Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dziękuję za zainteresowanie stroną. Przygotowuję teraz pozostałe panoramy, które sukcesywnie będą poszarzały wycieczkę.

Co do fotek Norberta, to nr dwa całkiem fajne. Trójka prawie pod akt podchodzi - nic dziwnego że ci nie starczyło uwagi na wyprostowanie horyzontu ;)

Gan jeśli tak bardzo nurtuje cię faktyczna lub pozorna sprzeczność pomiędzy sztuką a techniką to załóż oddzielny wątek. Tutaj tradycyjnie pokazujemy zdjęcia + komentarze dotyczące konkretnych prac. Jeszcze trochę a będziesz miał przymusową przerwę w pisaniu i to niekoniecznie ja ci ją załatwię :@

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

lolek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

http://www.facebook.com/pages/Photography-Kamil-Groszek/138872459495212

hmm coś ciekawego z naszych okolic? warto sprawdzić

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
Litości z tym statywem, w taki upał ciągnąć ze sobą cholerstwo, nie ma mowy. ;)

:D ... zależy co chcemy fotografować i w jakim formacie będą odbitki. Czasem bez statywu ani rusz :( . Do makro nada się nawet niewielki "letki" statyw np. http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/6760 - udźwig max. zaawansowany kompakt, a nawet korpus D50 + standardowy obiektyw :) .

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Fajne, chociaż pasowałoby mi bardziej bez gałązek na pierwszym planie

Zrzędzisz jakbyś czekał na kuriera ze sprzętem ;)

Panoramka jeszcze jesienna, ale może już niedługo będą nowsze ...

Większa wersja :
http://www.foto-klub.pl/paluch/siemien_pan_2.jpg

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tak więc wrzucam dla odświeżenia wątku od zbędnych dysput :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

hmm, fajne fotki - zwłaszcza te zimowe. Witam i zapraszam do publikacji także na forum B)

ps. przerobiłem link do FB na aktywny

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

stylizacja na lata 60'te ? :) ciekawie wyszło

Paluch napisał(a):
Co do fotek Norberta, to nr dwa całkiem fajne. Trójka prawie pod akt podchodzi - nic dziwnego że ci nie starczyło uwagi na wyprostowanie horyzontu ;)

mam czasami tendencje do świadomego przechylania horyzontu ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert napisał/a:
Witam was.
Na początek coś z niedawnego pokazu kaskaderów na naszym stadionie:

Również witamy.Początek bardzo udany. Czy można poznać "konfig" sprzętowy ? A po dobrym początku oczywiście prosimy o więcej B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Nie boisz się wrzucać tutaj takich fotek? :P

Koledzy jurorzy będą wyrozumiali - zima jest, wszędzie śnieg, trzeba łapać w kadr wszystko co się "rusza" ;)

... aby do wiosny :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No hmm nie mam jak poniektórzy super sprzętu,zdjęcia robione aparatem Canon SX100 IS
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/039e26b91b487cd6.html
http://casthor.fotosik.pl/albumy/497387.html
http://casthor.fotosik.pl/albumy/497442.html

Żeby poczuć morski klimat :) Pozdrowienia 4 @ll

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

CasThor napisał/a:
No hmm nie mam jak poniektórzy super sprzętu,zdjęcia robione aparatem Canon SX100 IS

Wychodzę z założenia, ze najważniejsza jest umiejętność dostrzegania pewnych rzeczy, zjawisk, ludzi a nie jakość sprzętu który się posiada. Oczywiscie dobry aparat robi dobre jakościowo zdjęcia ale co komuś po jakości skoro nie potrafi patrzeć?

Muszę przyznać, ze ta fregata? ( nie znam się) no żaglowiec, robi wrażenie.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch, piękna fota!!!

