Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie wiem czy powianiem się wtrącać. Na fotografii się nie znam ale te ostatnie zdjęcie. Jest smutne. Przerabiając ją na czarno białe zrobiło się takie zimmne. A po krajobrazie w dali to lat w pełni.

Ale kto tam by zrozumiał artystów ;)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No Paluch ta 3 fotka jest super ;] Jeden z moich ulubionych kolorów i niezła poza ;D Btw. Ładnie zaśpiewała i to bez playbacku :) szok ;]

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

luuka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
Troche malo czasu mam bo w pracy cos sie zaczelo krecic i jakos tak weny nie ma:)
Mam nadzieje ze cos mnie natchnie w niedziele w drodze powrotnej do domu to cos nowego w koncu sie doda:)
pozdrawiam!

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A gdzież tam znowu zniechęcenie?
Pracę licencjacką trzeba pisać, to i czasu brak:(

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Przekonasz się ;)

Edytowane. Administracja.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
Nie wiem czy powianiem się wtrącać.

Zapraszam oczywiście do komentarzy. Nikt nie lubi krytyki, ale spojrzenie innej pary oczu, najbardziej ułatwia korektę ew. błędów. Mam nadzieję,że moje tutaj krytyczne wypowiedzi też tak będą traktowane, tzn. jako sugestie do ew. wykorzystania (lub nie) B)

Fotografia była wykonana 27 X 2006 r, oczywiście nad moim ulubionym plenerkiem - jez. Czarnym. Sama w sobie nie była akurat szczególnie udana ani ciekawa, a to co uznałem za wartościowe to faktura pomostu którą wydobyło ostre słońce i cały proces obróbki zmierzał do tego aby ten pomost zdominował kadr.

Proponuję kolejną podobną fotkę - odrywamy się od ziemi na jakieś 10 km - widzimy to co pozwoliła wydobyć konwersja na obrazek czarno-biały ... Oryginał daję słowo nie był tak sugestywny :)

Nr 2

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

luuka
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

trzeba sie zmobilizowac:)
wiesz taki maly odpoczynek w pisaniu pracy na pewno nie zaszkodzi:)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie płacz ...

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... mam taki śmietnik w głowie, że muszę wrzucić dla równowagi coś pozytywnego :)

Jezioro Czarne, jeszcze czyste ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

robot
Obrazek użytkownika robot
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie Nr 2.....
Pierwsze skojarzenia:
"Jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak niewielu".

Tak, wiem, jestem nienormalny i monotematyczny....;)

PS: można poprosić o tapetę?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

BESTI@666
Obrazek użytkownika BESTI@666
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wszystko obejrzałam i przeczytałam....i w sumie jestem zdezorientowana. Obecna technika daje duże mozliwości, aparaty cyfrowe, komputerowa obrobka itp, a co z dusza zdjęcia?? Większość z nich bardzo mi sie podobała, jednak nie patrzyłam ani na technikę, ani na "profesjonalizm". Dla mnie liczy sie to co chcę utrwalić na fotce, co widzę wokół siebie, i na co zwracam uwagę. Wg mnie to sa najwazniejsze elementy fotografii. wykadrowanie tego co nam się podoba;). Wielu mi zarzuci brak profesjonalizmu, ale jestem tylko amatorka i to może patrzaca inaczej. Zaczęlam bawić sie fotografią dla mojej przyjemności, a nie dla kogoś , kto ma oceniać moje fotki. Zapewne malo kto pamieta paraty typu smiena czy fied. W nich nalezało sobie samamu ustawic przyslonę, czas, ostrość, a to już nieco trudniejsze.....niż obecnie.

