Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

648 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l k- a o co chodzi z poprzednim linkiem ?
W jakim celu go dodales ?

robot
Obrazek użytkownika robot
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Wczoraj czytałem o grupie osób która sprzedawała za 2 tysiące kobietom środki "wczesnopronne" kupowane w aptece za 50 zł. W normalnym kraju takie rzeczy nie byłyby możliwe, bo trując się nie wiadomo czym zdesperowane kobiety nie myślą oskutkach ubocznych, chcą tylko jak najszybciej pozbyć się problemu bo w inny bardziej cywilizowany sposób nie mogą tego zrobić.

Takie trochę eugeniczne podejście do "problemu". No ale skoro postępu nie da się zatrzymać.....

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

W takim samym jak mój poprzednik.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

robot napisał(a):

Takie trochę eugeniczne podejście do "problemu". No ale skoro postępu nie da się zatrzymać.....

Patologii (tej z "gorszymi genami") czy biedoty raczej nie stać na zakup ani środków wczesnoporonnych ani drogie zabiegi przerwania ciązy u nas czy za granicą, ta zazwyczaj pozbywa się urodzonych dzieci w sposób bardziej drastyczny, mordując zaraz po urodzeniu lub później. Ostatni przykład:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019395,title,23-latka-podejrzana-o-zabojstwo-noworodka-w-Lodzi,wid,15341327,wiadomosc.html?ticaid=110156
A ile noworodków zamordowano po cichu i nikt nawet nie podejrzewa?
Czy to jest w porządku?
Bez przesady, skoro tak potępiacie to może sami bierzcie te niechciane dzieci do siebie?
Wątpię aby kazdy z tych tzw. obrońców życia kiedykolwiek pomógł kobietom w trudnej sytuacji ale krzyczeć i potępiać to jak najbardziej bo ich to nie dotyczy.
Sam nie jestem zwolennikiem aborcji jako środka antykoncepcyjnego ale też uważam, że ustawa zakazująca przerywania ciązy ze względów społecznych jest nieporozumieniem, katolickim wymuszeniem poszanowania życia, szkoda tylko, ze nikt nie szanuje narodzonego zycia i doprowadza do sytuacji kiedy jest mordowane tak jak w głośnych ostatnio przypadkach.
Niektórzy ludzie nie powinni mieć w ogóle dzieci, bo albo wychowają ich na bandytów albo zabiją po urodzeniu.

Antykoncepcja pewnie też nie wchodzi w grę?

robot
Obrazek użytkownika robot
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Sprowadzasz problem do uśmiercania dzieci przed lub po porodzie. Jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie że jest to dla Ciebie kwestia techniczna.

A ile noworodków zamordowano po cichu i nikt nawet nie podejrzewa?
Czy to jest w porządku?
Bez przesady, skoro tak potępiacie to może sami bierzcie te niechciane dzieci do siebie?
Wątpię aby kazdy z tych tzw. obrońców życia kiedykolwiek pomógł kobietom w trudnej sytuacji ale krzyczeć i potępiać to jak najbardziej bo ich to nie dotyczy.

Demagogia.

uważam, że ustawa zakazująca przerywania ciązy ze względów społecznych jest nieporozumieniem, katolickim wymuszeniem poszanowania życia
O ile się orientuje to nie jesteś jakimś szczególnym miłośnikiem KK i chyba właśnie strzeliłeś sobie tym fragmentem w stopę, podnosząc kwestię walki KK o poszanowanie życia.

szkoda tylko, ze nikt nie szanuje narodzonego zycia i doprowadza do sytuacji kiedy jest mordowane
Poprzez "nikt" mam rozumieć że nie ma, np. na tym forum, nikogo kto odnosił by się z szacunkiem do dzieci, np. swoich?
Bum! Druga stopa....

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

PiotrF
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Był wypadek - tragiczny. Na razie wiemy, że (uwaga cytat z artykułu) "Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.".
Cel przywołania tej informacji w temacie "Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?" pozostaje mocno tajemniczy.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Zwolennikiem strzelania to chyba ty jesteś?

Odpowiadając powiem tak, że mało kto pomaga dzieciom narodzonym, kosciół się wypina bo dla nich wazne są inne kwestie, ty i tobie podobni też, bo co kogoś obchodzi jakas patologia która się rozmnaża i zyje z zasiłków? Pomógłbyś takiej rodzinie, wziłąbyś niechciane dziecko do siebie? Czy tylko jesteś przeciwnikiem uśmiercania zarodka jak na prawdziwego Polaka i katolika przystało?
Fanatycy religijni doprowadzili w tym kraju do sytuacji gdzie kobiety nie mają prawa wyboru sprowadzając je do roli przedmiotu a później karząc za dzieciobójstwo. To kościół tworzy prawo przez swoich oddanych zwolenników bez względu na wszystko.
dzisiaj rozpoczął się proces "celebrytki" Katarzyny W. która zamordowała dziecko którego prawdopodobnie nie chciała i nigdy nie kochała. Ale co tam, ważne, że urodziła a teraz być moze pójdzie siedzieć i wszyscy będą ją utrzymywać w celi. Gdyby miała wybór to być moze nigdy nie doszłoby do tej sytuacji.

gan
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Dalej prowadząc wątek, wpis z onetu z którym się zgadzam:

-"Często księża są chamami, polski ksiądz prowincjonalny to bardzo często taki cham, prostak, niewykształcony, który sobie pozwala na tego typu wypowiedzi. Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk – powiedział w audycji "Gość Radia Zet" Janusz Palikot. "

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Kiedyś pisałem, że nie będę już się wypowiadał i czytał, ale znowu mnie zachęciłeś do dyskusji :)

Mam kilka uwag do Twojego ostatniego wpisu:

l_k napisał(a):

[...] mało kto pomaga dzieciom narodzonym, kosciół się wypina bo dla nich wazne są inne kwestie...

Fakty przeczą temu co napisałeś. Kościół bardzo dużo robi dla dzieci. Na przykład siostry zakonne prowadzą domy dziecka: http://www.zakony-zenskie.pl/index.php/dziea-prowadzone-przez-zgromadzenia/234--domy-dziecka-i-placowki-pomocy-spoeczniej

Przykładów można tu mnożyć od świetlic dla dzieci po różne formy pomocy materialnej, stypendia dla zdolnej młodzieży.

l_k napisał(a):

Czy tylko jesteś przeciwnikiem uśmiercania zarodka jak na prawdziwego Polaka i katolika przystało?

