Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a te z dzisiejszego spaceru...

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak łapiesz błyskawice w kadr? Czekasz w danym miejscu z aparatem na niebie aż akurat w tym miejscu trzaśnie?

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Nawiązując do niedawno opisywanych metod rozszerzania (ograniczonego) zakresu tonalnego fotografii, jeszcze jeden praktyczny przykład B)

Chyba musiałbym zrobić 4 zdjęcia swoim aparatem, żebym mógł taką panoramę złożyć... :D a szkoda, bo takie zdjęcia mi się podobają.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Poza tym nie Ty jesteś specem od rozbierania a Bzyszek :P

A to dobre :D:D:D
Ja nikogo nie rozbieram ;) to dziewczyny same się rozbierają ;)

Oto dowód ---> http://www.fotoslowik.pl/girls/just_BP/DSC_3662a.jpg

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Cena :)
35mm do konca mi nie pasuje, ale nie znajde nic rownie ciekawego z silnikiem, "duza dziura" w cenie dla amatora a nie kogos kto zarabia na foceniu.
Forum nikoniarzy przegladalem, ale co innego jest "pomacac" a co innego czytac opinie innych, szczegolnie jezeli sa (jak zawsze w internecie) czesto odmienne.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kwitnąca jabłoń nr.1 jest super.

Karamba , jezeli chodzi o twoje zdjęcia to w pierwszej serii brakowało mi ostrości.
W drugiej jest juz nieco lepiej.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Powiedzmy, że tak, niestety możliwości sprzętowe mam ograniczone i zdjecia wychodza takie jakie wychodzą.

Kocjan balkonowy chowający się pod suszarką:

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

to proste, bierzesz takie zdjęcie zwykłe otwierasz w paint i rozciagas na boki B) :p :p

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bzyszek napisał/a:

to dziewczyny same się rozbierają ;)

Sam to się.. bałagan robi ;)
A sesja ciekawa.... nie tylko tej modelki

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gruha napisał/a:
Podoba mi się te zdjęcie co trzyma ksiądz na ostatniej fotce.

Fotografię można było zobaczyć na ostatniej wystawie w Domu Kultury. Historia wykonania jest taka, że po Klubie (29 I 2008) padła propozycja, żeby podjechać pod Bazylikę zrobić kilka zdjęć. Statyw akurat był w bagażniku ... Andrzej mierzył się chyba w 15 minut :)

Zależało mu na uzyskaniu symetrii w kadrze. No i faktycznie wyszjszło ładnie. Spróbuję autora namówić na publikację (tutaj) B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

jestem wdzięczna za wszelkie uwagi, biorę je sobie do serca

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch wiesz, ze to było jeszcze robione minoltą s414, dawne czasy ale dzięki za uznanie.

A sesja ciekawa.... nie tylko tej modelki

Sesja? Widzę tylko jedno zdjęcie.

A mi się ostatnio bardziej podobają sesje ślubne plenerowe Bzyszka, są super!

Poza tym gdzie Ty tu widzisz bałagan? jako Admin zajmij się lepiej śledzeniem i dodawaniem nowych artykułów bo newsy dawno nie aktualizowane a ty się zajmujesz nie tym co trzeba. Teraz to Twoja działka.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Chodzi o to aby robić zdjęcia o tematyce która nam odpowiada i w której dobrze się czujemy. Osobiście nie lubię krajobrazów, portretów czy reportaży ale dobrze się czuję robiąc makro i inne kwiatki. Jednak nie jest powiedziane, że nigdy nie zrobię zdjęcia o tematyce którą jestem mniej zainteresowana, moze kiedyś uda mi się zrobić naprawdę ładny krajobraz, kto wie?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jeśli znajdziesz dla niego (dla tej ogniskowej) zastosowanie, to z pewnością będziesz zadowolony.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Poza tym gdzie Ty tu widzisz bałagan? jako Admin zajmij się lepiej śledzeniem i dodawaniem nowych artykułów bo newsy dawno nie aktualizowane a ty się zajmujesz nie tym co trzeba. Teraz to Twoja działka.

