Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo fajna .... działka (szczególnie jak dla mnie nr 2). A jeśli kwiaty, to ja może owada :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... nie taki fajny - panorama znikła i sąsiadki też :o Wygląda na to, że fotki są kasowane po kilku dniach :@

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
fotki wozów są genialne. ten aston w tle tych kamienic. Super.

Astony były akurat fotografowane zwyczajnie na ulicy co widać po różnych elementach przeszkadzajacych (samochod w tle, slup itd... ).
Prawdziwy potencjał te samochody maja dopiero na zorganizowanych sesjach zdjęciowych... gdzie ma się wpływ na ustawienie, tło itd..

YvonneS napisał/a:
db9 niewiele się rózni od vanquisha, po prostu jest bardziej ekskluzywny i "spokojniejszy", w sam raz dla mnie :P V8 też jest fajny, w ogóle lubię astony.

Różni się i to sporo :)
Polecam kiedyś sprawdzić na co stać DBS'a :) Bardzo ciekawy model.. Nawet nowy bond się skusił :P

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a ja zapraszam do skomentowania jeszcze świeżych 3 moich nowych portretów:

pozowała Karolina :)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kwiatuszki? kwiatuszek...:)

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nieco uskrzydlony poprzednim tematem, postanowiłem dodać jeszcze coś latającego .....

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie maco tu się bawić w filozofię. Odbiję sobie w innych wątkach ;)

Myślę, że Grim dlatego wrzucił/a tą fotkę z lampami, bo jej się zwyczajnie ten sufit podobał, fajny aniołek zdobił choinkę, dróżka może jakaś zaprzyjaźniona, a reszta była mniej ważna. Jak sobie przypominam czasy Zenita z kliszą, to też robiło się takie fotki na wycieczce - bo akurat widok był ładny. Później jakoś na papierze dużo gorzej to wyglądało :)
Jak się zaczyna fotografię to taki etap dokumentalno - turystyczny przechodzi każdy i wcale nie jest powiedziane, że trzeba z tego wyrastać.
Jak robię fotki do tras rowerowych to mogę sobie "bezkarnie" pstryknąć fajne skrzyżowanie bo mi się podobało i chcę pokazać to innym. Nie muszę czekać na porę dnia, roku, pogodę wymarzoną, złotą godzinę, pstrykam i mam frajdę :D Staram się oczywiście żeby technicznie było ok, kadrowanie jakieś z sensem, wszystko co teoretycznie poprawia odbiór, ale sam wiem, że artystyczne to to bardzo nie jest.

Nie jestem za tym żeby wstawiać tu wszystko co kto ma w komórce ;)
Ale z drugiej strony były miesiące, że trzeba było wątek reanimować ...
Krytyka jest potrzebna, a jeszcze bardziej wskazówki i wsparcie. Nie każdy musi robić krajobrazy, jak mu wychodzi niech robi makro, albo reportaż, a może portret. Jak nie spróbuje nie będzie wiedział co "lubi".
Xander zaczynał od kwiatka, a później były fotki raczej "nie do publikacji", a teraz proszę Kazik in Lublin. fajna fota gratuluję.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pytanie Paluch do Ciebie. Jakie jeszcze miejsca poza Kościółkiem będą fotografowane w ten sposób ?

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Sigillum Ignis:

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

witam!
Norbert- dla mnie 1 i 3 -banalne. 2 fota (nieostra) gdyby nie było 1 i 3 do zastanowienia.
pzdro gan

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Makro fajne, moze trochę przepalony dół. Robione samym obiektywem bez konwertera makro?
Ptaszek też niczego sobie. Aż sprawdzę co to za ptak.
Echhh tak to jest jak się ma teleobiektyw.

A ptaszek to Dymówka (Hirundo rustica) z rodziny jaskółek. Na zdjęciu wyraźnie widać, że ma granatowo -bialo- rude upierzenie. Wskazuje to na osobnika dorosłego :P Świetna fotka!