Użyłeś określenia zarodek. To ja mam pytanie czy zarodek to człowiek?

l_k napisał(a):

dzisiaj rozpoczął się proces "celebrytki" Katarzyny W. która zamordowała dziecko którego prawdopodobnie nie chciała i nigdy nie kochała. Ale co tam, ważne, że urodziła a teraz być moze pójdzie siedzieć i wszyscy będą ją utrzymywać w celi. Gdyby miała wybór to być moze nigdy nie doszłoby do tej sytuacji.

A o jaki wybór Ci chodzi? Miała dokonać wyboru czy zabić człowieka na etapie zarodka czy płodu czy niemowlaka?
Czy to nie jest to samo na jakim etapie rozwoju zabija się człowieka?

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Usunięcie zarodka który nie jest jeszcze człowiekiem, nie czuje, nie mysli jest o wiele lepszym, chociaż nie idealnym rozwiązaniem, niż zabijanie go kiedy już projawi się na swiecie.

DPS-y są prowadzone również i w większości przez osrodki pomocy społecznej i właśnie to na niej spoczywa obowiązek pomocy i to opieka społeczna zazwyczaj finansuje wszelkie zasiłki okresowe, rodzinne, rentowe a nie kościół.
Pomoc koscioła stanowi niewielki odsetek pomocy ogólnej dla osób ubogich.
Dzieci odbierane rodzicom zazwyczaj trafiają do rodzin zastępczych lub odpowiednich świeckich placówek a nie do księdza proboszcza na plebanię czy do klasztoru.

Posłuszni klerowi katoliccy posłowie wprowadzając zakaz przerywania ciązy ze wzgledów społecznych nie dali nic w zamian, nie zwiększyli środków na edukację z zakresu nowoczesnych metod zapobiegania ciąży, zakazali i już bo tak pasowało i dostali w zamian poparcie zadowolonego kościoła.
Jednak jak widać taki system nie działa, albo działa źle bo jak pisałem, coraz więcej kobiet decyduje się nie urodzić. Pokątnie z narażeniem zdrowia i zycia usuwają kolejne ciąże lub zabijają dziecko po urodzeniu lub później jak w przypadku tej "celebrytki" albo tej co trzymała zwłoki syna w wersalce albo tej co urodziła kilkoro i każde zabiła.
I żeby nie było, ze jestem jak to napisał miłośnik militariów, zwolennikiem kwestii technicznych, cokolwiek to oznacza, nie uważam i nigdy nie uważałem aborcji za środek antykoncepcyjny, od tego są lepsze metody ale w nowoczesnym kraju nie mozna tak traktować kobiet, narzucając im że mają rodzić, nie stosować antykoncepcji i siedzieć cicho. Moze następnym krokiem będzie przymusowe zapładnianie kobiet w wieku rozrodczym tak jak z "Opowieści podręcznej" skoro i tak nie mają nic do powiedzenia bo decydują za nich mężczyźni?
Gdybym był kobietą w trudnej sytuacji, bez srodków do zycia itp i miał do wyboru urodzić kolejne niechciane dziecko, nie kochać go, maltretować lub oddać czy je usunąć to bym wybrał drugą opcję.
Poza tym uważam, że jest wiele kobiet które początkowo nie chcą urodzic ale ostatecznie zmieniają zdanie, często już przed samym zabiegiem i dlatego powinno się im dać możliwośc decydowania a nie narzucać. No i jeszcze w tym wszystkim pozostaje rola koscioła, prawdziwy katolik nigdy nie pomyślałby o aborcji więc kościół nie powinien się wtrącać w ustanawianie prawa świeckiego tylko zadbać o to aby pomagać takim kobietom w trudnej sytuacji, wspierać je kiedy zdecydują się urodzić a nie umywać rączki.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

PiotrF napisał(a):

Był wypadek - tragiczny. Na razie wiemy, że (uwaga cytat z artykułu) "Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.".
Cel przywołania tej informacji w temacie "Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?" pozostaje mocno tajemniczy.

Pozdrawiam.

Jeżeli już zwracasz komuś uwagę, że pisze nie na temat to może sam zacznij od siebie?

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisał(a):

Usunięcie zarodka który nie jest jeszcze człowiekiem, nie czuje, nie mysli jest o wiele lepszym, chociaż nie idealnym rozwiązaniem, niż zabijanie go kiedy już projawi się na swiecie.

Czyli wg. Ciebie zarodek to nie człowiek. A czym zatem jest? jaką formą życia? Właśnie formą życia czy czym?
Jestem przekonany, że zarodek jest istotą ludzką, więc jest człowiekiem. Pokaże Ci coś:
http://www.youtube.com/watch?v=e8sO6W6rLh0
od 12 s. Serducho zasuwa. Nie rozumiem dlaczego zarodek nie jest wg. Ciebie człowiekiem.

Zupełnie odcinając od tej kwestii Kościół czy bycie katolikiem. Uważam, że zabijanie człowieka jest bez względu na to czy ktoś jest ateistą czy wierzącym jest złe. I tutaj mówienie, że to wybór kobiety jest błędne, bo kobieta nosi w sobie człowieka, który jest odrębną istotą ludzką.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A kto to jest Janusz Palikot, tylko proszę bez wyzwisk :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

PiotrF
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisał(a):

PiotrF napisał(a):

Był wypadek - tragiczny. Na razie wiemy, że (uwaga cytat z artykułu) "Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.".
Cel przywołania tej informacji w temacie "Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?" pozostaje mocno tajemniczy.

Pozdrawiam.

Jeżeli już zwracasz komuś uwagę, że pisze nie na temat to może sam zacznij od siebie?

Pytanie o cel niekoniecznie jest zwracaniem uwagi.

Wbrew wątpliwości wyrażonej powyżej wypowiedzi moje są powiązane z tematem a zwłaszcza z formami prowadzenia "dyskusji" tutaj. Mam tę (anachroniczną może) przypadłość, że nie lubię za pomocą słów "walić kijem baseball'owym" i wolę mniej agresywne formy wypowiedzi zakładając (zbyt optymistycznie czasem niestety) że czytelnik okaże się wystarczająco domyślny, aby czasem nieoczywiste (chociaż tutaj takowych nie użyłem) analogie odnaleźć.

