Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Siemień stawy

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z innej beczki, koncert Kultu, Juwenalia Lublin 09.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Super! I nawet jakiegoś szpiega na ambonie przyłapałeś;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Niby zwykły kotek, a jakie fajne oświetlenie B)

Paluch napisał/a:
Niedługo żniwa fotografów - żółto-zielona-czerwona jesień. Nie przegapcie okazji !

Zaczęło się :d

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak zwykle odwaliłes kawał dobrej roboty.

fajny pomysł, fajne fotki, normalna modelka ubrana zgodnie z panującymi trendami, efekt całkiem niezły.
Brawo!!

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ty nie bądź taki skromny :)
Uważasz, że jeden na forum wystarczy?
Poza tym nie Ty jesteś specem od rozbierania a Bzyszek :P

A nowych fotek nie mam, nie robię bo mi się jakieś paskudztwo przykleiło do filtra dolnoprzepustowego i nie wiem jak to usunąć, chyba czyszczenie w serwisie czeka mój aparat.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne, chociaż pasowałoby mi bardziej bez gałązek na pierwszym planie. Używałeś jakiegoś filtra do tej foty czy to tak bez niczego? Więcej fot chcemy ;) Nareszcie te zachody słońca się zaczną... :)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

moniczka napisał/a:
to ja zapytam tworce zdjec o to skad ciuchy do tej sesji? ogladam czesto zdjecia na pana stronie ale tak dobrze ubranej dziewczyny jeszcze nie bylo..naprawde extra!a te zolte butki..poprostu sie zakochalam:) i zdjecia naprawde pierwsza klasa no i modelka lepsza niz poprzenie(nikogo nie urazajac oczywiscie:P)

Ciuszki oczywiście dziewczyny ;)
Bardzo ważną rolę w tego rodzaju zdjęciach odgrywa właśnie dziewczyna i jej swoboda przed obiektywem i przed fotografem.
Mam dużo ciekawych dziewczyn z Lublina i okolic, Białej Podl. Chełma ... które mają fajne pomysły na sesje i z takimi dziewczynami fajnie się pstryka ;)
Wkrótce wrzucę znowu jakieś fajne fotki.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
Zapraszam na sesję !!!

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Super fotka! Brawo Xander.

Grim, z przykrością ale muszę powiedzieć, ze te zdjecia nie nadają się nawet do oceny. Nie miej mi za złe ale wstawianie takiej jakości fotek jest niedopuszczalne. I jeszcze coś , jeżeli już chcesz krytykować zrób najpierw sama dobre zdjęcie.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kol. Xander znowu zamieścił fotkę, która chcę pochwalić. Chodzi o obraz tęczy. Mnie specjalnie urzekło fajne zestawienie dwóch łuków, tęczy i drogi. Linia horyzontu jest w bardzo dobrym miejscu, a nawet szpecące zazwyczaj kadr linie energetyczne, w tym wypadku podkreślają krzywiznę tęczy. W końcu brzegi kadru nie ucinają (nieoczekiwanie) żadnych ważnych elementów (w szczególności tęczy). Jedyna wadą są widoczne szumy, ale to już zrzucam na karb niesfornej ;) automatyki .....

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

fajne B-)

Kotek zwykły w sensie umaszczenia?
Tak naprawdę to niesamowity futrzak o świetnym charakterze.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajna nastrojowa fotka. Proponuję lekko podnieść kontrast i jasność - ale tak żeby nie przesadzić, oraz wyostrzyć.

Jedyne czego w tej fotce brakuje to statywu ;) Z analizy informacji zaszytych w pliku (EXIF) wynika, że fotka robiona z czasem 1/60 przesłona f 2,8. W takich warunkach trudno w makro z reki utrzymać ostrość.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki YvonneS.

Zaraz pewnie rozpęta się tu burza... ;) Grim pierwsze zdjęcie nie jest takie złe, zamysł był dobry, pokazanie takiego szeregu świetełek w ciekawym pomieszczeniu. Szkoda tylko, że było tam tylu ludzi, do tego ta rażąca po oczach tablica u góry. Technicznie nie jest dobre, ale pomysł dobry. W fotografii jest kilka rzeczy trudnych - pomysł, moment w którym robimy zdjęcie (mogą być to sekundy np. dobrego światła) i samo przedstawienie fotografii (technika). Jeśli się opanuje co nieco techniki i trafi na moment, który umie się wykorzystać to powstanie dobre zdjęcie. Ja się dopiero uczę i też częściej nie wychodzi niż wychodzi ;) Trzeba próbować. Drugie zdjęcie moim zdaniem nie nadaje się do wystawiania gdziekolwiek...

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Sigillum Ignis - pokaz pod gimnazjum w zeszły piątek:

1.

