Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

O matko, ale pusto, o której robiłeś te fotki?

To mi się podoba
http://foto-klub.pl/galeria/displayimage.php?album=35&pos=5

A co się stało z galerią w FK, jakieś zmiany na stronie widzę ale nie na lepsze?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gregorek napisał/a:

Chyba, że chodzi Ci o technikalia, w takim wypadku zapytaj Palucha, on jest autorem tego zdjęcia i sam najlepiej będzie wiedział jak to zrobił.

;)

A o cóz by innego?

Już mówiłam, nie przepadam za zorganizowanymi grupami, wolę zapytać tutaj.

Przyznam, ze jestem trochę rozczarowana odpowiedzią, bo sądziłam ,ze takie efekty można uzyskać przy pomocy samego aparatu, a tu lipa.
A zdjecie i tak jest cudowne!

Edytowane. Administracja.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
socom45 czy żywiec zapłaci?
pzdro gan

DiVene
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

pytanie do paluch - jak pisałeś kiedyś strona wirtualny parczew będzie służyć porównaniu wyglądu Parczewa z 2010 do tego co będziemy mogli oglądać na co dzień gołym okiem lecz chcę spytać czy planujesz nowsze wersje strony aby udokumentować te zmiany czy jest to taka jednorazowa akcja.
Podziwiam ogrom pracy którą włożyłeś w powstanie tej strony i nie będę raczej odosobniony w podziękowaniach za udokumentowanie wyglądu naszego miasteczka. Fantastyczna robota!!! B)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To jak mało to wątek zostaje :-) szkoda czasu przerabiać tamtego moda B)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...


Polski BIGBEN B)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

www.eparczew.pl/wawa/

Zdjęcia z Warszawy - wieżowiec w centrum 38 piętro podczas porannej mgły.
Zdjęcie 4 i 8 to też ten sam widok z innego strony budynku.
Fotografowałem tylko zdarzenie proszę nie oceniać tego pod względem estetycznym bo na fotografii się w ogóle nie znam.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To była godzina 10 rano :D. Coś tam jeździło, ale faktycznie korków akurat nie było ;)

Co do nowej strony to : w odpowiedzi na społeczne zainteresowanie nowym administratorem Fotoklubowej strony został nasz znajomy forumowicz GenX.
Najważniejsze zmiany obok szaty graficznej to możliwość rejestracji "sympatyków". Osoby zarejestrowane mogą komentować, oceniać zamieszczone fotografie, a także dodawać swoje prace - do czego jak zwykle zachęcam B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Też byłem rozczarowany, po zakupie aparatu cyfrowego. Pstrykać można tysiące zdjęć, a tu ... często nie to co się widziało ... czyli zamiast brzozy "lipa" :D
Różnica jest taka, że w fotografii analogowej artyści dochodzili do naturalnych efektów latami, teraz nastolatek może mieć takie wyniki w 1-2 lata, kwestia chcenia i odrobiny talentu.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dobre pytanie...

Od siebie dodam tylko że powinieneś połączyć swoje siły z Bzyszkiem (patrz posty powyżej!). :D

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

I ok...
btw, i tak mało osób tutaj pisze...Ostatnio to pewnie przez ten upał, nawet moim kotom nie chce się szaleć tylko leżą na balkonie...:)

Pstryknięte przed chwilą...

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tym razem coś z miasta i b&w ....

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mgliste tematy bardzo mi się podobają. A to drugie zdjęcie bez słupa Ci się trochę rozmyło ;] Ale i tak efekt jak z bajki :) Malinka też smacznie wygląda. A co do zdjęć gruhy to już dawno je widziałem :P Też fajny efekt. Ale przez te fotki Palucha, aż mnie zbiera żeby zaoszczędzić na jakiś lepszy aparat....

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ja już się nie mogę doczekać ciepła i wiosny. Dobrze, że chociaż coraz częściej świeci słońce.
Odnośnie nowej strony fk to się nie bedę wypowiadać. Chyba jedynym pozytywem jest tu możliwość dodawania komentarzy.

Edytowane. Administracja.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Cyfra Syfra...negatywem też dało się robić zdjęci. Bez żadnych wodotrysków...tylko człowiek, natura i fotografia...