Pozdrawiam.

P.S. Pozwolę sobie powtórzyć dwie wypowiedzi (pierwsza nie moja):

1. "a jak tam pedofil paetz i pan rafał ze społeczności katolickiej i wierność jej zasadom"

2. Skoro już do ćwiczeń erystycznych wracamy pozwolę sobie przytoczyć stary (jeszcze z czasów prl-u - był taki twór) dowcip z cyklu pytań do radia Erewań:

P: (od słuchacza z Ameryki) Czy w Związku Radzieckim inżynier może kupić z pensji samochód?
O: A u was biją Murzynów.

Sądzę, że wszystkie sformułowania przeze mnie użyte są dość łatwe do opanowania.

Pozdrawiam miłego popołudnia życząc.

P.S. 2. Mogę udzielić wyjaśnień osobiście - prawdopodobnie w sobotę rodzinne miasto odwiedzę. Ale ewentualny interlokutor musiałby mnie szukać "na mieście" - jakby co to zwykle mam ze sobą raczej niestandardowy w tych czasach sprzęt fotopstrykacki:).

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Zarodek to tylko zbiór komórek a nie ukształtowana osoba nie istniejąca poza ciałem matki, nie potrafiąca żyć samodzielnie. Zygota nie może być człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu dlatego, że nie ma świadomosci a nazywanie kodu dna człowiekiem jest chyba dużą przesadą a nawet głupotą. Embrion człowiekiem nie jest, ponieważ wykazuje właściwości które są sprzeczne z osobnikami gatunku homo sapiens. Dopiero ilość komórek w embrionie prowadzi do ukierunkowanego rozwoju danego osobnika ale nie jest on ukształtowany od razu i nie można mu przypisać cech typowo ludzkich. Człowiekiem stajesz się po urodzeniu a nie w trakcie.

Powiedz to tym kobietom które straciły godność stając się narzędziem w rękach polityków (głównie mężczyzn) decydujących o tym co będzie dla nich dobre i nie pozostawiającym im wyboru jako wolnym ludziom z własną świadomością gotowym do podjęcia właściwych decyzji.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Do tego doborowego towarzystwa nalezałoby dodać jeszcze ks. Natanka widzącego opętanie szatanem w postaci pomalowanych na czerwono paznokci.
Arcybiskup Michalik wspólnie z Prezesem są przeciwni aborcji ale hołdują karze śmierci a to takie samo zabijanie, tylko łatwiejsze do uzasadnienia.
Dla mnie to zwykła hipokryzja tym bardziej, że nawet sam papież potępia karę smierci.
Tak się zastanawiam czy chodzi tutaj o wiarę czy jedynie o dorwanie się do koryta?
Wracając do udowodnionych przypadków pedofilli to żaden ksiądz pedofil nie przeprosił swoich ofiar. Głośna sprawa księdza M. z małej wiejskiej parafii który po wyroku skazującym za molestowanie małych dziewczynek nadal pełnił swoją funkcję pokazuje, że kk ma w d... opinię, wyroki i ludzi.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Sądzę, że nie wnosisz nic do tematu wątku a jedynie zanudzasz dywagacjami.
Interlokutor raczej sobie daruje ale zaproś Cynamona, z pewnością znajdziecie wspólny język.

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Czy zarodek jest czlowiekiem ?

Myslalem, ze w XXI wieku ludzie juz przestali rozmawiac, czy 2+2=4 ?

Tym bardziej, osoby uwazajace sie za " dzieci postepu", odcinajace sie od nauki KK, a podpierajace sie alternatywnym rozwojem medycyny i badaniami naukowymi.

Pozwoje wiec sobie przypomniec niektore wypowiedzi polskich naukowcow;

http://pro-life.pl/_ow/read.php?y=Sluzba_Zyciu&n=od_poczecia&a=06_fakt

Gdyby ktos jednak dalej mial watpliwosci, czy zarodek to czlowiek, to na wszelki wypadek, majac na wzgledzie chociazby naturalne prawo poszanowania zycia, proponuje; Nie usuwac/ Nie usmiercac ( prosze sobie wybrac jedna z opcji w zaleznosci od swiatopogladu ).

l_k napisal;
Gdybym był kobietą w trudnej sytuacji, bez srodków do zycia itp i miał do wyboru urodzić kolejne niechciane dziecko, nie kochać go, maltretować lub oddać czy je usunąć to bym wybrał drugą opcję.

Coz za wyobraznia ! Pogratulowac !

Ja... gdybym byl kobieta... caly dzien bym sie bawil cyckami.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Tak, tak szczególnie ciekawe sa badania katolickich srodowisk naukowych na temat czy zygota jest człowiekiem. Teza oczywiście musi być jednoznaczna.
Zygota która ma swiadomość, którą mozna zamrozić, odmrozic, pokroić i ktora nadal zyje jak ma odpowiednie warunki jest na pewno człowiekiem na 100%. Jajeczko i plemnik też są człowiekiem?

Ja... gdybym byl kobieta... caly dzien bym sie bawil cyckami.

Wiadomo, czego się nie ma za tym się tęskni.

Jaka ulga, ze nie jestem kobietą...

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!

Z pozoru ten artykuł nie jest z gatunków sci-fi
Z jednej strony mamy słowa jakiegoś szaleńca który twierdzi iż żyje bez jedzenia i picia (i tu logika włącza alarm).
Ale autor twierdzi z drugiej strony iż czasem tenże szaleniec jadł nektar podany przez boską, tajemniczą istotę (tu logika włącza się po raz drugi).
Za interpretacja nektaru i boskiej istoty może kryć się wszystko- od kosmitów podających szaleńcowi życiodajny nektar; po brudnych wieśniaków karmiących go żywicą.
W trakcie badań przez 7 dni dano mu wodę do mycia. Człowiek bez jedzenia może wytrzymać 7 dni, bez picia nie.
Wnioski nasuwają się same.
I gdzie tu dowód, gdzie tu logika.

ale proszę próbować- będzie wesoło.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Po co te retoryczne pytania ? Nie moim zadaniem jest przekonywanie ciebie.
Jezeli opowiadasz sie za usunieciem zarodka, rozumiem, ze juz wczesniej sobie odpowiedziales, czy zarodek jest czlowiekiem.
To jest twoje prawo i kwestia twojego sumienia.