2.

3.

4.

I na koniec:

Linki do większych fotek:
http://img405.imageshack.us/img405/7480/fire1m.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/1097/fire2r.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/8246/fire3o.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/8268/fire4e.jpg
http://img830.imageshack.us/img830/7461/fire5.jpg

Ps: Gruha, jednak kiepsko wygląda jak forum jest takie wąskie, fotki są strasznie małe przez to. Jest jakiś sposób na to ?

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A mi się te fotki nie chciały otworzyć, dopiero teraz je widzę, jak dla mnie pierwsze zdjecie jest za ciemne, pomijając szumy i za mocno przeładowane szczegółami. Natomiast drugie mi się jakoś bardziej podoba.

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Sąsiadki zza płota:)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Znowu jakieś wykręty :)
A zabrudzona matryca - jeśli to coś poważnego (przyklejonego) to faktycznie lepiej do fachowców - w Lublinie http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=63230,
ale można ostrożnie spróbować samemu http://www.fotoprzyroda.pl/czyszczenie-matrycy-vt1561.htm

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dobra Kupiłem aparat :-)

DSC-W120. Po prostu najlepszy sprzęt pod słońcem .... do moich umiejętności :-)

Zrobię taki pogrom swoim talentem fotograficznym że... może mucha pierdnie B)

Teraz poważnie czy nie jest to najgorszy sprzęt i wystarcz to robienia takie "zdjęć rodzinnych"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

6 stycznia br. odbył się kolejny koncert piosenkarki Eleni w naszej Bazylice. Tym razem można było usłyszeć w jej wykonaniu kolędy.

Przyćmione oświetlenie dodawało nastroju. Jednak sodowe pomarańczowe światło i Pan z halogenowym reflektorem doświetlającym piosenkarkę, to było duże wyzwanie fotograficzne. Poniżej kilka fotek z tego wieczoru :

Brawa dla grupy dzieci, które wzięły naprawdę aktywny udział w występie.

Jako bonus jeszcze dwie sytuacje :)

Po koncercie wręczone zostały kwiaty oraz jako prezent od parafii fotografia wykonana przez naszego klubowego kolegę Andrzeja ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Następnym razem muszę wziąć statyw! :P Fajne foty. :)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a: Jedyna wadą są widoczne szumy, ale to już zrzucam na karb niesfornej ;) automatyki .....

Szumy, szumy to już najlepiej wiesz skąd się biorą :) nie moja wina ;]

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Miłe sąsiadki :)
Fajny serwis http://obrazki.elektroda.net/, właśnie miałem zagwozdkę jak taki obrazek na forum umieścić ...

Panorama wykonana z linii kolejowej - niestety przejrzystość powietrza nie była idealna, a przy tej odległości to już ma znaczenie :(

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

z wakacyjnego archiwum ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zima idzie :) A ja jeszcze jesiennie. Londyńska mgła - parczewska ulica ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gratulacje w końcu zobaczymy twoje fotki. Co do aparatu to nie ma teraz dobrych czy złych, porobisz zdjęcia i sam się przekonasz w jakich warunkach taki aparacik robi dobre zdjęcia. Czekamy na pierwsze fotki.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Podoba mi się te zdjęcie co trzyma ksiądz na ostatniej fotce.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ja na tym pierwszym zdjęciu nie widzę niczego poza przepaloną tablicą i rzędem zyrandoli. Reszta jest zbyt ciemna aby widzieć to co jest na dole.

Edytowane. Administracja.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Hej mistrzu, to ja poproszę o fotki astona db9

Proszę..

Nie daje w powiększeniu, bo nie są zbyt dobre... od takie pstryki za starych czasów :P .

http://img39.imageshack.us/img39/1222/db9.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/2460/astdb9.jpg

Osobiście z tych nowych bardziej wole DBS'a, Vanquisha lub V8 Vantage..

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał(a):
Następnym razem muszę wziąć statyw! :P Fajne foty. :)

Pokaż swoje foty, ciekawe jak wyjdzie porównanie z krótszymi czasami.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Na zimowe wieczory ... modelki Ola i Magda :)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajny, fajny...i wygodny :) I tu podziękowania dla milypl, bo on go tu pierwszy użył.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Raczej tak.
Stosując się do wskazówek próbowałam wyczyścić sama gumową gruszką ale to nadal siedzi jak przyklejone, więc chyba nie mam wyjścia :(
O nie wiedziałam że w Lublinie też jest serwis.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fotka fajna, jednak to "coś" na górze psuje cały efekt.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Brawo! Świetne zdjęcie!

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
Podoba mi się te zdjęcie co trzyma ksiądz na ostatniej fotce.

