prezydent

326 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
prezydent

Pozwólcie że Wam pobłogosławię:

Kwach z Wami !

Zablokowany
prezydent

Witam!
Dzięki Cynamon!

http://www.parafia.turek.pl/portal/images/stories/papiez/jp2/papiez_jp2_...

błogosławię: w imię ojca i syna i ducha- tego świętego.

pzdro gan

dereck2
prezydent

Wszyscy szanowni kandydaci jak ognia się boją słowa prywatyzacja.
No bo przeciaż to źle się kojarzy.
A przecież fakty są takie, ze prywatyzacja służby zdrowia trwa od kilku lat. Samorządy, które mają piecze nad szpitalami szukają różnych rozwiązań, w tym i takich jak sprywatyzowanie placówki. Szpitalami w Jędrzejiowie czy Świeciu od kilku lat zarządzają prywatne spółki.
Częśc taboru pogotowia ratunkowego jest prywatna, nie mówiąc już o usługach stomatologicznych, gdzie chyba najszybciej przywyklismy do sytuacji w której za solidną usługę dentystyczną trzeba zapłacić.
Więc zamiast wciskać kit społeczeństwu nasi drodzy kandydaci mogliby wytłumaczyć na czym polega prywatyzacja i dlaczego w okreslonych przypadkach i w pewnym zakresie rozwiązuje problemy w słuzbie zdrowia.

dereck2
prezydent

No to było miło - litr na czterech, trzech nie piło;)

robot
Obrazek użytkownika robot
prezydent

Bo prywatyzacja to słowo kojarzące się zdecydowanie źle i trudno się dziwić biorąc pod uwagę kilka ekscesów prywatyzacyjnych z lat 90-tych.
Dodaj do tego "służbę" zdrowia i masz już minę, której nie rozbroisz, najwyżej zdetonujesz.

Zastanawia mnie skąd to się bierze u ludzi, przekonanie że prywatne szpitale, przychodnie i praktyki lekarskie są nie do przyjęcia przez większą część społeczeństwa. Typowa "argumentacja" odnosi się jak zwykle do propagandowych wizji w stylu "bo biedni będą umierać pod płotem" i takie tam bzdety.
To śmieszne, w sytuacji gdy większość i tak wybiera wizyty prywatne, bo w przypadku państwowych wizyt, bardziej prawdopodobna jest chyba śmierć ze starości niż możliwość umówienia się na badanie w sensownym terminie.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
prezydent

Tak tak, Komorowski w ramach odpolitycznienia mediów powolal do KRRiT Lufta i Dworaka, dwóch z PO.

Niech żyje bezstronność Prezydenta ! Niech żyją wolne media ! hehe

dereck2
prezydent

Na to kłębowisko PiSowców i LPR-owców co przyspawali swoje dupska do TVPowskich stołków dwóch z PO do KRRiT to i tak dziwnie mało.

andyR
prezydent

Trzeba by tu wyjaśnić, dla tych, co nie widzieli pierwotnego tytułu wątku, że tytuł na początku brzmiał: "prezydent - debil", czy jakoś tak. Moja odpowiedź odnosiła się właśnie do tego tytułu i do treści w zestawieniu z tytułem.

Pan z cynamonu
prezydent

No tak, tylko nie nazywajmy zastępowaniem polityków z PIS politykami z PO ODPOLITYCZNIANIEM MEDIÓW ! Bo to już zakrawa o hiPOkryzję !

Pan z cynamonu
prezydent

Mi też się Gan ta prowokacja nie podobała. Nie lubię rozmawiać w rynsztoku nawet gdy schodzimy tam na kilka chwil. Nie ma co się naigrywać. Bądźmy poważni. A więc teraz,bez ironii zaagituję mojego kandydata.

Janusz Korwin Mikke na Króla !

Choć decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem.Czekam na kampanię.

dereck2
prezydent

Jakoś do tej pory nie wypowiadałeś się na temat mediów jak Pospieszalski odwalał szopki. Wtedy wszystko było cacy???.
Teraz raptem wielkie halo.
Upolitycznienie mediów trwa od lat i PO nic w tej materii nie zmieni bo TVP jest największą tubą propagandową.
No ale u nas jeszcze luzik, gorzej mają włosi z Panem Berlusconim, który skupia w swoim ręku ok. 90 % telewizji

Pan z cynamonu
prezydent

Co mnie obchodzi Pospieszalski i przeszłość. Teraz PO ma władzę. Komorowski uPOlitycznia media i tyle, generalnie nic się nie zmienia !

To juz stara gierka PO. Kiedy robią jakąś rozgrywkę, nie do końca uczciwa. Kiedy wycofuja sie z obietnic, na pierwszy plan wystawiają Palikota. A Komorowski za kotarą wyrzucenia pajacyka z partii, spokojnie obsadza swoich ludzi w KRRiT.

