Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zachód słońca fajnie wyszedł, tak pięknie zachodzi nad oceanem, przypominają mi się wakacje z rodzicami nad morzem, nigdy nie zapomnę tych cudownych kolorów i nagrzanego piasku na plaży...

milypl napisał/a:
zgadnijcie czemu taka duża temperatura

Pewnie termometr oszukuje, mam podobnego oszusta u siebie za oknem, u niego prawie zawsze jest na plusie.

A to takie tam wyciągnięte z szuflady:
to robione jeszcze minoltą na działkach

Edytowane. Administracja.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

MontZbi napisał/a:

I jest na co popatrzeć. ;)

[/center]

Chodzi o te pająki? ;)

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Ze swojego zupełnie amatorskiego punktu widzenia przyłączam się do Yv.
Fajne fotki:)

Tak właściwie, to ja się niczym specjalnym nie wyróżniam... wszyscy jesteśmy amatorami :)

A jeżeli chodzi o warsztat, to mam marną hybrydę panasonica (fz-20) :(

Maciek_z_Klanu
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Mój piesek ;] , jakoś pusto tu się w tym wątku zrobiło, nikt nie wstawia, to ja coś zacząłem :P

Pytanie pomocnicze, z której stronki ten piesek ma głowę? A tak w ogóle bardzo ładny, podoba mi się widziałem kilka takich.

wasza-klasa.pl

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To kwestia wyobraźni i na co się patrzy. :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

W zasadzie można pozostawić fotkę z oceną "średnią" czyli bez komentarza ... Ale żeby było ciekawiej krótkie uzasadnienie :)
Niby zwykła żaba, a gadzina (raczej płazina) płochliwa - czyli brawa za refleks.
Warunki fotograficzne utrudniało dosyć ostre oświetlenie, co dało nieuniknione przepalenia niektórych obszarów, przy czym ogólny efekt można zaakceptować - tzn. przepalenia dotyczą nieistotnych obszarów fotografii, za to cienie są dobrze wyeksponowane. Autofokus trafił tam gdzie powinien czyli okolice oka żabki.
Na minus - kadrowanie z góry (z perspektywy bociana ;) ) to nie jest zwykle najciekawsza metoda obrazowania, dodatkowo (jak z jadalnym grzybem) kadr zaśmiecony jest licznymi elementami (trawą), które rozpraszają uwagę - tu akurat trudno było pozbyć się trawy nie płosząc "modelki". Można było za to spokojnie przymknąć przesłonę. Po niewielkim obszarze ostrości i z exif-u widać, że znowu był ustawiony duży otwór - konkretnie f 4,5. Aparat był ustawiony w tryb A (aperture), nic nie stało więc na przeszkodzie, żeby przekręcić "wihajster" i ustawić np. f 8, żeby uzyskać większą głębię ostrości http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C4%99bia_ostro%C5%9Bci.

Jeszcze ciekawostka - tu jest kalkulator głębi ostrości http://www.dofmaster.com/dofjs.html?format=0.019&focal=50.0&aperture=1.781797&distance=.5&units=1.0. Mi wychodzi , że w tym konkretnym przypadku żaba była obrazowana prawidłowo = ostro na odcinku 0,7 cm. Dla porównania przy f 16 będzie to ponad 2,5 cm. Fajna zabawa - dla zainteresowanych B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

romanserwis napisał/a:
Yvonne, zachowujesz się jak dziecko. Jak pokazujesz coś publicznie, to licz się z ewentualną krytyką. A Ty zabierasz zabawki, edytujesz, wycinasz i się przenosisz. Bo ktoś wyraził swoją opinie, to uciekasz? Jak już coś zamieścisz na tym forum, tekst, czy foto, to już tego nie kasuj.