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam statyw, takie byle co ale do moich potrzeb wystarcza.
Nie jest ciężki jednak nie chce mi sie go wszędzie ze`sobą zabierać.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No Panowie na waszych fotkach widać prawdziwy zapał twórczy B) Xandrowi do szczęścia zabrakło jakiegoś monopodu, bo rozmazane okna zdradzają długi czas naświetlania rzędu 1/15 s lub dłużej.

To ja może też coś z zakresu efektów specjalnych.
W ramach kolejnych eksperymentów z tworzeniem panoram 360st, przyszedł czas na ... reporterkę. Oczywiście wrażenie uchwycenia chwili to tylko złudzenie, w sumie obraz zawiera to co działo się w ciągu 5-15 s potrzebnych na obrót z odpowiednio umocowanym aparatem, ale efekt jest fajny i pozwala dużo lepiej i mniej wybiórczo (bardziej indywidualnie) zorientować się w rejestrowanym wydarzeniu :)
Panoramy powstały oczywiście w Parczewie 3 czerwca podczas procesji Bożego Ciała. Proponuję zacząć od nr.1 aby poznać możliwości sterowania pokazem (myszą lub kursorami).

http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_1.swf
http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_2.swf
http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_3.swf
http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_4.swf
http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_5.swf

I jeszcze kilka fotek, wykonanych "ciekawym" obiektywem

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Również witamy.Początek bardzo udany. Czy można poznać "konfig" sprzętowy ? A po dobrym początku oczywiście prosimy o więcej B)

Dzięki, a sprzęt nie jest wielki, zwykła kompaktówka Panasonic FS7 wiec tak pstrykam troche ;) ale kasa sie odkłada na coś mocniejszego...

"Aparat jest moim okiem"

i jeden zabytkowy Władimirzec

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
Rosenfield, Kepih argumenty wasze jak najbardziej słuszne- fotografia- aby coś przekazać; bez techniki może być nieskuteczna.
Chodzi mi o to aby nie zatracać się w technice a przekazywać swoje dzieła innym i cieszyć się tym że inni ludzie mogą zobaczyć to co autor chce przekazać - ale to może będzie w innym wątku- tu tylko technika.

pzdro gan

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widok z zamku w Reszlu

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

orange
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Góraszka 2008


PZL 101-Gawron, Samolocik rolniczy


Extra 300 wyczynowy samolot akrobacyjny skonstruowany w Niemczech; za sterami wielokrotny Mistrz Polski – Robert Kowalik.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo fajnie jak już Ci mówiłem te panoramki. I niezła ta szesnastka... :D

Lonkaa
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam wszystkich :)
Po długim namyśle i ja postanowiłam zaprezentować kilka swoich prac na tym portalu. Moje umiejętności być może nie zachwycają (sprzęt- Fujifilm Finepix S5500 zapewne również), ale wciąż się uczę. Zamierzam wystartować w konkursie fotograficznym organizowanym dla uczniów parczewskich szkół. Z jakim skutkiem- okaże się juz niedługo :)
Modelują mi najczęściej moi znajomi, choć uwielbiam robić zdjęcia przypadkowym ludziom na ulicy.
Na dobry (?) początek:

... a teraz czekam na bicie :D

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Modelka Asia ----> POLSKA Gooooooooola !!!!!!!!

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mnie tez bardzo podoba się taka fotografia.
Ciekawe natomiast jest 4 ujecie (czwarty link)- obracając do momentu gdzie w tle widać kino i robiąc zbliżenie, zauważyłam, ze pani z niebieską torebka ma "klona" :D

Pan z cynamonu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Lonkaa- ja nie specjalista ale bardzo mi sie podobaja zamieszczone przez Ciebie zdjecia,czekam niecierpliwie na wiecej.Posiadam profesjonalny aparat ale nie umiem robic zdjec, a bardzo bym chcial.Wszystkie fotografie uwaznie sledze i dlugo sie im przygladam ale najbardziej upodobalem sobie zdjecia Palucha i Xandera.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam pytanko, nie mam wogóle doświadczenia z fotografią i tak mnie jedna sprawa zaciekawiła, jak wykonać fote np: jedno drzewo blisko aparatu a drugie daleko i oba ostre, na czym to polega ?? Może macie takie fotki.. z chęcią zobaczę :)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne foto ... na jakim ISO robine ??

