Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

847 posts / 0 new
Ostatni wpis
xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak to foto? ;> Oprócz oczywiście trochę złej jakości, bo to akurat nie moja wina ;]

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nie chcę tu przekonywać nikogo na siłę - też miałem taki etap po przesiadce na cyfrę, że niechętnie patrzyłem na komputerowe poprawianie zrobionych zdjęć.
Trzeba o tym pamiętać, że tzw. laby bez naszej wiedzy poprawiają zdjęcia nawet te z analogowej kliszy. W czasach kiedy nawet komputerów nie było prawdziwi artyści fotografii, swoje najlepsze prace tworzyli również dzięki skomplikowanej obróbce chemicznej materiałów - której efekty sprowadzały się do poprawek możliwych dzisiaj do uzyskania w komputerze.

Liczy się cel. Czy chcemy przesadnie ubarwiać rzeczywistość, czy tylko zniwelować niedoskonałości sprzętu foto. lub naprawić własne błędy.

Przypomnę jeszcze wcześniejszą wypowiedzi :

BESTI@666 napisał/a:
Obecna technika daje duże mozliwości, aparaty cyfrowe, komputerowa obrobka itp, a co z dusza zdjęcia?? Większość z nich bardzo mi sie podobała, jednak nie patrzyłam ani na technikę, ani na " profesjonalizm". Dla mnie liczy sie to co chcę utrwalić na fotce, co widzę wokół siebie, i na co zwracam uwagę.

Paluch - czy ja :)
Dusza zdjęcia jest w "głowie". Niestety urządzeniom technicznym, a w szczególności aparatom cyfrowym daleko do oddania natury rzeczywistego obrazu - takiego jakim my go widzimy. Komputer i różne techniczne zagrywki pomagają w uzyskaniu obrazków właśnie takich jakimi my je odbieramy (nawet jeśli są to subiektywne wrażenia). Chodzi o to żeby duszę z "głowy" prze-copy-iować do fotki ... :]

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zapomnialam juz jak to fajnie tak sobie pojechać na wieś, za dużo mi się zwalilo na glowę.
Zdjęcie fajne, a masz może łabędzia z bliska?

Edytowane. Administracja.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

To i ja pokaże swoje foty :P ,trochę inny rodzaj sztuki, jak by co to jest to z papieru.


Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

dawno nic tutaj nie pisałem więc czas rzucić jakąś nowszą fotką :) :

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander nawet ładnie ci wyszło :p

Mily, a cóż to za urządzenie?
Zdjęcia bylyby fajne gdyby nie data na dole.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

No ładny kotek. Jeśli mnie EXIF nie myli to wykonany Canon-em 400D plus zoomik, wywołane w "wiodącym" programie graficznych. Dobrze ustawiona ostrość, jenak fotka trochę poruszona - na przyszłość w takich przypadkach proponuję wyostrzyć - filtr : inteligentne wyostrzanie parametry ok.1 piksel i ok. 40 %.

Temat na czasie. Przesłona f=8, ISO 200, czas B

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jaka tam wieś, 8 km od "pomnika" i w prawo. Co do łabędzi to pływały z młodymi, ale młode jeszcze małe - więc ptaki są nieufne - odpływają, a z tym "szkłem" co miałem przy sobie to raczej szersze kadry. Jednak sporo się tam dzieję, dlatego warto się wybrać - choćby rowerem.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pewnie, że tak. Sama przyjemność. Nie bylam tam od ladnych paru lat, jakos zawsze czasu brakuje. A teraz musze pilnowac chorej koteczki i nie ma mowy o wypadach za miasteczko.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jeśli zdjęcie trzeba robić wg. tych mocnych punktów to tu są one zaznaczone tak, że prawie razi :) Kiedy ja będę robić takie zdjęcia...

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Najbardziej mi się podobają zdjęcia Lonki z Dęblina. Kepih od kiedy sobie kupił aparat to lata z nim wszędzie i wszystko fotografuje, włącznie ze mną na korcie, mam nadzieję że to nie pójdzie do internetu! :P Widzę, że co raz to nas więcej (fotopstrykaczy) na eparczewie i bardzo dobrze :) Co do początkujących to Paluch was poprowadzi do lepszych zdjęć, jeśli poprosicie :) Ja korzystam z jego pomocy bardzo często :) Pozdrawiam Wszystkich i wstawiam zdjęcie.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Mily, a cóż to za urządzenie?
Zdjęcia bylyby fajne gdyby nie data na dole.