Jezeli natomiast pytasz mnie, co sadze, to, opierajac sie o badania naukowe, ekspertow polskich i zagranicznych, ateistow i wierzacych, jestem przekonany, ze usuniecie zarodka jest morderstwem.

Jednak, gdybym mial jakiekolwiek watpliwosci, czy zarodek jest czlowiekiem, na wszelki wypadek, szanujac prawo naturalne poszanowania wszelkiego ludzkiego zycia, bym zarodka nie usuwal.

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
Odpusty zupełne
- niezupełne
- sprzedaję relikwie (relikwia z drabiny św krzysztofa;żebro adama)

pzdro gan

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A gdzie w tym wszystkim są kobiety? Gdzie jest ich prawo i ich decyzje? Dlaczego o prawach kobiet decydują mężczyźni?

Taki facet to zabierze d.. w garść i pojdzie zostawiając kobietę z problemem i nie obchodzi go, że to ją opinia publiczna potępi za to, ze nie chce mieć kolejnego dziecka, za to, że uprawiała seks i zaszła w ciążę, za to, że oddała dziecko i w końcu, ze facet ją zostawił to też będzie jej wina i to, ze dziecka nie kocha, bo matka Polka musi.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5380

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisał(a):

Zarodek to tylko zbiór komórek a nie ukształtowana osoba nie istniejąca poza ciałem matki, nie potrafiąca żyć samodzielnie. Zygota nie może być człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu dlatego, że nie ma świadomosci

Najprościej moralnie złe działania przepchnąć jak najpierw stworzy się "mądrą filozofię". Kiedy już wmówiono ludziom kłamstwo, że na etapie ciąży nie ma człowieka tylko "zbiór komórek", wówczas można już śmiało mówić, że aborcja to nic złego. Jak to mówią: "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą".

Człowiek podłączony do respiratora też nie może bez niego żyć, tak jak zarodek bez matki. Czy to znaczy, że taki stan wyklucza go z bycia człowiekiem?

Do mnie argumenty, że bycie człowiekiem rozpoczyna się po porodzie totalnie nie przemawiają. Tzn. że w czasie porodu odbywa się jakieś czary mary i płód staje się człowiekiem?
Załóżmy, że jest taka sytuacja, że 2 kobiety są w ciąży i mają identyczny termin porodu i jedna rodzi w 6 miesiącu i dziecko leży w inkubatorze (bo bez niego nie przeżyje), to wtedy to już jest człowiek, a to drugie u drugiej kobiety to jeszcze zlepek komórek?

A jeszcze sprawa kobiet. Kobieta wg. Ciebie powinna mieć wybór polegający na możliwości usunięcia ciąży bo sobie nie radzi. Niewątpliwie taka kobieta przeżywa dramat i powinna otrzymać fachową pomoc. Ale czy zabójstwo dziecka nienarodzonego jest rozwiązaniem? Szczerze wątpię. Myślę, że zorganizowanie przez Państwo fachowej pomocy lekarskiej i psychologicznej jest lepszym rozwiązaniem niż usuwanie ciąży.
Matka opiekująca się niepełnosprawnym dzieckiem też przeżywa dramat i co w tej sytuacji może pozwólmy jej pójść z tym dzieckiem do lekarza, który go w humanitarny sposób unicestwi. Takim ludziom potrzebne jest wsparcie i fachowa pomoc a nie proponowanie zabicia dziecka zanim się urodzi.

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Gan-pogadaj z Arkusem, był w Indiach i spotkał tam takich ludzi mnóstwo tylko nikt nie chce temu dać wiary.

Wiesz,cynik nie uwierzy nawet zapewnieniom naukowym.To kwesta otwartości.

Czemu szaleniec ?Wygląda jak typowy hindus i zachowuje się na wyraz spokojnie.Co ma świadczyć o jego szaleństwie ? A może to rząd amerykański jest szalony bo naukowcy badali dokonania duchowe człowieka z perspektywy przeszkolenia swoich żołnierzy do wojny ?

dereck2
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A masz coś może z męczenników PiSu?
Bo cóż śmierci i morderstw tysiące w porównaniu z tą łodzką-jedyna i prawdziwą

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Miałem się już nie udzielać w tym wątku bo to walka z wiatrakami, ale mnie krew zalewa jak ktoś wypisuje takie bzdury jak l_k.
ks. Natanek został ukarany przez Arcybiskupa krakowskiego za głoszenie nieprawdy [źródło: http://www.diecezja.pl/pl/dekrety/2553-owiadczenie-w-sprawie-dziaalnoci-... ]
Podaj źródło z informacją w której Arcybiskup Michalik popiera karę śmierci. Rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje i ciągle nawiązujesz do pedofilii, która gdzieś w Kościele jest ale nie potrafisz wskazać gdzie dokładnie. Nie podajesz żadnych konkretów, a tylko rzucasz zasłyszane domniemania. W dyskusji liczą się fakty.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Idąc tym tokiem myślenia mozemy stwierdzić, ze plemnik, jajeczko czy pojedyńczy atom też są "człowiekiem". To oczywiście absurd, bo żeby być człowiekiem trzeba go chyba przypominać? Ani zarodek ani pojedyńczy atom nie przypominają człowieka. Skoro dla was to człowiek bo kościół wam nakazuje tak sądzić to wasza sprawa, ja zdania nie zmienię i nadal uważam, że zakaz aborcji ustanowiony przez mężczyzn godzi w godność kobiety i prowadzi do wielu niepotrzebnych tragedii.
Chodzi o możliwość wyboru którego kobiety nie mają. Chyba nie do końca zrozumiałeś. Nie chodzi o to aby zabijac masowo na potęgę bo gatunek musi istnieć, ale o to aby kobieta mająca prawa obywatelskie nie była traktowana osoba drugiej kategorii.
Poza tym zakaz robi więcej zła niż dobra, bo jak widać wiele osób zarabia na "wywoływaniu miesiączki" kosztem zdrowia kobiety. Aborcji się nie zlikwiduje, można jedynie wprowadzić normalne przepisy które nie narażałyby kobiet na powikłania na skutek pokątnie przeprowadzanych zabiegów czy stosowania leków na własną rękę.
Nie chcę się już powtarzaź po raz kolejny ale dostęp do aborcji nie musi wcale oznaczać, ze każda kobieta zechce się wyskrobać. Takie zabieg to duże przeżycie i naprawdę wiele kobiet z niego rezygnuje ale mają taką możliwość i nie są zmuszane do urodzenia niechcianego dziecka.
I jeszcze jedna ważna kwestia która tutaj dzieś umknęła, nowoczesna antykoncepcja, nie tylko npr ale również bardziej skuteczniejsze i mniej kłopotliwe metody. O tym jakos każdy zapomina, nie edukuje się młodziezy jak skutecznie się zabezpieczać nie tylko przed ciążą ale też przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kościól katolicki zdaje się początkowo nie zakazywał aborcji i dopuszczał takie zabiegi do iluś tam dni po których dopiero płód stawał się człowiekiem. Teraz człowiekiem wg niektórych jest komórka, cóż, takie czasy.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?
Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Czasy sa takie, jakie sobie wykreowalismy.