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Lonkaa
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dziękuję za miłe słowa :) W takim razie zamieszczam jeszcze kilka moich prac.
Krótka fotorelacja z tegorocznych pokazów w Dęblinie:

+ dwie moje ulubione modelki- Marta i Ola:

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

milypl napisał/a:
Mam pytanko, nie mam wogóle doświadczenia z fotografią i tak mnie jedna sprawa zaciekawiła, jak wykonać fote np: jedno drzewo blisko aparatu a drugie daleko i oba ostre, na czym to polega ?? Może macie takie fotki.. z chęcią zobaczę :)

Mógłbyś pokazać jakiś przykład ?

Albo przysłonę na maxa, albo montaż :P

Jeżeli stoisz daleko od drzew, to żaden problem. Ale jak blisko to tylko wyżej wymienione metody - mogę się mylić, ale innych nie znam...

PS. Zróbcie dział "fotografia" :P Skoro są "filmy", "gry", "muzyka" itp.. to jeden więcej nie zaszkodzi ;)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Hehehehe wpadka :P A może to bliźniaczki? :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:

... :o no dobre jest ! (i pewnie bez statywu ;) )

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzę że wątek się odradza, wiec wrzucę coś od siebie :)

Jarmark Jagielloński 2010:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Ps. Lonkaa rób odstępy między fotkami, będą lepiej wyglądać.

Zrobione. Też myślę że tak będzie jeszcze lepiej dla fotek. Moderator.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dhante napisał/a:
Albo przysłonę na maxa, albo montaż :P
Jeżeli stoisz daleko od drzew, to żaden problem. Ale jak blisko to tylko wyżej wymienione metody ...

Dodam tylko, że posiadacze kompaktów są w lepszej sytuacji od użytkowników lustrzanek - bo maja mniejsze matryce i związaną z tym większą głębię ostrości.
A i jeszcze ciekawostka - zwłaszcza w makrofotografii - stosuje się elastyczne mocowania obiektywów, skrzywienie obiektywu powoduje, że obszar ostrości przebiega "ukośnie" - pozwala więc zobrazować (jednocześnie) ostro obiekty w (bardzo) różnej odległości od obiektywu.

Dhante napisał/a:
PS. Zróbcie dział "fotografia" :P Skoro są "filmy", "gry", "muzyka" itp.. to jeden więcej nie zaszkodzi ;)

Popieram :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

luuka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zauważyłem wątek więc dodaje coś od siebie:) Zdjęcia robione wczoraj przy pięknej pogodzie:)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

... :o no dobre jest ! (i pewnie bez statywu ;) )

Dokładnie :P

Dhante napisał/a:
Zróbcie dział "fotografia"

Jak najbardziej jestem za.

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A u mnie trochę folkloru.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bzyszek napisał/a:
Fajne foto ... na jakim ISO robine ??

Ziarno to efekt z programu graficznego - oryginał wydawał się zbyt płaski B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert napisał/a:
... sprzęt nie jest wielki, zwykła kompaktówka Panasonic FS7 wiec tak pstrykam troche ;)

Zadziwiasz mnie jeszcze bardziej. Takie zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych to spory wyczyn. Wprawdzie aparat ma stabilizację matrycy i dosyć szybki tryb seryjny, jeszcze 1-2 lata temu funkcje w ogóle niespotykane w kompaktach, ale autofokus oparty na pomiarze kontrastu raczej nie radzi sobie w tematach sportowych i to w półmroku :o
A deser okazał się jeszcze bardziej smakowity, szczególnie "oko".