Będzie to model z papieru - Samochód pożarniczy Jelcz GCBA 13/48 wydawnictwa Orlik

link do galerii sklejonego modelu jest TU

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Oj Paluch, szkoda, ze złota jesień tak krótko trwa.
Ale kolorki soczyste, mniam :)

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z dzisiejszego koncertu

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Odświeżenie wątku - SZSZSZSZUM ... :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajny, czerwoniutki i strażacki.
To wcale nie wyglada jakby bylo zrobione z papieru.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

a fajnie Ci wyszło nawet

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Tradycyjne światełka ... z najlepszymi życzeniami
*******************************
*** http://www.wirtualnyparczew.pl/panoramy/miejsca/swiatelka/sw2010.html ***
*******************************
:)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

A czemu nikt nie wstawia nowych fotek? Martwy sezon jakis czy co?

Ja szukałam staroci ale mam taki bałagan, że aż mi sie nie chce tam wchodzić, bo straszy. Pamięci też zawalone a czasu i ochoty brak na porządki.
Poza tym jak mi wyjdzie moja ostatnia "pasja" rękodzielnicza to się pochwalę, chyba zeby nie było czym. ;)

Edytowane. Administracja.

Lonkaa
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Kolejna (póki co chyba ostatnia) znalezionych w komputerze zdjęć (tym razem z tegorocznych wakacji) mojego autorstwa, nadających się do pokazania:

Z Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska:

Złapane w centrum Pragi:

I Bułgaria:

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Fajne fotki.

Coś wątek zamarł, czyżby zniechęcenie wiosenne?

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ślubne :)

Panna młoda ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Norbert
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Z okazji wczorajszej mgły wrzuce takie minimalistyczne foto:

No i życzę oczywiście Wesołych Świąt wszystkim :)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Znowu jesiennie ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jest nowa "fotka" ale w innym wątku ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Ale ładne zęby!

fajne fotki

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Wybory ważna rzecz, ale róbmy też "swoje". W porównaniu z ostatnim wpisem pole "oglądu" miasta powiększyło się o 100% czyli o kolejne 32 panoramy / etapy wycieczki. Z reszta co ja tu będę reklamował - w końcu nie kandyduję ;), więc sami zobaczcie http://www.wirtualnyparczew.pl/wycieczka/wycieczka.html

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Zdjęcie usunięto. Administracja.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Widziałam, niezły syf. bleee

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pierwsze zdjęcie maxs B)
Co do drugiego to nie wiem czy akurat wyraz twarzy i boczny profil panny młodej jest najbardziej korzystny, ale technicznie też idalnie.

ps. kto robił wizaż - tylko proszę bez nazwisk ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Paluch napisał/a:

ps. kto robił wizaż - tylko proszę bez nazwisk ;)

Nie wywołuj Bz..wilka z lasu, znowu awantura będzie ;) i straszenie sądami.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Podobnie jak w roku ubiegłym kilka fotek "na czasie". W drugiej fotce nazwisko (oczywiście) częściowo zmienione.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Xander napisał/a:
Jeśli zdjęcie trzeba robić wg. tych mocnych punktów to tu są one zaznaczone tak, że prawie razi :) Kiedy ja będę robić takie zdjęcia...

Kiedy (?)
1. Trzeba kupić aparat (już masz)
2. Zapoznać się z instrukcją obsługi (wykonałeś)
3. Zajrzeć do informacji z teorii i praktyki fotografii (w trakcie realizacji)
4. Wychodząc z domu nie zapomnieć zabrać sprzętu (zaliczono)
5. Wycelować i nacisnąć guzik, w razie niepowodzenia zacząć od pkt. 2 (powtarzać aż do skutku ;) )

ps. Fajerwerki nastąpią nie od razu :) , a najważniejsza jest "dobra zabawa" ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Warto przeczytać, a nawet wydrukować B)

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 1. - zanim zrobisz pierwsze zdjęcie http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6009

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 2. - podstawowe ustawienia menu aparatu http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6037

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 3. - tryby fotograficzne i programy tematyczne http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6062

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 4. - balans bieli, czułość, autofokus, stabilizacja - po co to wszystko? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6093

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 5. - co zrobić z cyfrowymi zdjęciami? - tworzenie albumów i wydruk zdjęć. http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6128

A tak przy okazji - warto przejrzeć cały serwis http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Pogrzebałem trochę w "szufladzie" i znalazłem kilka fajnych (mam nadzieję) fotek B)

Nr 1

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Sobotni koncert.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

...mrocznie bajkowo...
Pięknie

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

BOKS ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Jak widac impreza się udała pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Pierwsza fotka - rewelacja. W sam raz na okładkę płyty.