Człowiek "wykształcony"jest to człowiek zewsząd od istoty rzeczy oddzielony mgłą i chmurami cudzych pojęć, tak nieraz gęstymi, że ani jeden promień się nie przedrze.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wszystkim Paniom na Dzień Kobiet wstawiłem galerię Mateusza ;)

http://fotoslowik.pl/galeria/portret/modelki/modelki49/index.html

Wszystkiego Najlepszego ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Proponuje umieścić wszystko w jednym poście będzie czytelniej. To, że pierwszy raz tutaj umieszczasz przymknę oko. Następnym razem już nie będę wyrozumiały.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

--------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

dzięki :)

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

:)

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kolega tu "pierwszy raz". Widzę, że w przeciwieństwie o niektórych użytkowników udało się opanować zasady i podlinkować obrazki umieszczone w serwisie "elektroda".
Z exifu wynika, że fotki robione Sony-iakiem H-50. Jest to sprzęt który już coś potrafi, więc wymagania rosną B)
Mi akurat najbardziej podoba się grzyb (jadalny). Zdjęcie mogło zyskać - gdyby odrzucić gałązki z pierwszego planu. A tak aparat ustawił ostrość właśnie na tych gałązkach, nie mówiąc "zaśmieceniu" kadru.
Proponuję także - w przyszłości zmienić tryb ekspozycji ze standardowego (zielony aparacik) na priorytet przesłony (literka A). Aparat ustawił prawie maksymalnie duży otwór przesłony, co skróciło obszar ostrości. Ręczne ustawienie przesłony w trybie A na poziomie f8 do 11 powinno wiele poprawić - objąć ostrością całego grzybka. Wa takim przypadku jednak wydłuży się czas. Dlatego fotografując makro warto mieć statyw, który ustabilizuje aparat, nawet taki z MM za 40 zł.

ps. Witamy w wątku fotograficznym i czekamy na kolejne zdjęcie.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajny masz widok z okna

Ja też mam fajny bo jest dużo przestrzeni i moje koty chętnie przesiadują na parapecie zimą a latem na balkonie.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Katedra Olsztyn - chwilowo bez deszczu ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dawno nic nie dodawałem. Jakiś czas temu popełniłem coś takiego w naszych okolicach;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Brakuje tylko śniegu i można świętować :)

Panorama w pełnym rozmiarze http://www.foto-klub.pl/paluch/placw_panorama2.jpg.
W celu uzyskania powiększenia do prawidłowej wielkości, w nowym oknie przeglądarki należy jeszcze na otwarty obraz kliknąć myszką

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak się popatrzy na niebo, to jest fajny. a jak na to co jest niżej, to niezbyt ciekawy. Chyba, że ktos lubi oglądać samochody na parkingu i bloki:D

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Na jeziorku :)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

łał. Mogę dostać to w większej rozdzielczości ?? np. 1200 x 1024 ?? Mój mail dabrowski@eparczew.pl. Tapeta będzie fajna ;-)

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

strzeliłem wczoraj taki żabi portret :)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Eeee tam, w nocy może być nawet :D

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A podoba mi się to zdjęcie, tylko widać brak obróbki.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moja znajoma stwierdziła kiedyś, ze może gdyby miała takie świetne zdjęcia ślubne to by się nie rozwiodła.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Przyjemna kolorystyka B) Powiedz czego użyłeś lub co zażyłeś w trakcie obróbki ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Co do początkujących to ...

Bez pochlebstw proszę, tylko konstruktywna krytyka ... ;) Xander przede wszystkim dzięki cierpliwości i wytrwałości przeszedł daleką drogę od czasów Lumixa. Akurat "portreciarstwo" jakoś mnie nie pociąga, ale tak jak we wszystkich rodzajach fotografii na końcowy efekt oprócz talentu składa się opanowanie sprzętu i techniki fotograficznej. Z "nietypowych" umiejętności bardzo przydaje się praktyczna umiejętność operowania oświetleniem studyjnym.
Dobrych zdjęć nigdy nie za wiele, dlatego zawsze zachęcam żeby próbować.
"Portreciarstwo" mnie nie pociąga, ale bardzo lubię właśnie takie zdjęcia które prezentuje Lonkaa. Upatrzone, spontaniczne, bez fajerwerków technicznych, ale z podtekstem pozy czy zębem emocji. W każdej z tych fotek coś tam można zrobić lepiej, spróbować inaczej kadrować, wyrównać oświetlenie, wyczyścić tło ze zbędnych szczegółów. Na na tzw. portalach fotograficznych pełno jest kąśliwych uwag ukierunkowanych na sprawy techniczne, mało kto się zastanawia czy zmiana formy zasadniczo wpłynie na treść :) Konkretnie "bardzo" Praga i Bułgaria z łódką B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Proponuję tym razem trochę zdjęć "z życia miasta".
> 2 stycznia 2011 - Koncert kolęd w (świetnym) wykonaniu Pani Anny Sokołowskiej
> 8 styczeń - moje pstryki z WOŚP
> 15 styczeń - Studniówka Kopernika (klasyka reporterska czyli dzieła wybrane kol. Gmitruka i Słowika)
> 30 styczna - koncert kolęd w wykonaniu chórów z dekanatu parczewskiego

