Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:

Czytam tylko co napisałaś i wyciągam wnioski. Jeśli tak nie uważasz to ujmij to w inny sposób, a nie neguj później.

eot

To przeczytaj jeszcze raz.

Paluch, nie wspominaj o kotach, to temat tabu ;)

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Przez te Wasze koty i inne wynalazki mój post, który jak ulał pasuje do tego wątku został normalnie zakrzyczany więc powtarzam go jeszcze raz i mówię BASTA Z KŁÓTNIĄ ;)

cyt:

Wracając do tematu to wstawię zdjęcie nagiej dziewczyny przykrytej płatkami róż oczywiście dla tych, którzy lubią takie widoki Pochwalę się, że poniższe zdjęcie zajęło II miejsce na TOP w www.plfoto.com więc uważam, że to jakiś sukces. Zresztą jest to już mój 3 top na plfoto.

Zdjęcie oraz noty i komentarze --> http://plfoto.com/1497269/zdjecie.html

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ładny Zaskroniec :) z początku myślałem że to jakaś żmijka.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Znowu fajny motyw (myślę o żółtych kwiatkach).

Niedługo żniwa fotografów - żółto-zielona-czerwona jesień. Nie przegapcie okazji ! Fotki z ubiegłego roku :

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bzyszek napisał/a:
[b]Przez te Wasze koty i inne wynalazki mój post, który jak ulał pasuje do tego wątku został normalnie zakrzyczany

Spokojnie, przecież nikt nie przeoczył Twojego postu i zamieszczonego tam zdjęcia.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Moje dwie córki - Zuzia ( 3 dni ) i Karolinka ( prawie 6 lat )

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
I będzie i zima;
a czy jakiś odbiorca będzie ważny; czy sama technika i jak jest wspaniale; balans bieli tu- balans bieli tam; nie lepiej użyć photoshopa.

pzdro gan

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A więc tak...

Nie interesuje mnie te kłótnie. Mają być tutaj umieszczane zdjęcia i " sensownie " ocenianie. Nie znam się na fotografii. Dyskusja odbiega za bardzo od tematu.

Życzę wszystkim więcej samokrytyki, poszanowanie innych, oraz trochę sarkazmu. Dotyczy to również Adminów.

KOLEJNE POSTY NIE ZWIĄZANE Z TEMATEM BĘDĄ USUWANE.

Kolejne kłótnie proszę rozstrzygać na pw, gg, mail.

NIE STOSOWANIE SIĘ BĘDZIE KARANE.

i mówię to z pełną powagą.

A ja na tym Słownika zdjęciu widzę fajną babkę a nie jakiś ładny kontrast. No ale ja nie specjalista :-)

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gratulacje :)

Zuzia- fajne imię!

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zwracam uwagę, iż jest to wątek poświecony fotografii, trzymajmy się wiec tematu, a wszelkie "problemy" proszę zgłaszać na pw.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gan napisał/a:
Witam!
I będzie i zima;
a czy jakiś odbiorca będzie ważny; czy sama technika i jak jest wspaniale; balans bieli tu- balans bieli tam; nie lepiej użyć photoshopa.

pzdro gan

Gan, jako odbiorca przecież możesz komentować, oceniać i co? Możesz z tego korzystać, tylko nie wiem czy fotograf bardziej znający się na rzeczy będzie się przejmował indywidualną oceną amatora. Znajomość techniki pomaga zrobić dobre zdjęcie. O co ci chodzi z balansem bieli to już nie wiem, coś wytłumaczyć?

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

B)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

andrzejparczewski
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście na tym forum.
Dlaczego tutaj? ...no właśnie zastanawiałem się gdzie to można się przywitać nowy użytkownik forum i jakoś nie mogłem znaleźć właściwego miejsca typu "tu się przedstawiamy"....więc wybrałem ten wątek przy okazji pytania, związanego z umieszczaniem zdjęć na tym forum, proszę wyjaśnijcie, w jaki sposób można (o ile w ogóle mogę) umieścić zdjęcie, czy są ustalone rozmiary, "waga" tych fotek ?

Pozdrawiam.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Reszta z sesji na blogu :)
Pozdrawiam, Wojtek.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Niestety, choroba Zuzi jest poważniejsza niż się mogło wydawać, mam tylko nadzieję, że nie wróci.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Taki powitalny wątek był ale przepadł,
http://eparczew.com/forum/viewthread.php?forum_id=5&thread_id=79

Witamy na forum...