Lonkaa napisał/a:
... a teraz czekam na bicie :D

Tak się przyjęło, że komentarz jest wyrazem zainteresowania. Więc staramy się coś tam napisać o zdjęciach. Proponuję nie brać ew. krytyk całkiem serio :)
Pierwsza fotka niby wbrew wszelkim zasadom portretowania, a mi się podoba. Kwiatek (stokrotka) w dłoni rozwala i powala, mała dziewczynka, lato, dzieciństwo, mnóstwo pozytywnych skojarzeń.
Wyróżniłbym szczególnie jeszcze trzecią fotkę. Oczy zamknięte, oczy otwarte, tak jak w poprzednio opisywanej fotce ciekawa symbolika i estetyczne wykonanie.
Trochę się uczepię łódki. Po samolotach widać ze rozumiesz znaczenie kadrowania. I tutaj coś z kadrowaniem ja bym poprawił. 3 cm na dole mniej, 3 cm na górze więcej, lina leci do rogu ... Ale to twoja fotka, ty tu rządzisz B)
Fajne upatrzone słoneczko. Trochę słabsze technicznie i pod względem wyrazu ostatnie dwa. Za to modelki fajowe. Xander weź telefon na PW ;)

Pan z cynamonu napisał/a:
Posiadam profesjonalny aparat ale nie umiem robić zdjeć, a bardzo bym chcial.

Piszę poważnie. Trzeba przeczytać instrukcję obsługi. Ustawić, pstryknąć, zobaczyć co wyszło. W czasach cyfry wszystko dzieje się szybko i dużo prościej niż z wykorzystaniem kliszy. Jak coś nie wychodzi to znaczy że niedoczytane. Itd. Można też kupić coś mniejszego,lżejszego i łatwiejszego w obsłudze, a jak widać po zamieszczonych zdjęciach "małe" może coraz więcej :)

Bardzo miło jest też znowu powitać Kepih-a. Wygląda na to, że fotografowaliśmy na tej samej imprezie. Ja straszyłem ludzi monopodem, bo mi się panoram "zachciało" :D
http://www.wirtualnyparczew.pl/forum/jarmark/jarmark2010.swf

Sterowanie jak zwykle myszą. Strzałki to linki do innej lokalizacji na festynie.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

luuka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

fotki robione zwykłą cyfrówka więc za dużo oczekiwać nie można ale cóż:)

Liczę na konstruktywną krytyke")

cfaniara
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Co do tego zachodu słonca co powyzej, to powiem Wam a raczej pochwale sie, ze ode mnie z okna pokoju (a mieszkam na Kolejowej, pokój mam od zachodniej strony) sa piekne widoki na łaki, rzeke a wieczorami przede wszystkim na zachod slonca. Co wieczor cały moj pokoj zalewa zlota lub rozowa poswiata, i do tego te piekne chmury na horyzoncie.. Sęk w tym, ze nie jestem dobra w fotografowaniu i niestety moge wam tylko narysowac oczami wyobrazni ten sliczny widok.. Może kiedys przerzuce sie na fotografie..

Free Speech Is Like A Money, Some People Have Just A Lot Of More Of It Than Others..

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A wrzuć oryginał

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Świetne makro. Fajna kompozycja i ciekawe oświetlenie.
Jedyne co jeszcze można poprawić to kolor płatków - trochę je chyba flesz "wybielił". Przynajmniej na moim LCD takie mam wrażenie.
O ile mnie pamięć nie myli to już był bardzo ładne żółte słoneczniki, teraz mamy czerwień, czas na chabry (jak tylko zakwitną) ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

Pan z cynamonu napisał/a:
Posiadam profesjonalny aparat ale nie umiem robić zdjeć, a bardzo bym chcial.

