jaką widzi Pan u posła Dudzińskiego jest ewentualna mozliwość pozyskania jego poparcia dla parczewskich inicjatyw :) Nie zapominajmy jednak czym są wybory i czym jest manadat posła. Wybieramy przedstawicieli ale poseł jest przede wszystkim przedstawicielem narodu a nie konkretnej grupy wyborców. Sprawując swój mandat ma sie kierować interesem Państwa i jego obywateli i nie jest ograniczany wolą wyborców swojego okręgu. Wybierajmy takich posłów którzy przyczynią się do rozwoju tego kraju jako całości. Prawdę mówiąc nie interesuje mnie czy Pan Dudziński wspiera sprawy parczewskie. Nie musiałby tego robić gdyby państwo bylo sprawnie rządzone. W państwie demokratycznym samorządy same sobie poradzą, bez zakulisowej pomocy. Przyklad PAiZ jest piękny, ale gdybyśmy mieli prawdziwą demokracje to wszystko zależałoby od projektów przygotowanych przez samorząd ( w tym Pana panie Burmistrzu). Fakt, że konieczna jest interwencja i pomoc posła niestety tylko świadczy albo o nienajlepszych warunkach jakie Parczew jest w stanie zaproponować inwestorom albo źle świadczy o PAiZ. Mam nadzieję, że mamy do czynienia z tą drugą mozliwością. Tak czy inaczej wybierzmy po prostu ludzi dla których liczy się interes Państwa. Odpychają mnie politycy, którzy mamia wyborców pomocą w ich lokalnych sprawach, oni nie sa od tego. Od tego mamy samorządowców.

post coitus animal omne triste est

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Za chwilę cisza wyborcza czas więc na podsumowania.

Po pierwsze jestem mile zaskoczony poziomem kampanii. Sądząc po dramaturgii rozwiązania sejmu, byłem przygotowany na najgorsze zagrania i zagrywki. Tymczasem za wyjątkiem "dowcipnych" spotów, jakoś obyło się bez teczek, aresztowań i nagłych wywrotów akcji.

Po drugie dla mnie przełomowym momentem była debata telewizyjna Tusk-Kaczyński. Wynikiem zajmę się później. Po obejrzeniu debaty stwierdziłem, że naprawdę lubię tych panów. Zaraz potem zapaliła mi się lampka kontrolna, bo przecież swego czasu sympatyczni wydawali się też Leszek B i M. - obaj dobrze zaczęli, Aleksander, a nawet Marian Krzaklewski, o WWF (Wałęsa - Wachowski - Falandysz) też warto wspomnieć - ku przestrodze. Pomyślałem cieplej o postaciach mało medialnych i mniej sympatycznych.

Głosować można "za" kimś lub (bardzo często) "przeciwko" komuś.

W tym pierwszym przypadku :
- jeśli akceptujesz dotychczasowy styl sprawowania władzy, tempo przemian społecznych i gospodarczych i masz pewność że sprawy idą w dobrym kierunku, pracujesz w administracji państwowej lub zamierzać podjąć taką pracę to zagłosuj na PiS
- jeśli nie obawiasz się ryzyka, masz wykształcenie lub zawód które uważasz za swoje atuty, jesteś gotowy n.p zmienić miejsce zamieszkania, zawód, założyć własną działalność gospodarczą, nie lubisz stać w kolejkach do urzędów i lekarzy oraz nie rażą Cię we władzach partii osoby zasłużone dla schładzania polskiej gospodarki to zagłosuj na PO
- jeśli uważasz że pieniądze z opieki socjalnej państwa przynoszą taka samą satysfakcję życiową jak pensja, a wysokość podatków wg. obecnej skali progresywnej nie jest dla Ciebie żadnym problemem - zagłosuj na lewicę. W szczególności jeśli zależy Ci "konkretnie" na podróżowaniu szybką koleją z Warszawy do Poznania wybierz LiD
- jeśli twoje dochody bezpośrednio lub pośrednio zależą od sytuacji w rolnictwie - to mieszkasz w Parczewie. I jeśli nie sztywniejesz na widok lidera tej partii - to zakreśl PSL.

Przechodząc do spraw lokalnych, jeśli głosujesz "przeciw" bo nie bardzo wiadomo na kogo, nie zmarnuj swego głosu zagłosuj na Tomka Dudzińskiego.