Zdjęcia nie powinny przekraczać 600px szerokości
wrzucać mozesz przez imageshack, umieszczając je w tagach [img] lub postimage, kopiujesz ostatni adres i pokazuje miniaturkę.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kolejne panoramy (wersji o boku 700 pikseli nie widać :@ czyżby jakieś problemy techniczne) więc tylko linki :

http://foto-klub.pl/paluch/panorama6.jpg

naprawdę duża wersja :D http://foto-klub.pl/paluch/panorama5.jpg

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam was.
Na początek coś z niedawnego pokazu kaskaderów na naszym stadionie:

andrzejparczewski
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To spróbuje umieścić zdjęcie. Przeglądając galerię "lasy Parczewskie" przypomniałem sobie o pomniku, który stoi w lasach Parczewskich oto on:

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wiosenny pstryk ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam no kibelki plastikowe były już w starożytnej Rosji jak to powiedział kolega :)
a jesli chodzi o dioramy to WIOSNA 1942 moja wina :)
jeszcze kilka zdjęc po tuningu
1916 Rosja Carska

1939 -wyjazd szpicy policja państwowa i KOP

SEMPER FIDELIS

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fotka wySSSokich lotów z tym wężem. Z exifu wynika, że wykonana soniakiem h50. Świetnie ustawiona ostrość (cały kadr nie mógł być zobrazowany ostro, autor słusznie skupił się więc na głowie), fajna kompozycja, prawidłowa ekspozycja przy optymalnie dobranych nastawach f8 czas 1/100 s. Czekamy na jeszcze ...

Jutro Wielki Piątek

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gan, chciałbym zrozumieć Twoją opinię. Pytania pomocnicze : o które zdjęcie Ci chodzi, czy tą fotografię uważasz za udaną czy też odwrotnie (za nieudaną) #$@?

Co do "oczekującej kogoś" dziewczyny to moim skromny zdaniem pomysł i kadrowanie ok, estetyka słabo : ogniskowa trochę za szeroka, nogi zrobiły się nieproporcjonalnie duże i ważne w kadrze, a nie o to chyba głównie chodziło. Albo skupiamy się na jesieni, wtedy zauważamy niezbyt ładne podłoże, można było poszukać czegoś fajniejszego, z większą ilością liści. Albo chodzi o te czekanie, wtedy liście powinny być trochę nieostre żeby lepiej skupić się na czekającej osobie, ale w takim przypadku "zabawę" psują dżinsy - ja bym wolał coś bardziej kobiecego i romantycznego w tym czekaniu.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Siemień - stawy - warto tam czasem zajrzeć ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kiedyś nie wiedziałem o jego istnieniu. Aż tu pewnego razu trafiłem na niego jeżdżąc na rowerze. Znajduje się on na czerwonym szlaku pomiędzy asfaltówką na Białkę (tą przez lasy) a tzw. Królową Drogą. Gdy jedziemy w stronę Białki, trzeba skręcić w lewo, tak jak szlak prowadzi.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Najładniej oczywiście jest w okolicach Parczewa B) , ale i za Sosnowicą czyli 30-40 km od miasta można spotkać ciekawe miejsca, zwłaszcza w Poleskim Parku Narodowym. Korzystając z idealnej dla fotografii pogody wybrałem się na ścieżkę Perehod :

Więcej fotek w nowym wątku http://www.eparczew.com/forum/viewthread.php?forum_id=38&thread_id=724

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

:) to tylko taki pstryk przy okazji jak siedziałem z dziewczyną w parku ;) głownie chodziło o przedstawienie samej ideii tego zdjęcia

genx
Obrazek użytkownika genx
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

co to ?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wczorajszy zachód słońca

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andrzejparczewski
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dobrze opisałeś dojazd, od siebie mogę dodać, że w pobliżu jest brzozowy lasek o ile nie został wycięty, zdjęcie robiłem w 2006 r. Ja akurat bardzo lubię ten typ lasu.

Pozdrawiam.

KamoN
Obrazek użytkownika KamoN
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

SIEMANO ALL jak ja tu dawno nie bylem :) nawolujac do watku widze ze ktos tu bardzo ubustwia koty :D to tak jak ja! :P 75% moich zdjec odkad mam cyfrowke to koty a przewaznie moja czarna kotka :P ale krajobrazy tez mam no i niedlugo moze wbije jakies foty z grzybobrania 2006 :P pozdr all !!