Kwiatkow z działki cd.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pan z cynamonu napisał/a:
Pytanie Paluch do Ciebie. Jakie jeszcze miejsca poza Kościółkiem będą fotografowane w ten sposób ?

Na pewno jakieś charakterystyczne miejsca miasta (park, rondo, pomnik przy WP, orlik :, szpital) i poza miastem - nie chce "obiecywać" ale z czasem się nazbiera. A co do budynków to już zależy od zgody/inicjatywy właścicieli - może hol UM. Mogą być zakłady pracy, szkoły, sale weselne - w sumie to niezła reklama. W sprzyjających warunkach można uwiecznić nawet tzw. tłum - np. podczas rozdania nagród Miting Rowerowy 2009 http://www.fotoparczew.pl/rowery.swf

Co do sprzętu to oczywiście statyw się przyda, ale na razie zaczekam z wydaniem 2000zł na specjalistyczny uchwyt do statywu, mam tańszy patent B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No kepoh, pierwsze zdjęcie dla publiki :D Nieźle ;)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gan napisał(a):
witam!
Norbert- dla mnie 1 i 3 -banalne. 2 fota (nieostra) gdyby nie było 1 i 3 do zastanowienia.
pzdro gan

gan, zastanawiam się dlaczego uważasz że 2 fota jest nieostra jak widać że jest ostra ;> Badyle na pierwszym i 3 planie nie łapią się w głębi ostrości, ale twarz?

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki Yv za pomoc:):):)
Za to dla Ciebie wspomnienie wiosny i lata.......

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

.... dół faktycznie trochę razi, ale za to jaka ssawka :). W kwestii sprzętu przeceniasz moje możliwości finansowe. Teleobiektyw który robi takie zdjęcia (chodzi o ptaka) to równowartość samochodu (używanego). Udało mi się spotkać (dymówkę - dzięki za informację) w trakcie nauki latania, więc mogłem podejść na 1 m i spokojnie fotografować. Obie fotki robione tym samym (zwykłym) obiektywem posiadającym funkcję makro.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andrzejparczewski
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Złodziej ;)

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

przejrzałem Xander Twoje portrety, b. ładnie to robisz. mi jeszcze sporo brakuje do tego poziomu ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widzę, że w studio była niezła zamieć ... ;)

Tegoroczna wystawa fotograficzna w PDK właśnie dobiega końca. Z myślą o tych którzy nie mogli zajrzeć do nas osobiście, a są zainteresowanych pracami parczewskich fotoklubowiczów, w szczególności fotkami Zbyszka S. zapraszam na wirtualną kontynuację ekspozycji. Obracanie panoramy myszą. Klikając na poszczególne fotografie można uzyskać powiększenie ... :)
http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/wys2010/wystawa.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Własnie oglądałam sobie teleobiektywy i ceny co niektórych mnie dosłownie porażają. Przypomnialo mi się piękne zdjęcie jakiegoś Kanadyjczyka znalezione na photoblinku, on mial własnie taki sprzęt za kilkanaście tysięcy, już nie pamiętam ale chyba coś ok 40 na nasze. Ale fotka byla rewelacyjna, ptak tuż przed lądowaniem.
Planuję coś sobie kupić w najbliższym czasie, zobaczę jak finansowo wyjdzie, najwyżej jeszcze poczekam do przyszlego roku. Na pewno to nie będzie obiektyw za 40 tysięcy ale być może uda mi się do 7-8 coś kupić, zobaczymy.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisal:

Zapraszam wszystkich forumowiczów do obejrzenia nowej strony internetowej :

http://www.wirtualnyparczew.pl/start.html

Wielka szkoda ze brak jest opini,ze ten fakt pozostaje bez echa(mam nadzieje ze tylko w komentach).Tworca strony z pewnoscia na nie liczyl.