Myślę, że Brutissima radzi sobie dobrze ;)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch Błagam wyślij mi tą mgłę w rozdzielczości 1200x 1024 :-) PLEAZZZE.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

YvonneS napisał/a:
Osobiście nie lubię krajobrazów, portretów czy reportaży ale dobrze się czuję robiąc makro i inne kwiatki.

Ja dokładnie na odwrót :D

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kolorystycznie i technicznie bardzo ciekawy eksperyment. Jesień zrobiła się bezlistna, śniegu jeszcze nie widać, więc czas na makro- wynalazki ;) Chyba, że da się sięgnąć do archiwum ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

PiotrF
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Parczewskich (p)otworków jeszcze nie udało mi się wyprodukować, ale że temat pozwala na zdjęcia nie tylko z Parczewa to poniżej spróbuję zasznurkować parę matchflex'owych obrazków:
http://aparaty.tradycyjne.net/foto,32816.html
http://aparaty.tradycyjne.net/foto,31101.html

Dwa poniższe wiszą u mnie na ścianie:)

http://aparaty.tradycyjne.net/foto,30182.html
http://aparaty.tradycyjne.net/foto,30150.html

Mam nadzieję, że zadziała.
Pozdrawiam.

P.S. Coś nie potrafię się dogadać ze wstawianiem klikaczy. Spróbuję poprawić.

P.S.(2) Jako, że informatycznym ignorantem raczej jestem do trzech razy sztuka...

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

karamba
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie zapukasz.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

W EXIF-ie stoi, że : Date Time Original = 2008-06-25 15:48:21 :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:

Myślę, że Brutissima radzi sobie dobrze ;)

Ja też tak sądzę ale nie w wątku foto ;)
Poza tym wczoraj trochę artykułow się pojawiło a tutaj cisza.

Edytowane. Administracja.

andyR
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zbyszek pewnie się zakręcił na tym weselu. Wracając wpadł do fontanny i materiały i sprzęt się zapaskudziły. ;)

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Droga YvonneS (nowy nick, stary styl)
Nie jestem administratorem na etacie, nikt mi za to nie płaci. Robię to powiedzmy z potrzeby serca. Staram się jak mogę, nie zawsze znajduję czas.
Dobrze wiesz, jako BYŁY ADMINISTRATOR i jako najczęstszy i bodaj najstarszy bywalec na eparczew, że jak słyszałaś o czymś ciekawym, możesz to wysłać na pw do Gruhy. Na pewno się ukaże. Ale lepiej krytykować i prowokować?
Na fotografii może się i nie znam, w niczym mi to nie przeszkadza.
O bałaganie, to był żarcik, ale nie pierwszy raz wykazujesz brak poczucia humoru.

Wszystko powyższe - nie dotyczy wątku.
PRZYZNAJĘ - DAŁAM SIĘ SPROWOKOWAĆ!!!

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Zablokowany
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Witam!
Chłopaki może mało rozumiem, może mało wiem- ale chcecie być specjalistami od techniki czy tzw artystami- twórcami- chcącymi coś przekazać
pzdro gan

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Powrót do przeszłości dzień drugi :?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Droga YvonneS (nowy nick, stary styl)
Nie jestem administratorem na etacie, nikt mi za to nie płaci. Robię to powiedzmy z potrzeby serca. Staram się jak mogę, nie zawsze znajduję czas.
Dobrze wiesz, jako BYŁY ADMINISTRATOR i jako najczęstszy i bodaj najstarszy bywalec na eparczew, że jak słyszałaś o czymś ciekawym, możesz to wysłać na pw do Gruhy. Na pewno się ukaże. Ale lepiej krytykować i prowokować?
Na fotografii może się i nie znam, w niczym mi to nie przeszkadza.
O bałaganie, to był żarcik, ale nie pierwszy raz wykazujesz brak poczucia humoru.