To samo miałam napisać. :D

W ogóle gdyby nie Paluch ten wątek by umarł a tak zawsze coś ciekawego wrzuci.

Edytowane. Administracja.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

fotki wozów są genialne. ten aston w tle tych kamienic. Super.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Też byłem jestem wrażeniem takich publikacji http://viewat.org/?i=pl&sec=pn&id_pn=4877 szczególnie oglądanych w wersji pełnoekranowej.
Dotychczas nie robiłem panoram większych niż 180 st. bo rozleglejsze już dziwnie wyglądały na płaszczyźnie. Dopiero symulacja przestrzeni dokonywana przez specjalistyczną przeglądarkę nadaje sens i głębię takim obrazom. Jak pogoda i czas pozwoli spróbuję zrobić pełne 360 stopni. W tej technologi możliwe są także prezentacje idące w "detal" http://www.paris-26-gigapixels.com/index-en.html więc proszę się uśmiechać idąc ulicą, bo mogę właśnie fotografować z jakiegoś balkonu ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

świetnie Ci to idzie Paluch, projekt jak najbardziej udany.

a ja z nudów sie pobawiłem i wyszło coś takiego :

:)

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jedno nowe , zrobione wczoraj :)

The Daymoon

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Warto skorzystać z programu redukującego szumy, neat image.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

a to z dzisiejszej wyprawy na działki:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zachłanność nie zna granic ;)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gigantyczna blenda po prawej stronie kościoła :D Ciekawy reportaż ;) W zdjęciu z gitarzystą ta głowa na dole trochę przeszkadza ;)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

dzięki :)

db9 niewiele się rózni od vanquisha, po prostu jest bardziej ekskluzywny i "spokojniejszy", w sam raz dla mnie :P V8 też jest fajny, w ogóle lubię astony.
Oczywiście nigdy mnie nie będzie na zadnego stać ale pomarzyć zawsze można i poogladac świetne fotki.

Edytowane. Administracja.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!

Niemowa

Postów: 89
Data rejestracji: 13.08.06

Bzyszek napisał(a):
Panowie proponuję powrócić do wątku fotograficznego ... na przywrócenie tematu do porządku dziennego wstawię zdjęcie Pauliny z Lublina Wink
.
.
.
fotoslowik.pl/girls/paulinapee/dsc_6144mm.jpg

Tak przy okazji to dziwczyna ze zdjęcia dostała się do finałowej 13-tki programu Top Model w TVN.

http://www.dzienn.../966911921

właśnie- powróćmy do porządku dziennego

http://teleshow.pl/gid,12710616,img,12710659,kat,1024837,title,Wszystko-...

pzdro gan

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

partaczew
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Prawdziwy artyzm , po prostu piękne!!!

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Ja na tym pierwszym zdjęciu nie widzę niczego poza przepaloną tablicą i rzędem zyrandoli. Reszta jest zbyt ciemna aby widzieć to co jest na dole.

No trochę tak. Jednak zachęcam jak Paluch do publikowania swoich zdjęć ;) Zawsze się można czegoś nauczyć.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo fajna sprawa z tych panoramek. Ładnie to wygląda, ale do panoram takich "całych" podobno trzeba mieć specjalny statyw, albo jakąś przejściówkę do niego. Czekam na więcej :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zapraszam wszystkich forumowiczów do obejrzenia nowej strony internetowej :
www.wirtualnyparczew.pl
Wszystkiego oczywiście dowiecie się na stronie, ale z głównych atrakcji znajdziecie tam :
- wirtualną wycieczkę ulicami miasta (i nie tylko). Aktualnie dostępne jest centrum miasta 11-Listopada od ul. Kościelnej do PCK, na takiej samej długości Strażacka, Nadwalna i Nowa . Zgromadzony materiał fotograficzny pozwoli pokryć wycieczką całe miasto (ok. 150 punktów)
- kamera internetowa (webcam) na ul. Spółdzielczej
- sporo nowych zdjęć dotąd niepublikowanych. Udał mi się też namówić Andrzeja Chodackiego na zamieszczenie wielu jego świetnych fotografii. Ogółem ponad 800 fotek.

Do przeglądania strony zalecam przeglądarkę Firefox 3.6 lub IE w wersji min 8. Przyda się także Flash Palyer w wersji 10.1.
Proszę o opinie i ew, zgłaszanie problemów technicznych w przeglądaniu strony na tutejszym forum lub na podany na stronie e-mile.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Yv
Cóż, moje umiejetności obsługi komputera sa ograniczone, nie bardzo wiem jak wstawiać fotki tak, jak ty ale poćwiczę. Na forum jestem od niedawna a wczesniej nigdzie nie umieszczałam sowich zdjęć. Proszę forumowiczów o cierpliwość.

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.