Prywatna inicjatywa,promocja miasta,ladne zdjecia,mozliwosc internetowego zwiedzania Parczewa,strona zrobiona w stylu prostym, bez zbednych "kwiatkow" estetyczna i czytelna a przedewszystkim zdumiewa caly ogrom wlozonej pracy, pewno tez nie malych funduszy na oprogramowanie, no i poswiecenia umiejetnosci uwagi i czasu. Gratujule pomyslu! Wielki szacunek za skromnosc tzn.za promowanie miasta, nie siebie ( jak byo to w przypadku tworcow loga Parczewa we "Wspolnocie" tzn. Pana Haponiuka i Troscianczuka ).Zycze aby strona w przyszlosci "sie przyjela".

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
Dobra Kupiłem aparat :-)
Teraz poważnie czy nie jest to najgorszy sprzęt i wystarcz to robienia takie "zdjęć rodzinnych"

Dla zainteresowanych - tutaj są szczegółowe dane techniczne http://www.sony.pl/product/dsc-w-series/dsc-w120/tab/technicalspecs#tab

Mocne strony :
1. Obiektyw Carl Zeiss - dosyć jasny bo na szerokim koncie przesłona zaczyna się od 2,8, a to oznacza że przy słabym oświetleniu łatwiej nam zrobić zdjęcie i ustawić ostrość.
2. Zróżnicowane tryby autofokusa + (pierwszy raz w kompakcie widzę) lampka doświetlająca AF (oświetla scenę żeby w ciemności lepiej ustawić ostrość)
3. Pożyteczne funkcje regulacyjne i informacyjne (breaking ekspozycji, histogram, synchronizacja lampy z długim czasem)
4. Spory LCD + wizjer optyczny
5. Zdjęcia seryjne
6. Umiarkowana rozdzielczość matrycy (7 mpikseli to i tak maks. możliwości wbudowanego obiektywu - więc po co płacić za większą)

Słabe strony :
1. Słabiutka lampa błyskowa
2. Szybki spadek jasności obiektywu wraz z przybliżeniem (zoom)
3. Brak precyzyjnych mechanizmów regulacji balansu bieli = przy świetle żarowym fotki będą "marchewkowe" (dot. wszystkich kompaktów)

Chwyty marketingowe :
1. Wyzwalanie migawki po wykryciu uśmiechu ... :D Powinni tylko z takim sprzętami wpuszczać reporterów na rożne obrady. Bardzo by na tym zyskał image polityków i show b. ;)
2. Stabilizacja obrazu (nie wyjaśniono o co chodzi) - w starszych modelach pod tym pojęciem kryła się elektroniczna niania - aparat podejmował za fotografa decyzje odnośnie zastosowanej czułości i czasu, z różnym skutkiem. Prawdziwa stabilizacja to wprowadzenie ruchomej matrycy lub el. obiektywu, które kompensują wibracje aparatu. W tańszych modelach to po prostu nie działa - wiem bo mam camerkę Sony B)
3. PictBridge - jakoś nie mam przekonania - wydruki bezpośrednio z aparatu na drukarkach plujkach lub termosublimacyjnych.
4. Osłabianie efektu czerwonych oczu - jedyny pewny ratunek to duża lampa zewnętrzna.

Reasumując - w typowych warunkach oświetleniowych sprzęt powinien wypluwać ładne zdjęcia. Więc czekamy na "sample" B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzieki.
To cos jeszcze dam, technicznie troche gorzej ale tez bardzo mi sie podoba:

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Panoramy Palucha nie od dzisiaj robią na mnie duże wrażenie, sam pomysł stworzenia wirtualnej wycieczki po Parczewie uważam za świetny. Musiał się trochę olatać przy robieniu zdjęć, nawet jeśli to hobby. Strona na pewno się przyjmie :)

Norbert dzięki ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam. Z zainteresowaniem obejrzałem wszystkie zdjęcia w tym wątku. To co w fotografii (fotografiach) najważniejsze to “dobre oko” i wrażliwość, które uzupełnia technika i doświadczenie.
Wprawdzie temat był już poruszany (na początku wątku), ale chciałbym jeszcze raz zaprosić wszystkich zainteresowanych fotografią na spotkania parczewskiego fotoklubu. To że wykonujemy dobre i ciekawe zdjęcia nie oznacza, że nasze fotki nie mogą być jeszcze lepsze. Wymiana doświadczeń i prezentacja pomysłów, w połączeniu z techniką cyfrową stwarza szansę na szybki rozwój umiejętności. Najbliższe spotkanie już jutro o 18:30 w PDK-ku ....