Zablokowany
prezydent

Witam!
Czyżby monarchia i niebieska krew w XXI- wieku były aktualne?

pzdro gan

dereck2
prezydent

Jeżeli liczyłeś na zmiany to gratuluję naiwności. A co do mediów to teraz najgorętszymi krytykami poczynań medialnych PO są wyznawcy PiSu, kiedy to za rządów tej partii nastapiło upolitycznienie mediów na niespotykaną dotąd skalę.
Wyłazi teraz moralność Kalego.

arkus
prezydent

Moim zdaniem, PO, PSL, PiS, SLD nie chcą poważnie rozmawiać o prywatyzacji służby zdowia. Dlatego nie wiadomo o co w niej chodzi. Praktycznie dyskusja o słuzbie zdrowia stała się kartą polityczną.
Trzeba też pamiętać, że prywatyzacja dotyczy również osób tam pracujących a nie tylko "biednych pacjentów". No i doszliśmy w końcu do pewnej hipokryzję społecznej, gdzie służba zdrowia raczej nam nie służy, ale my jej tak, i to za własne pieniądze.
A skoro jestem przy pieniądzach to ciekawe, kto będzie właścicielem mojej składki zdrowotnej po prywatyzacji służby zdrowia ?
Mi wychodzi, że skoro pieniądze są moje, prywatne i szpital jest prywatny, to mogę prywatnie zdecydować, który szpital te pieniądze otrzyma za usługę, i tylko za usługę. Ale w socjalizmie chyba to nie przejdzie.

A jak komuś jeszcze coś dolega, to prywatnie polecam śmiechoterapię.

http://www.youtube.com/watch?v=9ZJeuNTs25k
http://www.youtube.com/watch?v=JHTFpQTjwZ0

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Pan z cynamonu
prezydent

Jeżeli liczyłeś na zmiany to gratuluję naiwności.

To przynajmniej w jednym się zgadzamy. Pierwsza obietnica Prezydenta, niedotrzymana.

arkus
prezydent

Pan z cynamonu napisał/a:

Janusz Korwin Mikke na Króla !

Choć decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem.Czekam na kampanię.

No to się zastanów, bo na króla to już wcześniej kogoś proponowali.:)
http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/02/list-otwarty-w-sprawie-intronizacji-jezusa-chrystusa-na-krola-polski/

Ja wolałbym Ziobrę zamiast Kaczyńskiego. Czasami się zastanawiam, dlaczego ciągle tych starców do koryta przystawiają ? Może żeby było po staremu ? Co wy na to ?
Mojżesz chodził po pustyni 40 lat ze swoim ludem, aby starsze pokolenie wymarło. Po tym okresie osiadł i z młodymi założył nowoczesne państwo, jak na uwczesne czasy.
My 20 lat mam już za sobą.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Zablokowany
prezydent

Witam!
Szkoda- mamy tu polityczne przepychanki i walkę bardziej na linki niż na słowa.

a propos prywatyzacji służby zdrowia to chyba wiadomo o co chodzi.
kiedyś z centralnego budżetu była finansowana służba zdrowia i było ok.; potem sformowano nieszczęsne nfz-ty i tu zaczął się dramat; potem odpowiedzialność zrzucono na nieprzygotowane na to samorządy- które to ani nie miały pojęcia ile i jak angażować się w finansowanie szpitali i przychodni.
I jest teraz możliwość iż ten obowiązek z samorządów przejmą prywatne (w domyśle bardziej profesjonalne podmioty).

pzdro gan

dereck2
prezydent

Cieszę sie ze dotrzymał jednej obietnicy, ze wygrał wybory i społeczenstwonie bedzie musiało byc pod rządami drugiego z braci

Pan z cynamonu
prezydent

J.K.M jest ok. Uważam za niezbędną zmianę w prawie i sądownictwie.To jest podstawa aby wrócił porządek.To jest wybitny człowiek który od dziesiątków lat ma te same poglądy.

Kaczor też jest ok,choć diametralnie inny kierunek rządów niż JKM. Dla mnie wiek nie jest kryterium wyboru. Gdyby startował np.prof Wolniewicz dostałby mój głos. Patrzę na inne rzeczy przy wyborze polityków.

dereck2
prezydent

Oczywiscie nie bedzie musiało

Zablokowany
prezydent

Witam!
ja zawsze promuję zmianę ordynacji wyborczej.
Aby można by zasiać w korze mózgowej innych ludzi.
I mógłby mieć szansą nie pierwszy z listy, ale może człowiek.
Ktoś może mi zarzucić iż przecież prezydenta wybieramy w wyborach bezpośrednich- tak oczywiście ale wcześniej aby był rozpoznawalny w mediach i w polityce, był na liście partyjnej.
I stąd się biorą politycy; nie po studiach politologicznych, nie z zamiłowania \; tylko -pierwsi z listy.

pzdro gan

Pan z cynamonu
prezydent
Pan z cynamonu
prezydent

Cieszę sie ze dotrzymał jednej obietnicy, ze wygrał wybory i społeczenstwonie bedzie musiało byc pod rządami drugiego z braci

Nie wiadomo czy dotrzymał. Kaczor może jeszcze zostać Premierem.

dereck2
prezydent

Może nie dojdzie do takiego nieszczęścia