Żyj chwilą - w chwilę przepij wszystko !!
Umiesz liczyć ?...........?
Licz na siebie!!! :0

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie wiem :bz

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wiosennie:

Łabiędziowo :)

I reszta:

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zima na Królewskim Dworze.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No proszę kupił lustrzankę i od razu świetne foty strzela ;)

ps. czy ktoś wie co z tą wiosną w tym roku :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Ultra
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam wszystkich!
mnie się podoba fotka z nogami. kolorki fajne, takie jesienne i smutne. i dżinsy mi nie przeszkadzają w romantycznym czekaniu ;)
p.s. gdzie dziewczyna kupiła buty? :P :D

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Łabędź jest ok reszta taka sobie. Kwiatki są przepalone i niezbyt ładnie to wygląda.
Przydałaby się też niewielka obróbka.

Edytowane. Administracja.

sobek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch!
Serdeczne dzięki za fotkę- nie wyobrażasz sobie jaką radość w ten paskudny dzień sprawiłeś.
pozdrawiam

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A ja stwierdziłam, ze moje zdjecia są do doopy i rezygnuję ;((

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Łabędź jest ok reszta taka sobie. Kwiatki są przepalone i niezbyt ładnie to wygląda.

Dobre zdjęcia i obiektywna recenzja :D
Dorzucę jeszcze do "kwiatków" flarę od słońca po lewej stronie kadru - można tego uniknąć w prosty sposób osłaniając np. ręką obiektyw. Dosyć poprawna kompozycja - niestety żaden aparat na świecie tej fotki za jednym podejściem nie zrobi (ze względu na ostre słońce i sąsiadujące w kadrze głębokie cienie).

Najlepszy łabędź. W teorii należy unikać częstego błędu początkujących fotografów - umieszczania głównego motywu fotki w ścisłym centrum - zamiast w mocnym punkcie kadru. Tu akurat jest to uzasadnione - umieszczenie łabędzie w centrum - podkreśla symetrię całości zjawiska B)

yvonne napisał/a:
Przydałaby się też niewielka obróbka.

Nie należy tego robić - poprawiać w celu publikacji cudzych zdjęć, ale jak znam kol. X to się nie obrazi, więc trochę obrobiłem (czas obróbki 15 min.) :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Coś w kolorze :) Łąki dzisiaj całe białe, ładne widoki.

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ultra napisał/a:
p.s. gdzie dziewczyna kupiła buty? :P :D

a nie wiem szczerze mówiąc bo to już dość dawno kupowała :)

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yv napisał/a:
A ja stwierdziłam, ze moje zdjecia są do doopy i rezygnuję ;((

Do administratora - proszę skasować ten post - ta pani nie wie co pisze ;!

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak zwykle u mnie kolejna kobieta ... tym razem moja córka Karolinka.

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Norbert napisał/a:
:) to tylko taki pstryk przy okazji jak siedziałem z dziewczyną w parku ;) głownie chodziło o przedstawienie samej ideii tego zdjęcia

Z takich pstryków mogą wyjść bardzo ciekawe zdjęcia. Nie traktuj tego osobiście, a jako uwagę ogólną. W jednym się mogę z Gan-em zgodzić, ważny jest także widz. Tzn. robiąc zdjęcie i pokazując je innym nie musimy się zastanawiać nad jego poprawnością estetyczną czy nie daj Boże polityczną, ale warto pomyśleć co chcemy przekazać i jakimi środkami wyrazu. Środki wyrazu korespondują z szeroko pojętą kulturą i tutaj niektóre reguły są płynne w czasie i przestrzeni, wynikają też z praw optyki, sposobu postrzegania obrazu przez oko-mózg i psychologii - w tym zakresie właściwie od wieków są niezmienne. Nikt nie lubi gdy dwie lub więcej osób mówi do niego równocześnie, spróbujcie oglądać dwa programy TV na raz (chociaż podobno teraz młodzież ma bardzo podzielną uwagę). Ja na tym zdjęciu widzę dwa tematy (zdjęcia), oba niedopowiedziane. Oczywiście mogę się mylić i na pewno trzeba próbować robić dobre fotografie :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

PiotrF
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tak mała zapowiedź - od razu powiem, że to skan z wglądówki a nie obraz docelowy. Negatyw "wystrzelany" w trakcie przekazywanki. Zenit wędrował po Polsce przechodząc przez ręce 12 osób, każdy miał trzy klatki do dyspozycji. Wywoływany w Szczecinie (chyba). O odbitkę z co najmniej jednej mojej klatki się postaram:).
http://www.korex.net.pl/forum/download.php?id=1010
P.S. Niestety przytrafiła się "Zenkowi" awaria migawki, ale tylko jedna z "moich" klatek na tym ucierpiała...

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

jeszcze kilka widoków...

Attached files

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ja Ci kurde dam kasowanie postów :[

Edytowane. Administracja.