Piszę poważnie. Trzeba przeczytać instrukcję obsługi. Ustawić, pstryknąć, zobaczyć co wyszło. W czasach cyfry wszystko dzieje się szybko i dużo prościej niż z wykorzystaniem kliszy. Jak coś nie wychodzi to znaczy że niedoczytane. Itd. Można też kupić coś mniejszego,lżejszego i łatwiejszego w obsłudze, a jak widać po zamieszczonych zdjęciach "małe" może coraz więcej :)

Rzeczywiście trochę dziwnie to brzmi, ale instrukcja do aparatu jest jedyną instrukcją którą przeczytałem od deski do deski 2 razy. Naprawdę warto, później dopiero książki o kadrowaniu, świetle itd.

Paluch napisał/a:
Bardzo miło jest też znowu powitać Kepih-a. Wygląda na to, że fotografowaliśmy na tej samej imprezie. Ja straszyłem ludzi monopodem, bo mi się panoram "zachciało" :D

Witam równie serdecznie :), aczkolwiek nigdy forum nie opuściłem, po prostu się nie logowałem i nie udzielałem.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mam prośbę aby zmniejszać zdjęcia bo jak widać wątek się rozjeżdża.

Odnośnie zdjęć, podoba mi się to pierwsze, jednak brakuje mu ostrości.

Edytowane. Administracja.

Andysz
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jest wielu znawców foto na tej stronie więc ma takie pytanie. Dlaczego gdy są robione zdjęcia z lampą błyskową wcześniej zdążę zamknąć oczy porażone ostrym światłem niż zrobi się zdjęcie? Efekt jest taki, że na większości zdjęć spię.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

Jedyne co jeszcze można poprawić to kolor płatków - trochę je chyba flesz "wybielił". Przynajmniej na moim LCD takie mam wrażenie.
O ile mnie pamięć nie myli to już był bardzo ładne żółte słoneczniki, teraz mamy czerwień, czas na chabry (jak tylko zakwitną) ...

No własnie u mnie na lcd jest w porządku, chyba jednak zalezy od ustawień kolorów i monitora.

Zobaczymy, kwiaty lubię i jak mi zakwitnie storczyk pieszczotliwie nazywany przez tż-a badylem oraz kaktusy to postaram się coś wrzucić.

Edytowane. Administracja.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Zadziwiasz mnie jeszcze bardziej. Takie zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych to spory wyczyn. Wprawdzie aparat ma stabilizację matrycy i dosyć szybki tryb seryjny, jeszcze 1-2 lata temu funkcje w ogóle niespotykane w kompaktach, ale autofokus oparty na pomiarze kontrastu raczej nie radzi sobie w tematach sportowych i to w półmroku :o

Więc dodam Ci że to był mój pierwszy raz w robieniu zdjęć ruchomych obiektów w takich warunkach. A pierwsze zdjęcie to nawet nie włączyłem funkcji seryjnych zdjęć ;) ale koniec o tym, wrzuce jeszcze na dobranoc cos w stylu retro:

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z cyklu "ciekawe miejsca" w Parczewie, zapraszam na wycieczkę po hucie szkła http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/firmy/huta/firma.html :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

luuka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

no właśnie zauważyłem.. na drugi raz postaram sie zmniejszać:)
Co do tej ostrości to właśnie nie za bardzo wiem jak to poprawić robiąc zdjęcia automatem:)
Pozdrawiam

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Automatem powinny wychodzić w miarę ostre, nie wiem czym robisz fotki ale może spróbuj manulanych ustawień, poza tym przydałby się statyw jeżeli aparat nie ma stabilizacji obrazu. Przy zdjeciach krajobrazowych powinno się zwiększac głębię ostrości zmniejszając wartość przysłony (f/)

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z tego co mi wiadomo, to raczej nie bliźniaczki.
Podoba mi się następne zdjęcie -

[url=http://[/url]http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_2.swf]http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/rep/bc2010/bc2010_2.swf

Kasa kościelna musiała bardzo zeszczupleć skoro księża klęczą przed bankiem B):D