Możemy się nie zgadzać z tym co Tomek mówi . Jest jednak człowiekiem stąd. Biorąc po uwagę grupę dyskutantów tego wątku, jak pamiętam ok. 20% bawiło się (kiedyś) z nim na wspólnym sylwestrze. Nie zgodzę się z tezą, że poseł z Lubelszczyzny nie powinien faworyzować swego regionu. Nie zgodzę się bo dziwnym trafem wszystkie poważne inwestycje trafiają do Wrocławia, na Śląsk i w okolice Warszawy. Jak tak dalej pójdzie to ostatni zgasi światło ...
Oceniając jego występy telewizyjne, spróbujmy obejrzeć jakiś film video z własnym udziałem, to dopiero porażka ... Styl kampanii może kontrowersyjny, w innych obozach też wali po oczach socjotechnika. Obserwując sondaże nie można Tomkowi zarzucić nieskuteczności, gdyby jego szef nie poległ w czasie debaty, pierwsze miejsce murowane ...
Mając uwagi do partii i partyjniactwa wiem, że nie jest karierowiczem i pozerem. Z PiS-em związał się gdy nikt nie słyszał o tej partii, nie mówiąc o przejmowaniu przez nią władzy.
Głosując przeciw Kaczyńskim, również zagłosuj na Tomka. Bo kto wie może mając poparcie ludu kiedyś to on właśnie wygryzie ich z partyjnego stołka ... To oczywiście tylko moja fantazja :D.

Zapraszam do komentarzy wyników wyborów ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
Wybory 2007

Z całym szacunkiem Paluch, ale nie zgodzę się z Twoją argumentacją żeby głosować na T. Dudzińskiego tylko dlatego że jest "człowiekiem stąd".
Mimo wszystko reprezentuje pewną formację, która moim zdaniem (i nie tylko moim) nie ma pomysłu na rządzenie krajem i na Jego postać należy patrzeć także (a może przede wszystkim) przez pryzmat przynależności politycznej.
To że większość inwestycji skierowana jest ku zachodowi Polski i w okolice Warszawy to moim zdaniem efekt świadomości żyjących tam ludzi, którzy gotowi są do podejmowania wyzwań w gospodarce rynkowej przy minimalnej ingerencji państwa. Niestety nasza ściana wschodnia to głównie rolnicy i tzw. "zasiłkowy proletariat", który liczy ma mannę z nieba i który łatwo omamić obietnicami typu 3 miliony mieszkań. Wystarczy tylko spojrzeć na powyborczy rozkład głosów na wschodzie i zachodzie Polski aby utwierdzić się w tym przekonaniu.
Osobiście wolę posła z Radzynia czy Zamościa, który byłby reprezentantem opcji politycznej, która postrzega Polskę jako kraj otwarty, włączający się w nurt przemian europejskich itp itd. Bo jeżeli władza centralna będzie odpowiednia to i w regionie będzie ok.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Cisza trwa - ale w Parczewie chyba skończyli, więc czekając na wyniki, tytułem komentarza do poprzedniego postu (i nie tylko)

dereck2 napisał/a:
[Tomek Dudziński] .... reprezentuje pewną formację, która moim zdaniem (i nie tylko moim) nie ma pomysłu na rządzenie krajem

Cieszę się, że masz wyrobiony pogląd polityczny. Wiele osób w ogólnym zamieszaniu kampanii traci orientację, albo przywiązuje mniejsze wagę do przynależności partyjnej. Zresztą programy wyborcze sobie, a życie później sobie (obym się mylił). Dlatego warto doceniać ludzi którzy nie zaszkodzą, a jak będą mogli to pomogą.

dereck2 napisał/a:
To że większość inwestycji skierowana jest ku zachodowi Polski i w okolice Warszawy to moim zdaniem efekt świadomości żyjących tam ludzi, którzy gotowi są do podejmowania wyzwań w gospodarce rynkowej przy minimalnej ingerencji państwa.

No chyba sobie śląscy rzemieślnicy nie postawili fabryki opla, fiata, toyoty i jeszcze kolejnych 50.000 miejsc pracy z logo zachodnich koncernów. Oczywiście region ten ma korzystniejsze położenie geograficzne niż Lublin (w danym momencie). Po co nam państwo jak wszystko ma iść na żywioł. Potem jest lament że środowisko zdegradowane, brak rąk do pracy, problemy z transportem, ceny mieszkań jak Nowym Yorku.
No to trzeba walić tam kolejne miliardy na infrastrukturę, ochronę zdrowia i rekultywację środowiska. A w razie likwidacji fabryk bezrobocie strukturalne gotowe.

dereck2 napisał/a:
Niestety nasza ściana wschodnia to głównie rolnicy i tzw. "zasiłkowy proletariat", który liczy ma mannę z nieba i który łatwo omamić obietnicami

Niestety. Do roku 1997 jakoś to było. Potem rolnicy zapłacili największą cenę za schładzanie gospodarki. Kto nie zauważył - to przypomnę, że ceny żywności w skupie przez kilka lat nie rosły a spadały ! Natomiast ceny środków produkcji owszem rosły szybko - weźmy ropę, energię. Efekt - fenomen Andrzeja Lepera. Aktualnie marnotrawimy grube miliardy na tzw. dopłaty, które w skutek rozproszenia, dla większości rolników pełnią rolę pomocy socjalnej. Jakiejś aktywnej roli państwa w przemianach strukturalnych na wsi ja nie widziałem i nie widzę.

dereck2 napisał/a:
Osobiście wolę posła z Radzynia czy Zamościa, który byłby reprezentantem opcji politycznej, która postrzega Polskę jako kraj otwarty, włączający się w nurt przemian europejskich itp itd. Bo jeżeli władza centralna będzie odpowiednia to i w regionie będzie ok.