I tu dochodzimy do meritum.
Otóż, wcale nie gniewałabym się za krytykę (uważam, ze jest ona konieczna), jednak w momencie gdyby była uzasadniona i dotyczyła zdjęcia jako całości, tutaj skrytykowano nie moje zdjęcia ale to, co się na nich znajduje, a to duża róznica. Czekałam na coś więcej.
Jedynie Paluch wyraził swoje zdanie w sposób w jaki powinno się oceniać, nie patrząc na to czy na zdjeciu jest kot, pies czy coś innego.
Nawet gdyby mnie zjechał to też nie miałabym za złe.
A tak nie ma sensu aby moje zdjecia tutaj się pojawiały.
Jak mi ktoś pokazuje fotki to temat zostawiam sobie na koniec.
Uwazam, że jak na amatora nie robię złych zdjęć a to, że jeden foci laski a inny zwierzęta to już jego indywidualny wybór.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mnie się tam ta zielona żabka podoba, kiedyś sama robiłam (pamiętam) fotki róznym płazom i gadzinom, zresztą chyba tutaj parę wrzuciłam nawet.

Zdjęcie usunięto. Administracja.
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YV , Świetne zdjecia. Zwlaszcza przy tych pierwszych znakomite światło.

Rowniez zajmuje sie fotografia (kompletnie amatorską) i chcialbym podzielic sie z wami moimi zdjeciami :

To moj pierwszy post tutaj , wiec witam wszystkich :)

Swoja droga moze by tak zrobic dzial fotografia, skoro jest Muzyka , Gry , Film itp... to czemu by nie foto ? ;)

Pozdrawiam

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Czegoś tu nie rozumiem. Nie oceniono treści czy jakości zdjęć jedynie format czyli wielkość. Nie każdy ma szybkie złącze i lepszy komputer. Poza tym serwis jest dla wielu użytkowników a nie dla jednego i stwierdzenia

... Formatu nie zmniejszę, jeżeli ktoś ma problem z załadowaniem to trudno ...

jest tu nie na miejscu. Szybkość i prawidłowe działanie serwisu powinno być wyznacznikiem dla administratorów i oni powinni zwracać na to baczna uwagę. Strony wolno ładujące się są nie oglądalne. Pierwsze zdjęcia kotów w tym wątku spełniają powyższe kryteria i jest wszystko OK. Jako administrator powinnaś mieć to na uwadze i nikt nie będzie się ciebie czepiał chyba, że Ci nie zależy na zwiększeniu oglądalności czy tez poprawieniu estetyki serwisu.

Apel do wszystkich posiadających aparaty.

Niedawno ukazał się artykuł UOKiK przypominający o zakazie wyrzucania elektroniki do śmietników oraz gdzie tam popadnie.
Słonko już zaczyna lepiej świecić, większość z was wybiera się na wyprawę do lasu. Weź aparat i zrób fotkę stanu faktycznego waszej okolicy. Zdjęcia prześlij na adres email: montzbi@op.pl z opisem gdzie to zostało zrobione. Na razie jest zbierany materiał do nowego wątku na tym forum.
Sprawa jest poważna. I jak tu promować nasz region jak mamy taką rzeczywistość.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Krokodyl bardzo fajny :)

Też próbowałem żabę ufocić, ale to śliska sprawa ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki :) Moja twórczość ogranicza się do kotów, kwiatków i makro. Nie próbowałam robic ani architektury ani portretów ani reportażu i raczej się nie przymierzam.

Jestem natomiast pod wrażeniem ogromnej różnorodności, miejsc.
Podoba mi się portret kobiety, świetny kadr. London eye też fajnie złapane, podobnie jak wieża Eiffla, uliczka i ten kamień, na czym on leży? Na torach? Lubię takie kadry. Super fotki. :)

No i oczywiście witamy na forum (chyba wątek powitalny czas założyć)