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Poza tym jak mi wyjdzie moja ostatnia "pasja" rękodzielnicza to się pochwalę, chyba zeby nie było czym. ;)

Oby nie znowu koty.. :p

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Każdy foci co lubi, ja lubię koty, koty lubią mnie i zawsze chętnie robię im zdjęcia.
Natomiast nie czepiam się tematyki ktora mnie nie interesuje lub ktorej nie potrafię zrobić dobrze.
Jak Ci się nie podoba to nie oglądaj, proste chyba?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Dzięki za komentarze. Nowe panoramy wstrzymane ... do czasu poprawy pogody :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Gratuluję spostrzegawczości. Jak już wcześniej pisałem zrobienie panoramy wymaga pewnego czasu, więc nieuniknione są pewne problemy związane z przemieszczaniem się ludzi i przedmiotów, co powoduje powstanie "duchów" lub klonów. Czasem można je przewidzieć i odczekać aż np. samochód wyjedzie z kadru, często pomaga retusz automatyczny lub ręczny, a czasem zwyczajnie trudno zauważyć powieloną osobę w tłumie :D

Jeśli się podobało to zapraszam do obejrzenia kilku klasycznych panoram. Migające koła to przejście do następnego/poprzedniego etapu wycieczki wirtualnej.

Tzw. groby partyzanckie z dwoma ziemiankami. Niestety ziemianki przegrały w tym roku ... z zimą i niedługo zostanie z nich kilka kołków :|
http://www.przezpolesie.pl/panoramy/groby_p.swf

Wiatrak nad kanałem Wieprz-Krzna k. Wyhalewa, on też pozostawiony bez opieki niestety przegrywa z czasem i wandalami.
http://www.przezpolesie.pl/panoramy/wiatrak.swf

Kościół w Kodeńcu. Worki przed drzwiami to dary dla powodzian. Zachęcam żeby kliknąć i wejść do środka. Po drugiej stronie jezdni również zabytkowa dzwonnica.
http://www.przezpolesie.pl/panoramy/kodeniec_k.swf

Dwa miejsca w Sosnowicy. Kościół. Tutaj także możemy podziwiać wnętrze.
http://www.przezpolesie.pl/panoramy/sosnowica_k.swf

oraz dworek Kościuszki. Trwają prace remontowe - tubylcy szeptali, że po sporej przerwie pensjonat znowu ma zacząć funkcjonować.
http://www.przezpolesie.pl/panoramy/sosnowica_d.swf

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Mało ostatnio się dzieje w tym wątku.
Dam coś od siebie, może wzbudzi jakąś dyskusję:

1.

2.

3.

Zimowy bonus:

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nic dodać nic ująć :)
Czy ma ktoś może fotki wczorajszej burzy? Bo mi akurat nic nie wyszło, sporo wyladowań chmurowych było ale widziałam kilka cudnych z tym, nie "trafilam" na żadne.
I się trochę przestraszyłam jak w pewnym momencie walnęło, zwiałam do domu.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Nudziłam się

Paluch, fajne fotki!

Edytowane. Administracja.

xander
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

yvonne napisał/a:
Każdy foci co lubi, ja lubię koty, koty lubią mnie i zawsze chętnie robię im zdjęcia.
Natomiast nie czepiam się tematyki ktora mnie nie interesuje lub ktorej nie potrafię zrobić dobrze.
Jak Ci się nie podoba to nie oglądaj, proste chyba?

A więc trafiłem ;]

ruda
Wątek fotograficzny, czyli fotki nie tylko Parczewa...

Bardzo mi sie podoba, choc musze powiedziec, ze patrzac na nie wzmaga sie we mnie tesknota za latem i takim odludziem gdzie mozna odpoczac :)