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Powrót do przeszłości :!

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

grim
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak pisałam, mam mało zdjęć na komputerze, a wstawiłam to, co miałam, żeby nie było, że znowu ja się czepiam, a mnie się czepić nie można, bo nie ma do czego. ;)

Fotka milego podobała mi się, bo miala w sobie taką radość chwili - nie wiem, jak to inaczej ująć. Widzę, że inni nie mają tendencji do wybaczania braków technicznych na rzecz tego, co na zdjęciu jest.
Krajobraz Xandera mi się nie podobał, bo - jak już pisałam - naprawdę rzadko który mi się podoba. Wolę już makro YvonneS - i nie jest to żadne włażenie bez mydełka - po prostu takie mam zapatrywania.

Zdjęcie Kazika jest świetne - w sam raz na plakat. :)

A co do sufitu jeszcze - podoba mi się gra świateł, ale zdjęcie faktycznie jest zbyt kontrastowe. Niestety jest to metro w Moskwie (z tego powodu nie da się pozbyć ludzi na dole, a sam sufit wyglądałby bezdusznie IMO) robione tanim aparatem z automatycznymi ustawieniami i zrobiłam fotkę na tzw. szybciora. Naprawdę nie miałam ochoty mierzyć się na lepszą, podczas gdy reszta wycieczki znikała mi z oczu. Aż tak dobrze po rosyjsku to ja nie mówię. :@

Tyle w kwestii tłumaczeń. A to, że mam kiepską rękę nie oznacza, że nie mogę wyrazić opinii o zdjęciu, ani tym bardziej, że nie znam się na fotografii. :P

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert: dorzucę swoje 2 grosze do Twoich ostatnich prac.
Na 1 fotce poza trochę nienaturalnie wyszła. Trochę niższa perspektywa chyba była by lepsza, z prawej strony też ciut przy dużo.
Kadr drugiej fotki też trochę w lewo (czyli Karolinę na zdjęciu w prawo, żeby oczy mniej więcej w mocnym punkcie wylądowały).
Przy 3 druty i torebka na murku odciągają wzrok.
To co piszę oczywiście są to tylko detale, drobne szczegóły w porównaniu do całokształtu fotografii. Bardzo fajnie mi się Twoje prace ogląda i widać że świadomie kontrolujesz kadr.

A Paluchowi gratuluje wytrwałości, pewnie strasznie dużo czasu w to włożyłeś... Robi wrażenie. A dla tych co wyjechali na pewno będzie niezłą niespodzianką :)

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Marzę o tym by uczyć się fotografii. Z chęcią przyszłabym na spotkanie, ale odległość nie pozwala.

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie wiem czy już wrzucałem swoje foto z FS.

Zapraszam na swojego fotobloga www.wojtekwu.blogspot.com + taka mała informacja ode mnie: Chętnie wykonam zdjęcia młodym parom w plenerze ślubnym za darmo. No i pozdrawiam :)

Burmistrz
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Brawo Paluch- kolejna super fotka - choć trudno nazwać to "fotką"- z tego co kiedyś było po prostu zdjęciem dzisiaj się robi wirtualny kombajn. Świetny pomysł z możliwością bliższego zapoznania się ze zdjęciami. Prześladuje nie ten chłopczyk z palcem w nosie :):)- nie pamiętam, ale to chyba twoja fota? :D

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

milypl napisał/a:
Zachłanność nie zna granic ;)