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tym bardziej mnie zawstydzasz. Ja mam FZ7.
I tym się właśnie różni amator od wyróżniającego się amatora;)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dyskusja nie ma sensu, chyba nie dojdziemy do porozumienia. Moje zdjecia( przeważnie) nie przekraczają 100Kb czyli nikt nie powinien mieć probelmu z załadowaniem fotki. Czepiłeś się tego formatu. To mozę lepiej jak każdy zacznie wrzucać miniatruki? A mozę w ogole lepiej jak wszyscy się do Galerii przeniosą bo masz tam niewielkie zainteresowanie?
Wątek ten był kiedyś popularny, co widać po ilości postów, teraz niech sobie każdy robi co chce, wstawia jakie chce fotki, ja umywam ręce, nie chcę już mieć z tym nic wspólnego. Swoją drogą cieszę się, ze nie dałam się namówić na "czlonkostwo" w FK, jeżeli panuje tam taka atmosfera agresji i wrogości to dziękuję bardzo.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

O kurde, ale grube żabsko, wabiłeś ją świeżo upolowanymi muchami?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

milypl napisał/a:
To listopada tego roku ??

W tej chwili to już tamtego - czyli 2008 ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dhante napisał/a:
A jeżeli chodzi o warsztat, to mam marną hybrydę panasonica (fz-20) :(

No nie bądź taki skromny :) Albo aparat ma dobre komponenty, albo ekstra elektronikę. Nie widać winietowania (spadku jasności na rogach kadru), a ani zniekształceń geometrycznych pomimo dosyć szerokiego kąta. Właściwie nie widać szumów. Nie wiem jak zrobiłeś 3 fotkę, ale jak pisałem trochę wcześniej, zdjęcie jest nie do zrobienia bez sztuczek z udziałem człowieka lub zaawansowanej elektroniki. "Czwórka" wygląda jak po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego (szkiełka) za powiedzmy 400 zł.
Podoba mi się kadrowanie i podejrzewam sporo pracy przy komputerze ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jedni wolą koty, mojego kota rozjechał samochód :( drudzy wolą laski a laski wolą facetów, Paluch lubi krajobrazy a MontZbi lubi pająki ... itd... itd ... itd ... A M E N !!!

Wracając do tematu to wstawię zdjęcie nagiej dziewczyny przykrytej płatkami róż ;) oczywiście dla tych, którzy lubią takie widoki ;) Pochwalę się, że poniższe zdjęcie zajęło II miejsce na TOP w www.plfoto.com więc uważam, że to jakiś sukces. Zresztą jest to już mój 3 top na plfoto.

Zdjęcie oraz noty i komentarze --> http://plfoto.com/1497269/zdjecie.html

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dhante, świetne zdjęcia!!! Portret, kamień... Podróży po świecie zazdroszczę:)
YV, wisienki i słoneczniki bardzo mi się spodobały. Pytanie jakim sprzętem robicie zdjęcia?

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pozwolę sobie zauważyć, że nie tylko kolczyki są piękne ale i przede wszystkim forumowiczka :)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Miałam dopisać, zebyś uważał na rozmiar,;) bo głosy oburzenia się podniosą ale wstawiłeś linka i ok.

Zdjęcie jak zwykle w porządku, proste i zarazem interesujące. Nie dziwię się wysokiej ocenie.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Znalezione w sieci - zapierające dech w piersiach gigapanoramy z pod Mont Everestu https://s3.amazonaws.com/Gigapixel_Trees/Pumori_Spring2012_EBC_Full/EBC_Pumori_050112_8bit_FLAT.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

karamba napisał/a:
Pytanie jakim sprzętem robicie zdjęcia?

Panasonic FZ-20

Dzieki za opinie :)

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bzyszek napisał/a:

Wracając do tematu to wstawię zdjęcie nagiej dziewczyny przykrytej płatkami róż ;) oczywiście dla tych, którzy lubią takie widoki ;) Pochwalę się, że poniższe zdjęcie zajęło II miejsce na TOP w www.plfoto.com więc uważam, że to jakiś sukces. Zresztą jest to już mój 3 top na plfoto.

Zdjęcie oraz noty i komentarze --> http://plfoto.com/1497269/zdjecie.html

I to mi sie podoba. Odniosłeś sukces to pochwal się a nie rób z forum galerii swoich zdjęć. Gratulacje Zbychu tak trzymaj! i więcej takich fotek :)

PS.

yvonne napisał/a:
Miałam dopisać, zebyś uważał na rozmiar,smiley bo głosy oburzenia się podniosą ale wstawiłeś linka i ok.