Wszystko powyższe - nie dotyczy wątku.
PRZYZNAJĘ - DAŁAM SIĘ SPROWOKOWAĆ!!!

Nikt nie jest doskonały, heheh

Byłym adminem jestem na własne życzenie, wróciłam tutaj tylko po to aby nim nie być. Gruha pytał czy chcę wrócić jako admin czy jako user.
Proste i zrozumiałe.
Z potrzeby serca, cóż za poświęcenie. A w ogóle to czy ta funkcja nie jest powiedzmy "społeczną", czy komukolwiek z moderatorów na wielu forach ktoś za to płaci?

Nick nie jest nowy, tak na marginesie.

Odnośnie poczucia humoru to mamy je zupełnie odmienne i chwała.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Krótką masz pamięć.
Administratorem nie jesteś ze względu na skargi innych użytkowników. I uważam, że to błąd, bo administratorem byłaś dobrym.
Jako BYŁY ADMINISTRATOR, możesz sobie pozwolić na "więcej". Twoja sprawa.

P.s. Jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi do mnie, proszę na pw.

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

fajny reportaż B-)

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:
Krótką masz pamięć.
Administratorem nie jesteś ze względu na skargi innych użytkowników. I uważam, że to błąd, bo administratorem byłaś dobrym.
Jako BYŁY ADMINISTRATOR, możesz sobie pozwolić na "więcej". Twoja sprawa.

P.s. Jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi do mnie, proszę na pw.

Jak nie wiesz to nie pisz, sama zdecydowałam o tym jaką funkcję chcę pełnić na tym forum. Zresztą zapytaj Gruhy, dał mi możliwość powrotu jako admin i nie skorzystałam, gdyż uważam, że to nie jest w porządku.
I naprawdę nie musisz tego pisać capsem, a moze chcesz mi w ten sposób uświadomić kto tu teraz rządzi i że mam pamiętać, ze jestem byłym adminem, czyli gorszą jednostką.
Heheheheh, weź się lepiej za aktualizowanie newsów.

Edytowane. Administracja.

Dhante
Obrazek użytkownika Dhante
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To ostatnie trochę słabe :P Ot leżące kamyki..

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zlot trochę mniej poważnie - w końcu obok lekcji historii, to była świetna zabawa ;)

Nawet w największych opałach wojsko lubi zapalić - zapalniczka leci :}

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Chcę pokazać, kto tu rządzi :D:D:D

Ech...Już nie wiem, czy śmiać się z ciebie, czy płakać nad Tobą:)

Zrobię rzecz najprostszą i najskuteczniejszą - nie skomentuję B)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ja gan to szczerze nie rozumiem Twoich wypowiedzi, tego co chcesz przekazać. Weź coś po ludzku napisz, bo nie wiem jak się do tego odnosić. Ja osobiście chcę robić dobre zdjęcia, które mi będą się podobały przede wszystkim, były dobre technicznie i artystycznie również. Dziwne to takie?

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Post usunięty. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

I jedno i drugie a nawet trzecie wydają się dobrymi pomysłami, w końcu jako admin powinnaś się kontrolować i nie zaśmiecać wątku niepotrzebnymi wypowiedziami.
Wracajmy do komentowania zdjęć.

Pięćsetny post!

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z cyklu prac "Kot tyż obiekt" (fotograficzny) - podwórzowiec sąsiadów ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Może to pani kocica na innym koncie?;) Zawsze znajdzie się ktoś kto wprowadza zamęt. Osty/bany oczyszczają naturę.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kaminie na szaniec :D
Coś jednak się dzieje w kardrze - mamy symetryczny cień po przekątnej, który troche ożywia całość. Z jego powodu matryca nie "wytrzymała" warunków ekspozycji (przepalania na pierwszym planie) i z są problemy z ostrością (duży otwór przesłony - mała głebia ostrości). Takie fotki to tylko ze statywu - pozwal spokojnie kadrować, kamyki poukładać "ładnie" i długi czas ekpozycji = mały otworek na przesłonie.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A sesja ciekawa.... nie tylko tej modelki

Sesja? Widzę tylko jedno zdjęcie.