... to chyba nie w Parczewie (i całe szczęście) :o

Nawiązując do niedawno opisywanych metod rozszerzania (ograniczonego) zakresu tonalnego fotografii, jeszcze jeden praktyczny przykład B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie ślubne mojego autorstwa wykonane kilka dni temu w skansenie w Lublinie :)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Takie pytanie:
ma moze ktos z was nikkora 35mm f1.8 AFS ??
Chcialbym zobaczyc jak strzela przed ewentualnym kupnem

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ło matkooo :) jakie fajne Mikołajki :P chyba zacznę do nich pisać listy hehehehe tylko drzwiami zaproszę nie kominem,ewentualnie kominem ja będę uciekał jak mnie moja z takim Mikołajem zdybie hehehe Pozdrawiam. :)

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pstrykanie panoram edycji 2011 rozpoczęte. Dotąd pogoda bardzo nie sprzyjała ale damy radę :)

Z dzisiejszego "pleneru" - najnowszy plac budowy w mieście czyli myjnia (jak głosi baner) bezdotykowa przy ul. Szkolnej. Układane jest utwardzenie i chodnik wzdłuż obwodnicy.
Na większym banerze widać, że przy myjni być może powstanie (enty market) centrum handlu i rozrywki. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale oczywiście życzę powodzenia inwestorowi.

No i panoramka : http://www.wirtualnyparczew.pl/forum/myjnia.swf

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Yv
Mam jeszcze pytanie, jaką rozdzielczość wybierasz?

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ech, niedawno kupiony d300, a matryca już taka brudna ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Fotka fajna, jednak to "coś" na górze psuje cały efekt.

To akurat kwestia gustu. Dla mnie obecność tego "czegoś" - czyli fragmentu murka nad ozdobną bramą jest uzasadniona - w pewnym stopniu dopowiada kontekst architektoniczny zdjęcia. Oprócz tego lubię wrzucać coś co wieńczy kadr od góry - nie jest wtedy tak "łyso". W zdjęciach krajobrazowych taką rolę mogą pełnić obłoki, lub gałęzie - przykład poniżej - tym razem "świeżyzna" :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Najczęściej robię w formacie 2256x1496, fine, ale zmniejszam do 700x464 przy wstawianiu na stronę.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zanim padł mi akumulator w aparacie udalo mi się zrobić coś takiego, z ręki, bez statywu, więc niezbyt ostre:

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Andysz
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie gadaj, że przez Ciebie. Gołym okiem widać, że ma conajmniej 50lat więc nie mogło być zrobione wczoraj.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To ja może przypomnę bardzo ładną fotkę z czasów kiedy matryca jeszcze nie zaznała kurzu
- Ladies and Panowie - jedna z moich ulubionych fotografii na tym forum autorstwa YvonneS

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Trzeba się spieszyć, żeby zdążyć przed barbarzyńcami :(

Fontanna - 23 listopada 2008 r godz.16:10 - 14 dni przed dewastacją :@

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z tego co wiem to w Parczewie raczej (jeszcze) nie występuje, występuje f2,0 i strzela dobrze, choć dla matrycy DX 35 mm to nijaka ogniskowa, bo ani to portretówka, ani 20mm do reporterki, na dodatek wiele popularnych zoom-ów ma niezłe osiągi dla tej ogniskowej.
Jeśli jeszcze nie czytałeś to zobacz mega wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=87122 oraz test http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/422-nikkor_35_18g (z ewidentnych wad to spora aberracja chromatyczna, oprócz tego to wiele zalet ... )

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

kepih napisał(a):
To co piszę oczywiście są to tylko detale, drobne szczegóły w porównaniu do całokształtu fotografii. Bardzo fajnie mi się Twoje prace ogląda i widać że świadomie kontrolujesz kadr.

Dzięki :) staram się jak moge
a projekt Palucha bardzo mi się podoba :) wielki szacunek za chęci i czas poświęcony na zrealizowanie go

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Burmistrz napisał(a):
Prześladuje nie ten chłopczyk z palcem w nosie :):)- nie pamiętam, ale to chyba twoja fota? :D

Też wyczułem trochę autoironii w tym zdjęciu, bardzo fajnym zresztą.