Jaka zgryźliwa

A mozę w ogole lepiej jak wszyscy się do Galerii przeniosą bo masz tam niewielkie zainteresowanie?

Nikogo nie namawiam a galeria broni się sama jeśli chodzi o oglądalność.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nikon D50

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Pozwolę sobie zauważyć, że nie tylko kolczyki są piękne ale i przede wszystkim forumowiczka :)

W celu weryfikacji tego stwierdzenia, przyłożyłem do prawej krawędzi fotki lusterko, no i faktycznie ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

nie rób z forum galerii swoich zdjęć.

Wątek założylam sama i znajdują się tu zdjęcia różnych osób, nie tylko moje.

galeria broni się sama jeśli chodzi o oglądalność.

Widocznie słabo się broni skoro czepiasz się wątku w którym jakoś do tej pory się nie udzielałeś...

Sama ten wątek założylam i sama go rozwalę usuwając wszystkie swoje zdjęcia panowie profesjonaliści.

Edytowane. Administracja.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ja mam Nikona Coolpix P1, ale jeszcze nie potrafię dobrze go obsługiwać. Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię pstrykać:)

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Eeee, no bez przesady.
A wracając do przerobki, to dziewczyny z forum mnie zjechaly za taką modyfikację. :p
Ze sztuczna, że niewyraźna itp.
Powiem szczerze, ze osobiście też nie przepadam za odrealnionymi przeróbkami ale czy wszystko musi być zawsze takie normalne?

Edytowane. Administracja.

MontZbi
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To było to zaznaczyć w nazwie wątku, że jest prywatny i przeznaczony na twoje fotki. Zresztą szkoda gadać jak ktoś nie rozumie pewnych spraw związanych z portalem. A zresztą rubta co chceta już się nie wtrącam pa. B)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

MontZbi napisał/a:
To było to zaznaczyć w nazwie wątku, że jest prywatny i przeznaczony na twoje fotki. pa. B)

Jak widać niedokładnie przeglądałeś wątek, skoro twierdzisz, że załozyłam go tylko dla siebie, cóż...

Poza tym jedna uwaga, to, że na topie są zdjecia dziewczyn nie oznacza, że każdy fotograf czy amator będzie się zajmował taką tematyką. Jeżeli tego nie rozumiesz to ja nie mam nic wiecej do powiedzenia.

I tak z jednego z niewielu wątków wolnych od kłótni zrobił się nieprzyjemny pełen agresji i pretensji temat.
Już mi się tu nie chce zaglądać bez obawy, ze zobaczę znowu jakieś posty sfrustowanego użytkownika, który zamiast zajac się własnym podwórkiem próbuje narzucać komuś swoje normy.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No ładnie Gregorek. Normalnie bym się czepiał centralnego kadrowania i kryptoreklamy musztardy, ale po znajomości nie mogę ;)
Czekamy na kolejne fotki ...

Jak już wspominałem w innym wątku zgromadziłem trochę materiału na panoramy - a więc z sesji UFO-logicznej :)

większa wersja http://foto-klub.pl/paluch/panorama1.jpg

większa wersja http://foto-klub.pl/paluch/panorama2.jpg

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:

milypl napisał/a:
zgadnijcie czemu taka duża temperatura

Pewnie termometr oszukuje, mam podobnego oszusta u siebie za oknem, u niego prawie zawsze jest na plusie.

termomet nie oszukuje działa bdb a temp. taka duża bo okno było uchylone i ogrzał sie powietrzem z mieszkania :D

Ja robie zdjęcia Sagem My700X - oczywiscie to komórka ;)

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Ja już się nie mogę doczekać ciepła i wiosny. Dobrze, że chociaż coraz częściej świeci słońce.
Odnośnie nowej strony fk to się nie bedę wypowiadać. Chyba jedynym pozytywem jest tu możliwość dodawania komentarzy.