całość tutaj http://www.wirtualnyparczew.pl/galeria/repo2010/repof.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

W nocy podobno wszystko wydaje się ładniejsze, a nawet ładniej wychodzi na zdjęciach. ;)

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie jęcz kurde...:-P

Dzisiaj na działkach:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...no te ostatnie to mnie rozbroiło hehehe niezłe jest, tylko może posłużyć jako mat.dowodowy przy naruszeniu nietykalności osobistej Pana Młodego hehehe

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

orange
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch bardzo mnie zainteresowały Twoje zdjęcia panoramiczne. Możesz opowiedzieć trochę o technice wykonywania takich zdjęć. Czyli czy używałeś do tego celu specjalnego obiektywu itp. Np kościół chyba inaczej robiłeś niż urząd?? Z góry dziękuję. I czekam na więcej :)

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

O tak. Praga jest spoko.Spontaniczna, wesoła, podoba mi się :)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Koty źle wychodzą na zdjeciach robionych w nocy, zwłaszcza czarne.;)

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Moja znajoma stwierdziła kiedyś, ze może gdyby miała takie świetne zdjęcia ślubne to by się nie rozwiodła.

Dzięki ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Przyjemna kolorystyka B) Powiedz czego użyłeś lub co zażyłeś w trakcie obróbki ;)

Ty chyba byłeś przy tym, kiedy to zdjęcie powstawało:) Wielokrotna ekspozycja w aparacie (w moim starym, dobrym d200) a potem to już tylko troszkę zabawy w PS w celu podciągnięcia kolorów:p

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mnie nie pociągało do tej pory cykanie portretów ale ostatnio zaczeły mi się podobać i pomału próbuje coś tworzyć w tym kierunku, na początek pierwsze trzy jakie zrobiłem:

Więc to są właśnie moje pierwsze kroki w portretach :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Żaba bardzo fajna, z tym " zamordowanym" owadem ;)

BESTI@666 napisał/a:
Obecna technika daje duże mozliwości, aparaty cyfrowe, komputerowa obrobka itp, a co z dusza zdjęcia?? Większość z nich bardzo mi sie podobała, jednak nie patrzyłam ani na technikę, ani na " profesjonalizm". Dla mnie liczy sie to co chcę utrwalić na fotce, co widzę wokół siebie, i na co zwracam uwagę.

Dusza zdjęcia jest w "głowie". Niestety urządzeniom technicznym, a w szczególności aparatom cyfrowym daleko do oddania natury rzeczywistego obrazu - takiego jakim my go widzimy. Komputer i różne techniczne zagrywki pomagają w uzyskaniu obrazków właśnie takich jakimi my je odbieramy (nawet jeśli są to subiektywne wrażenia). Chodzi o to żeby duszę z "głowy" prze-copy-iować do fotki ... :]

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No ładnie. Czekamy na więcej - mogą być doroślejsze modelki ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

,

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pociągnę temat bractw rycerskich:

Jest wojna:

Są straty:

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Coś wiosennego..

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzę kolejne fotki yv z 21:20 - bardzo dobrze wypatrzone ekspresyjne tematy :k. Można (było) chyba coś poprawić z kadrowaniem :?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.