Kto się wykaże odrobiną sprytu, obejrzy wszystkie ;)

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wow! Ale ostrość!
Nie boisz się wrzucać tutaj takich fotek? :P

Edytowane. Administracja.

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gan napisał(a):
Witam!
Chłopaki może mało rozumiem, może mało wiem- ale chcecie być specjalistami od techniki czy tzw artystami- twórcami- chcącymi coś przekazać
pzdro gan

Żeby być dobrym "artystą" trzeba mieć przede wszystkim jak najlepiej opanowany warsztat. Oczywiście, że można pstryknąć zdjęcie pod wpływem impulsu i bez przygotowania, nie myśląc o świetle, kadrowaniu, kompozycji itd. a potem popatrzyć w wyświetlacz i pomyśleć "o kurde, ale fajne wyszło, tylko trochę rozmazane". Czasem dla fotografa takie zdjęcia stają się bardziej wartościowe niż cała pozowana sesja w studio, ale co z tego, skoro jeżeli zaprezentujesz je publicznie to odbiorcy nie zrozumieją tego co chciałeś przekazać, bo tak naprawdę odnosi się to do Twojego indywidualnego przeżycia estetycznego, które - jakby nie patrzeć - ciężko jest przekuć na ogólno zrozumiały język nie posiadając umiejętności? Tutaj właśnie kłania się ta straszna technika, którą trzeba opanować.
Impresja to też fajna rzecz, ale wydaje mi się, że fotografia mimo wszystko rządzi się nieco innymi prawami (warto wspomnieć, że malarze-impresjoniści zaczęli odchodzić od "kopiowania" rzeczywistości w obrazach właśnie ze względu na powstanie fotografii). A co do kwestii tego całego "przekazu" - o co Ci dokładnie chodzi ?
Może i faktycznie tematyka zdjęć tutaj prezentowanych jest dość wąska, ale w większości przypadków są na prawdę dobre technicznie, a to też się liczy. Na inwencję twórcy ciężko wpłynąć, ale jak tak bardzo Cię to boli to zarzuć jakiś konkretny temat, może komuś się zechce w niego wstrzelić. Może coś poza "prozą życia" ?

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bruttisima napisał/a:

Kto się wykaże odrobiną sprytu, obejrzy wszystkie ;)

Oczywiście, ze tak.

Bruttisima, bardzo Cię proszę nie staraj się iść w moje ślady.
Rób co należy, po prostu.

Piękny nocny motyl zagościł na balkonie, szkoda tylko, ze przez chwilę. Nie mogłam się oprzeć. :P

Zdjęcie usunięto. Administracja.
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

gan napisał(a):
Witam!
Chłopaki może mało rozumiem, może mało wiem- ale chcecie być specjalistami od techniki czy tzw artystami- twórcami- chcącymi coś przekazać
pzdro gan

Proszę, wytłumacz mi czemu uważasz że jedno z drugim się wyklucza :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

panoramka "WIOSNA" http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/okolica1/rzepak1.swf
W rolach głównych : rzepak i osiedle Polna. Udział biorą : Nikor 35 mm, tyczka 6 m, kierownik produkcji Paweł J., zdjęcia Paluch czyli ja :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Litości z tym statywem, w taki upał ciągnąć ze sobą cholerstwo, nie ma mowy. ;)
Kamienie ktoś tak ułożył.
A te sama polożyłam. Spodobały mi się.
Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:
Zależało mu na uzyskaniu symetrii w kadrze. No i faktycznie wyszjszło ładnie. Spróbuję autora namówić na publikację (tutaj) B)

Andrzeja nie trzeba namawiać na publikację ... jego zdjęcia można zobaczyć na portalach Obiektywni i Plfoto ;)

http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-2996-portfolio-0-0-0.php

http://plfoto.com/104564/autor.html

Zdjęcie o którym mowa wisi tutaj --> http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-263000.php

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!