Podobnie roslina, bedaca w zalazku, puszczajaca pierwsze pedy, w ktorej ksztaltuje sie struktura nerwowa, kanaliki przewodzenia plynow, pobierania pozywienia w formie witamin i mineralow z gleby.
Podobnie plod, w ktorym w pierwszym etapie zycia tworzy sie konstrukcja szkieletu, uklad nerwowy, rozwijaja sie miesnie, ksztaltuje sie organizm w ktorym pojawiaja sie zalazki nerek, watroby, sledziony, serca, pluc, gdzie organizm zaczyna ruszac sie, pobierac pokarm z organizmu kobiety, reagowac na bodzce z zewnatrz a takze na nastroje, stan emocjonalny matki.
Wykluczajac co mysli KK, trzeba byc ignorantem, czlowiekiem niewyksztalconym aby twierdzic, ze tak skomplikowany proces jaki zachodzi w tym pozornie prostym, i mikroskopijnym organizmie, to jest nic, i ze mozna sobie ot tak go usunac.
Nastepnie, spotkalem dwie takie kobiety, ale wystarczy poczytac jedynienaukowe badania psychologiczne a dowiemy sie o traumie, jaka przezywaja kobiety po "skrobance". Niezaleznie od kultury, szerokosci geograficznej, religii, wiekszosc z nich przezywa cos porownywalnego do stresu powypadkowego. Ciezko im dojsc do siebie i czesto potrzebuja pomocy specjalisty. Wiele z tych kobiet ma depresje, sporo jest takze prob samobojczych.

Mozna siac demagogie,mozna uprawiac relatywizm moralny, ze usuniecie plodu to taki drobiazg, drobny zabieg, jednak nauka jest tutaj generalnie jednoznaczna. Wystarczy obejrzec film rozwijajacego sie plodu a nawet dla wielu serc twardych zasieje on watpliwosci.

Gdzie w tym wszystkim kobiety ? Ich decyzje ?
Tam gdzie byla ich swiadomosc, ich wola, iintelekt, gdy uprawialy seks, bez brania pod uwage nastepstw, konsekwencji, ze prowadzi on do ciazy. Wciaganie w to kultury, ksiezy, polityki, kosciola jest naduzyciem.
Wbrew temu co sie sadzi, mamy coraz wiecej wolnosci, a laicyzacje widac juz na kazdym kroku, mamy mozlliwosci wyboru srodowisk w jakich przebywamy, szkol w jakich chcemy sie uczyc, autorytetow na jakich potrzebujemy sie opierac. Jednak pociaga to takze za soba jednostkowa odpowiedzialnosc. Latwo jest glosci propagande liberalizmu, a kiedy juz sie zle wybiera, obwiniac za swoj wybor srodowisko. Jednak jest to dalece niespojne i przypomina gleboko ukryty socjalizm. Intencjonalny zreszta. Kiedy wybieram dobrze, jestem panem swojego losu, sukcesu, a kiedy zbladze i cos pojdzie zle, to jest to wina roznych wplywow, naciskow, np; Kosciola Katolickiego.

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witaj Cynamon- 5 miesięcy Arkusa to trochę za mało.
Ja jestem bardzo otwarty. Joseph Edamaruku- to jest koleś od takich spraw.
Czemu szaleniec- twierdzi iż bez jedzenia i picia przeżył.
Ale już bądźmy poważni.

pzdro gan

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisał(a):

Idąc tym tokiem myślenia mozemy stwierdzić, ze plemnik, jajeczko czy pojedyńczy atom też są "człowiekiem".

Zupełnie nie zgadzam się z Tobą. Ani plemnik, ani komórka jajowa ani atom to nie człowiek.

l_k napisał(a):

[...] Skoro dla was to człowiek bo kościół wam nakazuje tak sądzić to wasza sprawa ...

Mi niczego Kościół nie nakazuje, jestem wolnym człowiekiem. Wyobraź sobie, że nie tylko ateiści myślą.
Dla mnie to po prostu logiczne, że od momentu poczęcia rozmawiamy już o człowieku.

l_k napisał(a):

I jeszcze jedna ważna kwestia która tutaj dzieś umknęła, nowoczesna antykoncepcja, nie tylko npr ale również bardziej skuteczniejsze i mniej kłopotliwe metody. O tym jakos każdy zapomina, nie edukuje się młodziezy jak skutecznie się zabezpieczać nie tylko przed ciążą ale też przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Z tego co wiem to antykoncepcja jest legalna i każdy ma prawo z niej korzystać więc nie wiem w czym problem. Mnie o tym wszystkim co piszesz uczono na biologii. Katolik ma moralny dylemat i wie, że jak się zdecyduje na stosowanie antykoncepcji to mówiąc najprościej grzeszy (nie lubię takiego określenia, że antykoncepcja to grzech bo grzech, ale to trudne w skrócie wyjaśniać tę kwestię i ja się nie podejmuję).

l_k napisał(a):

Kościól katolicki zdaje się początkowo nie zakazywał aborcji i dopuszczał takie zabiegi do iluś tam dni po których dopiero płód stawał się człowiekiem. Teraz człowiekiem wg niektórych jest komórka, cóż, takie czasy.

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że pojedyncza komórka jest człowiekiem. To bzdura :)

gan
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Niesamowite jest jak uczestnicy tej społeczności, wypierają ze świadomości iż ich przywódcy mogą być przestępcami-pedofilami- krzywdząc małe dzieci.
Ile trzeba mieć silnej woli aby nie przyjmować tego faktu.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Jestem zszokowany zachowaniem tego księdza.

http://jestemnieplodna.blog.onet.pl/o-ksieze-ksieciu,2,ID471977565,n

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

To dlaczego w Polsce obowiązuje taka a nie inna ustawa, kto te prawo zaostrzył i na czyją prośbę?