A mi się bardzo nowa strona podoba, dlatego że jest właśnie nastawiona na zdjęcia, a nie inne duperele. I przejrzysta i ładna ;) Wszystko ok ;]

Maciek_z_Klanu napisał/a:
Pytanie pomocnicze, z której stronki ten piesek ma głowę?

o.0 A nie widać?

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Panowie i Panie odbiegamy do tematu. Wstawiamy zdjęcia - jedni oglądają, inni komentują aby konstruktywnie :-). Ja na przykład tylko oglądam.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo miło spotkać prawdziwego fanatyka fotografii :)
Wypowiem pewną "mądrość" i niech to google zindeksują ...
Bardzo dobrze jest przynajmniej spróbować fotografii analogowej, która uczy pokory względem warunków oświetleniowych i tzw. okoliczności, na które będziemy przygotowani warsztatowo i zrobimy dobre ujęcie bądź coś nie zagra i wspaniałe zdjęcie zostanie tylko w naszej pamięci. Widzę właśnie, że kolega (zdaje się) działa analogowo - szacuneczek B)
A już zupełnie powalił mnie aparat fotograficzny zrobiony z puszki po coli i pudełka po zapałkach :D Jakże to niemodna pasja wśród tysięcy podobnych do siebie wymuskanych pocztówek na Plfoto ;)
Jeśli można to prosimy o więcej analogowych "gniotów" oraz prezentację efektów zapałczanych eksperymentów.

Zapytałem (w newsach) o Norwegię bo niedawno dowiedziałem się o takiej stronie http://www.photo-cabaj.com/. Wszytko wskazuje na to, że jest to znany wielu osobom Piotr Cabaj z naszego miasta.
Oprócz wspaniałych zdjęć przyrodniczo-krajobrazowych, pisze on na swojej stronie tak :

Kiedyś zdałem sobie sprawę z prostego faktu: życie bez pasji jest tylko zwykłym życiem, pasja daje siłę do tego aby wziąć życie w swoje ręce z całym jego bogactwem, zarówno trudnościami jak i z radościami. Moją pasje odnalazłem w fotografii.

Piękno i dzikość natury stało się dla mnie azylem, schronieniem w zurbanizowanym, konsumpcyjnym świecie. Fotografia sprawiła, że nie ma dla mnie zwyczajnych dni, bo każdą chwilę mogę spędzić w poszukiwaniu miejsc, które zachwycają i sprawiają, że czasem brakuje mi slow aby je opisać... W takich chwilach sięgam po aparat, tego czego nie mogę wyrazić słowami, pokazuje za pomocą zdjęć. To największe szczęście w życiu: robić to co kochamy.

Odnalezienia takiego szczęścia życzę Wam wszystkim.

Nic dodać nic ująć, tylko szukać swojej pasji ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:Sama ten wątek założylam i sama go rozwalę usuwając wszystkie swoje zdjęcia panowie profesjonaliści.

Chyba się troszeczkę przeliczyłaś z tym, że rozwalisz ten wątek jak usuniesz kilka swoich zdjęć. Za mocno się tu czujesz widocznie, a to forum poniekąd nie żyje dzięki Twojej "skromnej" osobie.

Co do zdjęcia Słowika to jest super i też mi się podoba ;]

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

Nie wiem jak zrobiłeś 3 fotkę, ale jak pisałem trochę wcześniej, zdjęcie jest nie do zrobienia bez sztuczek z udziałem człowieka lub zaawansowanej elektroniki.

Fakt, odszumiłem :P

Paluch napisał/a:
"Czwórka" wygląda jak po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego (szkiełka) za powiedzmy 400 zł.

Pomyliłeś sie o 370zł :P

Paluch napisał/a:
Podoba mi się kadrowanie i podejrzewam sporo pracy przy komputerze ;)

Czasami dobrze jest coś poprawić, ale nie manipuluję zdjęciem - czasami tylko lekki retusz. Niestety, mając słaby aparat, trzeba sobie pomagać wszelkimi możliwymi sposobami ;)

Bruttisima napisał/a:
Tym bardziej mnie zawstydzasz. Ja mam FZ7.