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ja tam zdjęcia mojego psa tylko wieczorem :-)

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha, fotki mogą być ale zdecydowanie byłyby lepsze gdybyś otworzył okno, szyba się odbija.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No właśnie, zawsze chciałam wiedzieć w jakis sposób uzyskać takie "rozmycia" oczywiscie bez nadmiernej obróbki.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ale fotka się Ci podoba czy nie ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

------------------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tak dla informacji okna w wielkich wieżowcach przeważnie nie dają się otworzyć. Od wietrzenie jest klimatyzacja. W styczniu podeślę fotki z 45 piętrza ( 200 metrów na ziemią ) panoramę warszawy :-)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jeśli chodzi o rozmycie Bobrówki to wymagane jest tylko ustawienie odpowiednio długiego czasu w aparacie - w praktyce ponad 5 s, a im dłużej tym ciekawszy efekt. Jeśli jest ciemno to wystarczy mieć statyw. W pełnym słońcu musimy nakręcić też filtr neutralny szary, żeby zmniejszyć dopływ światła.
Ta fotka już była na forum, więc tylko link http://foto-klub.pl/paluch/wodospad.jpg - także wykonana ze stosunkowo długim czasem.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie zważając na ekstremalne warunki pogodowe kontynuuje produkcję kolejnych etapów wycieczki wirtualnej po Parczewie. Tym razem prawie nowych 30 etapów ze zbożem i chabrami w tle ... Ogólnie pojawiły się zachodnie, południowe i wschodnie obrzeż miasta. Zapraszam :) http://www.wirtualnyparczew.pl/wycieczka/wycieczka.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Tym razem coś z miasta i b&w ....

Hmmm, coś nie pasuje mi w tym zdjeciu, chyba kadr, na pewno kadr, jakoś dziwnie to wygląda i za duży kontrast, aż bolą oczy.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a to pech...:-P

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Udało się skończyć "robotę", ale poprzestanie na przysłowiowych laurach to w pewnym sensie zmarnowanie użyteczności strony.
Co do generalnej (100%) aktualizacji panoram to głownie ze względu na pracochłonność ale też i stałość krajobrazu następny cykl ma sens najwcześniej za 5-10 lat.
Na pewno będę starał się aktualizować widoki w okolicy większych budów. Mam nadzieję że nie zabraknie też możliwości żeby zajrzeć z "kamerą" do szkół, szpitala, hoteli i restauracji, biur http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/umiasta/um1.html.
Chociaż panoramy są najbardziej przemawiającym do wyobraźni nośnikiem obrazu miasta, to nie zapominajmy o tradycyjnej fotografii. Będę starał się publikować swoje fotki, sporo świetnych zdjęć zamieścił Andrzej Chodacki, mam też obiecaną dużą "dostawę" reporterki od innego parczewiaka uzbrojonego w D300 ;) Ponawiam także prośbę do osób dysponujących starymi fotografiami Parczewa, o jednorazowe udostępnianie zbiorów (mogą być negatywy ... ). Obawiam się, że wsze cenne zbiory ulegną zniszczeniu przez czas lub po prostu przypadkowo :o
Wracając do panoram. Są duże możliwości pokazania miasta z nietypowych miejsc lub z niecodziennej perspektywy. Rejestracji imprez kulturalnych i okolicznościowych w formie panoram, ale nic (oprócz praw autorskich) nie stoi na przeszkodzie publikacji filmów lub nagrań dźwiękowych z takich wydarzeń.
Warto chyba też wyjść w stronę okolic Parczewa, czego świetnym przykładem jest rowerowyparczew - tutaj Białka : http://www.rowerowyparczew.pl/content/view/344/166/. Z tego co wiem to powiat także planuje zamieszczenie materiałów lepiej opisujący nasz region. Konkurencja może być duża, bo kolejnym moim (we współpracy z Andrzejem Chodackim) projektem będzie strona promująca atrakcje Polesia lubleskiego - przy czym wypada zacząć od ... okolic Parczewa.
Oby tylko czas i zdrowie pozwoliły, o chęci się nie martwię :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

--------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Budynek sądząc po stylu zbudowany jeszcze za cara i chyba dawno bez remontu (no może za wyjątkiem okien), marka handlowa bardzo aktualna. Lokalizacja - ścisłe centrum Hajnówki. Taki foto żart :)

Nr 4

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
Zdjęcia z Warszawy - wieżowiec w centrum 38 piętro podczas porannej mgły.

Jak mawiano w jednym z programów TV - jestem na TAK B) Dla mnie - im więcej mgły (na tych zdjęciach) tym lepiej - prawie jak z samolotu :)

yv napisał/a:
... szyba się odbija.

W takich przypadkach, a zwłaszcza gdy fotografujemy ciemniejsze wnętrze z zewnątrz przydaje się filtr polaryzacyjny.