Embrion ma rozwinięte płuca, reaguje na sygnały emocjonalne, nastroje matki, no weź przestań bo chyba pęknę ze śmiechu.

Zabieg aborcji jest dokonywany do pewnego tygodnia ciązy, aborcja farmakologiczna jeszcze wcześniej nikt nie będzie ci usuwał prawie całkowcie rozwiniętego płodu. Nie ma tak, ze przychodzi kobieta do lekarza pod koniec ciązy i chce poddać się zabiegowi. Takie to zabijają zazwyczaj po urodzeniu.
a może i roślina też jest człowiekiem? Do ciekawych wniosków tutaj dochodzimy.

Orange, kościól katolicki zakazuje stosowania antykoncepcji oprócz metod naturalnych. Wprowadzając zakaz aborcji o czym też już wspominałem, nie zaproponowano alternatywy w postaci edukacji z zakresu nowowczesnych metod zapobiegania ciąży.

Jak to bzdura, przecież tak sądzą katoliccy naukowcy, od momentu poczęcia komórka jest człowiekiem, teraz już tylko krok do tego aby uznać, że jajeczko to też człowiek.

A św. Tomasz z Akwinu też dyskryminował kobiety bo wg niego płód męski stawał się człowiekiem po 40 dniach a żeński aż po 80.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Amerykanski-Newsweek-Joseph-Ratzinger-jednym-gestem-zrobil-wiecej-dla-Kosciola-niz-Karol-Wojtyla,wid,15348485,wiadomosc.html?ticaid=110189&_ticrsn=3

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Mówię trochę za Arkusa- ale jak oczywiście dobrze pamiętam z opowieści Arkusa (proszę mnie poprawić skoro coś przekręcam)skoro mieszkał kilka tygodni z joginem w jaskini który nie jadł i nie pił to mi wystarczy.

Gościu jest ciekawy. Skoro poddał się badaniom to bynajmniej nie jest gołosłowny.Gdyby twierdził że nie je nie pije ale nie pozwoliłby się zbadać wtedy pod terminy psychiatryczne można byłoby podciągnąć jego osobę. Ale co racja to racja, bądźmy poważni.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Dziwisz się? Łatwiej zarzucać innym, że wymyślają niestworzone historie niż przyjąć do wiadomości zaistniałe fakty.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Chesterx napisał(a):
a czy ktos zabrania kk gloszenia swoich racji? to, co cytowales, samo w sobie jest argumentem za tym, ze to chrzczenie niemowlat jest indoktrynacją

Chciałbym zauważyć, że wychowanie to przywilej i obowiązek rodziców. Rozważanie czy chrzcić czy nie chrzcić dzieci w tym aspekcie, to ingerencja (osób trzecich) w kompetencje rodziców.
Można oczywiście twierdzić, że sakrament ten nie ma sensu w takim wieku, albo w ogóle podważać sens religijności - trzeba tylko dodać zwyczajowe "moim zdaniem - ale mogę się mylić".
Moim zdaniem i z moich doświadczeń wynika, że chrzest i wartości czerpane z religii to najlepsze co mnie w życiu spotkało.
Moje pokolenie docenia to także dlatego, że wielu z naszych rodziców ryzykowało szykany ze strony komunistycznych aparatczyków, a jednak odważyli się przynieść nas do kościoła.

Głoszenie utopii w stylu "zostawmy decyzje dzieciom" proponuję połączyć z izolacją od innych źródeł indoktrynacji - zakazem do 18 roku życia korzystania z mediów i przesunięciem obowiązku szkolnego do pełnoletności. Niech dorośli wtedy sami wybiorą co chcą w życiu robić, kogo słuchać i w co wierzyć. ;)

Gdy dostajemy w prezencie rower nie oznacza to jeszcze że będziemy turystami, gdy otrzymamy aparat fotograficznych nie stajemy się fotografikami. Chrzest itd. to jeszcze nie prawdziwa wiara.
Któregoś dnia popsuje się samochód albo nie przyjedzie autobus, a wtedy narzekając pod nosem wsiądziemy na rower żeby odkryć, że to jest to nasza życiowa pasja. Oczywiście niektórzy z tego roweru nigdy nie skorzystają, niektórych zniechęci wysiłek wkładany w jazdę - choć samochód będzie się psuł raz po raz i to jest ich właśnie świadomy dorosły wybór.
Zaręczam, że każdy ochrzczony człowiek będzie miał w życiu co najmniej kilka takich szans, żeby świadomie wybrać - co woli, w która stronę pójść. Ja swoim dzieciom stworzyłem szansę na najlepszy wybór, to kwestia sumienia i rozumu.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Znowu bredzisz.

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
Czyli dyskusja w oparach absurdu- poza logiką.
Taką dyskusję też lubię.
Słowa Arkusa iż mieszkał z joginem- szaleńcą (który twierdził iż nie je i nie pije) nie dowodzi tezy iż jogin-szaleniec tak się zachowywał.
- mógł Arkus kłamać
- mógł koleś-szaleniec kłamać
- mógł Arkus mówić prawdę nie widząc po prostu jak i gdzie koleś je i pije

I dalej jesteśmy w oparach absurdu; koleś był badany przez 7 dni ale dostawał wodę (niby do mycia).

Zbadajmy go przez rok, zamurujmy go.

Ciekawe czy po roku z będzie miał tą samą zawieszkę, bransoletki na rękach i ten sam wyrachowany uśmiech z pytaniem- nieźle was wyru....

pzdro gan

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Przeczytalem, i dalej nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie Orange w ktorym miejscu A Michalik opowiada sie za kara smierci ??

Znam jego wypowiedzi, w ktorych odwoluje sie do Katechizmu Kosciola Katolickiego, że zanim zastosuje się karę smierci, trzeba ocenic, czy da się ochronić zycie i wzbudzić w przestępcy poprawe, stosując kare dozywocia.