I tu się z całym szacunkiem Dereck nie zgadzam. Na świecie i w Polsce roi się do różnych lobby. Nie chodzi tu o kumoterstwo. Ale o takie sprawy jak : dostęp do informacji, poziom zaufania i znajomości problemów lokalnych, lokalny patriotyzm, wreszcie patrzenie na ręce urzędnikom ze Warszawy i Lublina którzy mogą, ale nie muszą ...
Był już taki przypadek, że na parczewskiego posła głosowano w okolicy, tylko jakoś w Parczewie słabo. Można powiedzieć, że wybrał go Radzyń ;)
Pracowałem przez kilka lat w Lubartowie. Niby tacy sami ludzie, a jakoś całkiem inaczej myślą, o sobie i swoim mieście. Chyba się zaraziłem :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

No i wygraliśmy !! :D
PO górą, no to będzie EURO 2012 :D

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Wybory 2007

21 październiak przejdzie do hitorii jako KONIEC IV RP !!!
I zobaczymy co ztego wyniknie :)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wybory 2007

Oj tam Kaczki zaraz tutaj zmienią wyniki wyborów :-)

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Wybory 2007

Ziobro zamknie szefa PKW :D

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wybory 2007

Paluch napisał/a:
Zapraszam do komentarzy wyników wyborów ...

Ja osobiście mam wrażenie, że większość zagłosowała przeciwko PiS a nie za PO.
Co z tego wyniknie? Czas pokaże. Chyba jeszcze za wcześnie na komentarze.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory 2007

Wynik zaskakujący. Zwolennikom PO radzę jednak ostudzić entuzjazm, a to ze względu na coś takiego jak veto Prezydenta.
Zobaczymy jaką koalicję zmontuje PO. Wydaje mi się że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest koalicja z PSL-em i jakaś forma współpracy z LiD-em.
Nie bez znaczenia jest "efekt grawitacyjny" największego obecnie ugrupowania. Czy przyciągnie on posłów, ilu i z jakich ugrupowań?
Jeżeli chodzi o "transfery" to przed wyborami było widać sporo ruchu, a wtedy sytuacja nie wydawała się w żaden sposób jednoznaczna, mimo to wydaje mi się że na rozłam w PiS nie ma co liczyć. Wódz nie pozwoli.
A propos wodzów, jestem ciekaw gdzie spadną głowy. Pomijam, z oczywistych względów, SO i LPR , ale ciekawi mnie na przykład LiD. Liderów tam od groma, a wynik każe szukać kozłów ofiarnych.

To mój komentarz, niespełna 24 godziny po wyborach. Pierwszą część zadania wypełniłem oddając wczoraj głos. Teraz pozostaje mi patrzeć rządzącym na ręce przez, mam nadzieję, następne 4 lata.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

Pamiętając wydarzenia z przed 2 lat (epizod z niedoszłą PoPis-ową koalicją), zaczekam z ostateczną oceną wyników na powstanie i skład nowego rządu. Szykuję już haki na jedną Panią kręcącą się blisko Donalda :)

Ogólnie analizując nowy układ na szachownicy wydaje się, że jest w chwili obecnej zbliżony do optymalnego - z języczkiem u wagi w postaci PSL lub LiD i miejmy nadzieję odpowiedzialną kontrolą prezydenta.

Z całą pewnością najgorszy wynik wyborczy w historii miała PKW. Na jej przykładzie widać jak działa centralna administracja państwowa, sowicie opłacana i produkująca nieżyciowe i spychologiczne przepisy - w razie czego wszyscy są winni : obywatele, podatnicy, samorządy, NFZ, kierowcy, deweloperzy, Trybunał Konstytucyjny - tylko nie ONO. Tu nowy rząd ma wiele do zrobienia, wszak w TYCH gabinetach CISZA WYBORCZA CIąGLE TRWA I NIE WIADOMO KIEDY SIę SKOńCZY :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory 2007

A w naszym okręgu wysokie zwycięstwo PiS i dobry wynik PSL
Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 3 922 1,1%
KW LPR 7 371 2,1%
KW Samoobrona RP 11 603 3,3%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci 36 917 10,5%
Komitet Wyborczy PSL 68 114 19,4%
KW Platforma Obywatelska RP 84 691 24,1%
KW Prawo i Sprawiedliwość 138 882 39,5%

Razem ważnych głosów 351 500 100,0%

Najwięcej głosów w okręgu zdobył DUDZIŃSKI Tomasz Mirosław 21 692.
Wypada pogratulować B)

Kompletne wyniki http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/pliki/DOKUMENTY/obwieszczenia/Obwieszczenie_PKW_do_Sejmu_RP.pdf

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.