Hehe, akturat to jest ta sama seria i ta sama taśma produkcyjna. Te same parametry, jedynie Twój jest trochę mniejszy :)

A jeżeli chodzi o zdjęcie yv, to imo bardzo fajne :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
... amatorszczyzna.

Dla mnie prawdziwy profesjonalista, to ktoś kto ma tyle radości z fotografowania co amator, a może ze względu na poziom prac swoje fotki żądać pieniędzy i je dostawać. Nasuwają mi sie takie przykłady :
http://plfoto.com/66348/autor.html
http://plfoto.com/6519/autor.html
http://plfoto.com/80612/autor.html
http://plfoto.com/25337/autor.html :)
Będąc amatorami, mamy więc wiele wspólnego z pierwszą grupą :d - bez względu na sprzęt, staż i "światoogląd".
Są też ludzie celujący głównie w zarabianie kasy - jeśli swoja pracę wykonują dobrze zaliczam ich do chałturników, jeśli beznadziejnie dokumentują niepowtarzalne chwile z wesel, studniówek, komunii - to właśnie nazywajmy amatorszczyzną :be

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wcale tak nie uważam, a Ty jak widać nie bardzo sie orientujesz, usuwając zdjecia czy inaczej edytując posty wątki nabierają innego sensu lub bezsensu.

A wątek niech sobie żyje dalej, mam nadzieję, ze inni się nie zniechęcą i jakieś fotki będą od czasu do czasu się tu pojawiać

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

:| wszystko zostało w zasadzie już powiedziane, w większości nie były to wypowiedzi merytoryczne w zakresie fotografii. Szkoda, bo do tej pory wątek dystansował inne tematy mając 18,5 tys. odsłon - przeglądający jak sądzę nie szukali tutaj "tekstów" ale raczej ciekawych obrazów.

Trzy uwagi :
- w kwestii rozdzielczości zamieszczanych fotek - na obrazkach o boku 600 pikseli i mniejszych można pokazywać fotki ilustracyjne (patrz wątek Trasy rowerowe) gdzie walory estetyczne są wartością drugorzędną. Zdrowy rozsądek podpowiada żeby nie przekraczać 1000 pikseli - bo komputer w najlepszym razie sam przeskaluje obrazek, przy okazji pogarszając ostrość, ewentualnie fotkę trzeba będzie oglądać na raty :D
Umiejętność przygotowania pracy do prezentacji w internecie to obecnie podstawa, więc nie widzę problemu - przynajmniej na tutejszym forum

- nie chcę nikomu zabraniać konstruktywnej krytyki i szczerej obrony, podeprzyjmy jednak (czasem) swoje racje przykładami własnych rewelacyjnych , albo chociaż poprawnych fotek. Inaczej trudno nasze argumenty brać poważnie ;)

- publikując fotografie czy to na forum czy też na stronie klubowej, mam nadzieję że zachęci to "oglądaczy" do jednego - to tego o co niestety coraz trudniej, żeby wyrwać się na chwilę z domu, samochodu, biura, szkoły, kuchni, garażu - spojrzeć na to co nas otacza jakoś inaczej, uważniej - "bez namaczania" w telewizyjnej papce - można zrobić fotkę jeśli ktoś chce B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

grmik napisał/a:

Nie tego linka wstawiłeś.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Wcale tak nie uważam, a Ty jak widać nie bardzo sie orientujesz, usuwając zdjecia czy inaczej edytując posty wątki nabierają innego sensu lub bezsensu.

Czytam tylko co napisałaś i wyciągam wnioski. Jeśli tak nie uważasz to ujmij to w inny sposób, a nie neguj później.

eot

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A na deser po koncercie były ... zdjęcia :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

grmik
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

dzięki za poprawkę cały czs się uczę i jak widać nic z tego:)

"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... w temacie kotów - nie drzyjcie kotów :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

pomału zbliża się jesień i bedzie można fajne fotki robić a narazie taki pstryk:
"Waiting for him"