Ze w Katechizmie jest powiedziane, że jeśli przestępca jest wielokrotny i nie ma innej możliwosci, żeby ochronić inne zycie, bo ciągle mu zagraza i panstwo jest słabe czy sytuacja jest tego rodzaju, że inaczej się nie da, to - w bardzo wyjątkowych sytuacjach - nie byłoby przekroczeniem prawa Bozego podjęcie decyzji o pozbawieniu zycia takiego człowieka.

I dodaje,ze według niego, w nowoczesnym panstwie jest mozliwosc rehabilitacji mordercow, i to jest droga, którą Kosciol promuje i zacheca do niej.

W nawiasie. Nie powiedzial nic nowego. JP 2 mowil to samo.

Moza byc wybitnie labilnym interpretatorem, aby wysnuc wniosek, ze A. Michalik jest za kara smierci.

Wolny kraj ! Mozna !

Jednak warto dodac, ze jest to osobista interpretacja, a nie wkladac wlasne slowa w usta A. Michalika

A wracajac do kary smierci. Ktos moze powiedziec- niesprawiedliwosc ! To przestepca ma ponosic konsekwencje i polozyc glowe za slabe panstwo ?!

A no zyjemy na ziemi, gdzie trudno o idealne rozwiazania.

U Dzikich w Kaliforni rodzina zamordowanego adoptuje morderce i ten model, jak czytam doniesiena antropologiczne, sie u nich sprawdza.

Z biegiem czasu zaczynam wierzyc, ze jest to najwiekszy, i najpiekniejszy gest milosci nieprzyjaciol, jaki jestem sobie w stanie wyobrazic.

Oni nie znaja Katechizmu, ani pojecia sprawiedliwosci. W ich jezyku nie istnieje odpowiednik slowa; sprawiedliwosc.

My je znamy, i mamy takze moralnosc Nie zabijaj ! Jednak izolujemy, zamykamy mordercow. Nie jeden z nich juz mowil, ze wykluczenie ze spolecznosci, jest gorsze jak smierc.

Nie pisze tego, aby w jakis sposob sie nad nimi litowac czy usprawiedliwiac, ale aby zrozumiec.

Kieslowski mistrzowsko to odrysowal w Czerwonym gdy w okno sedziego, ktory bezwzglednie skazywal innych srodowisko rzuca kamieniami. Sedzia zaczyna dialog z kobieta

Ciekawe co bym zrobil na ich miejscu ? To samo. Rzucal by pan kamieniami ? Na ich miejsu ? Napewno ! Podobnie jest z ludzmi ktorych sadzilem. Na ich miejscu zabijalbym, kradl, oszukiwal... Ale nigdy nie bylem w ich sytuacji.

No wlasnie. Wielu nie bylo, do czasu gdy np. wojna ich tam postawila. Gdzie osoby, ktore w czasach pokoju uchodzily za wzor moralny, dopuszczaly sie tam czesto potwornych zbrodni.

Uwazam, ze nam sie ciagle wydaje, ze wiemy, ze my to na pewno nie, ze my to nigdy !!! I w takiej okolicznosci latwo siegamy po wladze sadzenia.

Uwazam, ze taka nasza natura.

Mysle ze warto pamietac, ze oni takze byli, gdzie my jestesmy teraz.

A my ?

Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Paluch napisał(a):

Moje pokolenie docenia to także dlatego, że wielu z naszych rodziców ryzykowało szykany ze strony komunistycznych aparatczyków, a jednak odważyli się przynieść nas do kościoła.

.

Jasne, kiedyś śpiewali "ave partyjo" bez wstydu i z przekonaniem zwłaszcza ci którym przynależność do czerwonej "partyji" dała szansę na zajmowanie wysokich stanowisk kierowniczych.
Nie przesadzaj Paluch, że chrzciny w "tamtych czasach" były przejawem odwagi.
Dla mnie sprawa jest prosta, debil nie wychowa dziecka nawet jeżeli przynależy do jedynej i słusznej wiary katolickiej a mądremu człowiekowi nie są potrzebne czyjeś mądrości, zwłaszcza księdza który nie wie czym jest rodzina, no przynajmiej nie powinien wiedzieć. Wiara nie zastąpi zdrowego rozsądku a chrzest jest niczym innym jak narzucaniem owej wiary tak jak pisałem w imię tradycji, bo tak trzeba i co ludzie pomyślą jak się dziecka nie ochrzci.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Pan z cynamonu napisał(a):

Znowu bredzisz.

Poczytaj swoje brednie.

Swoją drogą niezłą dajesz nam rozrywkę na tym nieco nudnym forum chociaż czasem nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Lk napisal;

Embrion ma rozwinięte płuca, reaguje na sygnały emocjonalne, nastroje matki, no weź przestań bo chyba pęknę ze śmiechu.

Proponuje zamias pekania ze smiechu, zaczerpnac wiedzy oraz czytac ze zrozumieniem.
Nie napisalem, ze embrion ma rozwiniete pluca.

Uprzejmie powtorze sie wiec.

Cynamon napisal;

Podobnie plod, w ktorym w pierwszym etapie zycia tworzy sie konstrukcja szkieletu, uklad nerwowy, rozwijaja sie miesnie, ksztaltuje sie organizm w ktorym pojawiaja sie zalazki nerek, watroby, sledziony, serca, pluc...

Embrion jak przyjela nauka nazywamy zarodek do 9 tygodnia. Wystarczy wpisac w internecie slowo; zarodek a w prostej wikipedii mozesz sie zdziwic, bo przegladajac etapy/tygodnie rozwoju zarodka, zobaczysz, ze nie tylko forma pluc zaczyna sie tworzyc.
Jednak zamiast wikipedii, polecam filmy naukowe, chociazby te z Discovery.
Dalej... czy rozmawiajac z matkami, czy sledzac badania naukowe, lub portale poswiecone mlodym matkom, dowiesz sie, ze niekiedy zaczynaja one czuc pierwsze ruchy juz w okresie embrionalnym, i powiedza ci takze, je kiedy one sa niespokojne, aktywnosc "zarodka" jest wieksza, albo (gdy jestes sceptykiem swiadectw i relacji), mozesz to zobaczyc w sposob bardziej obiektywny, czyli takze na badaniach usg.

Widzisz, mialem to szczescie, ze ukonczylem szkole medyczna i staram sie nie ignorowac oczywistych dowodow ze swiata nauki. Ty masz tego pecha, ze jestes uprzedzony do Kosciola i ignorujesz osiagniecia swiata nauki tylko dlatego, ze przypadkowo, sa one zbiezne z Katechizmem.