Xander napisał/a:
A to drugie zdjęcie bez słupa Ci się trochę rozmyło ;]

Słuszna uwaga. Żeby po raz kolejny udowodnić, że nie święci garnki lepią, zacznijmy od początku. Przy fotografii w nocy musimy spełnić 3 sprzeczne warunki :
1. Zachować odpowiednia głębie ostrości - czyli w praktyce przymknąć trochę otwór w obiektywie i tym samym zmniejszyć dopływ światła
2. Fotografować na możliwie najkrótszym czasie - w przeciwnym razie gwiazdy wychodzą jak przecinki (Ziemia się kręci !) - znowu skutkiem jest ograniczona ilość światła
3. Stosować jak najmniejszą czułość ISO - żeby nie rejestrować dużych szumów - co wymusza dłuższy czas naświetlania i większy otwór

Jeśli światła jest bardzo mało wszystkie te parametry musimy ustawić na pograniczu możliwości technicznych sprzętu jakim dysponujemy. W tym konkretnym przypadku : ISO 800, przesłona 4, czas 30s
Niestety poziom szumów był na tyle duży, że stał się widoczny - zwłaszcza przez swoją nierównomierna naturę - prawy górny róg fotki 1:1

Problem ten staje się uciążliwy w jednolitych obszarach zdjęcia n.p niebo.
Na szczęście takie jednolite obszary łatwo jest też rozmyć odpowiednim filtrem w programie graficznym, maskując przy okazji szumy. W tym wypadku zadanie utrudniły gwiazdy - które przy tej operacji również mogły ulec zatarciu. W zależności od czasu jakim dysponujemy, możemy wybrać różne sposoby rozwiązania tego problemu - ja wybrałem sposób szybszy :c Upraszczając sobie robotę narażamy się na wystąpienie skutków ubocznych - tutaj nastąpiło lekkie rozmycie innych partii zdjęcia.
O ile jednak pierwsze zdjęcie (ze słupami) miało charakter informacyjny, w drugim można było iść na całość - efekt rozmycia wydawał mi się porostu ładny i uzasadniony - więc pozostawiłem lekkie rozmycie.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No i czasem trzeba niestety zamoczyć nogi ;)

A co do czasu naświetlania, to był chyba sporo dłuższy niż 5 sekund, myślę, że więcej niż 10

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

... wszystko się zgadza, to nie miało być ładne zdjęcie architektury B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
... takie efekty można uzyskać przy pomocy samego aparatu

Fuji S5

ps. z hodowli za domem :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
Fotka żywca jest rewelacyjna; niejeden z agencji reklamowej powinien się uczyć.
pzdro gan

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A jakie mialo być?

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam, a może tak zdjęcia miasta Parczewa. Potrzebne mi są do nowej szaty graficznej :-) Proszę o podpis jeszcze że akceptują Panowie i Panie zgodę o możliwość ich publikacji :-)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

------------------------------------------------

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tymi fotkami chciałbym udowodnić, że są jeszcze dzieci, dla których I Komunia Św. to głębokie przeżycie.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

jak zamiescic zdjecie ? Nie opanowalam jeszcze tej "sztuki" i prosze o pomoc :)

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Załóż sobie konto na np: www.fotosik.pl (serwis umożliwiający przechowywanie zdjęć ) po dodaniu zdjęcia w fotosiku pod każdym dodanym zdjęciem są gotowe linki które wystarczy wkleić na forum.
Tu masz filmik co trzeba zrobić- http://www.fotosik.pl/txt/movies/lekcja1.htm

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

:)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

DLa kazdego dziecka komunia jest przezyciem, to chyba taki pierwszy poważny "egzamin" publiczny i emocjonujące doświadczenie.
Jednak wiele z tych dzieci szybko zapomni o wartościach i celach którym ma słuzyc, czego dowodem będzie postępujący ich zanik, który w dorosłym zyciu zaowocuje kompletną zmianą postawy niestety nie na lepszą. Smutne.

Edytowane. Administracja.

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

dzieki ;) mily Mily ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tak dla ochłody, gdy za oknem + 32 C. Luty 2010 ...

więcej fotek tutaj : http://www.wirtualnyparczew.pl/forum/zima2010/zima2010.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Od jutra wystawa w PDK-u B) Chyba mam tremę ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A ja moje ostatnie pokażę i tutaj ;)

Więcej jak zwykle na moim blogu ;) Pozdrawiam.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

--------------------------------------------

Edytowane. Administracja.