Dlatego twoje wypowiedzi to demagogia. Niczego nie wyjasniaja, a maja na celu jedynie przedstawic KK w zlym swietle.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Pan z cynamonu napisał(a):

Przeczytalem, i dalej nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie Orange w ktorym miejscu A Michalik opowiada sie za kara smierci ??

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/570446,abp_michalik_nt_propozycji_przywrocenia_kary_smierci.html

http://przemysl.naszemiasto.pl/artykul/1179229,abp-jozef-michalik-o-karze-smierci,id,t.html

Bardzo ciekawe jest stwierdzenie, że kk nie wyklucza kary śmierci czyli to co napisałeś:

"Zgodnie z Katechizmem Kościoła katolickiego, "kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem".

Oczywiście wszystko zależy od interpretacji, być może obrońca pedofila z Tylawy wcale nie miał na myśli wprowadzania kary śmierci?

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Dziwi mnie, jak latwo wydajecie wyroki. Bez zakonczenia sprawy. Bez dezycji sadu.

Tlumacze to tylko uprzedzeniami do Kosciola Katolickiego.

Tutaj nasuwa mi sie cytat z klasyka:

" Kto jest bez winy, niech wezmie kamien i pier..... sie nim w leb. Niestety tacy nieomylni, to powszedni chleb "

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

No proszę, nie dość, ze fachowiec od wszystkiego to jeszcze prawie lekarz.

Nie wierz we wszystko co ci na discovery pokażą i pomyśl czasem dlaczego wiele matek nie kocha swoich narodzonych dzieci a nawet je morduje oraz jaką krzywdę wyrządza kobietom ustawa którą w większości poparli mężczyźni zakochani w kościele katolickim.

Twoja nauka musi być zgodna z nauką koscioła,czemu innemu mogłbyś dać wiarę?

Co jest demagogią? Ze napisałem, że embrion nie jest człowiekiem, a jest? Ze zapytałem dlaczego o prawach kobiet decydują mężczyźni? I dlaczego nie ma odpowiedniej edukacji z z dziedziny antykoncepcji? A moze to nie jest potrzebne, bo kobieta jest tylko i jedynie narzędziem do rodzenia więc powinna siedzieć cicho i z uśmiechem witać każdy "stan błogosławiony" bez względu na okoliczności?
Jak na razie to ty próbujesz mnie zakrzyczeć nie wnosząc jak zwykle nic do tematu i nawet nie próbując odpowiedzieć na zadane pytania.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130220/LUBLIN/130229989

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowicka-chce-reakcji-RPD-na-slowa-bpa-Pieronka-o-pedofilii-w-Kosciele,wid,15351190,wiadomosc.html

Biskup przesadził.

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,9e6rc

Nie ma to jak obrona wartości i tradycji, szkoda tylko, że czasami brakuje rozsądku bo los jak widać lubi płatać figle, nawet tym najbardziej rozmiłowanym w kultywowaniu wartości rodzinnych. Nikt nie moze przewidziec co go w życiu spotka.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/super-express-posel-pis-zostawil-zone-i-dwojke-dzi,1,5427477,wiadomosc.html

A u jeszcze biskup który w dalszym ciągu twierdzi, ze pedofila w kosciele była, jest i będzie. Nie wiem czy duchowny w ogóle powinien się wypowiadać w takim tonie, szczególnie, to "będzie" jakoś nie napawa optymizmem.


http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bp-pieronek-nowicka-nic-nie-potrafi-nawet-z-ruchu-,1,5427854,wiadomosc.html">
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bp-pieronek-nowicka-nic-nie-potrafi-nawet-z-ruchu-,1,5427854,wiadomosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/ciaza-dla-pieknej-figury,1,5423570,kiosk-wiadomosc.html

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisal,

cytat;

Arcybiskup Michalik wspólnie z Prezesem są przeciwni aborcji ale hołdują karze śmierci

l_k napisal,

cytat;

Bardzo ciekawe jest stwierdzenie, że kk nie wyklucza kary śmierc

Pocieszajace wydaje sie to, ze rezygnujemy z gloszenia klamstw,i powoli przechodzimy do rozmowy o faktach.

Oczywiscie, ze KK nie wyklucza kary smierci. Jednak A. Michalik, w dzisiejszym systemie wyklucza kare smierci, tj. mowi, ze dzis kara smierci jest do unikniecia.

Zastanawia mnie, bo mimo iz w tym samym jezyku sie poruszamy, czy wiesz, co znaczy holdowac czemus, lub skladac komus hold, i co to w gruncie rzeczy oznacza, tak za Zygmunta Starego, jak i w dzisiejszej dobie ?

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Tak jak myślałem, wszystko zależy od interpretacji. Skoro Michalik mowi, że kara śmierci w kk jest dopuszczalna to znaczy, że ją popiera. Powinien raczej jasno określić czy jast za taką karą czy nie a nie "dopuszczać" taką możliwość .
Nie wiem jakie kłamstwa masz na mysli?:| Te o pedofilli? Niestety, to prawda.

Zgoda, kazdy z nas jest człowiekiem i popełnia błedy ale im więcej czytam. słyszę czy oglądam wypowiedzi fanatyków religijnych tym bardziej wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach wielu uważa, że to ksiądz jest bogiem i swiętością prawie nie do ruszenia a wartości i wiara pozostają gdzieś na szarym końcu. W takiej sytuacji nie ma się czemu dziwić, ze normalni ludzie czują coraz wiekszą niechęć do kościoła, do księży - celebrytów opływających w luksusy.
Moja babcia osoba bardzo religijna i pobożna zawsze powtarzała, że wierzy w boga a nie w księdza bo to tylko człowiek a nie jakaś istota nadprzyrodzona.
Zostałem wychowany w wierze katolickiej i nie wypieram się tego ani też nie neguję samej wiary bo sama w sobie nie jest zła. Tylko nie podoba mi się, że jej przedstawiciele zapominają często o tym, ze nie polityka, nie władza nie pieniądze i są w tym wszystkim najważniejsze.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Tutaj raczej wyroku sądu już nie będzie ponieważ ksiądz sam sobie wymierzył sprawiedliwość.

Pzc no popatrz ciągle zapominam, że ty jako jedyny jesteś nieomylnym ideałem a twoją misją jest pouczanie innych.